امتیازات The Last of Us Part I

پیش بینی شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic

• مجموع رای دهنده‌ها
    164
  • نظرسنجی بسته شده است .

Need-More-Speed

کاربر سایت
Jul 1, 2007
4,239
نام
یونس
بعید میدانم قیمت یک بازی روی نمراتش تاثیر بگذاره یعنی مثلا اگر Saints Row قیمتش 20 دلار بود امتیازش می شد 90 به بالا؟
قیمت قطعا تاثیر گذار هست برای همه عناوین ولی نه به صورتی که بخواد 30 نمره اینور اونورش کنه، همونطوری که دوستان بالاتر گفتن برای پارت 1 شاید 10 نمره تاثیر بزاره
قیمت 70 دلاریش واقعا قابل دفاع نیست، حتی فن های سفت و سخت اما منطقی سونی این رو نکته منفی میدونن، اینکه فن چیزی باشیم نباید باعث بشه چشم ببندیم و هیچ ایرادی رو نپذیریم
اصلا بحث کیفیت پارت یک نیست همه قبول دارن این بازی شاهکاره

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
قیمتش 70 دلار هست، در حالی که نسخه ری مستر رو خیلی کمتر میتونی بخری، تازه به نظرم ریمستر از نظر طراحی شخصیت و.. به مراتب بهتر بود.
منتقد اگر پول نگرفته باشه به این بازی نباید بیشتر از 7 بده : )

arshia the bes

کاربر سایت
Jun 24, 2013
307
بنظرم اگه نسخه دوم رو هم داخل همین پک عرضه می کرد و یه دست کوچیکی هم به سر و کلش میکشید باز این قیمت گذاری منطقی تر میشد.اگر منتقدا سر نمرات این بازی سخت گیری کنن و متای بازی بالا نشه به نفع خود سونی هم هست که در آینده دیگه این اشتباه سر بازی های اصلی خودش تکرار نکنه

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
بعید میدانم قیمت یک بازی روی نمراتش تاثیر بگذاره یعنی مثلا اگر Saints Row قیمتش 20 دلار بود امتیازش می شد 90 به بالا؟

بعید میدونم چیه، یکی از فاکتورهای بسیار مهم تو نمره دادن قیمت بازی و تناسب محتوا نسبت به ارزشه. SR هم اگه 20 دلار میشد، قطعا نمرات خیلی بهتری داشت، حالا +90 نه، ولی قطعا زرد هم نمیشد. ضمن اینکه حضرات دیگه این یه مورد رو وا بدن TLoU از نظر کیفی با SR مقایسه نشه. مسلما TLoU یکی بهترین و تاثیرگزارترین بازی های تاریخه. پس بحث کیفیت بازی مطرح نیست.

تو Remake هم قرار نیست TLoU یهو بازی ضعیفی بشه یا کیفیتش افت کنه. اما باید دید وقتی با قیمت بازی کامل میفروشن آیا به همون اندازه هم ارزش تولید ایجاد کردن یا نه؟ میشه این مساله رو با اقتصاد سیاسی و مبانی مارکس خیلی خوب توضیح داد. اگه TLoUR انقدری پیشرفت داشته باشه که کماکان به عنوان یه بازی 70 دلاری جدید قابل عرضه باشه خوب هر نمره ای بگیره دیگه نظر منتقدین نسبت به کیفیت محتواست، اما اگه نه، ارزش تولید افزوده کمتر از قیمت باشه، همین میتونه ارزش خرید رو بیاره پایین و منتقدها هم به همین گیر بدن نمره کم کنن.

البته من خودم کماکان معتقدم بازی +90 میشه و دوست دارم متصور باشم ND و تیم مارکت سونی حواسشون هست چی دارن میسازن و به همین سادگی و سر دوشیدن پلیرها نمیان گند بزنن به پرستیژ بازی، و امیدوارم دو سه روز بعد و با امدن نمرات بازی متوجه نشم تصوراتم چقدر اشتباه و فی الواقع تباه بوده:D

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,465
نام
امین
میزاره، من تو چند تا نقد دیدم که تو قسمت + یا - قیمت و لحاظ کردن.

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,203
نام
امیر محمود
قصد دارم بازی رو پیش خرید کنم. قیمتش تو استور سونی اروپا ۸۰ یورو هستش جهت اطلاع!
به نظرم متای بازی بین ۸۰ و ۹۰ خواهد شد. فکر نمی کنم که reviewer ها زیاد impressed بشن از بازی ای که قبلا دو بار در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ نقد کردن.

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
هنوز نمیتونم درک کنم چرا بازسازی این بازی می‌تونه باعث ناراحتی برخی شده باشه. این بازسازی فقط یه گزینه اختیاری هست.
نسخه ریمستر بازی نه تنها از استور حذف نشده (برخلاف برخی ناشران دیگر که نسخه قدیمی را حذف میکنند) بلکه مدتهاست که روی سرویس های پلی استیشن قابل بازی و در دسترس هست.
پارت ۱ فقط طول عمر این بازیو به معنای واقعی کلمه در نسل جدید و با استانداردهای روز افزایش میده ولی کماکان نقطه قوت اینه که ریمستر هنوز برای همه در دسترس است.
من شخصاً، مشتاقانه منتظر بازی هستم چون ویژگی های جدید بازی واقعا برام هیجان انگیز هست که بعد از ۸ سال، مجددا تجربه بازی با کرکتر جول را امتحان کنم ولی این بار در دنیایی به مراتب واقع گرایانه تر،پر جزئیات تر و هوشمند تر.
من بازیو بصورت ظرفیتی گرفتم اما بابت قیمت ۷۰ دلاری ناراحتی خاصی ندارم چون این اختیار با خود فرد هست که کدوم نسخه را بازی کنه،این در حالیه که افراد زیادی هستند که مشتاقانه منتظر این بازی هستند و تا الان نسخه اوریجینال را بازی نکردند و این نسخه بازسازی شده می‌تونه گزینه عالی براشون باشه.
در مورد نمرات هم شاید بی اهمیت ترین قسمت این ماجرای پارت ۱ همین نمراتش باشه چون این اثر به خودی خود قبلا توسط منتقدین بررسی شده.
بطور مثال رزیدنت ۴ چند بار ریمستر شد حتی با نمرات 80 و خورده ای ولی همه اون نمره 96 اصلی رو یادشونه .

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
حالا یه نمره ای بهش میدن ولی زیادی روی هوش و راستگویی منتقدین حساب باز کردید.
این پست هم قضیه ش همون جوکه هست که یه بنده خدایی (بسیار باهوش و راستگو!) وسط خیابون یه طرفه داره فحش خوار مادر میده به همه ماشینا که چرا اشتباه میرن و فقط خودش درست میره!

• Like
Reactions: ehsan M

Z_KH

کاربر سایت
Aug 5, 2022
45
نسخه ریمستر بازی نه تنها از استور حذف نشده (برخلاف برخی ناشران دیگر که نسخه قدیمی را حذف میکنند) بلکه مدتهاست که روی سرویس های پلی استیشن قابل بازی و در دسترس هست.
همین چند ماه پیش سونی نسخه تکی UNCHARTED 4 / UNCHARTED: TLL
رو از فروشگاهش حذف و باندلشون کرد. در این بین کسانیکه یکی از این عناوین رو داشتن و میخواستن اون یکی رو بازی کنن یا باید نسخه فیزیکی تکیشون رو گیر می اوردن یا مجبور میشدن باندل رو بخرن.
این پست هم قضیه ش همون جوکه هست که یه بنده خدایی (بسیار باهوش و راستگو!) وسط خیابون یه طرفه داره فحش خوار مادر میده به همه ماشینا که چرا اشتباه میرن و فقط خودش درست میره!
گالیله 400 سال پیش بهت سلام میرسونه.

• Like
Reactions: a.messi10 and AYAKA

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,129
نام
حسین
هنوز نمیتونم درک کنم چرا بازسازی این بازی می‌تونه باعث ناراحتی برخی شده باشه. این بازسازی فقط یه گزینه اختیاری هست.
پارت ۱ فقط طول عمر این بازیو به معنای واقعی کلمه در نسل جدید و با استانداردهای روز افزایش میده ولی کماکان نقطه قوت اینه که ریمستر هنوز برای همه در دسترس است.
من شخصاً، مشتاقانه منتظر بازی هستم چون ویژگی های جدید بازی واقعا برام هیجان انگیز هست که بعد از ۸ سال، مجددا تجربه بازی با کرکتر جول را امتحان کنم ولی این بار در دنیایی به مراتب واقع گرایانه تر،پر جزئیات تر و هوشمند تر.
من بازیو بصورت ظرفیتی گرفتم اما بابت قیمت ۷۰ دلاری ناراحتی خاصی ندارم چون این اختیار با خود فرد هست که کدوم نسخه را بازی کنه.
اختیاری که معلومه اختیاریه :D شما الان اختیار داری پلی استیشن یک بخری یا پنج :D
من خودم تو بدترین شرایط روحی نسخه یک رو تجربه کردم و وقتی خبر ساخت ریمیک رو شنیدم خیلی خوشحال شدم، ولی واقعا ۷۰ دلار زیاده. از عمر بازی همش ٨ سال میگذره، چه خبره آخه ۷۰ دلار؟ :|

هرچند که در نهایت قطعا میخرمش اما به شخصه ۱ نمره بخاطر قیمتش کم میکنم.

• Like
Reactions: AYAKA

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر