امتیازات The Last of Us Part II

• Thread starter Thread starter Nima
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

البته Skill Up یه نقدی به بازی کرده بود اونم گیم پلی بود. من ویدئوشو دیدم بحش این بود که گیم پلی بازی رو تو شماره یک میتونسته بپذیره ولی الان تو نسل جدید با اینکه نسبت به 1 پیشرفت کرده قابل قبول نیست. کلا از نظر دیگه هم زیاد با بازی حال نکرده بود.
نکته اینه که عقده ای بودن به این یکی نمچسبه چون واقعا منتقد خوبیه و به گادآو وار هم 10 داده بود حتی با کوری بارلوگم رفتن یه فالوده ای زدن. ازونطرف هم توئیت زد که بنظر من تنها هم توجه نکنید منتقدین دیگه خیلی بازی رو دوست داشتن.
من ویدئوشو کامل ندیدم تریگر شدم قطعش کردم :D. فقط خواستم بگم این یه مورد هم بوده.
به شخصه ولی با نظرش مخالفم بنظر خودم شماره یک گیم پلیش فوق العاده بود تو این یکی که حتی خیلی خیلی بهتر هم شده.
آخه همین ویدیوهایی که ما میبینیم بیشترین چیزی که به چشم میاد همین گیمپلی هست . و در مورد اینکه نسل قبل Ok بود و الان نیست هم نمیشه بهش حق داد چون خیلی پیشرفت داشته ، از خیلی از بازیها بیشتر بوده پیشرفت گیمپلی . من میتونم الان کلی بازی موفق و خوب نام ببرم که پیشرفت و تغییر گیمپلیشون نسبت به نسل قبل بسیار ناچیزه و حتی صفره .
شاید این دنبال یه انقلاب توی گیمپلی بوده مثل همون GOW که اینم منطقی نیست ! GOW بعد از 13 سال و انتشار 6 نسخه کلا تغییر کرد، این آخرین بازی نسل قبل بوده و شماره دومه. الان کی با بازی کردن TLOU1 حس کهنگی گیمپلی بهش دست میده ؟
منظورم اینه که حالا درسته از قصد نکوبیده بازی رو ، ولی چیزایی هم که گفته منطقش صفره .

یه مثال بزنم:
من هیچوقت تو عمرم FF و هیچ JRPG ی بازی نکرده بودم چون میدونستم تایپ من نیست. FF7R رو از روی بیکاری و بی بازی بودن بازی کردم و متاسفانه به زور تا چپتر 14 دووم آوردم و در آخر هم نتونستم تمومش کنم. من همیشه بازیهایی که بازی میکنم رو توی تاپیک امتیازات یه چیز کوتاه مینویسم و امتیاز میدم ، ولی به خودم اجازه ندادم در مورد FF7R این کار رو بکنم چون میدونم مشکل اصلی من با این بازی کاملا سلیقه ای و شخصیه و اتفاقا همون چیزایی که منو آزار میده برای خیلیا اوج جذابیته. پس باید پیش خودم نگهش دارم.
اینو مثال زدم که بگم وقتی میبینی بر اساس یه سلیقه ی شخصی و خاص خودت با یه چیزی مشکل داری نباید نقدش کنی، چون منطقی نیست نقدت و مخصوص خودته و نقد برای مخاطب باید باشه نه برای ارضای سلیقه ی شخصی.

البته توی ویدیو ایی که با دوتا از داداشاش داده بود بیرون(5 تا برادرن ماشالا:D ) توی کانال Laymen، یکیشون از بازی خوشش اومده بود، این و اون یکی برادرش خیلی از داستان شاکی بودن...یعنی خودشم میگفت، داستان خیلی براش حکم زهرمار بوده:D
یعنی اصلا هرچی تونست دوباره بهش تاخت:D
خودم هیچ ایده ایی ندارم دو ساعت اخر بازی چه اتفاقی میوفته، ولی سه تاشون میگفتن دو ساعت اخر ضعیف ترین و خسته کننده ترین بخش بازیه و این دو ساعت اخر 20 ساعت بازی رو بیهوده میکنه.

با حال و احوال این، حدس میزنم Angry Joe که خیلی از لیک ها متنفر بود، بزنه دکل داستان رو پایین بیاره.
سر ‌YongYea هیچ ایده ایی ندارم، شاید خوشش بیاد شایدم نیاد:D

پ.ن:خدایی تریگر؟ بیخیال!
حتی سر نقد Doom Eternal اش که از اول تا اخر باهاش مخالف بودم، تا اخر گوشش کردم:D
اون قسمت تریگر رو که من به حالت شوخی نوشتم بیشتر اشارم به این میمی بود که این چند وقته تو بی سی راه افتاده. ویدئو رو هم تا آخر ندیدم دلیلش این بود که خودش میگفت ایرادایی که به بازی داره تو بخشایی هست که اجازه صحبت در موردشون نداره. در نتیجه خیلی کلی گویی میکرد دیدم فایده نداره بقیشو ببینم

در مورد داستان بازی هم من اولای تاپیک توضیح دادم که چرا اعتقادم اینه 92 میشه. به صراحت گفتم این عدد مورد علاقم نیست بلکه عددیه که فکر میکنم بشه. دلیلش هم اینه که صد در صد یه عده از داستان خوششون نمیاد. منتها خوشبختانه تعداد منتقدینی که ضد بازی بودن کمتر از چیزی بود که پی بینی می کردم. خدا رو شکر

همین Skill UP هم داره میگه که مشکلاتش با نیمه دومه بازیه که سونی بدلایلی که خودتم میدونی اجازه نداده تو نقدا بهش اشاره بشه. یعنی همون بخشایی که صدای یه سری رو در آورده

در مورد انگری جو هم نمیتونم حدس بزنم نظرش چی میتونه باشه. ولی در مورد اسپویلرا که حرف میزدن با اینکه خوشش نیومده بود خیلی منطقی حرف زد. اینم اشاره کرد که اصلا دوست نداره پارت 2 رو بازی کنه ولی چون باید نقدش کنه مجبوره. امیدوارم بعد بازی نظرش عوض شه

@Nima

من احساس میکنم بخش گیم پلی بهانشه. بقول خودش چون نمیتونه در اون مورد حرفی بزنه داره یه بهانه ای جور می کنه که ایرادش رو توجیه کنه ولی ویدئوش رو ببینید کاملا از لحنش مشخصه که ایراد اصلیش داستانه

خود نیل دراکمن هم گفته بود بعضی از طرفدرای نسخه اول پارت 2 رو نمیتونن تحمل کنن

همین Skill UP هم داره میگه که مشکلاتش با نیمه دومه بازیه که سونی بدلایلی که خودتم میدونی اجازه نداده تو نقدا بهش اشاره بشه. یعنی همون بخشایی که صدای یه سری رو در آورده
اون بخش ها رو که اصلا ضایعه متنفره:D
خود نیل هم همینطور که گفتی انتظارش رو داشته، و جدا بعید میدونم بعد عرضه بازی خیلی از فن ها خوششون بیاد.
اینم میگفت چیزایی که توی بازی اول دوست داشتید، هیچ کدوم ازشون خبری نیست.

حالا این بنده خدا هم واسه اینکه برای بازی آماده بشه نسخه اول رو بازی کرده بوده، بجای این باعث شه با این نسخه بیشتر حال کنه،‌بجاش متنفر شده:))

ولی نه واقعا، مشکلی که داره این نیست... میگفت: از ریشه با نویسندگی بازی مشکل داره، خیلی از بخش های داستان بنظرش هدر دادن وقت بودن و با خیلی از کرکترا هیچ ارتباطی نتونسته برقرار کنه.
داستان بازی رو با فصل 8 Game of Thrones مقایسه میکنه و همینطور میگه، اگه از با سه گانه جدید جنگ ستارگان حال کردید با اینم حال میکنید.

دو مورد خیلی شدید مشکل داره:
1. یکی اینکه انگار بازی فلشبک خاطرات داره و دیدی که از جوئل و الی توی بازی اول داشتیم میان تغییر میدن.
و اصلا خوشش نیومده که 180* درجه اینکارا رو کردن.

2. تصمیمات الی بنظر اون نه تنها مخالف کرکترش، هستن هیچ منطقی هم توش نیست...میگفت اخرای بازی فقط داشته میخندیده.

سر محدودیت های نقدا هم گفت حرفاش تموم شده، پشت بندش داره یک ویدیو درست میکنه پلات هول ها عظیم بازی و مشکلات داستانی دیگه بازی رو بگه.
هنوز اعصابش خورد بود:))

اینا هم میگم چون میدونم قسمت های داستانی و اون ویدیو دیگه رو دیگه نخوای ببینی.
من باهات شرط میبندم جو هم دقیقا همینطوره.
دیگه سه تای اینای هم با فصل اخر GOT مقایسه میکردن:)) اخرش با داد و فریاد گوش هممون رو پاره میکنه:D

حالا این نظر یک نفره، من خودمم توی تاپیک لیک ها بهت گفتم وایمیستم خودم تجربه اش کنم تا نظر نهایی ام رو بدم:D
ویرایش:

@benjohn
البته بیا برو این نقدای پولیگان و اینایی که به خشونت گیر میدن بخون پشمات میریزه از بس چرتن!:))
من حداقل خوشحالم اگه ایشون انتقادی داره از خود داستان هست...واقعا اون نقدا ماورای حال بهم زن هستن.

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: benjohn
@only sony

رامین میدونم پستت رو پاک کردی ولی خوب من خونده بودمش و می خواستم در موردش حرف بزنم که یهو دیدم نیست. با اجازت جواب میدم بهش امیدوارم بی ادبی نباشه.

دیگه هر کی ندونه تو خودت خوب میدونی من از همون روز اول پشت داستان نیل دراکمن تمام قد ایستادم. حالا ممکنه ادله من مورد قبول خیلیا نبود ولی پنهان نکردم که عاشق داستان پارت 2 شدم و براش هم دلیل دارم نه بخاطر اینکه شماره اول بازی بهترین بازی عمرمه بلکه بخاطر اینکه داستان رو بشدت قالب شکن میبینم. تو اون تاپیک اسپویل اشاره کمی کردم ولی الان کاملش کنم بشدت خوشحالم که تو دعوای امی هنینگز و دارکمن سران سونی تصمیم گرفتن پشت نیل وایسن. داستانای امی هنینگز خیلی خوبن آنچارتدا فوق العاده بودن حتما تو این صنعت لازمه داستانگوهای خوبی مثل هنینگز وجود داشته باشن. ولی لازم بود یه شخصیتی پیدا بشه که بیاد داستانایی بگه که مخاطب رو از نظر فلسفی به چالش بکشه.

در مورد نقدا هم بنظرم اینکه همش دنبال مثبتا باشیم چیزی ازش در نمیاد. تا کی میخوایم بشنویم که بازی شاهکاره فلانه بهمانه. صد تا شو دیدیم دیگه. بنظرم وقتشه بریم ببینیم منتقدین چی میگن. تمام انتقادایی که من دیدم تا حالا یا مال یکی بود که گفته بود وای وای توش سگ میکشن دل دیدنشو ندارم یا وای وای چرا خشونتش زیاده اوف میشیم. یعنی نقدایی که دوزار نمیرزن.

حالا یه نفر پیدا شده داره نقد منطقی میکنه. حرف داره توی نقدش. این اتفاقا چیزیه که باید بریم در موردش بحث کنیم. اتفاقا همین نقدها هستن که با چالش کشیدن ذهن مخاطب باعث میشن آدم یه درک عمیقتری به داستان پیدا کنه.

من بر عکس خیلی از دوستان که اینجا پست میدن دنبال نقدایی بودم که شماره اول بازی رو بهش گیر دادن. تو همین جست و جوها بود که کلی به عمق داستان پی بردم و اتفاقا نظرم در موردش مثبت تر شد. یکی از بزرگترین و چالش برانگیزترین نقدا این بود که چرا تو شماره اول به هیچ عنوان حق انتخاب نداریم. داستان یه سیر بشدت خطی رو طی میکنه که هیچ جاشم نمیشه دست زد. خوب این جای سواله وقتی به جوابش برسی اونوقت درکت از شاهکار نسخه اول بیشتر میشه.

ببین اینجا هم همینه. من برای Skill UP یه کامنت نوشتم که خوشبختانه لایکش هم کرد از این جهت میگم خوشبختانه که دیدش و احتمالا بهش عمل کنه. ازش خواستم که بعد از رلیز بازی که محدودیتا تموم میشن یه نقد دیگه بزاره و اینبار بدون محدودیت کل نقدش رو بگه که بشه در موردش بحث کرد. امیدوارم حتما اینکارو بکنه. مطمئنم خود دراکمن هم استقبال میکنه. چون این جور بحثا هم به درک ما از داستان کمک میکنه و هم به بهتر شدن شماره بعدی یا داستان بعدی هر چیزی که حالا دراکمن میخواد بسازه.

:x
@only sony

رامین میدونم پستت رو پاک کردی ولی خوب من خونده بودمش و می خواستم در موردش حرف بزنم که یهو دیدم نیست. با اجازت جواب میدم بهش امیدوارم بی ادبی نباشه.

دیگه هر کی ندونه تو خودت خوب میدونی من از همون روز اول پشت داستان نیل دراکمن تمام قد ایستادم. حالا ممکنه ادله من مورد قبول خیلیا نبود ولی پنهان نکردم که عاشق داستان پارت 2 شدم و براش هم دلیل دارم نه بخاطر اینکه شماره اول بازی بهترین بازی عمرمه بلکه بخاطر اینکه داستان رو بشدت قالب شکن میبینم. تو اون تاپیک اسپویل اشاره کمی کردم ولی الان کاملش کنم بشدت خوشحالم که تو دعوای امی هنینگز و دارکمن سران سونی تصمیم گرفتن پشت نیل وایسن. داستانای امی هنینگز خیلی خوبن آنچارتدا فوق العاده بودن حتما تو این صنعت لازمه داستانگوهای خوبی مثل هنینگز وجود داشته باشن. ولی لازم بود یه شخصیتی پیدا بشه که بیاد داستانایی بگه که مخاطب رو از نظر فلسفی به چالش بکشه.

در مورد نقدا هم بنظرم اینکه همش دنبال مثبتا باشیم چیزی ازش در نمیاد. تا کی میخوایم بشنویم که بازی شاهکاره فلانه بهمانه. صد تا شو دیدیم دیگه. بنظرم وقتشه بریم ببینیم منتقدین چی میگن. تمام انتقادایی که من دیدم تا حالا یا مال یکی بود که گفته بود وای وای توش سگ میکشن دل دیدنشو ندارم یا وای وای چرا خشونتش زیاده اوف میشیم. یعنی نقدایی که دوزار نمیرزن.

حالا یه نفر پیدا شده داره نقد منطقی میکنه. حرف داره توی نقدش. این اتفاقا چیزیه که باید بریم در موردش بحث کنیم. اتفاقا همین نقدها هستن که با چالش کشیدن ذهن مخاطب باعث میشن آدم یه درک عمیقتری به داستان پیدا کنه.

من بر عکس خیلی از دوستان که اینجا پست میدن دنبال نقدایی بودم که شماره اول بازی رو بهش گیر دادن. تو همین جست و جوها بود که کلی به عمق داستان پی بردم و اتفاقا نظرم در موردش مثبت تر شد. یکی از بزرگترین و چالش برانگیزترین نقدا این بود که چرا تو شماره اول به هیچ عنوان حق انتخاب نداریم. داستان یه سیر بشدت خطی رو طی میکنه که هیچ جاشم نمیشه دست زد. خوب این جای سواله وقتی به جوابش برسی اونوقت درکت از شاهکار نسخه اول بیشتر میشه.

ببین اینجا هم همینه. من برای Skill UP یه کامنت نوشتم که خوشبختانه لایکش هم کرد از این جهت میگم خوشبختانه که دیدش و احتمالا بهش عمل کنه. ازش خواستم که بعد از رلیز بازی که محدودیتا تموم میشن یه نقد دیگه بزاره و اینبار بدون محدودیت کل نقدش رو بگه که بشه در موردش بحث کرد. امیدوارم حتما اینکارو بکنه. مطمئنم خود دراکمن هم استقبال میکنه. چون این جور بحثا هم به درک ما از داستان کمک میکنه و هم به بهتر شدن شماره بعدی یا داستان بعدی هر چیزی که حالا دراکمن میخواد بسازه.
پاکش کردم به خاطر اینکه موضوع بسته بشه و دیگه ادامه پیدا نکنه. :D والا احسان من Skill UP اصلا قبول ندارم. از قبل اومدن نقدا هم همه بهش لقب هیترو میدادن. کلا خوشم نمیاد ازش
شخصا ترجیح میدم نظر منتقدا و ادماهای مهم رسانه و صنعتو بخونم تا وقتمو بذارم پای امثال Skill UP :D

حالا خودمون تا بازی نکنیم نمیتونیم نظر دقیقی بدیم ولی باتوجه به نظر افراد سرشانس و خبره ای که هممون قبولشون داریم پارت 2 از نظر داستان شاهکاریه که با بزرگترین فیلم های تاریخ سینما مقایسه شده حتی به گفته خیلیا نمونش اصلا پیدا نمیشه .

اینم یه نگاهی بندار. میشه گفت Anton Logvinov یکی مشهورترین منتقدان روسی هستش

Review of The Last of Us Part 2
(12out of 10 all things. WITHOUT SPOILERS. (One of Us: Part II

بابا بنده خدا همین چند روز پیش ویدیو برای نسخه اول داده بود و اینکه خیلی از جاها گریه اش گرفته‌ و گفت چقدر بازی شاهکار بوده.

حالا چون از چیزی که ما دوست داریم خوشش نمیاد....اینقدر بی انصافی نکنید.
زشته بخدا!!!
خود این زد بازی های مورد علاقه من رو ترکوند و مثلا نقد Doom Eternal اش رو قبول ندارم ولی خب حداقل پای نظرشه و حس میکنی که چیزی که خودش فکر میکنه رو میگه.
نگاه کن حرفاش که وحی الهی نیست، هرکس میتونه با توجه به سلیقه اش نظر مرتبط با خودش‌ رو داشته باشه:D
بری ویدیو Laymen اش رو ببینی اتفاقا داداشی که باهاش صمیمیه اون از بازی خوشش اومده بود و سه تاشون نظرات متفاوتی داشتن.
حقیقتا کیفیت کار هاش بشدت بالاست، اگه آدمای دوزاری که توی پولیگان و کوتاکو و IGN هستن بزرگان رسانه حساب میشن، من که Skill Up رو ترجیح میدم.
نمیدونم چه گیری دادید به این Skill Up .به نظرم ایشون هدفش افتادن سر زبانا بوده که مثل اینکه موفق هم شده :D
خواهشا در مورد ایشون دیگه ریپلایم نکنید . با تشکر :x

آخرین ویرایش:
پاکش کردم به خاطر اینکه موضوع بسته بشه و دیگه ادامه پیدا نکنه. :D والا احسان من Skill UP اصلا قبول ندارم. از قبل اومدن نقدا هم همه بهش لقب هیترو میدادن. کلا خوشم نمیاد ازش
شخصا ترجیح میدم نظر منتقدا و ادماهای مهم رسانه و صنعتو بخونم تا وقتمو بذارم پای امثال Skill UP :D

حالا خودمون تا بازی نکنیم نمیتونیم نظر دقیقی بدیم ولی باتوجه به نظر افراد سرشانس و خبره ای که هممون قبولشون داریم پارت 2 از نظر داستان شاهکاریه که با بزرگترین فیلم های تاریخ سینما مقایسه شده حتی به گفته خیلیا نمونش اصلا پیدا نمیشه .
بابا بنده خدا همین چند روز پیش ویدیو برای نسخه اول داده بود و اینکه خیلی از جاها گریه اش گرفته‌ و گفت چقدر بازی شاهکار بوده.

حالا چون از چیزی که ما دوست داریم خوشش نمیاد....اینقدر بی انصافی نکنید.
زشته بخدا!!!
خود این زد بازی های مورد علاقه من رو ترکوند و مثلا نقد Doom Eternal اش رو قبول ندارم ولی خب حداقل پای نظرشه و حس میکنی که چیزی که خودش فکر میکنه رو میگه.
نگاه کن حرفاش که وحی الهی نیست، هرکس میتونه با توجه به سلیقه اش نظر مرتبط با خودش‌ رو داشته باشه:دی
بری ویدیو Laymen اش رو ببینی اتفاقا داداشی که باهاش صمیمیه اون از بازی خوشش اومده بود و سه تاشون نظرات متفاوتی داشتن.
حقیقتا کیفیت کار هاش بشدت بالاست، اگه آدمای دوزاری که توی پولیگان و کوتاکو و IGN هستن بزرگان رسانه حساب میشن، من که Skill Up رو ترجیح میدم.

یکی از جنبه های پرفکت بودن گیم اینداستری تو سال 2020 اینه که فصل جوایز فوق العاده ای هم داریم... دقیقا دیگه بحث این جزئیات بیشتر داره و اون گرافیکش بهتره و چند پیکسل بیشتر داره، این متاش چنده و اینا نیست...
اگه یه سری که می‌شناسیم خرابش نکنن، بحثای خوبی سر روایت های داستانی و فلسفه بازی ها و زاویه دید بازی ساز ها و اینکه این مرز ها و تابو شکنی ها تا کجا میتونه پیش بره و اینکه اصلا این کار درسته یا نه خواهیم داشت... یعنی از الان من دلم رو برای همچین بحث هایی صابون زدم... نه بازی من از تو بهتره.

دلم میخواد الان یه اشاره کوچیکی بکنم به اینکه چرا با اینکه احتمال میدادم tlou تو نمرات موفق نباشه ولی تو فصل جوایز درو میکنه، ... ولی خب مطمئن نیستم میشه سر این موضوع میشه اینجا بحث کرد یا نه...

خوب بررسی DF از بازی هم رسید.

بعترین ویژوآل نسل. پیشرفت قابل توجه نسبت به UC4 و..... دیگه همتون می دونین :D

فقط بحث رزولوشن و فریم
بازی روی فور عادی 1080 هست
روی پرو کوآد اچ دی یا همون 1440. QHD و نه 2K :D
تمام تنظیمات گرافیکی بین دو نسخه پرو و عادی 100 در 100 یکسانه. الان بریم کامنتای یه سری دوستان رو در مورد چند ضلعی و تکسچر و فریم و اینا بخونیم بخندیم.:D
حالا می رسیم به فریمریت. بازی در هر دو نسخه 30 فریم هست و فریم هم ثابته. منتها نکته جالبش اینه در برخی جاهای بازی خیلی محدود روی پرو یکی دو فریم دراپ داره و نکته جالترش اینه که روی 4 عادی نداره.

باز تاکید میکنم فریم دراپ خیلی محدوده. و فقط هم روی 4 پرو اتفاق می افته. ولی میشه رزولوشن رو روی پرو 1080 کرد و اون افت رو هم نداشت گرچه اینقدر این افت محدوده که نیازی نیست.
نکته اخلاقی قضیه اینکه واقعا جایی که دانش فنی نداریم سکوت کنیم و دیگران رو به اشتباه نندازیم

benjohn ، Arima Kishou این باز توییت زده
:D

View attachment 147618
همین دیگه. هی بیا بهش بگو هیتر. این کسی بود که کوری بارلوگ میگفت بهترین ریویوی بازی من مال ایشون بوده حتی وقتی میره استرالیا بهش زنگ میزنه با هم برن بیرون. این کسیه که از نسخه اول بازی حسابی دفاع کرده. این کسیه که تو دوران آب قطعی دث استرندینگ پشتش وایساده. تا جایی که من میدونم به پارت 2 هم نمره نداده و گند نزده تو متاش. همیشه به بازیا نمره میده. الانم میبینی که میگه ریویوی من رو صد در صد نگیرید این فقط نظر منه

هم اومدم تبریک بگم به طرفدارای بازی و هم یه مطلبی بگم. سایت Verge یه پست خوبی گذاشته بود چند سال پیش راجع به ماهیت نقد و قضیه از این قرار بود که تو نقد یک اسمارت‌فون، نویسنده مطلب خوشش نیومده بود و مردم اعتراض کرده بودن که این نکات منفی ذکر شده، نظر شخصی نویسنده است، نه حقیقت و واقعیت آبجکتیو. تو جوابیه این دست نظرات همون نویسنده یه نقد آبجکتیو از همون دستگاه منتشر کرد با این فرمت:

۱.این دستگاه را hTC ساخته است.
۲. بدنه آن از جنس فلز است.
۳. رزولوشن صفحه آن FullHD است.

نقدی که بخواد کاملا آبجکتیو و بدون در نظر گرفتن سلیقه و نظر منتقد نوشته بشه نقد نیست، صرفا یک توضیح طولانی از لیست فکت‌ها راجع به بازیه.
حتی جمله «موسیقی TLoU Part 2 زیبا است» سابجکتیو محسوب میشه.

حالا منتقد اینجا چی کاره‌ست اگر همه چی نظر شخصیه؟ منتقد باید اون قدر تبحر و شناخت و سواد نقد داشته باشه که وقتی مسئولیت نقد بهش سپرده میشه، و چه خوشش میاد و چه خوشش نمیاد بتونه مخاطب رو با دلایل خودش نسبت به دیدش قانع بکنه. اما شما هم از طرف دیگه به هر نقد منفی‌ای انگ بی‌سوادی و نظر شخصی نزنید. نقد رو با همون فرمول و بدون تعصب و هواداری نقد کنید. تو مورد گیم‌اسپات کاملا برحقه که کسی که بطور کلی از بازی‌های بزرگسالانه با محتوای خشن خوشش نمیاد، ایرادش به خشونت دیگه نقد نیست، کاملا بحث سلیقه‌س و نکته بعدی که پایین نوشتم.

ایراد دیگه این ماجرا بخصوص راجع به گیم‌اسپات کجاست؟ اینکه این شخص، با نظرات سابجکتیوش که حقشه، نماینده یک وبسایت بزرگ با ده‌ها منتقد با ده‌ها سلیقه متفاوته. دلیل اینکه من شخصا وبسایت‌های این مدلی که نظر یک نفر نیست رو دنبال نمی‌کنم هم همینه؛ به شما هم توصیه می‌کنم اگر واقعا نقد اثر براتون مهمه به یوتوب و آنالیزهای ویدیویی منتقدهایی مثل Luke Stephans یا حتی Angry Jo رو بیارید. چون این آدم یک نفره، سلیقه‌ش رو بعد از مدتی درک می‌کنید و میتونید اعتماد کنید که این «شخص» از فلان چیزها تو بازی‌هایی که انجام میده خوشش میاد و من هم همینطور، نتیجتا از این بازی هم که تعریف می‌کنه احتمال زیاد لذت می‌برم. برحسب اتفاق و تصمیم سردبیر این خانوم TLoU رو نقد کرده و چه بسا اگر کسی دیگه بود، نمره بالاتری می‌گرفت.

سومین چیز هم که هر بار سر انتشار بازیهای پرطرفدار هی تکرار میشه اینه که هر کدوم ما دوست داریم اون محصول و اثری که بهش علاقه داریم موفق ظاهر بشه طبیعتاً ولی این رو هم گوشه ذهنتون نگه دارید که نمراتی مثل متاکریتیک و Rotten tomatoes نهایت کاری که بتونن بکنن، نشون دادن نظر جمع نسبت به اون چیزه. نه ۱۰/۱۰ نه ۴/۱۰ ارزش واقعی یک اثر نیست، ارزش واقعیش رو هر کدوممون بعنوان یک آدم مستقل با سلیقه و علایق شخصی تعیین می‌کنیم. همونطوری که خیلی‌ها هستند از بازیهای ناتی‌داگ واقعا لذت نمی‌برن (نه آدمای بدی‌ان نه پدرکشتگی و خصومت شخصی دارن) یا برعکس بازی‌هایی که «به ظاهر» نمره پایینی دارن براشون لذت‌بخش‌تره

همین دیگه. هی بیا بهش بگو هیتر. این کسی بود که کوری بارلوگ میگفت بهترین ریویوی بازی من مال ایشون بوده حتی وقتی میره استرالیا بهش زنگ میزنه با هم برن بیرون. این کسیه که از نسخه اول بازی حسابی دفاع کرده. این کسیه که تو دوران آب قطعی دث استرندینگ پشتش وایساده. تا جایی که من میدونم به پارت 2 هم نمره نداده و گند نزده تو متاش. همیشه به بازیا نمره میده. الانم میبینی که میگه ریویوی من رو صد در صد نگیرید این فقط نظر منه
این همه نمره 10 و تعریفا همه کشکه. فقط نظر skill up مهمه چون گفته داستان فاجعست :D بعدشم اصلا ایشون نمرش تو متا ثبت نمیشه تا بخواد گند بزنه بهش یه جوری ازش بت ساختی انگار طرف دهقان فداکاره و خیلی دل سوزه ناتی داگه و نمیخواد متاشو پایین بکشه :D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or