امتیازات Days Gone

نمرات بازی رو در چه بازه ای پیش بینی میکنید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    66
  • نظرسنجی بسته شده است .

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,437
نام
علی
ولی من کسی رو که مشکل داره با شخصیت اول رنگین پوست یا مونث اصلا درک نمیکنم!
کسی با اینا مشکل نداره با اینکه دیگه گندشو در آوردن و شده کلیشه ی موفقیت مشکل دارن!

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
چون دوست دارند جای شخصیت مشابه خودشون در بازی قرار بگیرند و احساس همزادپنداری کنند! خیلی سادست
این دلیل اصلیش نیست، مثلاً ایرانیایی که تو این مسائل خیلی داد و قال می‌کنن، فقط با فیلمای ایرانی و بازیای تولید بنیاد همذات پنداری می‌کنن؟

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
این دلیل اصلیش نیست، مثلاً ایرانیایی که تو این مسائل خیلی داد و قال می‌کنن، فقط با فیلمای ایرانی و بازیای تولید بنیاد همذات پنداری می‌کنن؟
شما کدوم بازی ایرانی رو سراغ دارید که از نظر سطح کیفی با عناوین بزرگ همتراز باشه که بعدش بشه از این لحاظ باهم مقایسه کرد! فیلم ها هم کمو بیش به همین صورت ( به استثنا ژانر درام که زیاد نمیبینم نظر خاصی ندارم).

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
شما کدوم بازی ایرانی رو سراغ دارید که از نظر سطح کیفی با عناوین بزرگ همتراز باشه که بعدش بشه از این لحاظ باهم مقایسه کرد! فیلم ها هم کمو بیش به همین صورت ( به استثنا ژانر درام که زیاد نمیبینم نظر خاصی ندارم).
بحث کیفیت بود یا بحث همذات پنداری؟
الان ما چه جوری می‌تونیم با یه مرد چشم آبی با موی بلوند همذات‌پنداری کنیم ولی نمی‌تونیم با یه زن یا یه مرد از نژاد دیگه همذات پنداری کنیم؟
این حالا صرف نژاد شخصیتها بود، مثلاً من با شخصیت بزن بهادری که وسط یه دنیای آخر الزمانی گیر افتاده و همسرش رو از دست داده چه جوری می‌تونم همذات پنداری کنم؟ به نظر من با نویسندگی قوی و پرداخت خوب داستانی.
من فرقی به حالم نمی‌کنه نقش اصلی داستان چه نژاد و جنسیتی داشته باشه، همین که داستان طوری روایت بشه که عملکرد و باورهای شخصیت رو درک کنم، می‌تونم باهاش همذات پنداری کنم.
صرف همذات پنداری نمی‌تونه دلیل محکمی باشه برای اینکه یه ایرانی با نژاد یا جنسیت یه شخصیت خیالی مشکل داشته باشه.
یه آماری EA گرفته بود که فقط 7 درصد با اینکه یه بازی گروه‌های مختلف رو پوشش بده مشکل دارن و یه آمار هم توی چند کشور اروپایی گرفته بودن و تو اون آمار هم فکر کنم 15 درصد مخالف inclusive شدن بازیا بودن!
یه عده کلاً ناراحتن
از اون ور یه عده هم هستن که شما هر کاری با فیلم و بازیت بکنی به اندازه کافی واسشون inclusive نیست :D
هر دو گروه رو بذاریم تو یه جزیره به سبک بتل رویال دخل همدیگه رو بیارن

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

درود
سینا خودت تو پست بعدی خوب گفتی دیگه "همه چی به قدرت نویسندگی برمیگرده و توسعه قوی شخصیت" ولی خب ما تو اکثره ویدیو گیم ها همچین موردی رو داریم؟ به احتمال قوی جواب ت نه هست

برباد رفته یک فیلم با شخصیت اصلی مونث برای یک قرن پیش هست ولی اونقدر درست و حسابی لایه های درونی این شخصیت رو به ما معرفی میکنه که فرق نمیکنه مرد باشی یا زن! در هر صورت سرنوشت اسکارلت برات مهم میشه. و حتی نیمه زنانه ما هم به بیرون میکشه و خب نتیجه اش اینکه برباد رفته پرمخاطب ترین فیلم تاریخ سینما ست. ولی به طور کلی تو ویدیو گیم ها توجه زیادی روی توسعه شخصیت ها نمیشه! تو تاپیک "امار فروش بازیها" همین بحث پیش امد و من بازی agents of mayhem رو مثال زدم که چهارتا کارکتر متفاوت داره که نه "زن"ش با "مرد" فرق میکنه و نه هیچ مورد دیگه ای در داستان توفیر داره! مشخصا من برم تو فروشگاه بازی بخرم، حتی اگر بگم برام مهم نیست ولی دست روی عنوانی میذارم که یک شخصیت سفید پوست مثل مارکوس فنیکس داره دهن لوکاست ها رو سرویس میکنه نه یک شخصیت سیاه و یا زن و همجنسگرا و ....! چون تو ذات من این مورد نهفته که شخصیت قابل بازی حداقل شباهت های ظاهری رو باهام داشته باشه. (هرچند تو همین سری Geow شخصیت دام با اینکه فرعی بود ولی اونقدر خوب تو دل مخاطب ها جا افتاد که جان فدایی ش یکی از لحظات ماندگار نسل هفتم شد)

و این مورد هم روشنه که بازار مهم بازیهای جریان اصلی پسرهای سفید پوست امریکایی و اروپایی هستند (حداقل تا سالهای قبل که اینطور بوده)

اینم بگم یک بازی بتونه شخصیت مونث و یا (سیاه پوست) رو به خوبی توسعه بده نتیجه اش میشه LiS که ترکوند اول نسل هشتمی

• Like
Reactions: sina_unl

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
دلیل نبود سیاه پوست ها داخل فریکر ها رو داخل اسپویل نوشتم :
به خاطر اینکه ویروس بر اساس رنگ پوست عمل میکنه و فقط سفید پوست ها رو مورد حمله قرار میده دلیلش همینه
اون احمقی که بازی انجام نداده به این موضوع گیر داده به نظر من ارزش نظرش 0% بیشتر نیست رفتم کلی بازی کردم ببینم راست میگه یا نه میبینم داخل بازی قشنگ توضیح میده این موضوع . :-"
اون احمقی هم که گفته کاراکتر دیکن خودخواه من احساس میکنم یک بازی دیگه انجام داده تا اینجای کار .
بعد نصب پچ هم بیشتر اون مشکلاتی که داخل پست قبلیم نوشته بودم حل شده و خیلی از مشکلات دیگه دیده نمیشه .

• Like
Reactions: voldmort

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
الان ما چه جوری می‌تونیم با یه مرد چشم آبی با موی بلوند همذات‌پنداری کنیم ولی نمی‌تونیم با یه زن یا یه مرد از نژاد دیگه همذات پنداری کنیم؟
این حالا صرف نژاد شخصیتها بود، مثلاً من با شخصیت بزن بهادری که وسط یه دنیای آخر الزمانی گیر افتاده و همسرش رو از دست داده چه جوری می‌تونم همذات پنداری کنم؟ به نظر من با نویسندگی قوی و پرداخت خوب داستانی.
من فرقی به حالم نمی‌کنه نقش اصلی داستان چه نژاد و جنسیتی داشته باشه، همین که داستان طوری روایت بشه که عملکرد و باورهای شخصیت رو درک کنم، می‌تونم باهاش همذات پنداری کنم.
صرف همذات پنداری نمی‌تونه دلیل محکمی باشه برای اینکه یه ایرانی با نژاد یا جنسیت یه شخصیت خیالی مشکل داشته باشه.
یه آماری EA گرفته بود که فقط 7 درصد با اینکه یه بازی گروه‌های مختلف رو پوشش بده مشکل دارن و یه آمار هم توی چند کشور اروپایی گرفته بودن و تو اون آمار هم فکر کنم 15 درصد مخالف inclusive شدن بازیا بودن!
یه عده کلاً ناراحتن
از اون ور یه عده هم هستن که شما هر کاری با فیلم و بازیت بکنی به اندازه کافی واسشون inclusive نیست :D
به نظر من باید دوباره بریم از دختر Andrew Wilson بپرسیم شاید به نتیجه ای چیزی رسیدیم :D

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
یه عده کلاً ناراحتن
این امار ها هیچ اعتباری نداره
باید دید منبع این امار چه کسانی بودن به چه سبکی علاقه داشتن از چه طیف اجتماعی بود و ........

اگه اعتبار داشت Battlefield v با اون تریلر معرفی و جو که شکل گرفت نباید افت فروش زیادی می کرد
اما
Battlefield V is the first Battlefield game to miss the NPD’s top 10 this decade
  • 2018: Battlefield V was No. 14
  • 2016: Battlefield 1 was No. 2
  • 2015: Battlefield: Hardline was No. 10
  • 2013: Battlefield 4 was No. 4
  • 2011: Battlefield 3 was No. 4
  • 2010: Battlefield: Bad Company 2 was No. 10
از 15 تا 20 میلیون Battlefield 1
Battlefield V sold 7.3m but missed EA's forecast

مشکل ما با این مسخره بازی هاست
Why Isn't it Called No Woman's Sky

Why Isn't it Called No Woman's Sky?

105894

Left 4 Dead 2 is racist because 'several' zombies are black
Left 4 Dead 2 is racist because 'several' zombies are black
105895

Colorblind: On The Witcher 3, Rust, and gaming's race problem

---------------------------------------------------------------
بهترین مثال برای استفاده از نژاد و گرایش ها و جنسیت های مختلف شاهکار های راکستار
Dan Houser میگه
We're not trying to tap into ‘He's a black man so he should speak this way, and she's an Indian woman so she should speak that way.' We're trying to feel what they're like as people. Maybe that's my own idiocy, naivety, or delusion about what people are fighting about now; I know that there are some people who believe that the only fiction you should do is basically your own autobiography, but I think that's really limiting and you can't tell stories. I
hope that we've found a sensitive way of discussing those issues

stanley

کاربر سایت
Nov 24, 2013
3,617
یه عده کلاً ناراحتن
منظورم از کیفیت کلیت یک بازیه یعنی داستان ، شخصیت پردازی و حتی المان های گیم پلی که همون تعامل گیمر با دنیای بازیه که بعضی از اینها رو خودت هم اشاره کردی و قطعا اینها روی همذات پنداری تاثیر داره و این چطور میتونه نادیده گرفته بشه و هیچ بازی یه ایرانی ای نیست که بخواد در این سطح با بازی های تراز اول دنیا مقایسه بشه و بعد بگیم که من توی این مورد با بلوندهای چشم ابی بیشتر همذات پنداری میکنم (البته یه بحث دیگه هم اینجا مطرح میشه که همه دوست دارن اونطور که فکر میکنن باشن تا اونطور که هستن ، که البته بگذریم از این مورد!) . درنتیجه اصلا نمیتونیم این حرفی که شما زدی رو استناد قرار بدیم. اتفاقا بنظرم اگر در این سطح یه بازی ایرانی ساخته بشه ( مثلا چیزی شبیه tlou ) ، با فرهنگ ایرانی ، با محیط و دنیای ایرانی و با "زبان ایرانی" چه بسا از خوشحالی جامه ها دریده و انسانها کشته بشن! :D شما نگاه کن ما حتی با یک زیرنویس فارسی روی بازی ها چقدر میتونیم کیف کنیم و اون بازی چقدر برامون فرق میکنه. حالا شما اینو گسترش بده به شخصیت ، دنیا و تمام اینها. قطعا برامون قابل لمس تر میشه. البته من باهات کاملا موافقم که همذات پنداری کاملا بستگی به نحوه ی منطقی رشد شخصیت توی دنیای تعریف شده اش داره که میتونه حتی یک انسان هم نباشه یا حتی اصلا یک موجود خیالی! و من هم منظورم این نیست که اصلا با نژادها و شخصیت های مختلف همذات پنداری نمیکنیم! ولی بنظرم نمیشه هم انکار کرد که وقتی گیمر ویژگی های مشترکی رو بین خودش و کارکتری که داره بازی میکنه میبینه قطعا شخصیت براش قابل لمس تر و تعامل با او و دنیایی که در اون زندگی میکنه بیشتر میشه. ظاهر هم قطعا جزیی از این ویژگیه.

آخرین ویرایش:

Milad_HW

کاربر سایت
Feb 3, 2012
600
نام
میلاد
اولین پیش نیاز های هر فیلم و بازی در حال حاظر برای دریافت نمرات و بازخورد قوی
۱_تعدادی کاراکتر سیاه پوست(هرچی بیشتر بهتر اصلا کل شخصیتای اثر اگر سیاه پوست باشن شما میرید برای متا ۱۰۰)
۲_گذاشتن شخصیتای آسیایی (چینی کره ای و ... به تعداد لازم)
موارد بالا در دشمنان هم لحاظ شود مثلا اگر دشمن دایناسوره حتما چندتا دایناسور رنگین پوست استفاده شود.به ویژه دایناسور سیاه
۳_گذاشتن هم جنس گراها به ویژه شخصیت اصلی حتما باید هم جنس گرا باشه!!اصلا چه معنی داره شخصیت اصلی عاشق جنس مخالف باشه!
هر چقدر تعداد شخصیت های هم جنس گرا بیشتر نزدیک شدن به اسکار و ... هم راحت تر
۴_اندکی داستان و گیم پلی و گرافیک و ... هم به اثر خود اضافه کنید البته اگه اصول بالارو رعایت کنید دیگه زیاد به اینا توجه هم نکردید مهم نیست!
یک بازی مثال بزن که بدون داشتن گیم پلی،گرافیک و داستان خوب و فقط به خاطر مواردی که گفتی متاش بالا باشه و نمرات خوبی گرفته باشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
چون دوست دارند جای شخصیت مشابه خودشون در بازی قرار بگیرند و احساس همزادپنداری کنند! خیلی سادست

خوب اگه از این زاویه هم نگاه کنیم ، تمام گیمر ها پسر های سفید پوست نیستن !
ناشر های این حق رو دارن که بخش های دیگه از بازار و مخاطب ها رو به سمت خودشون جذب کنن! همین الانشم بازی های با شخصیت اول مونث نسبت به مذکر ! ۱ به ۴ یا در بهترین شرایط ا به ۳ بودن.
کسی با اینا مشکل نداره با اینکه دیگه گندشو در آوردن و شده کلیشه ی موفقیت مشکل دارن!

پس فکر کنم تا اون نقطه ای که گندش رو در بیارن هنوز فاصله خیلی زیادی داریم !

بیشترین چیزی که الان باید گیمرها به خاطر فشار بیرونی نگرانش باشن تغییر محتواست !!! ((سانسور و تعریف و تزریق محتوی شعار زده جنسیتی تو بازی هاست ، که فعلا مورد اول خیلی زیاد شده !)) نه تغییر زاویه پولیگان ها یا رنگ پوست کارکتر ها!

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
درود
سینا خودت تو پست بعدی خوب گفتی دیگه "همه چی به قدرت نویسندگی برمیگرده و توسعه قوی شخصیت" ولی خب ما تو اکثره ویدیو گیم ها همچین موردی رو داریم؟ به احتمال قوی جواب ت نه هست

برباد رفته یک فیلم با شخصیت اصلی مونث برای یک قرن پیش هست ولی اونقدر درست و حسابی لایه های درونی این شخصیت رو به ما معرفی میکنه که فرق نمیکنه مرد باشی یا زن! در هر صورت سرنوشت اسکارلت برات مهم میشه. و حتی نیمه زنانه ما هم به بیرون میکشه و خب نتیجه اش اینکه برباد رفته پرمخاطب ترین فیلم تاریخ سینما ست. ولی به طور کلی تو ویدیو گیم ها توجه زیادی روی توسعه شخصیت ها نمیشه! تو تاپیک "امار فروش بازیها" همین بحث پیش امد و من بازی agents of mayhem رو مثال زدم که چهارتا کارکتر متفاوت داره که نه "زن"ش با "مرد" فرق میکنه و نه هیچ مورد دیگه ای در داستان توفیر داره! مشخصا من برم تو فروشگاه بازی بخرم، حتی اگر بگم برام مهم نیست ولی دست روی عنوانی میذارم که یک شخصیت سفید پوست مثل مارکوس فنیکس داره دهن لوکاست ها رو سرویس میکنه نه یک شخصیت سیاه و یا زن و همجنسگرا و ....! چون تو ذات من این مورد نهفته که شخصیت قابل بازی حداقل شباهت های ظاهری رو باهام داشته باشه. (هرچند تو همین سری Geow شخصیت دام با اینکه فرعی بود ولی اونقدر خوب تو دل مخاطب ها جا افتاد که جان فدایی ش یکی از لحظات ماندگار نسل هفتم شد)

و این مورد هم روشنه که بازار مهم بازیهای جریان اصلی پسرهای سفید پوست امریکایی و اروپایی هستند (حداقل تا سالهای قبل که اینطور بوده)

اینم بگم یک بازی بتونه شخصیت مونث و یا (سیاه پوست) رو به خوبی توسعه بده نتیجه اش میشه LiS که ترکوند اول نسل هشتمی
منم بین HZD و GeoW، اولی رو انتخاب می‌کنم و بین آنچارتد و توم ریدر هم هیچ کدوم رو انتخاب نمی‌کنم :D، این بحث سلیقه و کششه بیشتر.
آیا تو اگه یه بازی یا یه فیلم نقش اصلی زن داشته باشه راه میفتی در اقصی نقاط اینترنت و آمار میاری که چقدر "برابری فرصت‌ها" بده یا "زن‌ها دارن حق مردها رو می‌خورن" یا یه تصویر استریوتایپ از یه آدم دیوونه نشون بدی و بگی همه زن‌ها اینجوری فکر می‌کنن؟ چند سال پیش یکی تو تاپیک فیلم، دایره جعفر پناهی رو دیده بود و می‌گفت فیلم سیاه نماییه و وضع زن‌ها از مردها تو ایران بهتره چون مهریه می‌گیرن :D
داستان خیلی از کسایی که تو اینترنت داد و قال می‌کنن اینه. صرف موجودیت زن‌ها یا اقلیت‌های نژادی و گرایشی و ... واسشون ناراحت کننده‌ست.
برای این رفتارهایی که بروز می‌دنه که می‌گم همذات ‌پنداری دلیل اصلی ماجرا نیست.
یه چیزی، آنیما لزوماً "نیمه" نیست. آنیما می‌تونه انقدر شدتش تو وجود یکی پایین باشه که یه مرد هیچ گونه جنبه‌ای که به طور جمعی زنانه‌ در نظر می‌گیریم رو نداشته باشه که البته این مسئله هم لزوماً اون مرد رو تبدیل به یه زباله ضد زن نمی‌کنه.
این امار ها هیچ اعتباری نداره
باید دید منبع این امار چه کسانی بودن به چه سبکی علاقه داشتن از چه طیف اجتماعی بود و ........

اگه اعتبار داشت Battlefield v با اون تریلر معرفی و جو که شکل گرفت نباید افت فروش زیادی می کرد
اما
Battlefield V is the first Battlefield game to miss the NPD’s top 10 this decade
  • 2018: Battlefield V was No. 14
  • 2016: Battlefield 1 was No. 2
  • 2015: Battlefield: Hardline was No. 10
  • 2013: Battlefield 4 was No. 4
  • 2011: Battlefield 3 was No. 4
  • 2010: Battlefield: Bad Company 2 was No. 10
از 15 تا 20 میلیون Battlefield 1
Battlefield V sold 7.3m but missed EA's forecast
European gamers shows progressive streak on diversity
EA: People want inclusive games with friendlier communities
آماری که موسسه‌ای مثل Ipsos گرفته یا آماری که EA از گیمرها گرفته تا بر اساس اون برنامه ریزی کنه اعتبار ندارن چون نرفتن تو پایین شهر آمار بگیرن؟
وقتی در مورد گیم قراره نظرخواهی بشه باید از ترکیب مناسبی از گیمرها سوال بشه و کاریه که تو اون دو نظرخواهی انجام شده، نه از افراد بی سواد و بی پول و غیر گیمر.
تو آمار Ipsos MORI انقدر پاسخها پراکندگی داره که مشخص باشه سوگیری نداشته و تو بعضی بحثها وزن مخالفها به بالای 20 درصد میرسه.

در مورد BF V هم مقایسه‌ش با BF1 و نتیجه‌گیری اینکه به خاطر وجود شخصیت‌های زن شکست خورده، به نظرم صرفاً خواستی نظر خودت رو تایید کنی
این وضعیت امتیازات دو بازی بوده:
از طرفی BFV یه بازی ناقص بود در زمان عرضه و از طرف دیگه سال 2016 رقیبی مثل RDR2 وجود نداشت.
نکته دیگه که خیلی هم مهمه، اینکه بار اولی نیست که پیش بینی‌های EA اشتباه از آب در میاد (تو کمتر از 2 سال اخیر، بار سومه :D).
در مورد بتلفرانت 2 هم فروش اولیه یه میلیون پایین‌تر از پیش‌بینیشون بود، اونجا هم بحث حضور زن‌ها بود یا نمرات پایین و مسئله لوت باکسها؟
برای Anthem هم پیش بینی فروش اولیه 6 میلیون نسخه‌ای داشتن، اینم به خاطر وجود شخصیت‌های زن بود که کمتر از انتظارات ظاهر شد؟

یه کاری هم می‌کنی و وقتی میخوای به یه مطلبی اشاره کنی به جای اینکه به لینک بسنده کنی، میری بزرگ سایزترین عکس ممکن رو میگیری ازش و کل ترکیب تاپیک رو به هم می‌زنی. لطفاً مثل همه فقط لینک بذار یا عکسهات رو بذار تو اسپویلر.
منظورم از کیفیت کلیت یک بازیه یعنی داستان ، شخصیت پردازی و حتی المان های گیم پلی که همون تعامل گیمر با دنیای بازیه که بعضی از اینها رو خودت هم اشاره کردی و قطعا اینها روی همذات پنداری تاثیر داره و این چطور میتونه نادیده گرفته بشه و هیچ بازی یه ایرانی ای نیست که بخواد در این سطح با بازی های تراز اول دنیا مقایسه بشه و بعد بگیم که من توی این مورد با بلوندهای چشم ابی بیشتر همذات پنداری میکنم (البته یه بحث دیگه هم اینجا مطرح میشه که همه دوست دارن اونطور که فکر میکنن باشن تا اونطور که هستن ، که البته بگذریم از این مورد!) . درنتیجه اصلا نمیتونیم این حرفی که شما زدی رو استناد قرار بدیم. اتفاقا بنظرم اگر در این سطح یه بازی ایرانی ساخته بشه ( مثلا چیزی شبیه tlou ) ، با فرهنگ ایرانی ، با محیط و دنیای ایرانی و با "زبان ایرانی" چه بسا از خوشحالی جامه ها دریده و انسانها کشته بشن! :D شما نگاه کن ما حتی با یک زیرنویس فارسی روی بازی ها چقدر میتونیم کیف کنیم و اون بازی چقدر برامون فرق میکنه. حالا شما اینو گسترش بده به شخصیت ، دنیا و تمام اینها. قطعا برامون قابل لمس تر میشه. البته من باهات کاملا موافقم که همذات پنداری کاملا بستگی به نحوه ی منطقی رشد شخصیت توی دنیای تعریف شده اش داره که میتونه حتی یک انسان هم نباشه یا حتی اصلا یک موجود خیالی! و من هم منظورم این نیست که اصلا با نژادها و شخصیت های مختلف همذات پنداری نمیکنیم! ولی بنظرم نمیشه هم انکار کرد که وقتی گیمر ویژگی های مشترکی رو بین خودش و کارکتری که داره بازی میکنه میبینه قطعا شخصیت براش قابل لمس تر و تعامل با او و دنیایی که در اون زندگی میکنه بیشتر میشه. ظاهر هم قطعا جزیی از این ویژگیه.
منم همون اول گفتم همذات پنداری دلیل "اصلیش" نیست چون اتفاقاً همونطور که خودت گفتی تو بازی‌های بحث Wish Fulfillment بیشتر از بحث یکی مثل خودم مطرحه. تجربه تعاملی که من می‌تونم توش چیزهایی رو تجربه کنم که تو زندگی خودم امکانپذیر نیست. مثلاً یه مرد 100 کیلویی با دو متر قد و کلی عضله باشم که کوچکترین اسلحه‌م اندازه تانکه یا یک Jedi تبعید شده باشم و ...
اینکه می‌گم دلیل اصلیش نیست واسه اینه که ببین من اون شخصیتی که روی جعبه بازی می‌بینم رو شبیه خودم نمی‌دونم پس بازیش رو نمی‌خرم و میرم سراغ یه بازی دیگه. اما این جماعتی که توی اینترنت داد و قال می‌کنن و وقتی کلمه "زن" رو می‌شنون، incel بودگی کل تاریخ رو به نمایش می‌ذارن، داستانشون چیز دیگه‌ایه و همذات پنداری نقش مهمی در رفتارشون نداره.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,183
نام
ماکان
همذات پنداری هیچ ربطی به جنسیت، نژاد یا ستینگ داستان نداره. یعنی کسی رو حساب اینکه کارکتر یه داستان، فیلم، بازی یا هر مدیوم دیگه ای، یه مرد سفید مومشکیه (مثلا) باهاش همذات پنداری نمیکنه. وگرنه که اساسا با بخش عمده کارکترها تو مدیوم هایی که اسم بردم اصلا نمیشه ارتباط برقرار کرد و اینتروجکشن داشت، چون یه دنیای کاملا متفاوته.

همذات پنداری حول محور تصمیمات کارکترهاست. ما هرکارکتری رو تو داستان با تصمیم هایی که میگیره و روی هم رفته انتخاب هاش میشناسیم و اگه بحران هایی که منجر به یه انتخاب خیلی مهم میشه درست طراحی شده باشه و خواننده/بیننده/پلیر بتونه از نظر عاطفی، احساسی و منطقی علت و انگیزه شخصیت از چنین انتخاب و تصمیمی رو درک کنه باهاش همذات پنداری میکنه، چون با خودش میگه اگه منم بودم اینکارو میکردم. و کل این فرایند یه پراسه درونی هست و ربطی به خود شخصیت نداره. حتی میتونه شخصیت اصلا غیر انسانی باشه. حیوون باشه یا ربات مثلا.

p990_judi

کاربر سایت
Jul 25, 2009
815
اگه کسی به خاطر رنگ و نژاد و جنسیت های متفاوت که تو بازی نیست نتونه باهاش ارتباط بگیره و از بازی ایراد بگیره ، نقدا خودش نژاد پرست هست .
اصولا توجه زیاد به رنگ و جنسیت مثال نقض آنتی ریسیزم هست .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر