امتیازات MGS: Master Collection Vol.1

Dante _Sparda

کاربر سایت
Jul 18, 2009
575
اگه قرار باشه با گزاشتن ایمج واسکرین شات کابر فعال باشم ترجیح میدم نباشم و جالبتر اینکه من تا الان ندیدم کسی هیت به میکامی بده ولی تا دلتون بخواد توی تاپیک مختلف به کوجیما و میازاکی از طرف ایشون حمله شده البته نه فقط این دو نفر هر کسی بخواد با استاد میکامی مقایسه بشه .کاری کردید که کسی طرفدار سری اویل هست الان با شنیدن اسم میکامی حالش بد بشه.(از همون روز اول معرفی کالکشن امیدی بهش نداشتم چون میدونستم کونامی با کاپکام قابل مقایسه نیست حتی امیدی هم به ریمیک سایلنت هیل 2 و mgs 3 ندارم .قبلا گفتم اگه کالکشن دوم mgs 4 داشته باشه و سانسوری هم نکرده باشه صرفا این قسمت ارزش کرکی بازی کردن داره چون دسترسی در کنسول نیست و با شبیه سازم رو پی سی خیلی دردسر داره ولی مابقی اگه با شبیه ساز برید صد درصد کیفیت بهتری نسبت به این کالکشن دریافت میکنید)

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
اگه قرار باشه با گزاشتن ایمج واسکرین شات کابر فعال باشم ترجیح میدم نباشم و جالبتر اینکه من تا الان ندیدم کسی هیت به میکامی بده ولی تا دلتون بخواد توی تاپیک مختلف به کوجیما و میازاکی از طرف ایشون حمله شده البته نه فقط این دو نفر هر کسی بخواد با استاد میکامی مقایسه بشه .کاری کردید که کسی طرفدار سری اویل هست الان با شنیدن اسم میکامی حالش بد بشه.(از همون روز اول معرفی کالکشن امیدی بهش نداشتم چون میدونستم کونامی با کاپکام قابل مقایسه نیست حتی امیدی هم به ریمیک سایلنت هیل 2 و mgs 3 ندارم .قبلا گفتم اگه کالکشن دوم mgs 4 داشته باشه و سانسوری هم نکرده باشه صرفا این قسمت ارزش کرکی بازی کردن داره چون دسترسی در کنسول نیست و با شبیه سازم رو پی سی خیلی دردسر داره ولی مابقی اگه با شبیه ساز برید صد درصد کیفیت بهتری نسبت به این کالکشن دریافت میکنید)
کلا بت سازی عامل بدبختی بشریته
انسان علاقه زیادی به بت سازی داره
کوجیما هم یک انسان گاهی خوب کار کرده گاهی نه
عین همه ی انسان ها هم قطعا میلیون ها یا بیشتر اشتباه در زندگیش داشته که احتمالا خیلی هاشم کاری بوده
اون چیزیم که می گن انسان معصوم و بی اشتباه اینا داریم ماله قصه هاست و ساخته ذهن بشره
پس بت از هیچ کس و هیچ چیز نسازید

این بت سازی ها منجر به ساخته شده هیتر از طرف دیگه هم می شه و این دو تا همیشه در طول تاریخ به جون هم دیگه افتادن
من خودم بعضی از کارهای کوجیما دوست داشتم بعضی هاشم اصلا
نظر هر دو طرفم محترم چه کسی که می گه بازی هاش بهترینن چه کسی که می گه بدترینن

اگر این ها رو بپذیرید دیگه به جون هم دیگه نمی افتید شما کوجیما رو دوست داری یکی دیگه نداره ازش بد می گه اصلا بهش فحش می ده بده یکی دیگه بیش از حد ازش تعریف می کنه بکنه

من خودم چون ادم ایراد گیری هستم و همیشه دنبال نواقص می گردم خیلی ها باهام ارتباط نمی گیرن اما خودم با خودم خیلی حال می کنم اما قطعا اگر ادم الکی تعریف کنی بودم و از همه چیز تعریف می کردم الان همه عاشقم بودن

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,801
نام
شیخ صدرا
يه چيزايي آدم ميشنوه خنده ش ميگيره!
رزيدنت اويل رو مياريد كنار متال گير ميذاريد بعدش ميكامى رو بالا سر كوجيما؟
همون خط داستانى متال گير كافيه تا نتيجه بحث كاملا مشخص باشه!
پرستيژى كه سرى متال گير داره توى اين صنعت شايد ٢ تا فرنچايز ديگه هم نداشته باشن.

پ.ن: اون آقايي هم كه ميگيد خدارو شكر به اين حرفا واكنش نميده همون نيست كه به سبك رباتاى تلگرام فعاليت ميكنه؟

Holy Diver

کاربر سایت
Jun 2, 2010
1,705
نام
عرفان
@uriel منو میشناسه و میدونه من لوین فنم.برای من لوین بزرگترین بازیساز تاریخ هست.ولی قطعا میکامی برای من تو پنج تا هست و صدرصد بزرگتر و بهتر از کوجیما.
خوب دوستان ایشون بالاخره به بحث ها خاتمه دادن و تکلیف رو مشخص کردن. میکامی تو پنج تا هست و صددرصد بزرگ‌تر و بهتر از کوجیما. کاربر @uriel هم تأیید میکنه. اونیکی هم که به هر حال به مقام والای کاربر فعالی رسیده داره همین میگه. تازه ازونور طه رسولی هم این حرف تأیید کرده و گفته کوجیما باید یه سکوبازی دو بعدی کارتونی بسازه تا بشه اصلا مقایسش کرد با میکامی. انقدر هم این دوستمون و رهروانش رو اذیت نکنید. دیگه با مدرک و دلیل دارن حرف حق میزنن درست نیست کارِتون انقدر بت نسازید از کوجیما دیگه[-(.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,578
نام
Mehrdad
RE های کلاسیک مخصوصا + نسخه 4، قطعا بازی های خفنی هستند، اگه سال هاست سراغشون نرفتید، کافیه بشینید یک دور RE3 رو بازی یا تموم کنید (فکر کنم اکثریت در زمان خودش حداقل، بازی رو تموم نکرده باشن) تا یاداوری بشه که چه بازی های خفنی هستند، چند تا بازی با اون گیم پلی و طراحی خفن در ان زمان وجود داشت؟ چند تا بازی بود (در نسل پنج مخصوصا) که ملت بعد تجربه اش مشتاقانه دنبال نکات و داستان در مجله ها و اینترنت باشند؟

حقیقتا، نظر شخصیم رو میگم، از لوگو منواسکرین، تا سوق دادن گیمر ها به کشف داستان در خارج از بازی و شکل گیری یک کامیونیتی عظیم بر همین اساس، تا طراحی خفن مراحل و گیم پلی، محوریت سیو رووم و شکل گیری گیم پلی حول محور و مدار اون (اکسپلور، لوت، برگشت به سیو روم یا رفتن به سیو روم جدید، و ذخیره(تقویت)، تکرار چرخه) تا توضیح نکات داستان در لودینگ ها (بازی های بعدی در نسل های بعدی) و گنجاندن نکات در ایتم ها، حقیقتا اینا تا حد زیادی همیشه منو یاد سولزبورن ها هم میندازن، یعنی میکامی سال ها قبل از سولزبورن ها، مکانیزم هایی در بازی هاش به کار برده که ما ورژن تکامل یافته اکشن ار پی جی شده روگ لایک مانندشون رو بعد ها در سولزبورن ها و بازی های مشابه دیدیم، (قطعا در ار پی جی و ادونچر های قدیمی تر هم شاید بوده باشن از زلدا تا باقی، و نمیگم میکامی از هیچ به اینجا رسیده)

حالا ابتکار و کلا شاهکاری به اسم RE4 هم بماند، میخوام بگم برای بالا بردن متال گر، لازم نیست RE تخریب شه، درست نیست دقیقا شبیه چیزی که ازش انتقاد میکنیم (رفتار اشتباه ب وسکر در تخریب بازی های دیگر) رفتار کنیم تا متال گر رو بالا ببریم، متال گر نیازی به این گارا برای بالا رفتن نداره، کمااینکه RE هم نداره، (کمااینکه اخرین ما نداره، اسکایریم نداره، و چه و چه)

به نظرم مهم ترین فایده این کالکشن دسترس پذیر شدن بازی ها در پلتفرم های نسل جدیده، اتفاقی که باید با خیلی از بازی ها بیفته(از کیلزون ها تا رزیستنس و n عدد بازی دیگر)

*فن متال گر نبودم هیچ وقت، با این حال از همون کودکی و PSone میشناختمش ( اون موقع ها بهش میگفتیم متال گر "سولاید" :-" ) و حقیقتا، همیشه به عنوان یک شاهکار ابر خفن میشناختمش، همین حالتی که فن های کوجیما اینجا دارن رو میبینید؟ دقیقا همین حالت رو من بچگی بین رفقای کوچه میدیدم که متال گر سالید پی اس وان رو به شکل عجیبی هایپ میکنند، البته من تریگر نمیشدم هیچ، طبیعتا تو کف هم میرفتم، اخه کدوم گیمری از یک "بازی" خفن میتونه بدش بیاد؟

حتی چند سال بعد از این هم یادمه که تریلر های MGS2 رو تو ماهواره میدیدم (حتی یادمه رو تریلر هاش اهنگ های امنم رو میذاشتن، لوز یورسلف اینا، یعنی صحبت سال 2003 اون وراست...) با این حال متاسفانه فرصت نشد نسخه های قدیمی رو خودم هیچ وقت درست حسابی بازی کنم، البته رو ویتا کالکشن رو دارم و وسط پلی ترو از ام جی اس 2 هستم سال هاست، نسخه 4 و پنج هم بازی کردم خوشبختانه،

با این حال، به عنوان کسی که رابطه عاطفی با ام جی اس های قدیمی ندارم، به نظرم اوج کار نسخه پنجمه، میفهمم یک سری ممکنه از بیابان های بازی و دنیای باز و وسیعش یا کات سین های کمش نسبت به قبل، خوششون نیاد، اما گیم پلی MGS V، حقیقتا به نظرم یکی از خفن ترین گیم پلی هایی هست که صنعت گیم تا حالا به خودش دیده.... مو به تن ادم سیخ میشه وقتی کلیت گیم پلیش و نبرد ها و سیستم مخفی کاری رو میبینی و میشناسی...

آخرین ویرایش:

fire emblem

کاربر سایت
Oct 28, 2023
629
این دو نفر آدم های بزرگی هستن و هردو به هم احترام زیادی می زارن و فلسفه خودشونو در ساخت بازی دارن و هردو در تمام لیست های بر ترین بازی ساز ها هم هستن .اینکه برای یکی کدوم بهتره سلیقه هستش

کوجیما: Shinji Mikami از معدود خالقان واقعی بازی در ژاپن است​

در این مصاحبه Mikami اذعان کرد:
“آقای کوجیما بازی سازی است که معرف و نماینده ژاپن است.”
کوجیما در ابتدا این طور به شوخی گفت:
“هر دوی ما پیر مردهای بد اخلاقی هستیم!”
و سپس در ادامه افزود:
“آقای میکامی برای خلق کردن عنوانی که می خواهد بسازد، می جنگد. معتقدم که او یکی از معدود خالقان واقعی بازی در ژاپن است.”

ولی خدایی چرا اصلا بحث به این سمت رفت در چند صفحه پیش که اصلا می گفتن کوجیما مهم نیست :| که اسمش باشه یا نباشه (طرف کارگردان و نویسنده و دیزاینر این سری بوده)

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,932
دقیقا من به همون دلیلی که نامحسوس اشاره کردی با این که عاشق بازی های میکامی ام ولی داره ازش بدم میاد...
تنها نیستی برادر
منم دارم همینجور میشم
این پستا رو میخونم اعصابم ریش ریش میشه یعنی
همینطوری فقدان MGS رو‌ اعصابمون هست بعد این چرت و پرتها هم باید تحمل کرد
تنها چیزی که تو دنیا به نظرم جای نقد نداره کارگردانی کوجیما سر سری MGS ه
V هم حتی عالی بود کونامی گدا بازی دراورد یه شخصیت جدید کوایت یا اسکال فیس و کلا اون اتمسفر زمان آخر جنگ سرد فراموش نشدنی بود یه اثر مسترپیس و به تعبیر خودم شعر دنیای گیم مثل چهار شماره قبلی اما به مراتب زیباتر چون در عین نیمه کاره بودن بازم شاهکار بود
چطور یه شعر یا موسیقی روح آدمو تسخیر میکنه و تو خاطره آدم جاودانه میشه MGS ها هم همین بودند.
خوشحالم که بهزاد سال هاست به این مسائل واکنش نشون نمیده و نتیجه کارش هم شد کاربر فعالی و ترجمه و کیفیت بالای مقالاتش

ولی اینکه تاپیک امتیازات یک کالکشن را به یکی از برجسته ترین بازیسازان تاریخ پیوند میزنید چیه دقیقا؟

هیت دادن به میکامی هم قطعا باعث بزرگتر شدن کوجیما نمیشه.

@uriel منو میشناسه و میدونه من لوین فنم.برای من لوین بزرگترین بازیساز تاریخ هست.ولی قطعا میکامی برای من تو پنج تا هست و صدرصد بزرگتر و بهتر از کوجیما.

خجالت بکشید و وقت و بی وقت اسم بهزاد و استاد میکامی را نیارین.

واقعا موندم دیگه چی بگم.

کلا یک چیزیتون هر دفعه میشه که اسم این بنده خدا را بیارین.
اولا اکثر بچه های قدیمی سایت یه زمانی کاربر فعال و بالاتر از اون تحریریه سایت بودن و البته ما که یادمون نمیاد ایشون تحریریه بوده باشن
من خودم قدیما کاربر فعال بودم و کلی تاپیک نقد و خبر و چی و چی داشتم با یوزرای قبلیم حالا این بر خلاف ما بعد بن شدن ادامه داده فعالیتو ما درگیر کار و زندگی و زن و بچه شدیم
دوما از منتقدای گیم اسپات و ign و سایتای معتبر که بالاتر نداریم اونها هم اگه فن بوی این شکلی باشن مورد هجمه و نقد قرار میگیرن

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
دوستان گرامی، من دیدم که چند جایی منو منشن کردن دوستان، حقیقتا ربط خودمو به این تاپیک و این بحث نمیفهمم. بنده موضع خاصی نسبت به هیچ بازیسازی ندارم و نظراتم صرفا عقیده خودم هست. من شاید به فرض کارمک و لوین و میکامی و ... رو خیلی دوست داشته باشم کارهاشونو و شاید مثلا از کارهای میازاکی لذت نبرم ولی به هیچ وجه هیچ قضاوتی راجب هیچ بازیسازی ندارم و از نظر من همگی در ارتقای این مدیوم زحمت کشیدن. پس لطفا دیگه بنده رو منشن نکنید.
ارادت.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,932
کلا بت سازی عامل بدبختی بشریته
انسان علاقه زیادی به بت سازی داره
کوجیما هم یک انسان گاهی خوب کار کرده گاهی نه
عین همه ی انسان ها هم قطعا میلیون ها یا بیشتر اشتباه در زندگیش داشته که احتمالا خیلی هاشم کاری بوده
اون چیزیم که می گن انسان معصوم و بی اشتباه اینا داریم ماله قصه هاست و ساخته ذهن بشره
پس بت از هیچ کس و هیچ چیز نسازید

این بت سازی ها منجر به ساخته شده هیتر از طرف دیگه هم می شه و این دو تا همیشه در طول تاریخ به جون هم دیگه افتادن
من خودم بعضی از کارهای کوجیما دوست داشتم بعضی هاشم اصلا
نظر هر دو طرفم محترم چه کسی که می گه بازی هاش بهترینن چه کسی که می گه بدترینن

اگر این ها رو بپذیرید دیگه به جون هم دیگه نمی افتید شما کوجیما رو دوست داری یکی دیگه نداره ازش بد می گه اصلا بهش فحش می ده بده یکی دیگه بیش از حد ازش تعریف می کنه بکنه

من خودم چون ادم ایراد گیری هستم و همیشه دنبال نواقص می گردم خیلی ها باهام ارتباط نمی گیرن اما خودم با خودم خیلی حال می کنم اما قطعا اگر ادم الکی تعریف کنی بودم و از همه چیز تعریف می کردم الان همه عاشقم بودن
این تفسیر شما اصلا درست نیست چون قضیه اصلا هیچ ربطی به بت سازی نداره. وقتی یه شخص تو حیطه کاری خودش به شدت موفق بوده و مورد تحسین قرار گرفته و یه عده طرفدارش شدن یه امر طبیعیه و هیچ مشکلی هم درش نیست!!!
اینکه یکی پاشه بیاد بی خود نقدش کنه مشکل داره و قطعا اون فرد لوناتیک و مشکل دار هست، بی خود که میگم مثلا مثل همین ساختن MGS به دست کوجیما رو بیای نقد کنی مثل اینه که مثلا بازیهای زیدان تو جام جهانی ۹۸ رو نقد کنی و بهش ایراد بگیری بیای بگی کلا هیچ کار خاصی انجام نداد فرانسه با دعای خیر مردم شانسی قهرمان جام جهانی شد با تیمای قوی اون دور به همین اندازه این بحثی که مطرح شد ابلهانه بود.
قضیه وقتی هم حادتر میشه که به شکل تابلو با چند یوزر این کار سخیف رو پیش ببری فکر کنم یه بار برای همیشه تا حال همه مون از هر چی رزیدنت اویل که هست و خود میکامی بهم نخورده این کارها باید متوقف شه، کارنامه کوجیما سر سری MGS کاملا مشخص هست و کسیم فکر میکنه با عناوین بد و نچسبی طرف هست نظر شخصیش هست و باید برای خودش نگه داره، مثل هزاران عقیده شخصی که ممکنه داشته باشه مثل اعتقاد به جن و پری و اینجور چیزها!

و نکته مهمتر اینکه این سایتم تا دلتون بخواد کاربر فعال و تحریریه داشته که n تا تاپیک نقد، مقاله، خبر، آموزش و... داشتن و یهو کلا از بیخ و بن سر قضایای خیلی ساده تر بن دائم شدن، توصیه م به اون آقا این هست بیشتر از این اعصاب ملت رو تست نکنن بشخصه امیدوارم بار آخر باشه چنین مزخرفاتی رو تو سایت میخونم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر