انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,854
زیر بار خاطرات قدیمی له شدیم. :(
چه نوارهای چند لبه خفنی هم بودن! Sunset Riders، Golden Axe و Streets of Rage کنار هم، یا Shadow Dancer (نینجا با سگ!) و Tiny Toon.
اون Mortal Kombat 5 هم خیلی خوب بود!
فکر کنم قبلاً هم یه بحثی در مورد این بازی داشتیم. Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero هیچ‌وقت به طور رسمی برای سگا جنسیس ساخته نشد و فقط نسخه‌های پلی استیشن و نینتندو 64 داشت، ولی اون زمان کلی بازی فیک برای NES و سگا جنسیس وجود داشت که به طور غیررسمی ساخته می‌شدن و این بازی هم جزو اونا بود. یعنی شاید خود مسئولین سگا هم خبر نداشته باشن که توی ایران و یه سری جاهای دیگه، ملت این بازی رو روی جنسیس تجربه کردن! :D
اسمی که براش انتخاب کردن هم خیلی زیبا بود. نسخه اصلی بازی توی خارج قبل از Mortal Kombat 4 اومده بود، ولی توی ایران بهش می‌گفتن Mortal Kombat 5. چون به Ultimate Mortal Kombat 3 می‌گفتن Mortal Kombat 4. یعنی قشنگ فلسفه نام‌گذاری‌ها توی ایران جوری بود که مغز رو منهدم می‌کنه! :D
راستی هدف از اون برچسب «فیفا 96» روی FIFA 96 چی بوده؟! :D
همه اینایی که گفتی یه طرف ، فوت کردن زیر این نوار ها قبل گذاشتن رو کنسول یه طرف :D اصلا تا فوت نمیکردیم بازی خوب اجرا نمی شد !

@Altair.2008
دمت گرم عجب خاطراتی زنده کردی !

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,202
زیر بار خاطرات قدیمی له شدیم. :(
چه نوارهای چند لبه خفنی هم بودن! Sunset Riders، Golden Axe و Streets of Rage کنار هم، یا Shadow Dancer (نینجا با سگ!) و Tiny Toon.
اون Mortal Kombat 5 هم خیلی خوب بود!
فکر کنم قبلاً هم یه بحثی در مورد این بازی داشتیم. Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero هیچ‌وقت به طور رسمی برای سگا جنسیس ساخته نشد و فقط نسخه‌های پلی استیشن و نینتندو 64 داشت، ولی اون زمان کلی بازی فیک برای NES و سگا جنسیس وجود داشت که به طور غیررسمی ساخته می‌شدن و این بازی هم جزو اونا بود. یعنی شاید خود مسئولین سگا هم خبر نداشته باشن که توی ایران و یه سری جاهای دیگه، ملت این بازی رو روی جنسیس تجربه کردن! :D
اسمی که براش انتخاب کردن هم خیلی زیبا بود. نسخه اصلی بازی توی خارج قبل از Mortal Kombat 4 اومده بود، ولی توی ایران بهش می‌گفتن Mortal Kombat 5. چون به Ultimate Mortal Kombat 3 می‌گفتن Mortal Kombat 4. یعنی قشنگ فلسفه نام‌گذاری‌ها توی ایران جوری بود که مغز رو منهدم می‌کنه! :D
راستی هدف از اون برچسب «فیفا 96» روی FIFA 96 چی بوده؟! :D
من چند سالی هست ک نمیتونم از فکر گذشته برم بیرون و همش اون خطرات تو ذهنمه همین عصری ک رفتم این عکسا رو بگیرم کلی دلم گرفت...
اوه تازه من بیشتر بازیام پرپر شدن رفت و کلی اسم سوژه براشون گذاشته بودیم با پسر عمه‌‌هام :D اولین بار من بتمن رو با سگا شناختم بهش میگفتم خفاشو (این «و» اخرش بخاطر لهجه هست یچیزی تو مایه شیرازیا ک ب همه چیز «او» میدن تو کرمان «و» میدن :D ) کلا تنها اسمی ک تو بچگی درست می‌گفتیم همون تینی تون بود، پسر عمه بزرگم خیر سرش رفت کلاس زبان و ب mortal Kombat میگفت مارتال :D دیگه عند سوادمون بود اون روزا :D
دقیقا همینطوره ک میگی این مورتال کمبت رو وقتی ک گرفتم یارو میگفت این اخرین بازی هست ک برا سگا ساخته شده و سگا دیگه کلا ورشکست شد :D
بازیش هم زیاد جالب نبود اصلا همش باید کینو و سونیا رو می‌زدیم طراحی مراحل و همه چیزش هم تو دیوار بود ولی اون زمان ک این چیزا حالیمون نبود هر چی گیرمون میومد بازی میکردیم و خدارو شکر میکردیم :D
در مورد اولتیمیت مورتال کمبت ۳ هم ک باید بگم بهترین بازی سگا بود برام هیچوقت از ذهنم پاک نمیشه لعنتی ، هنوزم بهترین نسخه مورتال کمبت برا من :x
اینو همون مغز متفکرمون ک ب مورتال میگفت مارتال نوشت روش :D خودمم نمیدونم دقیقا هدفش چی بوده ازین حرکت :D
ولی گفتی فوتبال برا من بهترین فوتبال سگا international super star soccer deluxe بود ، هنوز صداش یادمه تا بازی میومد بالا گزارشگر اسمش رو میگفت :D
وقتی شوت می‌زدیم توپ بیضی شکل می شد و گزارشگر میگفت and shoooot :D

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,303
نام
Mehrdad
سلام
امروز بعد از چند وقت بالاخره رفتم بالا و یسری نوستالژی اوردن براتون :D

این اولین کنسولی هست ک خریدم ، برا من بهترین کنسول دنیاست هنوز ، لذتی ک یک ساعت بازی کردن باهاش بهم دست میداد با ۱۰۰ ساعت ps5 بازی کردن هم قابل مقایسه نیست :D
View attachment 205181View attachment 205182View attachment 205183View attachment 205184View attachment 205185View attachment 205186View attachment 205187

اینا هم اخرین بازمانده ها هستن از بازیام ، حتی خودمم یادم نمیاد بقیه بازیام کجا هستن و ب کی دادمشون ولی حیفشون بود تازه الان قدرشونو میدونم :D

View attachment 205189View attachment 205190View attachment 205191View attachment 205192View attachment 205193View attachment 205194View attachment 205195View attachment 205196View attachment 205197View attachment 205198View attachment 205199

خلاصه بهترین روزای عمرم با اینا گذشت…
آدم افسوس خوری نیستم.. ولی یكی از معدود افسوس های زندگیم نگه نداشتن سگا و میكرو و بازیاشونه.. دمت گرم :D (از PSone به اینور عقلم میرسید و نگه داشتم)

یادمه اولین بازیم رو سگا ایشان بود.. تا همین چند سال پیش با امولاتور بازیش میكردم.. الانم شدید دلم براش تنگ شده.. پسورد هاشم كه دونه دونه خودم آخر هر مرحله یادداشت كردم هنوز دارم :D
dced4785205a50e8e63b55fb422b8e51.jpg
چه بازی.. چه گرافیکی.. چه گیم پلیی.. چه ارتی.. چه ساندتركی.. بیشتر ساندترك هاش هنوز تو گوشمه..

میكرو هم كه جای خود.. آمادگی میرفتم كه مادربزرگم از مكه برام آورد :D سال 74 75 اینا بود.. از اینایی بود كه 1000 تا بازی تو حافظه اش بود كه 900 تاش تكراری و در واقع كاستوم ماد بودند..

خلاصه دورانی داشتیم :D یادش بخیر..

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,462
بر عکس همه دهه 60 ها پدر مادر من اصلا گیر که نبودن هیچ خدایی چند قدم هم نسبت به بقیه پدر مادرهای اون زمان جلوتر بودن.من بابام خودش اولین کسی بودکه نینتندو به مقدار زیاد وارد شیراز کرد.یکیش هم برای خودمون آورد.نگم براتون که چه کلاسی میذاشتیم من و داداشم.ملت هنوز در حیرت گرافیک آتاری بودن بعد میومدن خونه ما میدیدن داریم با تفنگ به تلوزیون شلیک میکنیم :))
حتی اولین کامپیوتر هم یه روز از مدرسه اومدیم خونه دیدیم بابام یه چیزی خریده میگه کامپیوتره ولی بعد معلم زبانمون اومد خونه دیدش گفت این که کمودوره :D:D بعد خودش برد عوضش کرد یه کامپیتور گرفت برامون به صورت خصوصی هم میومد بهمون کامپیوتر ویندوز 3.1 یاد میداد :)):)):))
حالا اینا مال زمان پولداری و مرفه بی دردی بود :Dولی یادمه زمانی که ps1 اومده بود بابام ورشکست شده بود شدید و واقعا وضع مالیم بد شده بود ولی یادمه قشم بودیم داداشم گیر داد که ps1میخوام.خدابیامرز مادرم هم قید خرید برای خودش زد و رفت برای ما ps1 خرید تازه بعدم که اومدیم شیراز فهمیدیم باید کپی خور بشه که 30 تومن هم پول اون شد.کلا بر عکس اکثر همه هم نسل هامون پدر مادرمون نذاشتن حسرت چیزی به دلمون بمونه و واقعا کودکی خوبی داشتیم برای همین همیشه قدردانشون هستم.

nameh

کاربر سایت
Sep 6, 2014
273
نام
علی
بر عکس همه دهه 60 ها پدر مادر من اصلا گیر که نبودن هیچ خدایی چند قدم هم نسبت به بقیه پدر مادرهای اون زمان جلوتر بودن.من بابام خودش اولین کسی بودکه نینتندو به مقدار زیاد وارد شیراز کرد.یکیش هم برای خودمون آورد.نگم براتون که چه کلاسی میذاشتیم من و داداشم.ملت هنوز در حیرت گرافیک آتاری بودن بعد میومدن خونه ما میدیدن داریم با تفنگ به تلوزیون شلیک میکنیم :))
حتی اولین کامپیوتر هم یه روز از مدرسه اومدیم خونه دیدیم بابام یه چیزی خریده میگه کامپیوتره ولی بعد معلم زبانمون اومد خونه دیدش گفت این که کمودوره :D:D بعد خودش برد عوضش کرد یه کامپیتور گرفت برامون به صورت خصوصی هم میومد بهمون کامپیوتر ویندوز 3.1 یاد میداد :)):)):))
حالا اینا مال زمان پولداری و مرفه بی دردی بود :Dولی یادمه زمانی که ps1 اومده بود بابام ورشکست شده بود شدید و واقعا وضع مالیم بد شده بود ولی یادمه قشم بودیم داداشم گیر داد که ps1میخوام.خدابیامرز مادرم هم قید خرید برای خودش زد و رفت برای ما ps1 خرید تازه بعدم که اومدیم شیراز فهمیدیم باید کپی خور بشه که 30 تومن هم پول اون شد.کلا بر عکس اکثر همه هم نسل هامون پدر مادرمون نذاشتن حسرت چیزی به دلمون بمونه و واقعا کودکی خوبی داشتیم برای همین همیشه قدردانشون هستم.

ایشا الله خودت واسه بچه هات ps ۱۰ بخری

Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk

• Like
Reactions: farzad_angel

Rezaasgrai

عضو جدید
May 9, 2021
1
سلام دوستان دنبال یه بازی قدیمی هستم
بازی سوم شخص قدیمی فکری که در مصر بود و شروع بازی در یک اتاق بدون دربود که
در مخفی زیر پا بود و باید قسمتی از دیوار را هل میدادیم تا در باز شود لوگوی بازی هم آنیبوس بود

• Like
Reactions: Sega_genesis

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,039
آره درست میگی اول اسم تاپیک گیمر های بالای ۲۳ سال بود
اما نسبت به اون زمانی که تاپ استارت خورده و الان دیگه بالای ۳۰ سال پیرمرد های گیمر حساب میشه ??

من خودم تورو به شخصه میشناسم و خیلی پسر گلی هستی ?
یعنی از گذشته میشناسمت
آیدی که داشتم تو همین فروم به دائم شد و سال ها تو فروم نبودم
و از گیم کلا فاصله گرفته بودم
تا اینکه جدیدن عضو شدم و دوباره اومدم بازی سنتر
تا خاطرات شیرین گذشته مرور کنم

متاسفانه ۹۹ درصد دوستام هیچکدوم دیگه مدت ها و سال هاست آنلاین نشدن
قشنگ احساس تنهایی کردم ?
تک و توک هنوز موندن مثل تو ?
احسان جان خیلی ها رو در این مدت دیگه ندیدیم. هر کسی یه جا مشغول زندگی شد. البته بماند که هر از گاهی کماکان از دور دستی بر آتش داریم . من هم که پیر خرابات :)) :)) :)) تاریخ عضویتم رو ببین! خلاصه که نگران نباش?:)

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,331
نام
Majid
آره درست میگی اول اسم تاپیک گیمر های بالای ۲۳ سال بود
اما نسبت به اون زمانی که تاپ استارت خورده و الان دیگه بالای ۳۰ سال پیرمرد های گیمر حساب میشه ??

من خودم تورو به شخصه میشناسم و خیلی پسر گلی هستی ?
یعنی از گذشته میشناسمت
آیدی که داشتم تو همین فروم به دائم شد و سال ها تو فروم نبودم
و از گیم کلا فاصله گرفته بودم
تا اینکه جدیدن عضو شدم و دوباره اومدم بازی سنتر
تا خاطرات شیرین گذشته مرور کنم

متاسفانه ۹۹ درصد دوستام هیچکدوم دیگه مدت ها و سال هاست آنلاین نشدن
قشنگ احساس تنهایی کردم ?
تک و توک هنوز موندن مثل تو ?
:x ممنون از تعریفات، آی دی قبلیت بگو ببینم کی بودی :D
منم اکثر رفقای اینترنتی که دارم از همین بازیسنتر بوده که الان با تلگرام و اینا باهاشون در ارتباطم وگرنه اونا هم 99 درصد دیگه یا گیم نمیزنن مثل قدیم یا هم میزنن ولی بازیسنتر نمیان، اما خب بازم اینجا از بچه های قدیمی زیاد داریم که هنوز پیگیر هستن و هنوز بنظرم اینجا فضای خیلی تخصصی تر و جالب تری داره نسبت به شبکه های اجتماعی.

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
هر چی بزرگ تر شدیم عاقل تر شدیم دانشی که جمع کرده بودیم بیشتر به کارمون اومد نگاهمون به موضوع علمی تر و انتخابی تر و دقیق تر شد و با کوله باری از تجربه میرفتیم سراغ عناوین خاص. من رفتم تحصیلات اکادمیک بیشتر برای درک بهتر بازی ها. ادبیات زبان انگلیسی رو مطالعه کردم سالها نقد ادبی خوندم. معتقدم بازی های رایانه ای یکی از بهترین اشکال هنر هستن. جاییکه علم و هنر بهم میرسند در بهترین حالت ممکن. با قوی تر شدن سخت افزار ها و رشد فکری توسعه دهنده ها حالا بازی هایی که براحتی تنه میزنن به سینما رو میتونیم تجربه کنیم. این تکامل رو تجربه کردن در سن بالاتر خیلی برای من جذاب تر شد چون حالا دیگه بسیار پخته تر به اثار نگاه میکردم و درک درستی از دنیا ها داشتم.
من از اتاری و nes شروع کردم بعدps و pcو ویندوز 95 و اومدم جلو. همیشه افتخار میکنم که کنار این صنعت دوست داشتنی رشد کردم و تونستم شیرین ترین لحظات رو شاهد باشم. به امید باز یهای خوب آینده.

Need4Speed

کاربر سایت
Jan 25, 2021
175
البته وقتی به موضوع بطور وسیع تر نگاه کنیم گیمر بودن خیلی چیز خاصی هم نیست! :D کلا جنس مذکر یه گیمر به دنیا میاد! باید چالش رو تجربه کنه و به چالش بکشه. این تو ذاتشه. همین کسی که فوتبال یا تنیس بازی میکنه هم یه گیمره. حالا در فرهنگ غرب به یکی میگن nerd به اون یکی میگن jock (جفتشون به فارسی قابل ترجمه نیست!) بیایید روراست باشیم تو بازیهای غیر دیجیتال (به طور کلی ورزش های مختلف!) کل بدن در حال فعالیته اما در گیمینگ فقط انگشتان شما ورزیده میشه و یه حالت ایستایی و گندیدگی تو گوشه اتاق رو داره. :D حالا نه فقط گیمرهای دیجتال! من کارمندهایی رو میشناسم که گیمر نیستن اما از صبح تا شب پشت میز اداره و تو خونه هم تلویزیون و موبایل فقط! اوناهم nerd محسوب میشن. و البته موضوع بهمین سادگی ها نیست... حالا فوتبال نه، همون گُرگم به هوا و قایم موشک هم شما در نظر بگیرید کلی بار social skills و psychological metacognition و motivation و ... با خودش بهمراه داره.
حالا شاید شما بگید نگاه من به این موضوع منفی ـه. من بعنوان یه رمانتیسیست زده شده از عصر دیجیتال و ضد فناوری مدرن این رو دارم میگم!... چون خودم تو این دیجتالیسم غرق شدم. بنظر من این وسط بالانس خیلی مهمه. ما یکی رو چسبیدیم و اون یکی رو ول کردیم. ما از تعادل خارج هستیم. نمیگم دیجیتالیسم چیز بدیه اما بهیچ وجه جایگزینی واسه اون بُعد concrete و قابل لمس زندگی نیست! :D

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,135
نام
طائل
سلام
امروز بعد از چند وقت بالاخره رفتم بالا و یسری نوستالژی اوردن براتون :D

این اولین کنسولی هست ک خریدم ، برا من بهترین کنسول دنیاست هنوز ، لذتی ک یک ساعت بازی کردن باهاش بهم دست میداد با ۱۰۰ ساعت ps5 بازی کردن هم قابل مقایسه نیست :D
View attachment 205181View attachment 205182View attachment 205183View attachment 205184View attachment 205185View attachment 205186View attachment 205187

اینا هم اخرین بازمانده ها هستن از بازیام ، حتی خودمم یادم نمیاد بقیه بازیام کجا هستن و ب کی دادمشون ولی حیفشون بود تازه الان قدرشونو میدونم :D

View attachment 205189View attachment 205190View attachment 205191View attachment 205192View attachment 205193View attachment 205194View attachment 205195View attachment 205196View attachment 205197View attachment 205198View attachment 205199

خلاصه بهترین روزای عمرم با اینا گذشت…

مورتال کمبت 3 التیمیت رو خریدیم اون موقع 12 هزار تومن یا اشتباه نکنم 9 هزار تومن. با یه دفترچه سبز که توش رمز ها و فن ها نوشته بود :D به بهش میگفتیم کمبات :D انصافا کمبت 2 و 3 جزو گولاخ ترین بازی های تاریخه :D
فیفا هم داشتم اما ما بازی کونامی رو بازی میکردیم واقعا حرفه ای تر از فیفا بود :D وقتی داور میخواست کارت قرمز بده بازیکن دستاش رو به قصد التماس یا اعتراض تکون میداد پشمامون فر میخورد :D

بعد اون موقع اینطوری نبود بازی ریخته باشه که، مثلا یهو یه جایی جمع میشدم با بزرگسالا ، من بچه بودم و عمو یا داییم منو همه جا همراشون میبردن سگا هم میبردیم ، بعد مثلا یکی از این بزرگسالا یهو اونشب از یکی از رفیقاش مثلا یه بازی میگرفت (به بازی میگفتن "فیلم" :|:D)، اون روزم یه پسره اومد گفت فیلم کشتی کج (میگفتیم "کج" :D) اوردم! :D آخ دنیا رو بهم داده بودن. اصلا باورم نمیشد الان اینو میندازیم تو دستگاه و بازی کشتی کج بالا میاد :D اون موقع هم کلا ورزش کشتی کج اینجور نبود همه جا پخشش رو داشته باشیم و دانلود کنیم و اینا،هر ویدئویی که از کشتی کچ میدیدم غنیمت بود، مثلا داییم یه نوار ویدئو جکی چان داشت یا میمون مست بود یا مرد رشته ساز(فقط جکی چان میخرید داییم :D)، ته این ویدئو مثلا 10 دقیقه نوار اضافه مونده بود مبارزه لکس لوگر با یوکوزونا گذاشته بودن . :D این بازی هم اسمش رسلمانیا بود یک گرافیک عالی و انیمیشن پشم ریزونی داره که همین الان هم تو دو بعدی ها رو دست نداره، کیفیت انیمیشن هاش دقیقا با انیمیشن های مورتال کمبت برابره چون سازنده هر دوشون Midway بوده :D در کل چه عشقی کردم اون شب، دیگه فرداش پسره بازی (فیلم :D:D) رو برد با خودش ما هم تو شهرمون این فیلم رو پیدا نکردیم که نکردیم، آخرشم با شبیه ساز رو کامپیوتر این رو زدیم 10 سال بعدش :D خدایی کرکرتا رو ببینید با واقعیت مو نمیزنه :D

1620721663664.png

ولی در کل با این بزرگسالا که جمع میشدم هیچ بازی رقابتی ازم نمیبردن من حتی 8 سال هم نداشتم اما باز کمبت و فوتبال لولشون میکردم :D

یه دو سه سالی رو خونه بابابزرگم بودم ، شوهر خاله ام با 30 و خوردی سال سن میومد باهم خرگوش مرحله ای میرفتیم. خیلی قفل بود یعنی اصلا باورتون نمیشه، انقدر جدی میگرفت بازی رو هاج و واج میموندم :D میرفتیم مرحله بالا جون کم میوردیم ، دوباره میومد مرحله های پایین تر رو میرفت که زنگوله بگیره جونمون تعدادش پر شه :D

از همون موقع عاشق وسترن شدم با سانست رایدر :D
یک بازی دیگه هم بود پلتفرمر پسره، لوکیشن بازی فکر کنم مصر بود خیلی خفن بود بازیش.
یکی هم اسمش بود chuck این ته طراحی هنری بود :D
دیگه هم اکثر این بازی هایی که ذکر خیرشون رو رفتیم تقریبا هممون زدیم رو سگا :D

تمام این بازی ها انصافا متا 90ی هستن اگر وجود نداشتن و الان دوباره رلیس میشدن چه مدیحه ها که نمیسرودن این ژورنالیست ها. :D

در ضمن دیدم از خرابی دسته ها گفتین من یه جفت دسته داشتم شش دکمه ای که وسطش تصویر سونیک بود و یه سوراخ هم برا وصل کردن اسمش چیه از اونا که اتاری داشت، داشت. داییم میگفت اصله :D هیچوقت خراب نشد :D

آخرین ویرایش:

darksider666

کاربر سایت
Mar 8, 2016
1,049
نام
رضا قاسمی
البته وقتی به موضوع بطور وسیع تر نگاه کنیم گیمر بودن خیلی چیز خاصی هم نیست! :D کلا جنس مذکر یه گیمر به دنیا میاد! باید چالش رو تجربه کنه و به چالش بکشه. این تو ذاتشه. همین کسی که فوتبال یا تنیس بازی میکنه هم یه گیمره. حالا در فرهنگ غرب به یکی میگن nerd به اون یکی میگن jock (جفتشون به فارسی قابل ترجمه نیست!) بیایید روراست باشیم تو بازیهای غیر دیجیتال (به طور کلی ورزش های مختلف!) کل بدن در حال فعالیته اما در گیمینگ فقط انگشتان شما ورزیده میشه و یه حالت ایستایی و گندیدگی تو گوشه اتاق رو داره. :D حالا نه فقط گیمرهای دیجتال! من کارمندهایی رو میشناسم که گیمر نیستن اما از صبح تا شب پشت میز اداره و تو خونه هم تلویزیون و موبایل فقط! اوناهم nerd محسوب میشن. و البته موضوع بهمین سادگی ها نیست... حالا فوتبال نه، همون گُرگم به هوا و قایم موشک هم شما در نظر بگیرید کلی بار social skills و psychological metacognition و motivation و ... با خودش بهمراه داره.
حالا شاید شما بگید نگاه من به این موضوع منفی ـه. من بعنوان یه رمانتیسیست زده شده از عصر دیجیتال و ضد فناوری مدرن این رو دارم میگم!... چون خودم تو این دیجتالیسم غرق شدم. بنظر من این وسط بالانس خیلی مهمه. ما یکی رو چسبیدیم و اون یکی رو ول کردیم. ما از تعادل خارج هستیم. نمیگم دیجیتالیسم چیز بدیه اما بهیچ وجه جایگزینی واسه اون بُعد concrete و قابل لمس زندگی نیست! :D
البته بازیباز در اینجا منظورش کسی است که تجربه در بخش بازی های رایانه ای داره نه کارمند پشت میز و یا کسی که ورزش میکنه- اون میشه ورزشکار با این توصیف شما- بازیباز با سابقه در اینجا یعنی hardcore gamer نه هاردکور کارمند دولت یا هارد کور تنیسور یا ورزشکار- بازیباز بودن برای من نوعی که بیشتر از 30 سال بازی کرده ام نمیتونه چیز خاصی نباشه یا نباشم . جز زندگی من بوده ساعت های زیادی به تجربه اندوزی در این سرگرمی گذاشته ام پس نمیتونم بگم چیزی نیست بازیهای رایانه ای تاثیرات خیلی خوبی هم دارند که حالا جاش نیست بحث گسترده تر از این حرفهاست. البته شما نمیتونید جمع ببنیدید من برای مثال خودم همیشه یک ساعت پیاده روی رو دارم س تا 5 ساعت هم بازی رو دارم . این بعد مجازی هم که شما میگید تبدیل شده به بزرگ ترین سرگرمی بشر. الان قدرتمند ترین شاخته اینترتینمنت است پس دیگه نمیشه چیزی گفت. این هم سرگرمی است دیگه این سرگرمی نباشه در زندگی یک چیز دیگه . نمیشه بگیم این مجازی است دیگه قبول نیست . کتاب خوانی واشپزی و روزش و ... هرکدوم اونها هم میتونه یک جوری هابی سرگرمی به حساب بیاد .

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,303
نام
Mehrdad
مورتال کمبت 3 التیمیت رو خریدیم اون موقع 12 هزار تومن یا اشتباه نکنم 9 هزار تومن. با یه دفترچه سبز که توش رمز ها و فن ها نوشته بود :D به بهش میگفتیم کمبات :D انصافا کمبت 2 و 3 جزو گولاخ ترین بازی های تاریخه :D
فیفا هم داشتم اما ما بازی کونامی رو بازی میکردیم واقعا حرفه ای تر از فیفا بود :D وقتی داور میخواست کارت قرمز بده بازیکن دستاش رو به قصد التماس یا اعتراض تکون میداد پشمامون فر میخورد :D

بعد اون موقع اینطوری نبود بازی ریخته باشه که، مثلا یهو یه جایی جمع میشدم با بزرگسالا ، من بچه بودم و عمو یا داییم منو همه جا همراشون میبردن سگا هم میبردیم ، بعد مثلا یکی از این بزرگسالا یهو اونشب از یکی از رفیقاش مثلا یه بازی میگرفت (به بازی میگفتن "فیلم" :|:D)، اون روزم یه پسره اومد گفت فیلم کشتی کج (میگفتیم "کج" :D) اوردم! :D آخ دنیا رو بهم داده بودن. اصلا باورم نمیشد الان اینو میندازیم تو دستگاه و بازی کشتی کج بالا میاد :D اون موقع هم کلا ورزش کشتی کج اینجور نبود همه جا پخشش رو داشته باشیم و دانلود کنیم و اینا،هر ویدئویی که از کشتی کچ میدیدم غنیمت بود، مثلا داییم یه نوار ویدئو جکی چان داشت یا میمون مست بود یا مرد رشته ساز(فقط جکی چان میخرید داییم :D)، ته این ویدئو مثلا 10 دقیقه نوار اضافه مونده بود مبارزه لکس لوگر با یوکوزونا گذاشته بودن . :D این بازی هم اسمش رسلمانیا بود یک گرافیک عالی و انیمیشن پشم ریزونی داره که همین الان هم تو دو بعدی ها رو دست نداره، کیفیت انیمیشن هاش دقیقا با انیمیشن های مورتال کمبت برابره چون سازنده هر دوشون Midway بوده :D در کل چه عشقی کردم اون شب، دیگه فرداش پسره بازی (فیلم :D:D) رو برد با خودش ما هم تو شهرمون این فیلم رو پیدا نکردیم که نکردیم، آخرشم با شبیه ساز رو کامپیوتر این رو زدیم 10 سال بعدش :D خدایی کرکرتا رو ببینید با واقعیت مو نمیزنه :D

View attachment 205841

ولی در کل با این بزرگسالا که جمع میشدم هیچ بازی رقابتی ازم نمیبردن من حتی 8 سال هم نداشتم اما باز کمبت و فوتبال لولشون میکردم :D

یه دو سه سالی رو خونه بابابزرگم بودم ، شوهر خاله ام با 30 و خوردی سال سن میومد باهم خرگوش مرحله ای میرفتیم. خیلی قفل بود یعنی اصلا باورتون نمیشه، انقدر جدی میگرفت بازی رو هاج و واج میموندم :D میرفتیم مرحله بالا جون کم میوردیم ، دوباره میومد مرحله های پایین تر رو میرفت که زنگوله بگیره جونمون تعدادش پر شه :D

یک بازی دیگه هم بود پلتفرمر پسره، لوکیشن بازی فکر کنم مصر بود خیلی خفن بود بازیش.

تمام این بازی ها انصافا متا 90ی هستن اگر وجود نداشتن و الان دوباره رلیس میشدن چه مدیحه ها که نمیسرودن این ژورنالیست ها. :D

در ضمن دیدم از خرابی دسته ها گفتین من یه جفت دسته داشتم شش دکمه ای که وسطش تصویر سونیک بود و یه سوراخ هم برا وصل کردن اسمش چیه از اونا که اتاری داشت، داشت. داییم میگفت اصله :D هیچوقت خراب نشد :D
یكی از بدترین ضد حال هایی كه قدیما خوردم وقتی بود كه اومده بودم رو PSone و با هزار امید و آرزو دیسك كشتی كج رو گذاشتم تو دستگاه و حقیقتا حالم گرفته شد وقتی با این نسخه سگا مقایسه كردم..
كركتر زیاد نداشت ولی همه معروفا بودن .. چه قدر این بازی خفن بود.. همین الانم كه اینارو نوشتم آهنگ پیروزی شان مایكل تو گوشمه :D یادمه تورنمنتش رو تموم میكردم به ذوق شنیدن این آهنگ :D آخ اخ وحشتناك نوستالژی شدم :D

Batsy

“Tots Units Fem Força” «Més que un club»
کاربر سایت
Apr 29, 2008
3,202

View attachment 205841

الان گفتی یادم اومد یکی از آرزو های اون زمان برا ما این بود ک بتونیم توی مورتال کمبت فیتالیتی بزنیم :D اخرش هم نتونستیم بزنیم ، تازه کمبو ها و اسپشیال موو ها (اون زمان بهشون میگفتیم جادو :D ) همه رو خودمون کشف میکردیم و تو ی دفترچه داشتیم مینوشیتم :D

ما اون زمان با پسر عمه هام همش بازی میکردیم و ی دختر عمو داشتم ک کلا نگاه میکرد ک هر چی ما میخریم اونم بخره خصوصا با من چشم و هم چشمی داشت چون هم سن بودیم، روزی ک من سگا خریدم اونم خرید و مادرش هرچی بهش میگفت بیا طلا بخر و این زیر بار نرفت :D خلاصه یبار بابام دوتا بازی خرید هر دوتاش کشتی کج بودن و یکی داد ب من و یکی اون حالا شانس شخمی من اونی ک مال من بود عکس روش کشتی کج بود ولی توش فوتبال بود :D اون لحظه داشتم میمردم از اعصاب خوردی ، ولی مال اون خر شانس درست بود و کشتی کج بود و بازیش همینی بود ک تخیلی بود و توی کشتی کج جادو میزدن مثلا برق میزد یکی یا اون دلقک ی چکش بزرگ میکشید بیرون و طرف رو میزد و واقعا بازی مرگی بود :D

من یادمه ک پسر عمه بزرگم 10 سال ازم بزرگتر بود و ادعا داشت توی international superstar soccer deluxe بعد اون زمانا ما خیلی میرفتیم خونه هم میموندیم ، ی شب رفتم خونشون و این با کلی ادعا میخواست بقول خودش منو سوسک کنه :D خلاصه اومدیم نشستیم و بازی کردیم و بازی اول 3-2 زدمش و پشماش ریخته بود و جلو بقیه پسر عمه هام کم اورده بود چون من از همه بچه تر بودم :D بازی های بعدی دیگه یا مساوی میشد یا ب زور با اختلاف 1 گل برد و بیخیال شد :D
مرتال کمبت هم ک از اواتارم مشخصه هنوزم ک هنوزه ب شدت عاشقشم خصوصا یخی(ساب زیرو :D ) اینقد کل کل میکردیم با هم ک بزرگترا کلافه میشدن ، هر کدوممون ی یار داشتیم و یار من ساب زیرو بود، یار پسر عمم نوب سایبت بود بهش میگفتیم دودی ، یار اون یکی پسر عمم کونگ لائو بود ک بهش میگفتیم یوریگاریگو یا کلاهی ، یار اون یکی پسر عمم هم لیو کانگ بود ک بهش میگفتیم بروس لی :D

سانست رایدرز ک عشق بود هنوزم ک هنوزه میتونم روزی 3 4 بار تمومش کنم و ازش خسته نشدم ، یار من همون لاغره بود ک هفت تیر داشت ، کل رقابتمون این بود ک اخر مرحله کی بپره تو بغل دختره و مرحله تموم بشه :D

دسته هم روی کنسول من ازین دسته ها بود ک بزرگ بودن و دوتا ردیف دکمه ها همشون ABC بودن و فقط بالایی ها قرمز بودن و پایینی ها یا زرد یا ابی بودن ولی اون دسته هایی ک بودن ردیف بالاشون خاکستری بود و دکمه های XYZ داشتن بهتر بودن و تو بازی ها بیشتر میشد ازشون استفاده کرد خصوصا مورتال کمبت :D ولی کلا مصرف دسته ما تو فامیل خیلییییی زیاد بود و همش دسته هامون خراب میشدن :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر