انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
444
ما می‌رفتیم فروشگاه کورش (قدس) بازی‌هامون رو می‌فروختیم و جدید می‌گرفتیم! :D یه سری مغازه‌ی غرفه‌مانند توی یکی از طبقات بالایی بودن که برای من و برادرم حکم بهشت رو داشتن و پُر بودن از انواع و اقسام بازی‌های NES و جنسیس. نامردا خیلی هم به سود خودشون کار می‌کردن و کلاً اختلاف قیمت بازی‌هایی که می‌فروختن و از ما می‌خریدن خیلی زیاد بود. :| البته مجبور هم بودن برای درآوردن اجاره غرفه.
دو تا خاطره هم از این فروشگاه کورش دارم که شاید توی تاپیک‌های دیگه تعریف کرده باشم. یه بار با نوار NES رفتیم که تعویض کنیم و دم در یکی مسئول چک کردن ملت بود که اگه چیزی با خودشون می‌بردن داخل، یه یادداشتی چیزی بده که موقع خروج مشخص باشه تازه نگرفتیم (موقع خروج هم یه اتاقک داشت که باید همیشه از مادرمون جدا می‌شدیم و اون می‌رفت سمت راست که مخصوص خانوما بود و ما هم چپ، و این یکی از علامت سوال‌های بزرگ ما بود که چرا جای خانوما و آقایون فرق داره! :D). یارو نوارها رو دید و گفت اینا چی هستن و گفتیم نوار میکرو، اونم نوشت سه عدد نوار میکروب! :)) سوژه‌ای شده بود این قضیه و مدت‌ها بهش می‌خندیدیم! :D
یه بار هم زمانی که دیگه دوران این کنسول‌های ۱۶ بیتی تموم شده بود، آخرین سگا جنسیس‌مون رو بردیم اونجا بفروشیم. سگائه طرح Saturn بود (مثل بعدها که NES حتی با طرح PS2 هم می‌فروختن!!) و فروشنده با کلی خوشحالی و هیجان گفت ایول این که Saturn هست! ولی دو ثانیه بعد که فهمید جریان چیه، مثل اینکه یه سیلی اساسی خورده باشه قیافه‌ش منهدم شد و گفت سگا معمولیه که! :)) درست یادم نیست، ولی فکر کنم انقدر ناراحت شده بود که اصلاً نخریدش دیگه! :D
گرون‌ترین بازی‌ای که از کورش گرفتیم، فکر کنم Desert Demolition بود که تازه از تنور در اومده بود و شاید یه ۱۰ تومنی اینا بود.

mdfi_desert_demolition_starring_road_runner_and_wile_e._coyote.png

ولی گرون‌ترین چیزی که دیدم، Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero بود. داشتیم اونجا قدم می‌زدیم و یه دفعه یکی از فروشنده‌ها با کلی ذوق و شوق گفت Mortal Kombat 5 از راه رسید! :D قیمتش رو یادم نیست، ولی شاید ۱۵ هزار تومن یا حتی بیشتر بوده. حالا جالب اینجا بود که Mortal Kombat 4 خودش یه بازی سه‌بعدی برای PS1 و پی‌سی بود، ولی توی خیلی جاهای ایران به Ultimate Mortal Kombat 3 می‌گفتن 4 و بعدش این Sub-Zero رو هم کرده بودن 5! و جالب‌تر اینکه اصلاً نسخه‌ی رسمی‌ای از این Sub-Zero برای جنسیس تولید نشده و اون بازی‌ای که توی ایران فروخته می‌شد، یه چیز کاملاً جعلی بود که توی کارگاه‌های میدون شوش تایوان ساخته بودن! :D

dpyk_untitled.jpg

:))

چه جالب! اتفاقا منم سال آخری که سگا جنسیس داشتم، تابستون، هر یکی دو هفته به فروشگاه قدس مرحوم می رفتمو بازی عوض می کردم. (جالبه کوروشو کردن قدسو بعد نابودش کردن و الان کوروش های جدیدی داریم!) فکر کنم طرف پونصد یا هزار کم می کرد و بر میداشت. یادش بخیر Earthworm Jim 2 رو ازونجا گرفتم و چقدر بازی خفنی بود. اون چک کردن دم در هم اصلا یادم نبود :)) اتفاقا اولین بار تکن 3 و اویل 2 و کنسول دریم کست رو تو فروشگاه قدس دیدم. اینتروی اول تکن 3 رو گذاشته بود پشت ویترینو مدام پخش میشد و عجب چیز رویایی ای بود، محوش شده بودمو ده باری دیدمش. اویل 2 هم که اصلا با اومدنش باعث شد پلی استیشن بخرم. سال 78 هم یه بازی کارتونی از تلویزیون مغازه پخش میشد که برام خیلی عجیب بود که شخصیتا چرا پیکسلی نیستن و انقدر شارپن! بعد فهمیدم بازی دریم کسته.

اتفاقا ما هم در دوران میکرو، یه فامیلی داشتیم که هر وقت میومد خونمونو در حال بازی بودیم میگفت: شما چقدر میکروووب بازی می کنید :))

Desert Demolition عجب بازی خاصی بود، موزیکش با حرکات شخصیتا سینک بود. اینو به همراه پری دریایی و فلینستونز (سه لبه!) داشتم و خیلی ارزون خریده بودم. فکر کنم بهت انداخته بوده D:

آخ آخ ازین بازی های جعلی نگو که خیلی اعصاب خوردکن بود. اوایل دهه هفتاد یه مرتال کامبت جعلی رو میکرو داشتم که افتضاح عجیبی بود، بازیو به امید Fatality خریده بودم اما Fatality نداشت :))

Version 7

کاربر سایت
Dec 16, 2007
444
اون سالها دیدن تبلیغ پلی استیشن روی اتوبوسهای شرکت واحد با تصویر بزرگ جین و توی تلویزیون با شعار اون زمان سونی « این یک سونیست » خیلی به من حال میداد. از تبلیغ دریمکست روی لباسای آرسنال و دیپورتیوو هم محظوظ میشدیم.
آخ آخ. کاش یه عکسی با اون اتوبوسا که جین با شلوار آتشینش روش بود انداخته بودیم.

Tidus & Shayne

کاربر سایت
Jun 27, 2017
468
نام
بهنام
چه جالب! :))

از زمان پلی استیشن 1 به بعد هر چی بازی و کنسول میخواستم بخرم همیشه از "مجتمع کامپیوتر پایتخت" بلوار میرداماد میخریدم. خیلی مجهز و کامل بود. :D
اما کنسول های قدیمی تر رو از فروشگاه ها و پاساژهای مختلف خریده بودم.

یاد Halo های زیادی که در طول نزدیک به دو دهه در اکس باکس های مختلف اومدند بخیر :x
اتاقش خوراک کاربر @silent ops هست. :D

1nqv_rg20.jpg

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,921
نام
محمد حسین
جالبه اسم هر سه رو غلط میگفت. همیشه با برادرم بحث داشتیم اون این انیمیشنو دوست داشت من اون عروسکیه.
View attachment 145269
وقتی شنها رو باد میبرد و اینو میدیدیم یادش بخیر.
یه زمانهایی اشتباه بود ولی یموقع هایی هم سانسور

بچه که بودم میگفتم جولی چرا اینقدر سفید و بلوونده
و لی جولز ،چرا اینقدر سبزه.
و خود اوشین ،مرکز خاله الکسیس گردانی داشته . :D
https://factnameh.com/wp-content/uploads/2018/09/Oshin-Original.mp4

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,700
اینقدر اینجا عکس گذاشتید ما هم هوس کردیم باز بریم ps1 بزنیم.با برادرم گفتیم بریم لنز براش بخریم بیام بشینیم وینینگ الون بزنیم.نمیدونم تو تهران فکر کنم برای این چیزا شما میرید پشت توپخونه یا پشت شهرداری یا همچین اسمی داشت.اینجا هم تو شیراز ما باید بریم خیابون داریوش.کلا یه قشری هستن فروشنده هاش که هیچی بارشون نیست و نگاه میکنن به ظاهرت و اگه حس کنن یه نمه بالا شهری هستی باید(تاکید میکنم باید)بهت جنس رو بندازن:Dاین داداش ما هم مو بلند و سوسول دقیقا مثل بره که میره خونه گرگ.رفتیم میگه عذر میخوام لنز پلی استیشن وان دارید.قشنگ تا سرش آورد بالا دیدش گفت 250 :)) گفتم چرا میگی پلی استیشن وان؟ باید اینجا بگی پلی وان(در موارد حاد پی وان).البته باز هم افاقه نکرد همه همینقدر میگفتن.حالا نمیدونم واقعا اینقدر گرونه؟اخه تو نت دیدم 45 تومنی بود 75 تومنی هم بود یکی هم 120 فکر کنم.ولی 250 تومن به نظرم گرونه.

Little John

کاربر سایت
Apr 13, 2009
4,535
اینقدر اینجا عکس گذاشتید ما هم هوس کردیم باز بریم ps1 بزنیم.با برادرم گفتیم بریم لنز براش بخریم بیام بشینیم وینینگ الون بزنیم.نمیدونم تو تهران فکر کنم برای این چیزا شما میرید پشت توپخونه یا پشت شهرداری یا همچین اسمی داشت.اینجا هم تو شیراز ما باید بریم خیابون داریوش.کلا یه قشری هستن فروشنده هاش که هیچی بارشون نیست و نگاه میکنن به ظاهرت و اگه حس کنن یه نمه بالا شهری هستی باید(تاکید میکنم باید)بهت جنس رو بندازن:Dاین داداش ما هم مو بلند و سوسول دقیقا مثل بره که میره خونه گرگ.رفتیم میگه عذر میخوام لنز پلی استیشن وان دارید.قشنگ تا سرش آورد بالا دیدش گفت 250 :)) گفتم چرا میگی پلی استیشن وان؟ باید اینجا بگی پلی وان(در موارد حاد پی وان).البته باز هم افاقه نکرد همه همینقدر میگفتن.حالا نمیدونم واقعا اینقدر گرونه؟اخه تو نت دیدم 45 تومنی بود 75 تومنی هم بود یکی هم 120 فکر کنم.ولی 250 تومن به نظرم گرونه.
PS1FUN Play Retro Playstation PSX games online.
برو اینجا هر بازی ای رو میخوای بازی کن .

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,700

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,721
نام
وحید
PS1FUN Play Retro Playstation PSX games online.
برو اینجا هر بازی ای رو میخوای بازی کن .
عجب سایتیه
دمت گرم داداش تا حالا داشتم فوتبال 99 (معروف به فوتبال قدیم )میزدم 8->
خیلی خیلی دمت گرم
اکثر بازیهای خوبم داره
کاش برای ps2 هم همچین سایتی بود یه جورایی کلود گیمینگه برا خودش

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر