امتیازات Gears5

میانگین نمرات بازی؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    191
  • نظرسنجی بسته شده است .
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317

kyvk_amd-new-radeon-software-adrenalin-2019-edition-19.7.2-driver-is-optimized-for-gears-5-beta.jpg

Initial release date: September 6, 2019
Developer: The Coalition
Composer: Ramin Djawadi
Engine: Unreal Engine
Platforms: Xbox One, Microsoft Windows

Metacritic:85

VGC:10/10
Telegraph:10/10
Game Rant:10/10
SomosXbox:10/10
God is a Geek:10/10
Generation Xbox:9.9/10
Generación :9.8/10
Hobby Consolas:9.5/10
Areajugones:9.5/10
MondoXbox:9.5/10
ZTGD:9.5/10
Vandal:9.3/10
Multiplayer.it:9.2/10
The Games Machine:9.1/10
AppTrigger:9/10
IGN Spain:9/10
gamingbolt:9/10
3DJuegos:9/10
Digital Trends:9/10
Gamersky:9/10
GamesBeat:9/10
Xbox Achievements:9/10
Press Start Australia:9/10
Stevivor:9/10
TheSixthAxis:9/10
Twinfinite:9/10
Windows Central:9/10
Critical Hit:9/10
GamingTrend:9/10
VideoChums:8.9/10
Meristation:8.7/10
COGconnected:8.7/10
Game Informer:8.7/10
Everyeye.it:8.7/10
GameProGermany:8.6/10
Game Pro:8.6/10
True Gaming:8.5/10
PowerUp: 8.1/10
Gameblog.fr:8/10
Post Arcade (National Post):8/10
Washington Post:8/10
Guardian:8/10
Trusted Reviews:8/10
DarkStation:8/10
GamesRadar+:8/10
Cheatcc:8/10
Daily Star:8/10
EGM:8/10
Guardian:8/10
Video Gamer:8/10
Hardcore Gamer:8/10
Attack of the Fanboy:8/10
Game Revolution:8/10
AusGamers:7.9/10
PC Gamer:7.8/10
New Game Network:7.3/10
Gamer.no:7/10
Metro:7/10
Gamespot:7/10
CGMagazine:6.5/10
PCGames.de:6/10
US Gamer:6/10

آخرین ویرایش:

ahmad137456

کاربر سایت
Jul 26, 2019
72
اره یه شبیه ساز کولبریه ! کاملا جدید و بدیع :-j

پرستش کوجیما هم باعث نمیشه به معلوماتم اضافه شه:D[-x

کمتر از ۸۰ ، چقدر به استاد ایمان داری ! ما داریم در مورد +۹۰ حرف می‌زنیم! وگرنه منم که از بازی خوشم نیومده می‌دونم +۸۰ میشه

اتفاقا دقیقا درست گفتی ، سر متال گیر ۵ ایمانم رو به استاد از دست دادم و کافر شدم !
متال گیر 4 رو در نظر نگیریم که بهترین از سری هست شما یک نمونه، فقط یک نمونه غیر از نوار کاست ها بیار که متال گیر 5 از سری قبلی ضعیف تر باشه! و یا همه چیز این سری رو بالا نبرده باشه؟
در حقیقت اگر حذف شدن یک بخش از بازی رو حساب کیفیت اصلی بازی بزاریم بی انصافی هست
در نتیجه شما اصلا متال گیر باز نیستی داداش :)):D

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
کسایی که با من هم نظر هستن سر بازی هیلو هم همین داستان رو داشتیم ! رو همین گیرز هم همین داستان رو داریم و بازم خواهیم داشت و این بحث هیچ فایده ای نداره . الان من کلی توضیح و مثال و ... بزنم بازم فایده ای نداره و به هر حال نظرات فرق میکنه و کاریش هم نمیشه کرد . همین بازی RDR 2 بر روی 60 فرم توسعه داده میشد کیفیتش اینی که ما دیدیم میشد ؟! سازندگان این بازی هم دیوانه بودن بازی رو روی 30 فرم ساختن ؟ بازی های AAA گرافیک محور !!!! تاکید میکنم گرافیک محور بر روی کنسول باید 30 فرم ساخته بشن ! این فکت بر روی کنسول ها هستش ! چیزی که بازی های AAA گرافیک محور و جزئیات محور انحصاری سونی روش تاکید ویژه ای داره که درست ترین کار ممکن هم میکنه . حالا بازی آنلاین محور بود ! کارتونی بود ! فان بود ! سبک خاصی بود ! 60 فرم باشه که مشکلی نیست . به خصوص مثلا آنلاین محور باید 60 فرم باشه ولی بازی داستانی گرافیک محور و جزئیات محور و .... باید بر روی 30 فرم توسعه داده بشه . این نه نظر من ! بلکه این رو داره بازی های خفن گرافییکی نسل هشتمی نشون میده .

این خط و این نشون اگه مایکرو بخواد سر هیلوی بعدی بخش داستانی رو 60 فرم کنه یعنی بازم زده بازی رو نابود کرده ! بشینید و نگاه کنید و متای هیلوی بعدی هم عمرا در خور توجه باشه اگه بخش داستانیش بخواد بر روی 60 فرم ساخته بشه .

فقط میخوام بببینم بازی مثل آنچارتد اگه روی هسته 60 فرم ساخته میشد سازندگانش چه جوری اون بازی رو میساختن . واقعا برام جالب میشد چه جوری میساختنش و چقدر از کیفیت کلی بازی زده میشد . زلدای کارتونی هم که شما مثالش رو میزنی دوست گرامی اون بازی داستان خودش رو داره ! سبک خودش رو داره . محصولات نینتندو دنیای خودش و سبک خودش رو داره . گیرز اف وار با گرافیک پشم ریزون و جزئیات و افکت ها و ... دیوانه وار معروف بود . باور کنید این نسخه 5 اگه رو 30 فرم ساخته میشد ( 30 فرم بر روی ایکس باکس وان ایکس ) شک ندارم محصولی با کیفیت تر از اینی که هست میشد . ( همین الانش هم متای 86 گرفته فعلا و چننین متای یعنی با بازی عالی ای طرف هستیم ولی خب متایی در حد و اندازه های نام سری گیرز نیست به هر حال )

بازم دارم میگم سازندگان برای توسعه یه بازی از اول تصمیم میگرین که بازی روی 30 فرم ساخته بشه یا 60 فرم . بالا و پایین بردن رزولشن ( داینامیک رزولشن ) و گرافیک و جزئیات در طول توسعه بازی صورت میگیره و دست کاری هایی رخ میده ولی وقتی میخوان هسته گیم پلی بازی و گرافیک و ... رو قبل توسعه بازی شروع کنن تصمیمشون رو میگیرن که ریشه و بنیان بازی رو چه فرم ریتی ساخته بشه . سازندگان آنچارتد هم در مراحل اولیه توسعه کاریشون دو دل بودن که بازی رو 60 فرم کنن یا 30 فرم و بعد تصمیم گرفتن که بازی رو 30 فرم بسازن ! ( درست ترین کار ممکن رو کردن ) اون مرحله ای که ناتان رو ماشین آویزون بود و داشت کشیده میشد اگه بازی 60 فرم بود چه بلایی به سرش میومد ؟! اون مرحله ای که سوار ماشین بود و ماشینش به هر چیزی میخورد و خراب میشد و و میز و صندلی و کلی چیز دیگه این ور اون ور میرفت اگه 60 فرم بود میدونی چی میشد ؟؟! هیچی همون صحنه سازندگان اون وسایل و میز و صندلی و هر چیزی که بود رو حذف میکردن و محیط خالی میشد ! میدونی که کجا رو دارم میگم که صد در صد و یادتونه صد در صد

موتور فیزیک بازی هم هاوک بود و از توانایی های این موتور فیزیک استفاده بهینه کردن و شیرش رو کشیدن . تخریب در و دیوار بر اثر شلیک گلوله و جزئیات جنگل و شیدر ها و کلی مورد دیگه اگه 60 فرم بازی بود بازی یعنی فاجعه میشد . میدونم هر چقدر بیشتر توضیح بدم و بیشتر مثال بزنم هیچ فایده ای نداره . هیچ فایده ای .

نسل بعد هم بازی های انحصاری سونی رو 30 فرم ساخته میشن اکثرشون . این رو شک ندارم و خواهید دید . یعنی بازی های AAA مثل گاد اف وار نسل بعدی و ... روی 4K و 30 فرم ساخته میشن و این رو شک ندارم . و مایکروسافت و بازی های انحصاریش مثل گیزر و هیلو !! خیله خب مشکلی نیست و حرف من اشتباه هستش و بازم برن این دو بازی و امثال این بازی رو روی 60 فرم بر روی کنسول توسعه بدن و در نهایت خروجی کار میبینیم که چی از آب در میاد .

نکته : بازی TLOU 2 هم داره بر روی 30 فرم توسعه داده میشه و سازندگانش یه چیزی میدونن که دارن این کار رو میکنن . باز هم میگم وقتی شنیدم گیرز 5 هم بخش داستانیش بر روی 60 فرم ساخته شده قشنگ شوکه شده بودم . شما شک نکنید این ای پی دست سونی بود امکان نداشت بازی بر روی 60 فرم توسعه داده بشه .

در پایان آخرین پستم در این رابطه بود چون بخوام بازم صحبت کنم بازم باید همین طور بنویسم و نظرات در این رابطه فرق داره و خیلی ها تفاوت 30 فرم با 60 فرم رو هنوز متوجه نشدن که چقدر در روند ساخت و توسعه یه بازی میتونه تاثیر داشته باشه و از چهار تا افکت گرافیکی ظاهری باور کنید این داستان 30 فرم و 60 فرم عمیق تر و ریشه ای تر هستش .

پاینده باشی .
دوست گرامی در اینکه اگر بیس فریم ریت بازی روی ۳۰ بسته و بجاش بازی رو از نظر ویژوال و غیره که گفتی بهتر کنن بسیار عالی هست اما به این نکته هم توجه کن بازیهای شوتر که موشن سریعی دارن باید حتما ۶۰ فریم باشن
حتی کاد ها و بتلفیلد ها روی کنسولهای پایه هم از گرافیکش میزنن تا ۶۰ فریم بمونه
حالا در مورد گیرز ۵ هم همین قصه هست ضمن اینکه بازم اگر دقت کنید این بازی روی کنسول پایه ۳۰ فریم هست پس یعنی یه اندازه کافی گرافیک خوبی داره
در هر صورت من سبک بازی گیرز رو با تلو و انچارتد یا RDR2 مقایسه نمیکنم چون اونها ادونچر یا Horror هستن و شوتینگ سریعی ندارن که ۳۰ فریم بخواد اذیت کنه ولی گیرز حتما ۶۰ فریم لازمه
یه نکته دیگه هم بگم
گیرز ۴ از نظر گرافیکی یه بنچمارک به حساب میومد و هنوزم تاپه
روی وان ایکس ۳۰ فریم بود به این دلیل که 4k native اجرا میشد اما gears 5 اصلا 4k native نیست و بین 1440p و 1800p میچرخه و این دلیلی هست که فریم ریت رو تونستن ببرن بالا و از گرافیک بازی چیزی کم نکردن
یه نکته دیگه خود مایکروسافت ماه پیش هم گفت اولویت ما از این بعد فریم ریت هست و احتمالا هیلو بعدی هم ۶۰ فریم خواهد بود

آخرین ویرایش:

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
Gears 5 اولین بازی AAA تاریخ شده که تونسته نمره کامل رو از CanIplaythat بگیره این سایت گویا بازی ها رو براساس اینکه تا چه حد برای معلولین قابل بازی باشن طبقه بندی میکنه.

حالا خارج از بحثای همیشگی بنظرم نوع ساپورتی که مایکرو داره از معلولین به عمل میاره واقعا جای تقدیر داره. یه ویدئو دیدم در رابطه با معلولینی که بازیهای ویدئویی چقدر تونسته رو کیفیت زدگیشون تاثیر مثبت بزاره. همزمان هم خیلی متاثر شدم و هم اینکه واقعا به کسایی که این قضیه رو ممکن کردن حس مباهات کردم

دست مریزاد داره واقعا

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
متال گیر 4 رو در نظر نگیریم که بهترین از سری هست شما یک نمونه، فقط یک نمونه غیر از نوار کاست ها بیار که متال گیر 5 از سری قبلی ضعیف تر باشه! و یا همه چیز این سری رو بالا نبرده باشه؟
در حقیقت اگر حذف شدن یک بخش از بازی رو حساب کیفیت اصلی بازی بزاریم بی انصافی هست
در نتیجه شما اصلا متال گیر باز نیستی داداش :)):D
فقط یک جمله بازی متال گیر نبود !

Code:888

کاربر سایت
Jul 3, 2013
604
گرافیک بازی واقعا بینظیره حیف که بازی از تمام پتانسیلش استفاده نشده وگرنه همین الان جوری هایلایت میشد اون سرش ناپیدا ولی متاسفانه اینجا تو این فروم شدت جبه گرفتن سمت بازی اینقدری زیاده که قشنگ زیر همه بحث ها دفن شده این دست اورد .....

========================
Meristation 87
Gears 5 proves the value of a talented team such as The Coalition. Almost every experience through the game feels that they chose the right decision in terms of gameplay, but fails in the purpose of open world. Here we can find a multiplayer and coop experience, with horde and escape, created to be played over the long term.
بازی از نظر دستاورد تکنیکی/ویژوالی بهترین چیزی هست که تا الان تو این نسل دیدم. قطعا نمیشه گفت بهترین Visual رو داره ولی اینکه با ۶۰ فریم از نظر ویژوالی بری بغل دست بازیای غول گرافیکی دستاورد خیلی بزرگیه که The Coalition بهش رسیده. ادم تصور میکنه اینا اگه این بازی رو ۳۰ فریم میساختن از نظر ویژوالی هیچ بازی نزدیکش هم نمیشد.
بنظرم مایکروسافت باید قدر این استودیو و تواناییاشو بدونه بزاره برن سراغ یه IP جدید.

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,605
نام
alireza
مثل این میمونه که بگید بتلفیلد و کالاف به کمپینه! در واقع ف ا ک کمپین این بازی esport
باز‌فکر کنم متوجه نشدی...هنوز نمره ی انلاین و چند نفره نیومده...فقط بخش کمپین و نمره دادن

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
مثل این میمونه که بگید بتلفیلد و کالاف به کمپینه! در واقع ف ا ک کمپین این بازی esport

دوست عزیز درکل به نظر من قرار دادن سری Gears کنار عناوینی مثل R6، BF یا CoD غلط هست، درسته یکی از نقطه قوت های این سری بخش آنلاین بازی هم هست! و قرار دادن این عنوان کنار سری GOW که کلا داستانی هست غلطه. ولی این سری اتفاقا همون 10-12 ساعت گیم پلی بخش داستانیش هم همیشه یکی از نقطه قوت های سری بوده! من خودم اتفاقا از طرفداری سبک کمپین این سری هستم و اگر یک روزی هدف بازی به قول شما ف ا ک کمپین باشه کلا بازی رو میزارم کنار، Versus نسخه 4 که رسما ملق شاتگان بوده! (البته مود Horde یک چیز دیگه هست). در کل میگم اتفاقا من به بخش آنلاین این سری درسته اینجوری نگاه میکنم که خوب میتونه مقدار بیشتری نسبت به کمپین بازی من رو درگیر کنه، ولی به هیچوجه دوست ندارم که این سری یک کمپین آبکی داشته باشه، و تمرکز رو بزاره رو آنلاین.

• Smile
Reactions: raminxxx

ahmad137456

کاربر سایت
Jul 26, 2019
72
حالا شما این حرف ها رو میگید همون زمون که گرز 4 اومد از بس کیفیت فنی بازی خوب بود که شخصا با 1080 4k همه اپشن ها ULtra و همه AA ها هم تا X8 و X16 بالا بود 60 فریم تکون نمیخورد که تو تاریخ صنعت PC بی سابقه بود که همه شرکت ها با گرافیک های پنجولشون همیشه رو 1080 با aa x 8 همیشه فریم ریت بازی تا 20 30 هم افت میکرد مثل بازی های یوبیسافت واقعا گرز 4 یک پنجمارک واقعی برای PC گیمینگ هم شد تا الان که هر گرافیکی میاد بخاطر بافت های با کیفیتش، و فریم ریت ثابتش هنوزم پای همه ای گرافیک هاست برای تست.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
Gears 5 اولین بازی AAA تاریخ شده که تونسته نمره کامل رو از CanIplaythat بگیره این سایت گویا بازی ها رو براساس اینکه تا چه حد برای معلولین قابل بازی باشن طبقه بندی میکنه.

حالا خارج از بحثای همیشگی بنظرم نوع ساپورتی که مایکرو داره از معلولین به عمل میاره واقعا جای تقدیر داره. یه ویدئو دیدم در رابطه با معلولینی که بازیهای ویدئویی چقدر تونسته رو کیفیت زدگیشون تاثیر مثبت بزاره. همزمان هم خیلی متاثر شدم و هم اینکه واقعا به کسایی که این قضیه رو ممکن کردن حس مباهات کردم

دست مریزاد داره واقعا
یعنی چی؟ مثلا این بازی با بازی های دیگ چه فرقی برای ی معلول داره؟

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
یعنی چی؟ مثلا این بازی با بازی های دیگ چه فرقی برای ی معلول داره؟
والا من مقالشون رو نخوندم ولی اینجور که صحبتش بود اولا با دسته ای که مایکرو برای معلولین تولید کرده کاملا بهینه شده و هم اینکه بازی یه نوع مود مخصوص داره که دیفیکالتی رو برای اینجور افراد تنظیم میکنه

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
خب ، توانستم تجربه ای مختصر از چندتا Act بازی داشته باشم ... واقعا نمیدونم کدوم احمقی این منتقد گیم اسپات رو برای بازی انتخاب کرده( تمام حرفام رو که قبلا زده بودم پس میگیرم) .... بازی شاید تو پرده های میانی افت کنه اما پرده های ابتدایی و پایانی بازی از نظر داستانی برجسته هست و اون کلیف هنگر پایانی بازی باعث شد که برای شماره سوم لحظه شماری بکنم ( خیلی خفن و مغز پکون بود) ... بخش جهان باز بازی هنوز خام هست و امیدوارم تو شماره بعدی بتونند اون رو کامل تر کنن ( البته اگه باشه تو بعدی) .... بازی از نظر فنی یه دست آورد بزرگ تو این نسل هست ... کاری که کوالیشن با گرافیک بازی کرد رو قبلا تو این نسل با Turn 10 دیده بودیم که همرو با سخت افزار ضعیف وان معمولی انگشت به دهان گزاشته بود... درکل اصلا به نقد ها توجه نکنید بازی در عین همون که اصالت گیرز رو داره کلی بهبود تو مکانیزم ها داره ...
نمره من 8.5/10

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر