امتیازات The Last of Us Part II

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,028
نام
نیما
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
خوب یا بد بودن رو کی تعریف می‌کنه ؟؟؟

اگه اینطوریه که من از صد تا منتقد و دولوپر نقل میارم که داستان رو شگفت انگیز و مسترپیس خطاب کردن ... که نظرشون خیلی ارجح تر از چند تا دلقک تو یوتیوبه ...

تو سطح نت همه دنبال سرگرمی و مسخره بازین، تو همین فروم خودمون از یه پست فنی یا ترجمه مقالات و اخبار بیشتر استقبال میشه ، یا از مم ها و ترول ها و کنایه انداختن به همدیگه؟؟؟

150537

آخرین ویرایش:

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
هیچ بازی بدون نقص نیست وگرنه متای خیلی از شاهکار ها باید 100 میبود ...
تو این مدت فقط کند شدن ریتم بازی تو میانه های تجربم کمی آزار دهنده بود ...

• Like
Reactions: Love Console

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
داستان تو tlou part 2 فقط از طریق کات سین و ست پیس روایت میشه ؟ :)) سعی کن مثل بقیه دوستات کامنتات در حد همون ترول و ... باقی بمونه.بگو متا مهم‌نیست اون پسره یوتیوبره میگه بده و تمام :) میخوای تخصصی صحبت میکنی عدم سواد و اطلاع کافی موج میزنه تو حرفات:)

p.s : نود تا منتقد نفهمیدن داستان بازی بده ، محمد علی و رفقاش بدون پلی دادن بازی فهمیدن:))
این یکی حتی tlou پارت ۱ رو هم به چشم ندیده ... من متاسفم برای دوستان و کاربرانی که براشون احترام قائلم ،،،، ولی همچین ترولر هایی رو غذا میدن

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
اینکه یه مخاطب سینما بیاد بگه داستان فلان بود و بهمان رو من می تونم درک کنم ولی اینکه یه گیمر بره ویدیوی یوتیوب ببینه و فراموش کنه که بزرگترین عنصری که یه گیم می تونه برای روایت داستانش استفاده کنه همون تعامله به شدت عجیبه . فرق هست بین اینکه ببینی روی پرده ی سینما یه نفر با چاقو یه سگ رو می کشه با اینکه خودت جون بکنی و اون سگ رو با دستای خودت بکشی ... عذاب وجدانی که بعدش می گیری مگه ولت می کنه ؟ داستان صرفا چه می شود نیست . چگونه می شوده ! چرا اینکار رو می کنیم نیست . چطور اینکار رو می کنیم مهم تره . اون صحنه ی زرافه های تلو1 رو فک می کنید اگه توی یوتیوب ببینید حسش براتون شبیه تجربه ی کسیه که خودش کلی صحنه های تنش زارو توی گیمپلی از سر گذرونده و بعدش به اونجا میرسه و روی دیگه از این دنیای خشک و خالی رو میبینه ؟ نه کلی با هم فرق میکنن این دوتا . اصلا حرف لحظه عوض میشه واسه کسی که تعامل می کنه و کسی که صرفا می بینه .
حالا اینکه عادت کردید یه سری بازی کنید که توش یه سری استیج هست ، باید آدم و جک و جونور بکشید برید ته استیج کاتسین ببینید و دوباره همین روال و تکرار کنید مشکلی نیست ولی می تونید یه مقدار سر دوربینتونو کج کنید چیزهای دیگه ای رو هم ببینید .
البته روی سخنم با اونهاییه که بدون غرض نقد می کنن ، نه صرفا یه عده که نفرت ورزیدن به زمین و زمان براشون از نون شب واجبتره .

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
چرا نمیشه؟ داستانی که اکثرا توی کات‌سین و ست‌پیس روایت میشه رو چرا نمیشه تو ویدیو درک کرد؟ شما تند تند مربع رو میزنی درکت از داستان میره بالا؟
ترول کردن که از حد بگذره لوث و بیمزه میشه. بنظرم دنبال یه چیز دیگه باش واسه ترول کردن:D

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
تا الان از 106 نقد بازی 53 تاش 10 از 10 بوده یعنی دقیقا 50 درصد نمرات بازی
برای مقایسه با بقیه بازیای خوب این نسل سونی
U4 از 113 نقد 39 تا نمره 10
GOW 2018 از 118 تا نقد 42 تا نمره 10
HZD از 115 نقد 12 تا 10
Bloodborne از 100 تا نقد 15 تا 10
Dreams از 75 تا نقد 10 تا 10
Spider-Man از 116 تا نقد 8 تا 10
Death Stranding از 111 تا نقد 21 تا 10 داره

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
در بزرگی بازی همین بس که برآیند نظرات منتقدها و کاربرا نشون می ده لست 2 به قدری در همه زمینه ها پرفکت هست که به ندرت از مشکلات بازی صحبت می شه و صرفا ایرادها به مسائلی مانند بولد بودن LGBT یا انجمن دفاع ار حیوانات(کشته شدن سگهاَ) خلاصه می شه.
هنوز آمار فروش بازی نیومده تا ببینیم نتیجه این همه بحث و جدل تو فروش بازی چه تاثیری داشته.

Sign the Petition

تا به حال نزدیک به ۳۰۰۰۰ رای در کمتر از یک روز توسط هیترها و ایکس‌باکس‌ فن‌ها ثبت شده.
'No Plans' For The Last Of Us Part 2 DLC, Confirms Naughty Dog - PlayStation Universe

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان
هنوز آمار فروش بازی نیومده تا ببینیم نتیجه این همه بحث و جدل تو فروش بازی چه تاثیری داشته.

قطعا به نفع بازی تموم میشه:D فعلا هم که داره رکورد هارو جا به جا میکنه:D تازه بدون احتساب فروش دیجیتالی.

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
ترول کردن که از حد بگذره لوث و بیمزه میشه. بنظرم دنبال یه چیز دیگه باش واسه ترول کردن:D
اونی که رو یوتوب بازی میکنه ، کنترلرش فقط یک دگمه داره ظاهرا اونم مربعه فقط ، پس قطعا هیچ درکی از گیم پلی عمیق و لول دیزاین گسترده بازی نخواهد داشت .

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
توهم؟ اول از همه اینکه آروم باشید .
و نه اقا اصلا این خبرا نیست همه هیتر باشن، شما فقط چشماتون رو به انتقاد های بقیه بستید و فقط میخواید نظر نظر خودتون باشه.
من حرفی در مورد یوزر اسکور ها نزدم... وحتی خودم مخالف Review Bombing هستم و هر کس هم 0/10 بده بنظرم احمقه، ولی اینطوری هم نیست هرکسم انتقادی داره هیتره و از این حرفای پیش پا افتاده.

در مورد نظر اکثریت...دیگه یک هفته از لانچ گذشته بحث دیگه یوزر اسکور و حتی متا نیست، بحث جامع مردم نسبت به بازی، داستان اشه!
+
استریمر ها وخیلی از کاربرای فروم ها و شبکه های اجتماعی!
همه اینا فالوور های خیلی زیادی دارن و اصلا کوچیک نیستن.
من فقط تنها کسی که دیدم خوشش اومده بود دانکی بود.
دیگه همه اینا بازی رو تموم کردن، وقتی تقریبا درصد زیادی میگن داستان بازی پر از ایراده و بشدت ضعیفه، نشون میده یک نظر جمعی وجود داره که این مشکل وجود داره و اصلا و ابدا در اقلیت نیستن.
لابد همه اینا هیتر هستن و پدر کشتگی با ناتی داگ دارن؟:D
مطمئنن همه قرار نیست بدشون بیاد ولی همه هم قرار نیست خوششون بیاد.
حداقل وقتی خود سازنده بازی میگه بازی که من ساختم قراره بشدت دو قطبی باشه، پس منتظر همچین واکنش منفی بوده.

بعدشم از یک زاویه دیگه نگاه کنیم، خود شما مگه نمیگفتید این بازی مال آدمای منحصر به فردی مثل شماست، دیگه چطوری اکثریت جامع قراره درکش کنن؟ لشگر سطحی بینان اصلا مگه شعور و توانایی درکش هم دارن؟:-"
والا با منطق شما هم اصلا قراره نیست کلیت جامع گیمینگ از داستان بازی خوششون بیاد، نه؟:D

بعد من گفتم فعلا در مورد داستان فقط نظر میدم(نه کلیت بازی ) و بنظرم هیچ ایرادی نداره چون بازی نقش آفرینی که نیست عمل چندانی خود پلیر بخواد انجام بده و تاثیری داشته باشه، داستانی خطی و سینمایی داره.

در مورد خود تاپیک هم...یعنی ما 20 صفحه بحث کردیم شما فقط و فقط meme دیدید و به انتقادات هیچکس توجه نکردید؟دمتون گرم

جالب اینجاست من ندیدم یکبارم خود شما پستی داده باشید که اصلا بخواد بحثی با شما شروع بشه.
اگه واقعا با دقت پست ها رو میخوندید، بارها شده در اون تاپیک بحث های منطقی مطرح شده و همش ترول و meme نیست و نبوده.
خیلی ساده است، همینطور که شما حق دارید دوست داشته باشید خیلی ها هم حق دارن خوششون نیاد.

اصلا من به کنار چون بقول شما نظرم رو قبول ندارید(:D )، خیلی از کاربرا بودن که بازی رو تموم کردن نظرشون و پست هاشون موجوده، انتقادات منطقی هم دارن.
اگه حرفی و توجیحی برای اون ها دارید بسم الله!
اینکه شما داستان بازی رو از یوتوب یا حالا هرجا دیدی و دوست نداری ، یه چیزه و مورد احترام ، به هر حال نظر خودته .
اما اینکه هی تاکید کنی آقا داستان اشغاله و چرته و این نظر خیلی هاست کاملا بولشت هست :D چون هیچ موقع نمیتونی اثبات کنی این خیلی ها چه کسانی هستند .
استریم یه شبکه مجانی هست که هر کسی از هر چالقوز آبادی نت داشته باشه میتونه بره نگاه کنه افرادی رو که دارن گیم پلی میدن ، اگر آمار واقعی میخوای ، صبر کن آمار فروشش بیاد و اونایی که رفتن ۶۰ دلار و بیشتر دادن بازی رو خریدن نشان محبوبیت هست و اونا توی آمار حساب میشن ، نه اینکه بگی فلان استریمر مثلا ۲ هزار نفر دارن نگاش میکنن ، پس هرچی بولشت داره میگه ، دقیقا نظر همون ۲ هزار نفر هم هست که دارن نگاش میکنن :D پس در نتیجه الان ۲۰۰۰ هزار ناراضی از داستان داریم :))خدایی استدلال ها بسیار تو دیواره :D

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
من 3 روزه بازی رو تموم کردم، تقریبا 7-8 تا ویدیو از کسایی دیدم که بازی رو کوبیدن و "هیتر" هم نبودن، و spoilercast بازی با حضور نیل و بازیگرای جول و الی رو هم دیدم که 2 ساعت بود. تقریبا چندین ساعت هم با کسایی که بازی رو "بازی" کرده بودن و با داستانش موافق و یا مخالف بودن بحث کردم. بعضیاشون اونقدر کورکورانه و بچگانه ایراد می‌گرفتن از بازی، و سوتی‌های ساده‌ای موقع توضیح دادن داستان می‌دادن، که کاملا مشخص بود کوچکترین مهلتی به بازی ندادن و از یه جای بازی به بعد، یا از همون زمان لیک شدن بازی خودشونو آماده کرده بودن که از بازی بدشون بیاد. من با کسایی راجب داستان بازی صحبت کردم که ساده‌ترین قسمت‌های داستانی رو بد فهمیده بودن و اکثرا هم یه شیلد جلو خودشون کشیدن و تا بهشون می‌گی بد فهمیدی، بهشون بر می‌خوره و می‌گن "الان ینی من احمقم؟" البته بعضیاشون هم با دید بازتری بحث می‌کنن. مثلا یکی از دوستام حالش از بازی بهم خورده بود و از پولی که داده بود پشیمون بود، بعد چند ساعت حرف زدن، کاملا نظرش عوض شده بود و می‌گفت از اینکه اونجوری از بازی بدش اومده بود حس بدی داره و دلش می‌خواست یه ویدئو تو یوتوب درست کنه و حرفایی که زدیم و تو اون ویدئو بزنه، چون می‌گفت تو یوتوب کسی این حرفا رو نیومده بزنه.
اکثر همین یوتوبرایی که ازشون با ولع ویدئو می‌ذارید که مثلا حرف خودتونو به کرسی بنشونید، جزو دسته‌ی همین افرادن که وقتی باهاشون حرف می‌زنی می‌بینی ذره‌ای به داستان بازی توجه نکردن و ساده‌ترین قسمت‌های داستان رو نفهمیدن، و طلبکارم هستن. و این به این معنی نیست که داستان بازی مریخیه، ولی به این معنا می‌تونه باشه که خیلی از گیمرا ذره‌ای دوست ندارن برای بهتر فهمیدن داستان یه اثر "فکر" کنن. یکی از همین یوتوبرا برگشته بود می‌گفت "من بیشترین پلی‌تایمم برای لسته - منظورش مالتی بازی بود!! - و می‌خوام تو این ویدیو داستان بازی رو اسپویل کنم که نه بازی رو بخرید، نه حتی کرایه کنید!!
می‌خوام بگم شمایی که به بازی دست هم نزدید و تو تاپیک اسپویلش meme می‌ذاری و احساس فیلم‌باز بودن بهت دست داده، یا کسی که یوزراسکور بازی رو کشونده پایین، یا کسایی که 24/7 تو ویدئوهای یوتوب دارن بازی رو به بچگانه‌ترین حالت ممکن می‌کوبن، کلا بحثتون جداست. شما دنیای خودتونو دارید و نمی‌شه اصلا سمتتون اومد. اما حتی اگه کسی بازی رو تموم کرده باشه و از داستانش ایرادای آبدوغ خیاری و مسخره بگیره، دلیل نمی‌شه چون بازی رو تموم کرده پس بگیم حرفاش درسته.

اینم همون spoilercast که راجبش حرف زدم. هر کس قصدش صرفا مسخره بازی و کوبیدن داستان بازی نیست، و واقعا می‌خواد جواب سوالهاش داده بشه و داستان بازی رو بهتر بفهمه، سعی می‌کنه بعد تموم شدنش به اتفاقاتی که افتاد یکم فکر کنه و یکم بحثای مختلف رو دنبال کنه. نه اینکه از یه جایی بازی به بعد تصمیم بگیره از بازی متنفر باشه و هیچ شانسی بهش نده و به محض پایان بازی بهش فحش بده. نه اینکه بازی نکرده براش meme بسازه!

اینقدر مردم به طرز پرخاشگرایانه‌ای این هفته‌ی اخیر توی اینترنت به بازی حمله کردن، که نیل دراکمنی که ترجیح می‌ده راجب مفهوم چیزی که ساخته حرف نزنه، مجبور شده بیاد راجب بعضی قسمتای داستان بازی حرف بزنه، و گوش دادنش می‌تونه به بعضی سوالای مهمتون جواب بده، البته اگه واقعا سوالی داشته باشید و واقعا دنبال جوابی باشید!

یه تیکه از حرفاش هم خطاب به کسایی که کاسه‌ی داغ‌تر از آش شدن و "امضا" دارن جمع می‌کنن، می‌گه:
!motherfukers nobody loves this character more than I do

جدی همینو گفته؟ انتظار داشتم تو اون قسمت اسپویل خیلی ملایم تر حرف زده باشه/:)

این جمله تو فرهنگ غربی خیلی ملایم‌تر از چیزی هست که تو ترجمه‌ش به فارسی بنظر می‌رسه. لحنش هم حالت نیمه شوخی داشت.

آخرین ویرایش:

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
من 3 روزه بازی رو تموم کردم، تقریبا 7-8 تا ویدیو از کسایی دیدم که بازی رو کوبیدن و "هیتر" هم نبودن، و spoilercast بازی با حضور نیل و بازیگرای جول و الی رو هم دیدم که 2 ساعت بود. تقریبا چندین ساعت هم با کسایی که بازی رو "بازی" کرده بودن و با داستانش موافق و یا مخالف بودن بحث کردم. بعضیاشون اونقدر کورکورانه و بچگانه ایراد می‌گرفتن از بازی، و سوتی‌های ساده‌ای موقع توضیح دادن داستان می‌دادن، که کاملا مشخص بود طرف کوچکترین مهلتی به بازی ندادن و از یه جای بازی به بعد، یا از همون زمان لیک شدن بازی خودشونو رو آماده کرده بودن که از بازی بدشون بیاد. من با کسایی راجب داستان بازی صحبت کردم که ساده‌ترین قسمت‌های داستانی رو بد فهمیده بودن و اکثرا هم یه شیلد جلو خودشون کشیدن و تا بهشون می‌گی بد فهمیدی، بهشون بر می‌خوره و می‌گن "الان ینی من احمقم؟" البته بعضیاشون هم با دید بازتری بحث می‌کنن. مثلا یکی از دوستام حالش از بازی بهم خورده بود و از پولی که داده بود پشیمون بود، بعد چند ساعت حرف زدن، کاملا نظرش عوض شده بود و می‌گفت از اینکه اونجوری از بازی بدش اومده بود حس بدی داره و دلش می‌خواست یه ویدئو تو یوتوب درست کنه و حرفایی که زدیم و تو اون ویدئو بزنه، چون می‌گفت تو یوتوب کسی این حرفا رو نیومده بزنه.
اکثر همین یوتوبرایی که ازشون با ولع ویدئو می‌ذارید که مثلا حرف خودتونو به کرسی بنشونید، جزو دسته‌ی همین افرادن که وقتی باهاشون حرف می‌زنی می‌بینی ذره‌ای به داستان بازی توجه نکردن و ساده‌ترین قسمت‌های داستان رو نفهمیدن، و طلبکارم هستن. و این به این معنی نیست که داستان بازی مریخیه، ولی به این معنا می‌تونه باشه که خیلی از گیمرا ذره‌ای دوست ندارن برای بهتر فهمیدن داستان یه اثر "فکر" کنن. یکی از همین یوتوبرا برگشته بود می‌گفت "من بیشترین پلی‌تایمم برای لسته - منظورش مالتی بازی بود!! - و می‌خوام تو این ویدیو داستان بازی رو اسپویل کنم که نه بازی رو بخرید، نه حتی کرایه کنید!!
می‌خوام بگم شمایی که به بازی دست هم نزدید و تو تاپیک اسپویلش meme می‌ذاری و احساس فیلم‌باز بودن بهت دست داده، یا کسی که یوزراسکور بازی رو کشونده پایین، یا کسایی که 24/7 تو ویدئوهای یوتوب دارن بازی رو به بچگانه‌ترین حالت ممکن می‌کوبن، کلا بحثتون جداست. شما دنیای خودتونو دارید و نمی‌شه اصلا سمتتون اومد. اما حتی اگه کسی بازی رو تموم کرده باشه و از داستانش ایرادای آبدوغ خیاری و مسخره بگیره، دلیل نمی‌شه چون بازی رو تموم کرده پس بگیم حرفاش قابل احترامه.

اینم همون spoilercastیی راجبش حرف زدم. هر کس قصدش صرفا مسخره بازی و کوبیدن داستان بازی نیست، و واقعا می‌خواد جواب سوالهاش داده بشه و داستان بازی رو بهتر بفهمه، سعی می‌کنه بعد تموم شدنش به اتفاقاتی که افتاد یکم فکر کنه و یکم بحثای مختلف رو دنبال کنه. نه اینکه از یه جایی بازی به بعد تصمیم بگیره از بازی متنفر باشه و هیچ شانسی بهش نده و به محض پایان بازی بهش فحش بده. نه اینکه بازی نکرده براش meme بسازه!

اینقدر مردم به طرز پرخاشگرایانه‌ای این هفته‌ی اخیر توی اینترنت به بازی حمله کردن، که نیل دراکمنی که ترجیح می‌ده راجب مفهوم چیزی که ساخته حرف نزنه، مجبور شده بیاد راجب بعضی قسمتای داستان بازی حرف بزنه، و گوش دادنش می‌تونه به بعضی سوالای مهمتون جواب بده، البته اگه واقعا سوالی داشته باشید و واقعا دنبال جوابی باشید!

یه تیکه از حرفاش هم خطاب به کسایی که کاسه‌ی داغ‌تر از آش شدن و "امضا" دارن جمع می‌کنن، می‌گه:
motherfukers nobody loves this character more than I do
جدی همینو گفته؟ انتظار داشتم تو اون قسمت اسپویل خیلی ملایم تر حرف زده باشه/:)

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
1. نیل دراکمن در روایت داستانش چیزی رو نقل کرده که میخواسته. دست به خود سانسوری نزده.
2. نیل دراکمن داستانی که در ذهن داشته نوشته پس نیومده دو دو تا چهار تا بکنه فنا چی دوست دارن همونو بهشون بده.
3. داستان بازی فارق از اینکه پایانش چی میشه بسیار تلخه و این تلخی به بهترین شکل ممکن اجرا و احساس میشه.
4. کاراکترهای داستان انگیزه های مشخص و بعضا پنهان دارن. در نتیجه برای اینکه داستان درست درک بشه نیاز به تفکر هست.
5. بخش بزرگی از داستان در گیم پلی روایت میشه مثلا برخورد الی و نورا که در تریلرهای بازی بخشیش رو دیدیم در گیم پلی ادامه پیدا میکنه و این بخش بقدری در شخصیت پردازی الی مهمه که اگر بازی نکرده باشی اندینگ رو درک نمیکنی.
6. بازی قرار نیست فان باشه. بازی قراره پنجره ای از زندگی کاراکترها رو بتو نشون بده و تو باهاشون در این بخش همراه شی. بازی این امکان رو بهت میده که توانایی این رو پیدا کنی که جای قاضی بنشینی و در ذهنت مواد لازم برای قضاوت رو داشته باشی.
7. بازی داستان جسورانه ای داره که واقعا خارج از محدوده علاقه کسایی هست که تو عمرشون فقط داستانای مارول رو دنبال کردن. الی یه سوپر هیرو مثل اسپایدرمن نیست که قراره دنیا رو نجات بده. الی یه انسان عادیه با تمام قدرتها و ضعف های یک انسان. با تمام اشتباهات یک انسان. ممکنه با تصمیمات الی موافق یا مخالف باشیم. اصلا داستان نوشته نشده که موافقت و تایید گیمر رو جلب کنه. این تصمیمات مال ما نیست بلکه مال الیه. تنها چیزی که توی گیمر باید همراهش شی اینه که الی رو درک کنی. درک با توافق دو مفهوم جداست. درک هم زمانی اتفاق میفته که تو 30 ساعت با الی همراه شده باشی. نه اینکه چهار تا کات سین تو یوتیوب ببینی.
و نکته آخر. انتقاد به بازی اشکالی نداره. ولی این انتقاداتی که من میبینم صرفا فقط یه پیلم داره. بازی ساز تو فقط باید یه بازی کلیشه ای که صد تاشو تا حالا ساختن بسازی. نباید ریسک کنی نباید برخلاف عادت بازی بسازی وگرنه ما بهت میگیم کند ذهن.
یه بیت از حافظ

برخلاف آمد عادت بطلب کام که من
کسب جمعیت از آن زلف پریشان کردم.

برخلاف آمد عادت قدم برداشتن هست که نوآوری میاره وگرنه باید همیشه در همونجایی که هستی باقی بمونی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر