امتیازات The Last of Us Part II

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
خوب همین دیگه من هنوزم نمیتونم معیاری داشته باشم که witcher 3 بهتر از fall out 4 بود هنوزم خیلیا فکر میکنن fall out 4 باید گوتی میشد اما باید از روی متاش میگفتیم ؟ من هنوزم نمیتونم خیلی ها رو توجیه کنم witcher بازی بهتری هست نمونشم این که ملت چیزی مثل fall out 76 بازی میکنن :D منم در مورد متا راستش گفتم چیز بیشتری نمیمونه و بازم یه نکته رو میگم همین متا هر نقد رو به عنوان یک نقد در نظر نمیگیره و ضریب داره اینو فقط بهش فکر کنین :D
ثابت کردن اینکه ویچر 3 بازی بهتری نسبت به FO4 هست که کاری نداره. مگر بخواد بگه که نظر شخصیمه که خوب بحثی نمیونه.

TLOUPII هم متاش رو در نظر نگیریم و همه نقدها رو هم یه وزن در نظر بگیریم بازم حرفی نمیمونه. نقدای منفی بازی تعدادشون نسبت به مثبتا یک به صده. ازونور تازه نمره بدهاشم نهایتا 7 هست که خودش نمره بدی نیست.

یعنی هر جور که بخوای حساب کنی تلو22 نمیتونه بازی بدی باشه حتی از نظرای اونایی که بهش ایراد دارن.
یه عده منتها اصلا حد وسط ندارن. حتی نمیان بگن بازی ایراداتی داره. یهو تخریبی میزنن تو تاپیک.

پ.ن آقایون نظر این یوتیبرا رو می خواید بزارید قبلش برید ویدئوهای قبلیشونم یه نگاه بندازین. بعضیاشون پلی استیشن هیترن. یه دونه ویدئو درست حسابی تو کارنامشون نیست

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
شک نکنید کسایی که از بازی ایراد میگیرن ۱ دقیقه از بازی را هم بازی نکردن اینو مطمئنم.
شاید داستان بازی برای خیلی ها راضی کننده نباشه اوکی اشکالی نداره ولی تو المان های دیگه انقدر بازی بی نظیره که اصلا به کار بردن صفتی غیر شاهکار برای این بازی حرام است حرام :D

funboy

کاربر سایت
May 29, 2007
300
نام
Amin
حالا فارق از اون چند ساعت اولش که تومخه این بازی فوق العادست... الان بازی رو تموم کردم و از نظر قبلی بر می گردم این بازی فوق العاده تموم شد.

فضا سازی این بازی بی نظیره (یه دوران آخر و زمانی سرد و تاریک )
طراحی مراحل این بازی شاهکار (از نظر تنوع و هوش‌مندی)
گیم پلی -گرافیک - صداگذاری و هوش مصنوعی که اصلا یه تریلر گیم پلی ببینید مشخصه نیازی به تعریف نیست بی نقصه

واقعا شاهکاره و یه پایانه فوق العاده داره ... کاملا متفاوته از شماره ی اول بازی این یه حس کاملا متفاوته ... پس با یه دید دیگه نگاش کنید

ضعف شخصیت پردازی مخصوصا شخصیت دوم داره ولی انقدر نقاط مثبت داره و خوب تموم میشه که اون خاطرات بد چند ساعت اولیه بازی و همین طور اتفاقات تصادفی و شخصیت پردازی بد بعضی شخصیت ها محو میشه

واقعا تبریک می گم به همه طرفداران ... بازی کنید اونم تا ثانیه آخرش تا این شاهکار رو بیشتر درک کنید و لذت ببرید بدون اینکه به هیچ نمره‌ای نگاه کنید...

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
من حوصله نداشتم همه ی بحث هارو بخونم ، ولی نظر منم اینه که منتقد چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای همیشه سلایق و پریفرنس های خودش رو داره و تو نقدش تاثیر میزاره ونکته دیگه اینکه نمره دادن از بیخ و بن اشتباهه به نظرم، الان سایت هایی که نمره نمیدن واقعا کاره بهتری میکنن. کاشکی به اون سمتی بریم که همه مثل کاراک در یوتیوب نقد رو به بخش buy, waut for sale ,.. تقسیم کنند

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
من حوصله نداشتم همه ی بحث هارو بخونم ، ولی نظر منم اینه که منتقد چه حرفه ای و چه غیر حرفه ای همیشه سلایق و پریفرنس های خودش رو داره و تو نقدش تاثیر میزاره ونکته دیگه اینکه نمره دادن از بیخ و بن اشتباهه به نظرم، الان سایت هایی که نمره نمیدن واقعا کاره بهتری میکنن. کاشکی به اون سمتی بریم که همه مثل کاراک در یوتیوب نقد رو به بخش buy, waut for sale ,.. تقسیم کنند
والا این موضوع رو من چند ساله دارم تو بازی سنتر میگم. این سیستم نمره دادن به نقد کمکی نمیکنه فقط باعث میشه که به جای اینکه یه بحث خوب در مورد فیلم یا بازی شکل بگیره صرفا نمره دیده بشه و بعد هم تمام. من قول میدم اگر این سیستم نمره گذاری نبود و خیلی از مخالفین بازی نقدا رو حداقل چنتاشونو خونده بودن اینقدر بازی براشون گنگ نبود. خیلی از ایراداتی که میگیرن تو خود نقدا بهش اشاره شده و براش جواب هست. ایراداتی که میگیرن رو اگر خودت بازی کردی باشی میفهمی که بعلت عدم آگاهیشون به بازی میگیرن.
مثلا چرا فلان کاراکتر فلان کارو میکنه؟ اگر بازی کنی یا یه نقد خوب از بازی بخونی جوابتو میگیری.
ولی وقتی صرفا نمره نگاه میکنی مجبور میشی تو ذهنت تئوری توطئه بسازی که منتقدا پول گرفتن یا نادونن و...

solid_hooman

کاربر سایت
Nov 2, 2006
601
نام
Hoomaan
-سرعت ۲۰۰ کیلومتر واقعا وحشتناکه! قلبم داشت میومد تو دهنم
+چطور؟ مگه موتور گازی که زیر پاته ۲۰۰ تا میره؟
- نه تو یوتوب دیدم یارو با بنز داشت ۲۰۰ تا میرفت خیلی ترسیدم
+ آهان!

جایگزینی کلمات بالا با یوزر اسکور، متا، لمس واقعی داستان و غیره با خودتون ✋️

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
حقیقتا کسی پیدا فکر نکنم پیدا بشه که هرچی توییت و یوتیوب هست رو بشناسه. اگر نظر از توییتر میذارین یا یوتیوب بنویسین کیه و چیکارس ؟ چون واقعا حرکت جالبی نیست به قول معروف نظر یه Random guy گذاشته بشه اعتبارم بهش بخوایم بدیم !

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,138
نام
طائل
برادران من ویدئوگیم با مجمه سازی و نقاشی و رمان فرق میکنه که شما همه رو بسته بندی کردین انداختین تو کیسه "هنر" و بعد خیلی مودبانه و با شخصیت دارین میگین حقیقت عینی در هنر وجود نداره یا هنر با متر و معیاری قابل اندازه گیری نیست و اینا. من به زبان ساده براتون این فرق ویدئو گیم با هنرهای دیگه رو توضیح میدم.

ما در گیم چیزی به نام لول دیزاین داریم که فارسیش میشه خب طراحی مراحل. طراحی مراحل هم که مشخصه یعنی سازنده یک محیط میسازه، پیچ و خم هایی در محیط قرار میده، میگه کدوم دشمن رو کجا ببینی، کِی و در چه شرایطی برسی به محیط بعدی، این قسمت از داستان کجا روایت شه، کدوم قسمت از این محیط همراه با موسیقی شه بهتره و الخ.

میشه گفت بازی در واقع یعنی لول دیزاین و گیم پلی. بقیه چیزا همشون زیر مجموعه اینا قرار میگیرن. و تمام بازی هایی که متای بالا دارن لول دیزاینش جزو بالاترین سطح ویدئو گیمه و اونایی که پایین ترن یه جای کارشون میلنگه یا روند روایت یه جا کند و سریع میشه یا طراحی مرحله باعث سر رفتن حوصله گیمر میشه یا فلان.

بعد گیمر این جا دسته رو دستش میگیره و قراره در خلال اون مراحلی که سازنده طراحی کرده بازی رو تجربه کنه. این فرق میکنه که شما زل میزنی به نقاشی. یا کتاب دستت گرفتی رمان میخونی و باید تو ذهنت تخیل بزنی. این جا تخیل حاضر و آماده است و تو باید "بازیش" کنی. یعنی کرکتر رو در یک جهان ساخته شده باید کنترل کنی. یک هنر شبیه به این در تاریخ پیدا نمیکنید که دارید ویدئو گیم رو حواله میکنید به هنرهایی که تعاملی نیست و از رو اون بکوارد و فوروارد میکنید و نتیجه میگیرید بله هنر قابل عرض یابی نیست. این یک نوع مغلطه است هر چند احتمال خودتون از این موضوع با خبر نیستید.

پس موضوع اینه که وقتی میازاکی لردران رو طراحی کرده و یه Hub براش قرار داده، و شما میری یک مسیر سخت و با دشمنان سخت رو میکشی و یکهو یک آسانسور شما رو برمیگردونه دوباره به فایرلینک شراین قرار نیست اینجا جزو بزرگترین منتقدهای جهان در هر زمینه ای باشی تا اون "حس" کار رو بگیری، اینجا چه تو لئوناردو داوینچی باشی چه هومر چه من چه یک کاربر دیگه، پشم و پیلی نیست که براتون باقی بمونه. بله این پراکندگی در کتاب و نقاشی و فیلم زیاده اما این پراکندگی تقریبا نزدیک به صفره که یکی از Sen's fortress رد شه و بره Anor Londo و اون حس کار رو نگیره. اون نمره ای که اون ریویور به قول شما میده نمره همینه "حس" ـی هست که مستقیم از لول دیزاین نشئت میگیره ( هر چند ده تا چیز دیگه تو نقدش بنویه اما نمره اش ناخودآگاه به همین حسه هست)

وقتی که الی و جول یهو زرافه ها رو میبینن ، این الکی نیست که الی جلوتر از جول به خاطر هیجان بیشتر و دختربچه بودنش میدوئه و از پله ها سریع تر بالا میره، این انتخاب بازی ساز برا طراحی مراحل بازیه که تو به عنوان جول هم خودت اشتیاق دیدن زرافه ها رو داشته باشی هم این وسط نگرانی الی رو هم داشته باشی که از دیدت پنهان میشه نکنه این وسط یه کلیکری در کار باشه. این انتخاب سازنده است که تو همزمان اشتیاق و ترس رو حس کنی. چون تو داری در "خلال" این طراحی مراحل بازی رو "بازی" میکنی و کرکتر رو "کنترل" میکنی ، این حس به شدت به سمت همگرایی در میان تمامی انسان ها میره که همزمان اشتیاق و استرس رو تجربه کنن. اون نمره ای که لست آو آس میگیره که در واقع نمره اون حسه هست که مستقیما از لول دیزاین بازی نشئت میگیره.(هر چند ده تا چیز دیگه هم تو نقدش بنویسه اما نمره اش ناخودآگاه به همین حسه هست، اگر کسی خودآگاه این موضوع رو مطرح کنه یعنی کارش درسته)

هف لایف 1 همچنان قابل بازیه(و تا ابد قابل بازیه) چون تو وقتی در هم تنیدگی محیط و اون حسی که ازش میگیری غیرقابل باور برای هر انسان با هر سطح دانشیه چه میخوای گیمر معمولی باشی چه وان آیک باشی چه هرمان ملویل. این دوتا اخری اگر گیمر بودن (و از این سبک خوششون میومد) همون قدر حال میکردن که یک گیمر معمولی.

این جادوی ویدئوی گیمه. ویدئو گیم با هر هنر دیگه ای فرق میکنه. اونا پراکندگی توش زیاده چون تو فقط بیننده یا شنونده ای و تعاملی این وسط در کار نیست. اما در ویدئو گیم چون تعامل حرف اول رو میزنه و همه ما انسانیم و در خیلی از چیزا مشترکیم، اگر لول دیزاین خوب کار شده باشه اون حس هایی که میگیریم مشترکه برا همینه که هم نظر بودن رو شاهکار های ویدئو گیم خیلی رواله تا هنرهای دیگه. (مگر اینکه یکی به طور کل با یک سبکی حال نکنه ، مثلا با اول شخص حال نکنه کلا)

شما میگی چطور میشه که یک نفر بگه هومر بهتره یا ویرجیل؟ و متر و معیاری وجود نداره
شما میگی چطور میشه یکی بگه باخ بهتره یا بتهوون؟ و متر و معیاری وجود نداره
شما میگی چطور میشه یکی بگه داوینچی بهتره یا میکلآنجلو ؟ پس متر و معیاری وجود نداره.

مگر در ویدئو گیم اینطوری نیست؟

مگر شما میتونی بگی دارک سولز بهتره یا لست آو آس؟
مگه میشه گفت ایکو بهتره یا متال گیر؟
مگه میشه گفت رد دد بهتره یا رزیدنت ایول 4؟

نکنه فکر کردی چون به متا استناد میکنیم یعنی هر کدوم عدده بالاتر باشه اون بازیه بهتره؟ مثلا یک بازی 96 از 90 بهتره؟ نه اینطور نیست این عدد فقط نشون میده بازی در "زمره" بازی های شاهکار قرار داره، و اگر اختلاف از یک حدی بیشتر شه شما به عنوان گیمر خودتم بازی کنی قشنگ میگیری اون بازی که متاش خیلی پایین تره از هم گسستگی داره و به عنوان یک کلیت پیوستگی نداره.

بله منم خیلی از این منتقدا رو قبول ندارم حتی نقداشون رو میخونم بعضا از سطح پایین بودن کار تعجبم میگیره و خیلی ها اصلا نه بلدن از خوبی های بازی بگن نه بلدن از بدی هاش بگن. اما به شکل عجیب غریبی جمع نمره های پایانی یک بازی با ارزش اون بازی همخوانی داره و این از ذات تعاملی ویدئوگیم نشئت میگیره.

شما اومدی شاهکار های دنیا رو با هم مقایسه میکنی و از اونجا که میگی نمیشه گفت کدوم بهتره پس در ویدئو گیم هم نمیشه گفت کدوم بازی از کدوم بازی بهتره. این به این خاطره شما بد داری مثال میزنی

چرا نمیگی ایلیاد هومر بهتره یا کپی هایی که از روش شده؟
چرا نمیگی نقاشی بوتچلی بهتره یا اون خیل عظیم کپی کارهای دوره رنسانس؟
یا نمیگی داستایوفسکی بهتره یا هر نویسنده اسکلی که میخوای جلوش برا مقایسه بیاری.

اون موارد اول میتونن بازی های جریان ساز ویدئو گیم (که همشون هم متای بالا دارن به دلایلی که گفتم) باشن و موارد دوم هم این بازی ها با متای 70 و خوردی .

بالاخره اگر ویدئو گیم و ارزش هاش قابل سنجش نیست بالاخره گروه و دسته های زیادی باید پیدا شن که اثبات کنند که یک بازی با متا 70 و خوردی از بازی با متا 90 و خوردی بهتره .

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,465
نام
Nimo
ثابت کردن اینکه ویچر 3 بازی بهتری نسبت به FO4 هست که کاری نداره. مگر بخواد بگه که نظر شخصیمه که خوب بحثی نمیونه.

TLOUPII هم متاش رو در نظر نگیریم و همه نقدها رو هم یه وزن در نظر بگیریم بازم حرفی نمیمونه. نقدای منفی بازی تعدادشون نسبت به مثبتا یک به صده. ازونور تازه نمره بدهاشم نهایتا 7 هست که خودش نمره بدی نیست.

یعنی هر جور که بخوای حساب کنی تلو22 نمیتونه بازی بدی باشه حتی از نظرای اونایی که بهش ایراد دارن.
یه عده منتها اصلا حد وسط ندارن. حتی نمیان بگن بازی ایراداتی داره. یهو تخریبی میزنن تو تاپیک.

پ.ن آقایون نظر این یوتیبرا رو می خواید بزارید قبلش برید ویدئوهای قبلیشونم یه نگاه بندازین. بعضیاشون پلی استیشن هیترن. یه دونه ویدئو درست حسابی تو کارنامشون نیست
من گفتنی ها رو گفتم و این که این بازی خوب و یا بد هست اصلا به بحث من ربطی نداره راستش :D

• Like
Reactions: benjohn

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
نقد COG راجع به داستان :
The Last of Us Part 2 is uncomfortably real. It’s gritty, heavy, and polished to a mirror sheen. Even now, a week on from completing it, I’m feeling its weight. It’s far from what I anticipated, but crucially it did the work to get me invested

p.s : جزو سلسله دست به قلم‌های پشم سوز هست :D

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
یکی از اشغال ترین چنل های یوتیوب. هر مزخرف کیلیک بیتی تو چنلش پیدا میشه فقط ویدیو هایی که از tlou 2 گذاشته ببنید رفته ending بازی و یه سری جاهای حساس رو جدا کرده اپلود کرده تا گند بزنه
تو تجربه بقیه فقط اسم ویدیو ها رو ببنید کل بازی براتون اسپویل شده . چندین بارم چنلش از طرف یوتیوب بسته شده واسه محتوای زد زن اخریش هم واسه RDR2 بوده که رفته بوده زنی که واسه حق رای زنان تبلیغ
می کرده رو با طناب بست و زنده انداخت جلو تمساح . اخرش با کلی پاچه خاری دوباره چنلش اوکی شد. کلا معلومه کجاش داره میسوزه سر tlou 2.شرط میبندم تمام ساب هاشم بات هست با 1 میلیون ساب ویدیوهاش اصلا بازدیدی نداره

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
یکی از اشغال ترین چنل های یوتیوب. هر مزخرف کیلیک بیتی تو چنلش پیدا میشه فقط ویدیو هایی که از tlou 2 گذاشته ببنید رفته ending بازی و یه سری جاه های حساس رو جدا کرده اپلود کرده تا گند بزنه
تو تجربه بقیه فقط اسم ویدیو ها رو ببنید کل بازی براتون اسپویل شده . چندین بارم چنلش از طرف یوتیوب بسته شده واسه محتوای زد زن اخریش هم واسه RDR2 بوده که رفته بوده زنی که واسه حق رای زنان تبلیغ
می کرده رو با طناب بست و زنده انداخت جلو تمساح . اخرش با کلی پاچه خاری دوباره چنلش اوکی شد. کلا معلومه کجاش داره میسوزه سر tlou 2.شرط میبندم تمام ساب هاشم بات هست با 1 میلیون ساب ویدیوهاش اصلا بازدیدی نداره
همین نکبت بود که بازی رو برای من اسپویل کرد. دقیقا همون روز اول. بعد یه سری انتظار دارن الان که بازی لانچ شده طرف بیاد بگه من اشتباه کردم تا حالا دویست تا ویدئو آپلود کردم گفتم بازی مزخرفه. خوب معلومه میاد از همین حرفا میزنه

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
فقط من خار داشتم حذف‌ کردین نظرمو :D

اینم باید حذف کنید وگرنه شکایت میکنم:D
خدایی دلیل حذف اون پست رو نفهمیدم . یعنی دلیلی برای حذفش وجود نداشت . یه آمار بود دقیقا مثل مال همین مهدی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر