انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Contra&Ultra

کاربر سایت
Nov 6, 2011
39
آخه زیر این سن هم میان خودشونو قاطی می کنن ! توهماتشون رو تعریف م یکنن ! در صورتی که اصلا همچین چیزی در کار نبوده !

مثال : وقتی من 10 سالم بود پسر همسایه که 4 سال از من بزرگتر بود کومودور داشت ! این سال 72 بود ! بعد چطور طرف میتونه بیاد ادعا کنه که آره منم کومودور داشتم آمیگا داشتم ! خب اگه من اون موقع 10 سالم بوده تویی که 8 الی 9 سال از من کوچولو تری اون موقع 2 سالت بوده ! دروغ شاخ دار چرا میگی !!!!:))

• Like
Reactions: alisantori

maapor

کاربر سایت
May 16, 2009
1,502
من داشتم از کوچه راه میوفتادم برم بیرون یه کلوپ بازی نزدیک خونمون باز شده بود رفتم توش یکم آتاری بازی کردم ....این جور بود که گیمر شدم LOL

• Like

Hossein P.

کاربر سایت
Apr 8, 2011
67
توی سایت معتبر IGN یه رده بندی از 25 کنسول بازی برتر تاریخ هست که شبیه به نظرسنجی این تاپیکه. البته بیشتر مال آمریکاست. خیلی از این کنسول ها اصلاً به ایران نیومدند و بعضی ها هم فقط توی آمریکا پخش گسترده داشتند.

توی این لیست شماره 1 توی ایران معروف به "میکرو" یا "فامیلی گیم" بود. شماره 2 معروف به "آتاری" و شماره 4 معروف به "نینتندو" یا "سوپر نینتندو" و شماره 5 معروف به "سگا" بود.

Amiga و Commodor هم جزء 25 تا کنسول برتر نیستند که احتمالاً برای اینکه مثل کامپیوتر یا همون PC استفاده اصلیشون بازی نیست و بازی یه امکان جانبی برای اون هاست. اینکه کنسول های جدید PS و Xbox هم رده های بالا نیستند فکر می کنم مربوط به این باشه که کامپیوتر و موبایل های پیشرفته که امکان بازی رو دارند و بازی های آنلاین اونها رویکرد به کنسول بازی رو کاهش دادند ولی وقتی آتاری و میکرو و حتی سگا توی بورس بودند درصد کمی از افراد جهان به کامپیوتر دسترسی داشتند و تفاوت قیمت کامپیوتر و کنسول بازی خیلی زیاد بود ولی توی سالهای اخیر اوضاع خیلی فرق کرده.

(آدرس سایتش ***** هست!)
http://www.ign.com/top-25-consoles/index.html

Top 25 Consoles

1. Nintendo Entertainment System (NES) * Nintendo 8 # 1985
2. Atari 2600 # 1977
3. Play Station 2 (PS2) - Sony # 2000
4. Super Nintendo Entertainment System (SNES) * Super NES * Nintendo 16 # 1991
5. SEGA Genesis * SEGA Mega Drive (SMD) # 1989
6. Xbox 360 - Microsoft # 2005
7. Play Station (PSX) - Sony * PS (PS1) # 1995
8. Dreamcast (DC) - SEGA # 1999
9. Nintendo 64 (N64) # 1996
10. Nintendo Wii # 2006
11. Xbox - Microsoft # 2001
12. Colecovision - Coleco # 1982
13. Turbo Grafx 16 (TG16) - NEC # 1989
14. Intellivision - Mattel # 1979
15. Play Station 3 (PS3) - Sony # 2006
16. Nintendo Game Cube (NGC) # 2001
17. Atari 7800 # 1986
18. SEGA Saturn # 1995
19. Neo Geo - SNK # 1990
20. SEGA Master System (SMS) # 1986
21. Magnavox Odyssey 2 # 1978
22. 3DO - Panasonic * 3DO Interactive Multiplayer # 1993
23. Atari 5200 # 1982
24. Atari Jaguar # 1993
25. Magnavox Odyssey # 1972​

آخرین ویرایش:

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
توی سایت معتبر IGN یه رده بندی از 25 کنسول بازی برتر تاریخ هست که شبیه به نظرسنجی این تاپیکه. البته بیشتر مال آمریکاست. خیلی از این کنسول ها اصلاً به ایران نیومدند و بعضی ها هم فقط توی آمریکا پخش گسترده داشتند.

توی این لیست شماره 1 توی ایران معروف به "میکرو" یا "فامیلی گیم" بود. شماره 2 معروف به "آتاری" و شماره 4 معروف به "نینتندو" یا "سوپر نینتندو" و شماره 5 معروف به "سگا" بود.

Amiga و Commodor هم جزء 25 تا کنسول برتر نیستند که احتمالاً برای اینکه مثل کامپیوتر یا همون PC استفاده اصلیشون بازی نیست و بازی یه امکان جانبی برای اون هاست. اینکه کنسول های جدید PS و Xbox هم رده های بالا نیستند فکر می کنم مربوط به این باشه که کامپیوتر و موبایل های پیشرفته که امکان بازی رو دارند و بازی های آنلاین اونها رویکرد به کنسول بازی رو کاهش دادند ولی وقتی آتاری و میکرو و حتی سگا توی بورس بودند درصد کمی از افراد جهان به کامپیوتر دسترسی داشتند و تفاوت قیمت کامپیوتر و کنسول بازی خیلی زیاد بود ولی توی سالهای اخیر اوضاع خیلی فرق کرده.
اوه اوه!!! پسر رسماً کفم برید!!! ایول؛ من معمولاً با رده بندی هایه IGN موافق نیستم؛ ولی این یکی فوق العاده بود و تقریباً با خیلی جاهاش موافقم... دمت گرم... >:d<

دوست دارم بقیه پیر پاتالا هم نظرشون رو درباره این رده بندی بگن :D

hdxc

کاربر سایت
Apr 29, 2011
1,581
نام
امیرحسین

(آدرس سایتش ***** هست!)

Top 25 Consoles

2. Atari 2600 # 1977
10. Nintendo Wii # 2006
17. Atari 7800 # 1986
18. SEGA Saturn # 1995
19. Neo Geo - SNK # 1990
23. Atari 5200 # 1982
24. Atari Jaguar # 1993
25. Magnavox Odyssey # 1972​
ما که 18 سالمونه ولی XBOX اولیه موفق تر از PS3 بوده؟

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
با درود به جناب Arth@s و باقی دوستان
به ترتیب وسیله هایی که تو این 26 سال همراه بازی من بودند رو مینویسم
Atari
Micro
Sega
Playstation 1
PC داییم:d (اونم مثل من عاشق بازیه و بازی های زیبای DOOM و Outlaws رو با هم نوبتی بازی میکردیم :d )
و در آخر هم PC خودم.>:d<
چند تا خاطره شیرین رو خلاصه میگم

تماشای بازی داییم و انتظار اینکه نوبت من بشه از اون خاطراتی هست که هیچ وقت یادم نمیره . هر بار می باخت سریع بازی رو میاورد و دوباره خودش بازی میکرد.
نزدیک محل برگزاری امتحان های نهایی سوم راهنمایی یک کلوپ بازی بود و اونجا بود که اولین تجربه مسابقه جدی با غیر از هوش مصنوعی رو تجربه کردم
صبح از خونه میزدم بیرون که قبل از امتحان با دوستام Gran Turismo بزنم .(یادم نمیاد باخته باشم) برام خیلی هیجان داشت چون قبل از اون با یک شخص واقعی مسابقه نداده بودم
از اون موقع از کلوپ های بازی خیلی خوشم اومد و بیشتر وقتم رو اونجا میگذروندم . یادمه یک سال تابستون اینقدر زود میرفتم که بنده خدا هنوز مغازه رو باز نکرده بود. منم پشت در منتظر میموندم تا بیاد.
البته وقتی برادرم بزرگ شد ، فهمیدم برای مسابقه هوش مصنوعی بهتره. چون بعد از بازی دعوا نمیشه.
الان که فکر میکنم میبینم بهترین خاطره ها مربوط به زمانی بوده که با سختی بازی میکردم. از زمانیکه کامپیوتر شخصی خریدم و هاردش رو با بازی های مختلف پر کردم هیچ خاطره شیرین و با مزه ای یادم نمیاد.
شاد باشید

abouzar337

کاربر سایت
Jul 2, 2009
687
سلام. من 31 سالمه
بازی رو با آتاری و سگا شروع کردم . مخصوصا اون بازی هواپیماییه و شورش در شهر رو فراموش نمیکنم. بعدها هم ps و pc
تو دوره دبیرستان(نظام قدیم) سال اول یا دوم بود ,یه دوره طرح کاد بود که اکثرا میرفتن رشته های فنی. منو چندتا از دوستام میرفتیم کلاس کامپیوتر. سی دی چی بود. از اون دیسک بزرگ ها استفاده میشد. تا موقع استفاده از کامپیوترها هم میشد میرفتیم dir میگرفتیم و سراغ بازی میگشتیم تو کامپیوتر. چقدر پرنس حال میداد
ولی اون آتاریه خاطرات تلخ ازش زیاده. یه پسر عمه دارم اون موقعه ها که خریده بود کلی به ما فخر میفروخت. مگه میذاشت باهاش بازی کنیم! برا ما هم که میگفتن که نمی خریم باید درس بخونید تا بیبینیم چی میشه. چقدر دسته داغون میشد.
الآن هم بیشتر pc. موسم لیزری شده ولی اون موس گلوله ای هنوز به کیسم وصله(عزیزیه واسه خودش)

• Like

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,995
نام
آریا

(آدرس سایتش ***** هست!)

Top 25 Consoles

2. Atari 2600 # 1977
10. Nintendo Wii # 2006
17. Atari 7800 # 1986
18. SEGA Saturn # 1995
19. Neo Geo - SNK # 1990
23. Atari 5200 # 1982
24. Atari Jaguar # 1993
25. Magnavox Odyssey # 1972
ترجمه مقاله هم توی سایت هست ! :D

• Like
Reactions: arash gh

4th

کاربر سایت
Mar 14, 2011
481
من یادمه اونوقتا که با داییم میرفتیم کلوب. سگا بزنیم. اسم کلوبو گذاشته بودیم آتاری.
ولی خونه گیر میداد چرا میریم کلوب. یه وقت بیشعور بشیم :D
واسه اینکه نفهمن . پیششون اسم آتاری رو نمیاوردیم بجاش میگفتیم یراتا :D
آخرشم ندونستن منظورمون از یراتا همون آتاری بود.

بیشترم به خاطر مورتال و این سونیک میرفتیم. بعد هم که یواش یواش سونس 1 اومدو تکن میزدیم.

سونی 2 رو هم خودم خریدم . دنیایی با این سونی 2 گذروندم.

همین دیگه :D

چرا اینجوری نگا میکنی :D

• Like

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
7se7en7 abouzar337 Hamid4star
سلام به همه پیر پاتالایه دنیایه گیم :D
واقعاً ممنونم!!! بعد از گذشتن این همه مدت من دیگه فکر میکردم که تو بی سی پیرپاتال نداریم :D

@دانیال جون؛ GT!!! ای بابا! تا حالا نباختی؟! ای بابا!!! لابد اونم شماره یکش!!! ای بابا!!! احیاناً Honda NSX واست آشنا نیست؟ تنها حریفش Mitsubishi Lancer بود که اونم میشد برد! منم یادم نمیاد از وقتی حرفه ای شدم تو بازیش باخته باشم :D
@ابوذر: به!!! بابا گل کاشتی که! سورپریزم کردید;) راستی شما هم مثه من بجز پرینس و شینوبی بازی دیگه ای رو یادت نمیاد که رو داس اجرا میشد؟ البته فکر کنم Doom هم رو داس بود! یادش بخیر وارد یه اتاق که باهاش میشدی؛ اون پایین که عکس صورتش بود نشون میداد که یه ابرو میندازه به راست یه ابرو میندازه به چپ :D منم یه مدتی تیک گرفته بودم :D
@حمید: WOW!!! تو هم مگه آره؟! بابا ایول!!! خب یه کم بیشتر خودت رو معرفی میکردی سنی چیزی؛ یراتا هم که برگردون واژه آتاری هست دیگه ;)
-----------------------
در آخر بازم به همه این دوستان خوش آمد میگم! امیدوارم بازم شاهد خوندن خاطراهاشون باشیم... >:d<
========================
از جناب Dinosaur هم بعلت اطلاع رسانی به موقشون ممنونیم ;)

Hossein P.

کاربر سایت
Apr 8, 2011
67
الهی منقرض بشی Dinosaur

خدا بگم چیکارت کنه Dinosaur الحق که مال دوره "تریسیک" زمین شناسی ماقبل تاریخی! :-o این تاپیکی که آدرس دادی دقیقاً مال دو سال پیشه. به اندازه همین تاپیک بلکه هم بیشتر بهم حال داد. خصوصاً که من انگلیسی رو با همین کنسول ها و بعد کامپیوتر یاد گرفتم هنوزم Options رو به جای "آپشن" میگم "اوپتی اونس" که البته فرانسویش "آپسیون" میشه که توی انگلیسی تبدیل به آپشن شده. دیدین قدیمی ها به آمپول زدن میگن "آنژاکسیون" این همون "انژکتور" موتور اتوموبیله که الان میگیم تلفظ فرانسوی زمان قاجاریه و رضاخان در مقابل تلفظ انگلیسی آمریکن بعد از جنگ جهانی دوم تا الان! شاید 30 سال بعد مردم تلفظ چینی هرچیزی رو بکار بردند خدا رو چه دیدی!

25 کنسول برتر تاریخ از دیدگاه IGN تاریخ 05/11/2009

مقایسه نظرسنجی این دو تا تاپیکم خیلی جالبه چون اونجا کنسول های جدیدتر بیشتر رای دارند خوب معلومه چون اونجا "بهترین کنسول تاریخ به نظر شما" و اینجا "کدامیک از کنسول های زیر حس نوستالوژیک بیشتری به شما میدهد" خوب کنسول جدید که نوستالژیک نمیشه و فکر کنم متوسط سن اون رای دهنده ها هم از این تاپیک 10 سالی کمتر باشه. اونجا خیلی ها نمی دونند آتاری و میکرو و سگا چی هست.

به نظر من هرکی از این تاپیک خوشش می یاد باید تاپیک دوسال پیشم بخونه و گرنه نصف عمرش برفناست!

مخصوصاً اگر از صفحه آخر شروع کنید به خوندن انگار ادامه این تاپیکه! بابا Dinosaur تو دیگه کی هستی تاپیک دو سال پیشتو یادته خیلی از ما نزدیک 30 ساله ها یا به قول خودم با بیش از نیم قرن تجربه ها! داریم کم کم آلزایمر می گیریم. =((

آخرین ویرایش:

Hossein P.

کاربر سایت
Apr 8, 2011
67
فوتبال ژاپنی میکرو Goal 3 ورژن های ژاپنی و انگلیسی و فارسی

اینا مال تاپیک دو سال پیشه:

منم ميكرو داشتم.:biggrin1:
يادش بخير با پسر خالم بازي ميكردم :-"
يادمه يه فوتبال داشت خيلي باحال و ته خنده بود.مثلا با ارژانتين شوت ميزدي توپت تبديل به موز ميشد (:biggrin1:).خيلي توپ بود.تانكش هم همينطور.ماريو هم كه جاي خود دارد...:love:

ا ا ا.....راست میگی! :biggrin1: ما بهش میگفتیم فوتبال ژاپنی! همونی که همه بچه مدرسه ای بودن دیگه؟ بعد با تیم برزیل شوت میزدی تبدیل به ماهی میشد! انصافا حاضرم همه چیزم بدم تا یه بار دیگه با میکرو اونو بازی کنم :((

میگم میکرو چی بود آخر؟ NES یا SNES.

اره.همه چيش ژاپني بود.يادم اومد.يه تيم بود وقتي باهاش شوت ميزديم توپ تبديل به خورشيد ميشد.هر چي بازيكن وسط زيمين بودن پرت ميشدن هوا...:biggrin1:
براي منم سواله...بلاخره ميكرو NES بود يا SNES ؟!؟
:confused:

آره اون تیم کامرون بود! خیلی شوت جادوییش باحال بود :biggrin1: (حافظه رو داری!)
من هنوز رای ندادم. آخه نمیدونم میکرو کدومشه!

یادش بخیر.چه دورانی با NES داشتیم.
یک فوتبال داشت هر بار که شوت میزدی توپ تبدیل به ماهی و شیر و...انواع حیوانات:biggrin1: میشد.واقعا یادش بخیر.:love:

بچه ها من در به در دنبال یه بازی تو دوران بچگی بازی با فامیلی گیم اوون موقع یا همین NES هستم اسم بازی رو نمیدونم شما ببینید میشناسید
ما بهش میگفتیم فوتبال مبارزه ای آدماش همه چشم درشت بودن تو بازی مثلا اگه قدرتی شوت میکردی توپ قرمز میشد میخورد به هر کسی بازیکنا بسته به قدرت ضربه پرتاب نه میرفتن هوا:laughing: بعد وسط بازی مثلا ممکن بود یه دفعه داری حمله میکنی به تیم رعد و برق بزنه به بازیکن دفاع تیم مقابل راحت بری گل بزنی یا وسط بازی یه دفعه گرد باد میومد چند تا از بازیکنا رو میبرد :laughing: چند دقیقه دو باره مینداختشون تو زمین توروخدا هر کی میدونه دریغ نکنه اسمشو بگه یه لینکی دانلودی چیزی از این بازی خیلی خاطره دارم بدجور دنبال اسمشم

نه نه فوتبالیستا اوون که فقط نماش از جلوی بازیکن بود فوتبالیستا من دو تا ازش داشتم که مال شرکت تکمو هم بودن ولی این فوتبال جنگی نمای از بالا مثل نرمال پرو داشت کلا جنگی بود

اینم از همین تاپیک امساله:

من 24 سالمه از اتاری شروع کردم بعد میکرو بعد سگا بعد پلی استیشن 1 و 2 و بعشدم دیگه کامپیوتر کلا ادمی بودم که عشق بازی بودم بازی که خیلی به من حال میداد یک بازی به صورت المپیکی بود که ما بهش میگفتیم کپولا از فوتبالش گرفته تا ورزشهای دیگر مثل شنا ، والیبال ، بوکس ، تیکن، تو این بازی همه اینا بودش اما کاراکتراش کپول بودن و کوتوله:d و وقتی ضربه میخوردن خیلی بامزه و خنده دار میشدن برای مثال وقتی توپ می خورد تو صورت دروازه بان صورتش کبود میشد و آب دماغش میریخت بیرون:d=)) گیم پلی بازی آخر هیجان بود همیشه دوست داشتم تو فوتبال این بازی شوت موزی بزنم و دروازه بان و تور رو باهم پاره کنم که یک تکنیک خاصی داشت :d یا وقتی هوا بارونی میشد تو گل توپ گم میشد حتی تو بازی میشد دعوا راه اندخت و توپ رو به زور از طرف گرفت یا با کتک=)) و کلی میخندیدیم اخر بازی بود. بسکتبالشم اخر خنده بود چون باید سوار یارات میشدی برای اینکه دستت به بسکت برسه=)) بعد یک کاراکتر از حریف شما رو میزد کل یاراتون میریخت رو زمین انقدر خنده دار بود که دیونه میشدی=)) خیلی خیلی خیلی بازی هیجانی بود اخرش بود .

کلا تا الان انقدر گیم زدیم که دیگه از اسم گیم هم حالمون :-& اما چون گیمر هستیم باید به اجبار بازی کنیم دیگه باری دلمون نیست دیگه عادت شده اگر گیم نزنیم دیونه میشیم برای همین تصمیمی گرفتم که همیشه گیمارو روی سخت ترین درجه بزنم اونم سبک ار پی جی رو چون فقط اون میتونه کمی منو ارضاع کنه وگرنه دیگه گیمی نمونده برام که حالت تکراری نداشته باشه

اینم پست خودمه:

من این فوتبال و بازی وسطی رو با میکرو بازی کرده بودم. اما کالکشنشو ندیده بودم. فکر می کنم بسکتبالش خیلی باحال بوده باشه! بهت حسودیم شد!

یه چیزی که درباره فوتبالش جالب بود علاقه دخترها به این بازی بود. من دو تا خواهر کوچکتر از خودم داشتم (اولی یکسال ونیم ازم کوچکتر بود دومی هم سه سال) چون از نظر سنی خیلی با هم نزدیک بودیم و مادر هم نداشتیم خیلی با هم اخت بودیم هر بازی پسرونه و دخترونه ای که بگید رو با هم بازی کردیم حتی خاله بازی ! و یا کشتی !

اما برای آتاری ، میکر و سگا باید بهشون التماس می کردم تا با من بازی کنند بعدشم که کامپیوتر گرفتیم هیچوقت هیچ بازی رو نمی کردند. برای همین وقتی بقیه دوستان می گویند که با برادرهاشون سر بازی کردن دعواشون می شد اصلاً نمی تونم درک کنم. من انقدر تنهایی بازی کردم. که وقتی یکیشون حاضر بود باهام بازی کنه کلی نازشو می خریدم و بهش می باختم و اگر هم مثل کنترای میکرو یا شورش سگا با هم یار بودیم هر کاری و هرجوریکه اونها می خواستند بازی می کردم. اگر هم دوتاشون می خواستند بازی کنند. می شستم نگاه می کردم و بهم حال می داد. چون موقع بازی خیلی از جزئیات رو نمی شه دید یا از کیف کردن کسی که بازی می کنه خوشحال شد. وقتی می رفتیم پارک من زل می زدم به بازی ویدئویی بقیه و همه تعجب می کردند که بابا تو که خودت توی خونه این بازی ها رو داری اومدیم پارک به جای اینکه با من بیای چیزی سوار شیم و خوراکی بخوریم. همینطور وای میستی نگاه می کنی! خوب می موندی خونه دیگه!

نمی دونم مثل اینکه هیچ کدوم از دوستان خواهر نداشتند و به قول بابام خانواده تک محصولی بودند !!!

ولی این بازی فوتبال رو خیلی دوست داشتند و وقتی که مهمون هم برامون می اومد با دختر و پسرهاشون این بازی رو می کردیم خودتون می دونید که اون وقتها دختر ها خیلی کم بازی ویدئویی می کردند با این حال حتی پدر و مادرها هم می شستند نگاه می کردند و قش قش می خندیدند و موج مکزیکی مینداختند !!! بابام می گفت هر وقت خواستید بازی کنید بگید من بیام نگاه کنم.

دو نفرش رو یه جور خاصی ساخته بودند. فقط شش تیم آرژانتین ، برزیل ، آلمان ، ایتالیا ، کامرون و ژاپن رو می شد انتخاب کنید. و روبروی هم بازی کنید.

موضوع خاصش این بود که وقتی با کامپیوتر بازی می کردید توی آسونش می شد حتی با 10 تا اختلاف بزنیش. اما توی دونفره هیچ وقت اختلاف بیشتر از 2 یا 3 تا نمی شد. چون وقتی یک تیم جلو می افتاد دروازه بان تیم حریف قوی می شد وهرچی می زدی گل نمی شد. کل بازی کن ها هم بجز کاپیتان هر تیم که خودت تنظیم می کردی کی باشه. به صورت Semi بود و نصف کنترل هر بازیکن توسط کامپیوتر بود. کاپیتان هم هی بیخودی زمین می خورد وفقط به درد خطا و دعوا روی حریف می خورد. همین ویژگی Semi کنترل بودن بازی هر کسی رو حتی اگه اصلاً بازی بلد نبود علاقه مند به بازی دونفره می کرد.

بعد دیدن این پست ها جو گیر شدم امشب این بازی رو پیدا کنم بعد بخوابم اسمش Goal 3 بود. هر سه نسخه با امولاتور میکرو با فرمت 7z جمعاً نیم مگابایتم (غیر فشرده 1.5 مگابایت) بیشتر نیست. تازه فقط ورژن ژاپنی هم نیست ورژن تبدیل شده به انگلیسی (نسخه نهایی) و فارسی هم هست.

اسم اصلی بازی Kunio Kun no Nekketsu Soccer League هست.

ورژن ژاپنی برای سال 1993 هست ولی ترجمه انگلیسی (نسخه 1.2) سال 2003 و ترجمه فارسی سال 2010 هستند.

کارهای دکمه های بازی :

کلا توی این بازی دو تا دکمه اصلی هست : A و B. با ترکیب این دو تا دکمه با هم یا با جهت ها کارهای مختلفی انجام میشه :

وقتی که بدون توپ هستین :

آ -----------------------------------> تکل
ب ----------------------------------> تنه
آ + ب ------------------------------> پریدن
تند تند جلو یا عقب ----------------> دویدن

وقتی که پا به توپ هستین :

آ -----------------------------------> پاس
ب ---------------------------------> شوت
آ + ب -----------------------------> بلند کردن توپ
تند تند جلو یا عقب ----------------> دویدن
تند تند بالا یا پایین -----------------> دریبل مخصوص
آ + ب + جلو (یا عقب) -----------> پله
آ + ب + پایین ---------------------> پریدن همراه با توپ
آ + ب + پایین ^^^ آ ----------------> پاس دادن بر روی هوا
آ + ب + پایین ^^^ ب ---------------> شوت مخصوص
آ + ب + پایین ^^^ ب + بالا --------> ضربه سر مخصوص
آ + ب + پایین ^^^ ب + عقب ----> برگردان مخصوص

دستورات به هم تیمی ها : دقت کنید که بعضی از هم تیمی ها خالصانه در خدمت شما و گوش به فرمان شما هستن! که در این صورت از دستور شما پیروی می کنند ولی بعضی از بازیکن ها تکرو رو و خود مختار بوده و بیشتر اوقات از دستورات شما سرپیچی می کنند و در این حالت با دادن دستور صدای "دنگ دنگ" می آید که به معنای این است که بازیکن از دستور شما سرپیچی می کند! بنابراین در انتخاب هم تیمی ها یتان دقت کنید! لازم به ذکر است که معمولا بازیکنان ضعیف تر از نوع حرف گوش کن و بازیکنان قوی تر تکرو و نافرمان هستند.

وقتی که هم تیمی پا به توپ نمی باشد و در نزدیکی حریفی هست که پا به توپ هست :

آ ---------------> دستور تکل
ب -------------> دستور تنه

وقتی که هم تیمی پا به توپ می باشد :

آ --------------> دستور پاس به شما
آ + جهت -----> دستور پاس به سمت جهت
ب -------------> دستور شوت

دانلود هر سه نسخه ژاپنی، انگلیسی (نسخه 1.2) و فارسی بازی به همراه شبیه ساز Jnes

Jnes.1.0.Goal.3.JP.EN.1.2.FA.7z 412 KB

eyqmjvvfqp68txk8r467.bmp

c0uwhsbwk8imzmu21hn9.jpg

آخرین ویرایش: