امتیازات Metroid Dread

پیش بینی نمرات بازی

• مجموع رای دهنده‌ها
    84
  • نظرسنجی بسته شده است .

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1633074788268.png

ناشر: Nintendo
سازنده: Mercury Steam
سبک: اکشن ادونچر - مترویدوانیا
تاریخ عرضه: 8 اکتبر 2021
پلتفرم ها: Switch

مــتاکریتیک | اوپن کریتیک
88 | 87

نمرات بازی

آخرین ویرایش:

Rezaenslaved

کاربر سایت
Aug 25, 2020
857
آقا من نمیخوام هی ناامیدت کنم، ولی کلا حتی اگه این بازی متاش 95 هم می شد کلا شرایط جوری نیست که یه بازی دو بعدی گوتی شه.

البته که مهم نیست :D
فقط منتظر گوتی شدن این یه قلم نباشید. بذاریدش کنار اوری و هالو نایت و حتی اگه نامزد گوتی امسال هم شد حلوا حلوا اش کنید :D
مرکوری استیم با کسلوانیا معروف شد
اگه یه بازی تو همون سبک بسازن خیلی بهتره
پتانسیلشو دارن
این بازی با این که کیفیت زیادی داره ولی سیستم سلر نیست

• Like
Reactions: kamyy and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
مرکوری استیم با کسلوانیا معروف شد
اگه یه بازی تو همون سبک بسازن خیلی بهتره
پتانسیلشو دارن
این بازی با این که کیفیت زیادی داره ولی سیستم سلر نیست

هممممم
قضیه جالبیه آخه

درسته که مرکوری استیم با Castlevania: Lords of Shadow واقعا معروف میشه
ولی یکم قضیه عمیق تر از این حرفاس

یکی این که اون ریبوت کستلوانیا تو همون نسخه دومش به مشکل خورد که بخونید یه بخشیش تقصیر کونامی و یه بخشیش کامل تقصیر خود مرکوری استیم بود (یادمه خود کارگردان بازی گفته بود واقعا یه سری تصمیم های اشتباه گرفتن)
و خب کلا پرونده کستلوانیای هک اند اسلش بعد قضایای کونامی یه جورایی اون بخش از مرکوری استیم رو لنگ در هوا کرد.

مورد دوم جالبه
اینا بین Lords of Shadow و Lords of Shadow 2 یه بازی به سبک کستلوانیاهای دو بعدی و کلاسیک روی 3DS میزنه به اسم Mirror of Fate
جالبه ها.
اون بازی با این که تو سبک مترویدوانیا بود واقعا اون قدره نمره های خوبی نمیاره ولی کاتالیزور میشه که نینتندو اینا رو وقتی پروژه گنده شون به سنگ خورده بود بیاره تا روی ریمیک متروید 2 کار کنن

نقشه نینتندو مشخصه فکر کنم :D
اگه اینا از پس ریمیک متروید 2 بربیان، متروید 5 رو میدیم بهشون. این چالش بود برای نینتندو، چون متروید پرایم رو میتونستن بدن به باندای نامکو یا رترو استدیو (که نوبتی به جفت شون افتاد آخرش :|)
ولی متروید دو بعدی رو دولوپر نداشتن که بتونه اعتماد اعضای کلیدی فرنچایز رو تو خود نینتندو جلب کنه. دست خودشون هم کوتاه بود

مرکوری استیم تو ریمیک متروید 2 واقعا ترکوند و بهش پروژه ساخت نسخه بعدی متروید که این همه سال تو آرد خوابیده بود بهشون محول شد

واقعا یکی میتونه بگه اینا میتونستن هک اند اسلش سازهای قهاری بشن به خاطر تجربه موفق شون با Lords of Shadow (و صرف نظر کردن از تجربه ضعیف شون با Lords of Shadow 2)
ولی به نظرم نتیجه اش شده الان استدیویی که تونسته دنباله فرنچایزی رو بده که 19 سال ملت منتظر نسخه بعدیش بودن
یعنی مترویدوانیا سازهای قهاری شدن :D
isn't that great؟ :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,257
نام
امیر حسین
آقا من نمیخوام هی ناامیدت کنم، ولی کلا حتی اگه این بازی متاش 95 هم می شد کلا شرایط جوری نیست که یه بازی دو بعدی گوتی شه.

البته که مهم نیست :D
فقط منتظر گوتی شدن این یه قلم نباشید. بذاریدش کنار اوری و هالو نایت و حتی اگه نامزد گوتی امسال هم شد حلوا حلوا اش کنید :D
امسال خیلی سال عجیبیه...شاید عجیب تر از 2012 و یا 2019 :-"
اصلا بعید نیست یه بازی که سبکش همه پسند نیست، بیاد و GOTY بشه... حساب کن شانس سبک پلتفرمرها انقدر بالاست...و تازه ماریو هم نیستن :p :))
از بین AAAها شاید RE8 شانس داشته باشه(هم خوبه و هم مخاطب داره) و هم شاااااااید(من هیچ امیدی ندارم، ولی جنگ نشه :-" ) هیلو به واسطه ی داشتن طرفدار :-"

خلاصه که متای بازی هم اکنون با 51 نقد کماکان 88 ـه
دو تا لگد بخوره رفتیم 89 :D

View attachment 227310
راهشو یاد گرفتیا! حالا مثل اوندفعه(چه بازیی بود؟) هی با هرپستت یکی ببر رو نمره:))

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
راهشو یاد گرفتیا! حالا مثل اوندفعه(چه بازیی بود؟) هی با هرپستت یکی ببر رو نمره:))

Great Ace Attorney Chronicles بود
و تا قبل این که شما بیایید متاش تا 89 اومد بالا :x
که قدم نحس تون کشیدش دوباره تا 86 پایین :-w

و خب بعدش که فراموش کردید حتی اسم بازی چیه برگشت رو 87 :D

دور شو از این تاپیک :))

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
Video Chums 89
Metroid Dread is one of the best Metroidvania games out there with its awesome collection of abilities and its action-packed E.M.M.I. areas. It may not provide as much challenge as old-school fans would expect but it's still an undeniably incredible adventure.

zxc0012004

Da Spirit of Eternity - مدیر سابق
Loyal Member
Sep 30, 2005
1,289
نام
احمد
آخه IGN تقریبا منفی ترین پیش نمایش رو بین همه پیش نمایش های منتشر شده داشت :D

در کل اگه من به بازی شک داشتم مطمئن باش پیش خریدش نمی کردم :D
الان بالای ۴ ساله که IGN رو حتی از sub های youtube م حذف کردم، از بس نقدهاش آبکی و جهت گیری شده بودن یه دورانی، نمی دونم الان چیکار می کنن راستش
در خصوص سایر منتقدها هم باید بگم که با کمال احترام، نظراتشون تأثیری توی تصمیم گیری من نمی زاره
چرا؟ چون اونا عمدتاً بازیها رو rush میرن که بتونن بموقع review شون رو بدن بیرون، که این روش بازی با سبک من دقیقاً ۱۸۰ درجه زاویه داره
من سبک بازی کردنم Leisure هست، آروم برا خودم می گردم و همه ی سوراخ سمبه ها رو پیدا می کنم

پ.ن: اون بالا هم متن من تماماً شوخی بود، وگرنه یکی از کسانی که با خوندن نوشته هاش توی این فرووم من رو ترغیب به خرید سوئیچ کرد شما هستی، خریدی که یکی از بهترین خریدهای کل دوران زندگیم بوده تا به این لحظه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
الان بالای ۴ ساله که IGN رو حتی از sub های youtube م حذف کردم، از بس نقدهاش آبکی و جهت گیری شده بودن یه دورانی، نمی دونم الان چیکار می کنن راستش
در خصوص سایر منتقدها هم باید بگم که با کمال احترام، نظراتشون تأثیری توی تصمیم گیری من نمی زاره
چرا؟ چون اونا عمدتاً بازیها رو rush میرن که بتونن بموقع review شون رو بدن بیرون، که این روش بازی با سبک من دقیقاً ۱۸۰ درجه زاویه داره
من سبک بازی کردنم Leisure هست، آروم برا خودم می گردم و همه ی سوراخ سمبه ها رو پیدا می کنم

پ.ن: اون بالا هم متن من تماماً شوخی بود، وگرنه یکی از کسانی که با خوندن نوشته هاش توی این فرووم من رو ترغیب به خرید سوئیچ کرد شما هستی، خریدی که یکی از بهترین خریدهای کل دوران زندگیم بوده تا به این لحظه

چاکریم :D

آره، چون من خودم نقد می کنم می فهمم حرفت رو
یه حرفی یه بنده خدایی میزد خیلی خوب بود. می گفت برای نقد حرفه ای فیلم یا مخصوصا آلبوم های موسیقی، نزدیک حداقل سه الی پنج بار اون اثر تجربه میشه تا بشه روش نظر داد
ولی خب تجربه اینا نهایتا 1 الی 3 ساعت وقت بگیره

وقتی یه بازی ویدیویی در بهترین حالت 10 ساعت و در بدترین حالت 110 ساعت از یکی وقت می گیره تا واقعا همه جوانب اش تجربه شه، معلومه نقدش که کلا دو هفته قبل امبارگو به طرف بازی رو دادن نمیتونه نقد جامعی باشه. راست میگی

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
Pocket Tactics 80
Metroid Dread doesn't break the mold, but it's a solid Metroidvania that will please fans new and old alike.

AusGamers 100
This is no Metroid Prime, and that’s a good thing. Rather, this is a reminder of what it means for a game to be of the Metroid half of a Metroidvania, and then some. That this IP exists in both the first-person genre-defining Metroid Prime series, and in its traditional 2D side-scrolling self is a testament to its flexibility and EMMI-like defiance of not being confined to a single shape...And in Metroid Dread, you’re not only getting arguably the best Metroid game to date, but maybe the best game of 2021.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
NME 100
A decades-in-the-making celebration of 2D Metroid that’s unafraid to take risks by stretching into horror, Metroid Dread lives up to both halves of its name and serves as a satisfying cap to a story started in 1986

Pocket Gamer UK 80
Metroid Dread is a slick and intense platform-adventure, and the most exciting Switch game Nintendo has produced in quite some time.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر