گزارش انتقاد از مجری اسکای نیوز که به گیمر نوجوان توهین کرده بود

MJ_KING

عضو تحریریه
Sep 14, 2023
359
نام
محمد جواد جعفری
یکی از مجریان شبکه اسکای نیوز به دلیل اینکه در طول برنامه پخش زنده، یک نوجوان 13 ساله که رکورد بازی Tetris را شکسته بود تحقیر می‌کند، موردانتقاد گسترده کاربران و جامعه گیمرها قرار گرفته است.

tetris-300x169.webp

ماه گذشته ویلیس گیبسون، نوجوان 13 ساله اهل اوکلاهامای آمریکا، توانست به اولین فردی تبدیل شود که بازی اصلی تتریس را در کنسول NES، با رسیدن به مرحله کشتار که در نهایت بازی در آن از کار می‌افتد، شکست بدهد و به پایان برساند؛ همین موضوع هم او را در اینترنت به شهرت رساند.

پیش از این تصور می‌شد که فقط هوش مصنوعی قادر به رسیدن به مرحله «کشتار تتریس» است، اما گیبسون توانست تا مردم را با رکوردشکنی‌اش حیرت‌زده بکند.

وینس کلمنت، رئیس مسابقات جهانی تتریس کلاسیک گفت: «این کار قبلا توسط یک انسان انجام نشده بود. اساسا این چیزی است که تا چند سال پیش همه آن را غیرممکن می‌دانستند.»

با این حال، ظاهرا دستاورد گیبسون 13 ساله به مذاق همه خوش نیامده و مجری شبکه اسکای نیوز انتقادات عجیبی را به این نوجوان و موفقیتش مطرح نموده.

جین سکر، خبرنگار و مجری 51 ساله این شبکه که داستان تتریس را در یک پخش زنده پوشش می‌داد، در پایان پخش گفت: «به عنوان یک مادر، فقط می‌گویم از صفحه نمایش فاصله بگیر، برو بیرون، کمی هوای تازه بخور. شکست دادن تتریس یک هدف زندگی نیست.»

این صحبت نه تنها موجب انتقاد گیمرهای عادی شد، بلکه برخی از افراد مطرح این صنعت هم به آن واکنش نشان دادند. از جمله Bhavina Bharkhada، رئیس انجمن تجارت صنعت بازی بریتانیا، که گفت: «چیزی که درمورد نحوه پوشش این موضوع نگران کننده است این است که اگر یک کودک، قهرمان شطرنج می‌شد همه ما جشن می‌گرفتیم!»

بکی فراست، از روسای شرکت بازیسازی Rare هم خطاب به این مجری گفت: « شکست تتریس کار فوق‌العاده‌ای است… شما در این سن چند رکورد گینس داشته‌اید؟ چه روش حقیرانه، خودخواهانه و وحشتناکی برای کوچک شمردن دستاورد این بچه. من به عنوان یک مادر فوق‌العاده به او (گیبسون) افتخار می‌کنم.»

نظر شما در اینباره چیست؟ حتما در بخش کامنت‌ها با ما درمیان بگذارید.

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,530
نام
علی
خب شما تو فروم گیمینگ چیکار میکنید الان؟:D بازی رو بذارید کنار، ساین اوت کنید برید یه نفسی تازه کنید دیگه..
من از شما عذر میخوام ولی من وقت بیکاریم رو میام سایت و اخبار رو دنبال میکنم
وقت بیکاریم گیم میزنم فیلم میبینم تفریح میکنم
دقت کن : تفریح کل زندگیم نیست همه وقتم رو پاش نمیزارم
همون شیشه عینک این بچه نشون میده که چه پدری ازش دراومده ولی فایده اش چیه ؟
گور پدر دستاورد یارو گیمش زده ملتم تعریف کردن همین ! کاملا مشخصه واکنش یارو فقط به خاطر اینه که این اتفاق تو گیم رخ داده وگرنه همین بچه یه یه کلت ورمیداشت و مثلا به ۱۵ تا بطری تو ۵ ثانیه شلیک می‌کرد یکی مثل تو میومد میگفت وای عجب کار خفنی کرده در حالی که تیتاب که هیچی دسته خرم بهش نمیدادن!
حالا اینقدر حرص نخور شما واست خوب نیست
هر کسی نظری داره درست مثل اون مجری مثل شما
قرار نیست همه هم نظر باشن
میشه این عزیزانی که این پسر رو مسخره میکنن (از سر حسادت) همین الان لفت بدن از فروم و برن سراغ دستاوردهای بزرگ در زندگی؟

حالا جالبیه قصه اینجاست که:
همین کسانی که فاز نیچه میگیرن و میگن گیم وقت تلف کردنه، نه تنها در زندگی واقعی هم به هیچ جا نرسیدن، بلکه تو همین دنیای گیم هم برای رد کردن یه مرحله آنچارتد میرن گاید از یوتیوب می بینن :D بعد اینجا میگن این پسر کار خاصی نکرده :))
خیلی ممنونم که فروم به این قشنگی رو یه کار عبث و بیهوده دونستی
ما به هیچ جا نرسیدیم ؟ شما از فتوحاتتون قلم فرسایی بفرمایین
و واقعا تبریک میگم که آنچارتد رو بدون گاید تموم کردین
باشد که رستگار شوید

بله عزیز گیم تفریح عه
تفریح هم بیشتر از حد بشه میشه وقت تلف کردن میشه اعتیاد میشه یه کار پوچ بی محتوا
من الان که 40 سالمه بهش رسیدم
اون مجری بینوا هم نه از سر حسادت که از سر دلسوزی حرفش رو گفته
کسانیکه باید میفهمیدن فهمیدن
قرار نیست همه بفهمن
همه ظرفیت پذیرش رو ندارن

FOX VS XOF

کاربر سایت
Feb 26, 2022
169
وقتی سن بالاتر میره بیشتر درست بودن حرف مجری نمود پیدا می‌کنه این حرف رو ۳۰ سال پیش به من میزدن فشاری میشدم ولی حرفهاش رو الان درک میکنم
بودن تو رکورد گینس هم به خودی خود کار حیرت آور و عجیب غریبی نیست فقط "ترین" بودن توی حیطه خودش رو نشون میده.تو گینس رکورد بهترین نظافتچی‌ هم وجود داره چه برسه به گیم.پس بودن تو گینس با ارزش بودن و مفید بودن چیزی رو نشون نمیده
البته یکم با آثار سینمایی(مخصوصا سونی) ویدئوگیم بالغ و پخته شده که ارزش تفکر کردن و وجود فلسفه رو داشته باشند و صرفا سرگرمی و فان نباشه ولی از سینما فعلا خیلی فاصله داره

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,779
۴۰ سالته ولی هنوز نمیدونی شیشه عینک لزومن ربطی به بازی کردن نداره و میتونه دلایل دیگه داشته باشه

playstation2

کاربر سایت
Jan 3, 2023
145
من از شما عذر میخوام ولی من وقت بیکاریم رو میام سایت و اخبار رو دنبال میکنم
وقت بیکاریم گیم میزنم فیلم میبینم تفریح میکنم
دقت کن : تفریح کل زندگیم نیست همه وقتم رو پاش نمیزارم

حالا اینقدر حرص نخور شما واست خوب نیست
هر کسی نظری داره درست مثل اون مجری مثل شما
قرار نیست همه هم نظر باشن

خیلی ممنونم که فروم به این قشنگی رو یه کار عبث و بیهوده دونستی
ما به هیچ جا نرسیدیم ؟ شما از فتوحاتتون قلم فرسایی بفرمایین
و واقعا تبریک میگم که آنچارتد رو بدون گاید تموم کردین
باشد که رستگار شوید

بله عزیز گیم تفریح عه
تفریح هم بیشتر از حد بشه میشه وقت تلف کردن میشه اعتیاد میشه یه کار پوچ بی محتوا
من الان که 40 سالمه بهش رسیدم
اون مجری بینوا هم نه از سر حسادت که از سر دلسوزی حرفش رو گفته
کسانیکه باید میفهمیدن فهمیدن
قرار نیست همه بفهمن
همه ظرفیت پذیرش رو ندارن

با حرفاتون موافق ام
بله دقیق و واضح و صریح گفتید

افرادی که هنوز وارد اجتماع و زندگی مستقل نشدن زیاد این چیزا رو شاید الان درک نکنن
به وقتش به این واقعیت میرسن ولی اون زمان دیگه دیره
البته نمی‌تونن بگن کسی به ما نگفت ، چون افرادی مثل شما و بعضی از آیدی‌های دیگه گفتن ولی دوستان به مسخره کردن گرفتن

شخصی مثلاً کل دستاورد زندگیش اینه که پدرش براش یه کنسول بازی خریده
بعد میگه از این فرم لفت بدید
اون دوست گل به کدوم دستاوردش می‌نازه؟ مثلاً فلان بازی رو پلات کرده؟
زندگی یعنی اینکه موفقیت شغلی ، موفقیت اجتماعی ، دارائی داشتن مثل خونه و .... اس

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,209
نام
محمد
من دیگه 35 هم رد کردم . فکر کنم چندباری تو زندگیم با خودم گفتم ای بابا مرد حسابی گیم هم شد کار پاشو نمیدونم برو کوه یا برو یه تفریح دیگه و این گیم عمر تلف کردنه . الان ولی به قول دانته آلیگیری ( نویسنده کتاب های کمدی الهی ) که نیمه عمر زندگی رو گذروندم فهمیدم هر کسی به یک چیزی وصله . یکی عشق کتاب خوندنه یکی عشق دختربازی یکی کوه رفتن یکی سالن فوتبال یکی ویدیو گیم و و و ( این لیست تمومی نداره ) و هیچ کدوم هم بدتر یا بهتر نیستن . آدم باید تو زندگیش عشق یه چیزی رو داشته باشه و حالش خوب بشه باهاش . خودم فقط گیم . نه اینه که بی کار و بی عار باشم نه . فقط وقت تفریحم روزی یک ساعت دو ساعت گیمه . حالا یکی ممکنه همین یکی دو ساعتش کتاب یا کوه باشه یا یه چیز دیگه . به حرف کسی گوش ندید خلاصه .کارتون رو بکنید پیشرفتتون رو داشته باشید کنارش برای تفریح هر چی باهاش عشق میکنید رو هم داشته باشید . مردم هیچ وقت خفه خون نمیگیرن و زری برای گفتن دارن و در نهایت میتونن برن به جهنم . شما کار خودتون رو بکنید و اهمیت ندید .

Roozbeh7

کاربر سایت
Mar 20, 2019
2,014
نام
روزبه
با حرفاتون موافق ام
بله دقیق و واضح و صریح گفتید

افرادی که هنوز وارد اجتماع و زندگی مستقل نشدن زیاد این چیزا رو شاید الان درک نکنن
به وقتش به این واقعیت میرسن ولی اون زمان دیگه دیره
البته نمی‌تونن بگن کسی به ما نگفت ، چون افرادی مثل شما و بعضی از آیدی‌های دیگه گفتن ولی دوستان به مسخره کردن گرفتن

شخصی مثلاً کل دستاورد زندگیش اینه که پدرش براش یه کنسول بازی خریده
بعد میگه از این فرم لفت بدید
اون دوست گل به کدوم دستاوردش می‌نازه؟ مثلاً فلان بازی رو پلات کرده؟
زندگی یعنی اینکه موفقیت شغلی ، موفقیت اجتماعی ، دارائی داشتن مثل خونه و .... اس
حالا یه سوال من ر‌و جواب بده

من ۲۸سالم هست
اگه گیم یه کار بیهودس پس سینما و کتاب و فوتبال دیدن هم کار ‌بیهودس سالن رفتن بیهودس چون هیچ دست اوردی برات نداره

پس همه از ۱۸تا ۶۰ سالگی باید بریم دنبال پول تا به قول شما به خونه و دارایی برسیم

سرگرمی اصلا اهمیت نداره مهمه فقط پول رو پول گذاشتن هست 😂😂

wave

کاربر سایت
Jun 27, 2007
783
'As a mother I would just say step away from the screen, go outside, get some fresh air. Beating Tetris is not a life goal.'
این حرف این خانم بوده. نه توهینی کرده، نه چیزی از دیدگاه مادرانه‌ی خودش یچیزی‌ گفته. کاری هم به درست و‌ غلط بودن حرفش ندارم ولی داخلش توهینی نمیبینم.

انتقاد از مجری اسکای نیوز که به گیمر نوجوان توهین کرده بود​

این تیتر خبر در فروم بازیسنتر هست!

بکی فراست، از روسای شرکت بازیسازی Rare هم خطاب به این مجری گفت: « شکست تتریس کار فوق‌العاده‌ای است… شما در این سن چند رکورد گینس داشته‌اید؟ چه روش حقیرانه، خودخواهانه و وحشتناکی برای کوچک شمردن دستاورد این بچه. من به عنوان یک مادر فوق‌العاده به او (گیبسون) افتخار می‌کنم.»

نظز این کسی‌ که میگید انتقاد کرده، بیشتر به توهین و تمسخر شبیه هستش.

--------------------------------------------

مشکل اصلی این هست که‌ دنیا داره میره سمتی که (به عنوان یه مثال) یکی میگه به من بگید z اگر از ضمیر h استفاده کنی، ازت شکابت می‌کنم. احتمالا بزودی دادگاه هم برای این چیزی تشکیل میشه.

دنیای این روزا مرزهایی رو رد مرده که انگار داریم توی زمان به عقب حرکت می‌کنیم. هر کسی یک‌ پادشاه هست، اگر از حرفی خوشش نیاد، کردن منتقد رو‌ میزنه!

خلاصه که بد روزگاری شده. همین‌چند روز اخیر هم دیدیم‌ و‌ میبینیم که:

گُنه کَرد در بلخ‌ آهنگری، به شوشتر زدند گردن مسگری

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

Milad.Samavati

کاربر سایت
Jul 23, 2023
203
جدا از سطح پایین درک و اطلاعات مجری که می خواست بزرگی کار اون بچه رو که تنها یک نفر تو دنیا موفق به انجامش شده ، تحقیر کنه ؛
اصلا چرا فکر کرده باید تو تلویزیون نصیحت مادرانه بکنه کسیو؟ کجای شرح وظایف یه مجری حرفه ای نصیحت مادرانه کردنه؟
بعد مگه با زندگی شخصی اون بچه از نزدیک آشنایی داشته و اطلاعات داشته ازش و شرح برنامه ی روزانه اش رو می دونسته که بهش می گه برو و بیرون و هوا بخور؟
حاا هم انتقاداتی که بهش میشه نوش جون بکنه،همون طور که کسی رو جلوی بیننده ها قضاوت کرد ، قضاوت بشه

• Like
Reactions: Faruk and z2s sas

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,848
نام
شیخ صدرا
در پاسخ به دوستانى كه كلا همه چى به نظرشون بى مفهوم و پوچه!

به قول البر كامو توى افسانه سيزيف؛زندگى به خودى خود بى معناس و بشر در طول تاريخ سه كار براى فرار ازين بى معنايي كرده:
١-خودكشى و رهايى از زندگى بى معنا
٢-ساخت مفاهيم مصنوعى مثل دين و دنياى بعد مرگ براى تحمل زندگى.
٣-يه عده هم پيدا شدن و در مقابل اين بى مفهومى طغيان كردن و با علم به بى مفهوم بودن زندگى رفتن دنبال خلق و پيدا كردن مفهوم از همين دنياى بى مفهوم براى خودشون و حتى بقيه بشريت.
حالا يكى هسته اتم ميشكافه يكى مثل دن خوان زن بارگى ميكنه،يكى كار ميكنه،يكى گيم ميزنه حالا هر كس به سهم خودش. و در طول تاريخ با تكامل بشر جامعه داره بيشتر به اين سمت ميره.

پ.ن: اينا با اينكه شما براى بقا چكار ميكنيد منافاتى نداره! يه زمانى بشر بابد بوفالو شكار ميكرده و براى همين بايد پرتاب نيزه ياد ميگرفته الان بايد كسب مهارت و علم بكنه در زمينه مشاغل جهان متمدن.

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,676
خب شما تو فروم گیمینگ چیکار میکنید الان؟:D بازی رو بذارید کنار، ساین اوت کنید برید یه نفسی تازه کنید دیگه..
اون دوستمون پدر نوستالوژیه گیمه ایرانه و بازنشسته صنعته ولی با بازی مخالفه انگار.اذیتش نکنید😁 الانم برای تفریح میاد انجمن .

• Smile
Reactions: MEHRDAD.F

HIGH VOLTAGE

Gold User
Dec 2, 2011
1,530
نام
علی
یه سری از کاربرا یه جوری فاز سن بالا بودن ورداشتن که انگار میانگین سنی بچه های فروم 12 ساله. :))
کاربر 40 ساله که میگه گیم وقت تلف کردنه. چند دقیقه بعد از این پست رفته تو یه تاپیک دیگه دنبال طراحی اتاق گیمینگ میگرده))
اون یکی 24/7 تو تیپ سنتر خیمه زده))
یک کاربر مستقل و دارای خونه زندگی هم در سال 2023 با نام کاربری "ایستگاه بازی 2" اکانت ساخته))
اون یکی میگه 30 سال پیش اگر بهم میگفتن بازی بده فشار میخوردم، ولی خب الان هنوز بعد از 30 سال تو فروم دنبال دسته میگرده که با لپتاپش بازیهای رترو انجام بده))

دوستان عزیز، بزگوران، بزرگان جمع، با تجربه ها و پیرهن پاره کرده ها. بیاید پایین سرمون درد گرفت.
کسی که به خودش اجازه میده دستاوردهای دیگران رو قضاوت کنه، حداقل باید خودش یه دستاوردی داشته باشه. شما چند بار اسمت تو کتاب رکورد ثبت شده. به قول خودتون به عنوان بهترین نظافتچی هم ثبت شده باشه ما قبول میکنیم. چندتا رسانه خبر موفقیتت رو منتشر کردن. در کدوم کامیونیتی مورد احترام هستی. خودت کجای دنیا هستی دقیقن؟
میانگین سنی رو من ندارم شاید ادمین های فروم داشته باشن
ولی اینو مطمئنم اونی که زاغ سیاه منو چوب میزنه جزو بیکار ترین های جامعه است
ینی ایشون باید به عنوان بیکارترین ایرانی تو گینس ثبت بشه

• Smile
Reactions: S0lid Snake

Erehx

Gold User
Dec 13, 2023
196
نام
?Who knows
یکی از ویژگی ما ایرانیا اینه که هروقت تو بحثی کم میاریم و گزینه ای دیگه برامون نمیمونه رو میاریم به اینکه با پیش کشیدن (سن) سعی کنیم طرفو تحقیر کنیم. تو خارج از فضای مجازیم این قضیه رو راحت میشه تو خانواده و فک و فامیل دید که وقتی حریفت نمیشن میگن ما سنمون بیشتره تو حرف نزن. تو این فرومم همیشه یا دست به دامن سن میشن یا اینکه من فن با اصالت تری نسبت به بقیه هستم پس ساکت شید.
تو فروم بازی اومدی از بازی کردن یه بچه اونور دنیا ایراد چی میگیری دقیقا؟ تو با n سال سن چه دستاوردی داشتی که حالا برا بقیه تعیین تکلیف میکنی بازی یعنی هدر دادن عمر؟ عنصر جدید به جدول مندلیف اضافه کردی یا اتم شکافتی؟
اون بچه مغزش کار می‌کرده تو اون سن تونسته رکورد بزنه که پس فردا از همون مغز تو فیلدای دیگه استفاده مفید می‌کنه. شما الان با هدر ندادن عمرت پای تتریس و بازیای دیگه چه دستاورد بزرگی داشتی تو زندگیت؟ بگو لااقل بدونیم به کجا رسیدی تو زندگیت که ما گیمرهای عمر تلف کن نرسیدیم؟! سن اون بچه رو داشتی کل دستاوردت هتریک تو گل کوچیک خیابون بوده دیگه حالا مگه چیکار کردی که متمایزی از بقیه!

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
من هم طرف مجری هستم
تتریس رو شکست داده که داده
به چه دردی میخوره ؟
الان مثلا خیلی از گیمرها میشینن پلات میکنن واقعا به چه دردشون میخوره این کار ؟
غیر از اینه که عمرشون بیشتر تلف میشه ....
فروم رو اشتباهی اومدی ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر