امتیازات بازی Silent Hill 2 Remake

• Thread starter Thread starter Farh@d
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

پیش‌بینی امتیازات

• مجموع رای دهنده‌ها
    186
  • نظرسنجی بسته شده است .
متاسفانه ارتباط این خبر رو با سوالم متوجه نشدم !
مخاطب مدرن که می دونی برای چه گروهی استفاده می شه. کونامی هم زده پست مال قبلا رو یک دفعه حذف کرده
راجب قیافه هم که گفتی توسعه دهنده ها به حرف گیمر ها گوش دادن و بهبودش دادن یادمه در خواست فرصت دادن به بازی داشتن مثل یک سری بازی ساز دیگه به گیمر ها توهین نکردن
شاید این جماعتی که میگی لجش گرفته که چرا به حرف گیمر ها گوش کردن البته منم دقیق این جماعت رو درک نمی کنم :D خدا داند که چه فکری می کنن

@Cait Sith
Is that you?
😂
قافیه که به تنگ آید
شاعر ...:)

هی ما رو میکشونین اینجا😐
فعلا برید پی جواب منطقی باشید درمورد چیزایی که عرض کردم نذارید میخ رو محکم بکوبم تو جواب این چیزای ساده:

⬅️⬅️فعلا که دو تا سایت لهستانی بهش ۶ و ۶.۵ دادن، لهستانیهایی که بشدت با این چیزا (مسائل رنگین کمونی) مشکل دارن کمترین نمرات رو بهش دادن (دلیلشو نمیدونم دارم واقعیتو محض اطلاع میگم) :
471956B3-6FC8-4C69-B0FD-879576977AF3.png

فلذا واقعیت برخلاف خیالات شما چیز دیگه ای هست:)
البته جیم لوطی (استرلینگ سابق) لعنه الدین علیه و آبائه هم با این مشکل داشت و کلا اون آغا با همه چی مشکل داره و چیز عجیبی نیست یه ۴ یا ۵ ول بده.
هیچ وقت این آغا و آغایان دیگه رو که سر مسائل سخیف با این مشکل دارن تایید نمیکنم، هدف بنده والا و مقدسه:دی این چیزا رو باید تو مجتمعهای تفریحاتی خاص کونامی جست:دی

پ.ن: again
سوای شوخی یادتون باشه فقط آخر نسلی در کاره و روز حساب کتاب کارنامه کلی فاگ کونامی فخیم:دی

خشم این برادرمون رو تو پست اول درک نکردم:D

View attachment 352324

@Farh@d خان:دی
Joker GIF by Better Call Saul

آخرین ویرایش:
حتی ماهایی که کوجیما فن سفت هستیم انقد نق نمیزنیم به کونامی:دی بازی فوق العاده خفن از آب در اومده و تمامی بازخوردها ( منتقدین و پلیرها) بشدت مثبته. دیگه این صحبتهای لوس و تکراری صرفا دنبال زیربغل مار بودنه.... از گیم خوب باید استقبال کرد وسلام! حالا هرکی میخواد ساخته باشدش.

حتی ماهایی که کوجیما فن سفت هستیم انقد نق نمیزنیم به کونامی:دی بازی فوق العاده خفن از آب در اومده و تمامی بازخوردها ( منتقدین و پلیرها) بشدت مثبته. دیگه این صحبتهای لوس و تکراری صرفا دنبال زیربغل مار بودنه.... از گیم خوب باید استقبال کرد وسلام! حالا هرکی میخواد ساخته باشدش.
قربون آدم چیز فهم:دی
یعنی چی اصلا که با کمپانی باید قهر کنیم چون 10 سال پیش فلان کارو کرد یا 20 سال پیش فلان استودیو رو تعطیل کرده و... ؟؟!!
اگه اینطور بود که باید سونی رو دار میزدیم سر تعطیلی اولوشن یا مایکرو رو سر جدایی بانجی ازش.

این مسائل رو همه کمپانیها کم و بیش داشتن و دارن.
اصلا ممکنه از این به بعد همه بازیهای بعدی کونامی از جمله MGS دلتا و مابقی از دم داغون درآن ، خب چه ربطی به سایلنت هیل که خوب ازآب در اومده داره؟!

حالا قضیه همین دوستمونه.
@Cait Sith
هر وقت کامنتهات در مورد کونامی رو که میخونم یاد خودم تو سن پایین میفتم که مادرم غذا درست و میکرد و من از روی قیافه غذا تصمیم میگرفتم که از اون غذا بدم میاد.(بد غذا من بودم که دست و پا درآورده بودم:دی)
مثلا از فسنجون بدم میومد چون قهوه ای بود :))
قهر میکردم و نمیخوردم به فکر اینکه مثلا دارم تنبیه میکنم ، برنج میخوردم با ماست و...
یه روز از فرط گشنگی برنج رو با ته مونده آب خورشت فسنجون که تو دیگ مونده بود خوردم و پشمهام فر خورد که چرا تا حالا همچین چیزی رو از دست داده بودم.

بازی نکن آقا ، کلاه سر خودت رفته.
چه بخوای چه نخوای کونامی کار خودش رو میکنه.

همچنین اینقدر سایت دوزاریها رو هم نزن ، برای بازیهای 95 به بالا هم هستن جاهایی که نمرات عجیب و غریب بدن.
لااقل بازی رو تجربه کن و بعد بگو دوستش نداشتم.
الان که بازی اومده ولی همچنان داری از روی ذهنیت و تصمیمی که قبلا برای بازی گرفتی نظر میدی.

بابا به قرآن بازی عالیه!
بعنوان کسی میگم که از کونامی متنفره و MGS بهترین بازی زندگیشه.:دی

تازه من برای ریمیک MGS3 هم بدجور هایپم!:دی
حتما اگر یک موقع کنسول هم بگیرم اولین بازی هایی که میگیرم ریمیک MGS3 و کالکشن های MGS هستند.:دی

هر وقت کامنتهات در مورد کونامی رو که میخونم یاد خودم تو سن پایین میفتم که مادرم غذا درست و میکرد و من از روی قیافه غذا تصمیم میگرفتم که از اون غذا بدم میاد.(بد غذا من بودم که دست و پا درآورده بودم:دی)
مثلا از فسنجون بدم میومد چون قهوه ای بود :))
قهر میکردم و نمیخوردم به فکر اینکه مثلا دارم تنبیه میکنم ، برنج میخوردم با ماست و...
یه روز از فرط گشنگی برنج رو با ته مونده آب خورشت فسنجون که تو دیگ مونده بود خوردم و پشمهام فر خورد که چرا تا حالا همچین چیزی رو از دست داده بودم.

بازی نکن آقا ، کلاه سر خودت رفته.
چه بخوای چه نخوای کونامی کار خودش رو میکنه.

همچنین اینقدر سایت دوزاریها رو هم نزن ، برای بازیهای 95 به بالا هم هستن جاهایی که نمرات عجیب و غریب بدن.
لااقل بازی رو تجربه کن و بعد بگو دوستش نداشتم.
الان که بازی اومده ولی همچنان داری از روی ذهنیت و تصمیمی که قبلا برای بازی گرفتی نظر میدی.
اولا من گرافیک PS2 کاملا برام اوکیه هنوز و خواهد هم بود نیازی واقعا به ریمیک این و MGS3 ندارم
حالا اگه بازی PS1 بود یه چیزی. این زمانی اومد که نسل شش گرافیک سه بعدی به تکامل نسبی رسیده بود، بازیهای صداگذاری فول داشتن و...
کسایی که مثل من بعد دیدن میکرو و سگا و پلی۱ اون تکاملو تجربه کردن مطمئنم چنین حسی دارن هنوزم.
از این مهمتر خوشبختانه اینا رو چند بار رفتم از سر بیکاری تو دوران نوجوانی مخصوصا اینا که چند تا پایان داشتن. سایلنت هیل ۲ رو ۲ بار و نصفی:دی اون نصف برای اندینگ داگ بود بار سوم که وسط بازی تموم میشد.
از لحاظ نمرات هم که نه به موفقیت شماره اصلی رسید نه ازش بالاتر شد. هیچ دلیلی واقعا ندارم پلیش بدم. کما اینکه FF VII CC Reunion هم پلی ندادم، چون مثل این جزو ده تای برترم بود و از اونم انتظار داشتم جبران مافات نسخه اصلی رو کنه.
اطمینان صد در صد بهت میدم هیچیو از دست ندادم و هم کاملا منطقیه که بخوام خاطره م از این عنوان رو با نسخه اصلی که بهتر بوده نگه دارم.

به هر کی با گرافیک نسل ۶ مشکل نداره بهش توصیه میکنم حتما نسخه ارجینال هم بزنه و از دستش نده.
یه رام PS2 ش و یه شبیه ساز PCSX2 میخواد (نسخه ویندوز احتمالا رو ویندوزای جدید مشکل داشته باشه، نمیدونم)
نسخه ایکس باکس ارجینال هم باز داره که اونو نمیدونم شبیه ساز ایکس باکس ارجینال در چه وضعیتیه فقط شنیدم اخیرا پیشرفت فوق العاده ای داشته.
البته همون PS2 هم مشکلی نداره با PCSX2 میشه انواع تنظیمات روش اعمال کرد.

دوم، کونامی کار خودشو قطعا میکنه و راهو ادامه میده اما اون راه همونطور که کما فی اسبق بوده، خرابکاریه:دی این یه موردم واقعا شانسی شد داد دست یه دولوپر که خیلی به پروژه اهمیت دادن و نتیجه کار خوب شد. بعدیا خصوصا تو بازیای جدید احتمال بالا همین آش و کاسه هست. چون همونطور که شما با چنگال امکان آب خوردن ندارین، بدون چند تا استدیو AAA ساز کونامی نمیتونه اینهمه ip اسم و رسم دارشو زنده کنه قضیه بسیار ساده هست. اینکه اینجا جو علیه بنده ایجاد شده عمدتا توسط دوستان PS Fan منهای امیروان، و شما و یه سری دیگه گمان کردید ما آلبرت وسکر ثانی هستیم و... قضیه ش حالا چیز دیگه ای هست که نمیشکافم البته با کمی فلش بک به گذشته وقتی دث استرندینگ مالتی پلتفرم شد و شدن هیتر اون بنده خدا و... و تعصب بیخودشون حتی رو بازی مشترک با PC اونم تو چنین سالی باید قابل درک باشه.

بعد نمره اون دو سایت رو به همون دلیلی گذاشتم که توضیح دادم. چندان هم دوزاری نیستن قبلا ندیدم بازی دربیارن سر گیمهای دیگه. و سر نمره بی تاثیر اینها هم نیست که مثلا با بازی چپ افتادم.

ایشالا آخر این نسل برمیگردم (کلا یه پروژه دارم یه سالی طول میکشه حدودا و تا یه سال کلا از گیمینگ به دورم متاسفانه، همین متافور هم تجربه ش میره سال دیگه) جمع بندی میکنم ببینم کونامی چه میکنه با SH. امیدوارم شده ضایع هم بشم ولی f رو خراب نکنه و یه متای سبز مرزی هم شده بگیره، چون حالا حالاها ول کن این بازیا نیست.

10/10: Digitally Downloaded
ثبت شد
We talk a lot about “love letters” to classic games when modern developers make pixel-perfect SNES-era JRPGs, or a developer like Digital Eclipse turns a collection of retro games into a museum-like experience (as in Atari 50). Those are indeed love letters in their own right. But I am now convinced that absolutely no one on the planet loves any video game more than the entire team at Bloober Team loves Silent Hill 2. The amount of analysis that must have gone into understanding every minute detail of the original, and then the loving devotion and commitment to capturing all of it to bring it into modernity unspoiled has made this a uniquely passion project. Boiled down, there’s almost none of Bloober Team that is actually in this game, and yet Bloober Team’s poured everything they had into it. That is nothing short of total reverence to a masterpiece

بازی خوب سینگل پلیر کلا نعمته. حالا هر کی با هر سابقه ای ساخته باشه. بخدا یوبی سافتم بیاد یه بازی خوب بسازه، اولین نفر بازیش میکنم. یا حتی EA.

من از این ژانر خیلی خوشم نمیاد ولی این یه جور جالبیه :D دلم میخواد امتحانش کنم.

از لحاظ نمرات هم که نه به موفقیت شماره اصلی رسید نه ازش بالاتر شد. هیچ دلیلی واقعا ندارم پلیش بدم. کما اینکه FF VII CC Reunion هم پلی ندادم، چون مثل این جزو ده تای برترم بود و از اونم انتظار داشتم جبران مافات نسخه اصلی رو کنه.
اطمینان صد در صد بهت میدم هیچیو از دست ندادم و هم کاملا منطقیه که بخوام خاطره م از این عنوان رو با نسخه اصلی که بهتر بوده نگه دارم.
عجب استدلال تخیلیی:دی خودتو محروم کنی از تجربه یه سری بازی صرفا چون نمراتشون از نسخه اصلی بیشتر نشده!! الان با این استدلال FF7 ریبرث هم که شانس اصلی گوتی امساله، ارزش بازی نداره و زبالس چون نمراتش از نسخه اورجینال بیشتر نشده. یا RE4 Remake و RE1 Remake هیچکدوم بدرد لا جرز دیوار هم نمیخورن چون نمراتشون از نسخه های اورجینالشون بیشتر نیست در صورتی که همون RE1 R در نظر جمیع گیمرها، فرسنگها از نسخه اصلی بهتره:دی
در نتیجه این استدلالت نه از نظر آماری و نه از نظر عقلانی ذره ای منطقی نیست و در بهترین حالت فقط میتونه برای خودت معنی داشته باشه و بعید میدونم حتی یه نفر اینجا همراهیت کنه.
اینی هم که تمامی نقدها و بازخورد پلیرها رو ول کردی و فقط چسبیدی به دوتا سایت گری گوری لهستانی حقیقتا خنده داره:دی یعنی تمام پلیرهای عالم و منتقدها از کونامی پول گرفتن به جز این ۲ سایت که شدن منجی بشریت؟:دی در ضمن توی نقد همین ۲ تا هم چیزی از woke بودن و این حرفا ندیدم.
اینکه اینجا جو علیه بنده ایجاد شده عمدتا توسط دوستان PS Fan منهای امیروان، و شما و یه سری دیگه گمان کردید ما آلبرت وسکر ثانی هستیم و... قضیه ش حالا چیز دیگه ای هست که نمیشکافم البته با کمی فلش بک به گذشته وقتی دث استرندینگ مالتی پلتفرم شد و شدن هیتر اون بنده خدا و... و تعصب بیخودشون حتی رو بازی مشترک با PC اونم تو چنین سالی باید قابل درک باشه.
چی میگی خداوکیلی:)) چطوری تونستی به این زیبایی گودرز و شقایق رو بهم اتصال بدی؟ :دی یعنی میخوای بگی اینجا ps fan ها چون کوجیما دث استرندینگ رو مولتی پلتفرم کرده برای ضایع کردنش رو آوردن به کونامی و از ریمیک سایلنت هیل ۲ حمایت میکنن؟ =)) ایشالا در جریانی که DS2 یکی از مورد انتظار ترین گیمهای سال بعد اکثر ps fan ها هستش دیگه؟
بپذیر که تعصب سنگینی پیدا کردی و فقط از یه دری میخوای وارد شی که این تعصب رو توجیه کنی.

عجب استدلال تخیلیی:دی خودتو محروم کنی از تجربه یه سری بازی صرفا چون نمراتشون از نسخه اصلی بیشتر نشده!! الان با این استدلال FF7 ریبرث هم که شانس اصلی گوتی امساله، ارزش بازی نداره و زبالس چون نمراتش از نسخه اورجینال بیشتر نشده. یا RE4 Remake و RE1 Remake هیچکدوم بدرد لا جرز دیوار هم نمیخورن چون نمراتشون از نسخه های اورجینالشون بیشتر نیست در صورتی که همون RE1 R در نظر جمیع گیمرها، فرسنگها از نسخه اصلی بهتره:دی
در نتیجه این استدلالت نه از نظر آماری و نه از نظر عقلانی ذره ای منطقی نیست و در بهترین حالت فقط میتونه برای خودت معنی داشته باشه و بعید میدونم حتی یه نفر اینجا همراهیت کنه.
اینی هم که تمامی نقدها و بازخورد پلیرها رو ول کردی و فقط چسبیدی به دوتا سایت گری گوری لهستانی حقیقتا خنده داره:دی یعنی تمام پلیرهای عالم و منتقدها از کونامی پول گرفتن به جز این ۲ سایت که شدن منجی بشریت؟:دی در ضمن توی نقد همین ۲ تا هم چیزی از woke بودن و این حرفا ندیدم.
باز میگه محروم!!!🙄
بابا واقعا فازتون چیه رس بازیشو کشیدم اینم ریمیک ۱ به ۱ه! از چی محروم شدم؟؟؟🫠
اونایی که میگی همه زمان خودشون متای +۹۰ اوردن! حقشونو تمام کمال گرفتن! ریمیکاشونم متاشون همین بوده جز ریمیک RE3 که اونو اصلا بحث درموردش نکردیم. FF VII Remake Part 1 فقط متای ۸۷ گرفت یادم نیست چرا احتمالا بخاطر مشکلات فنی خصوصا رو PS4 که تکسچرها بعضیا لود نمیشدن و افت فریم اونم نسخه اینتگرید ۸۹ شد و در کل اونم بخوای با ریبرث میانگین بگیری اوکیه از این لحاظ.
واقعا برام عجیبه شما ماست سفید رو سیاه جلوه میدی اونم با این لحن حق به جانب:دی
به اودین پشمام ریخت یه آن:دی
چی میگی خداوکیلی:)) چطوری تونستی به این زیبایی گودرز و شقایق رو بهم اتصال بدی؟ :دی یعنی میخوای بگی اینجا ps fan ها چون کوجیما دث استرندینگ رو مولتی پلتفرم کرده برای ضایع کردنش رو آوردن به کونامی و از ریمیک سایلنت هیل ۲ حمایت میکنن؟ =)) ایشالا در جریانی که DS2 یکی از مورد انتظار ترین گیمهای سال بعد اکثر ps fan ها هستش دیگه؟
بپذیر که تعصب سنگینی پیدا کردی و فقط از یه دری میخوای وارد شی که این تعصب رو توجیه کنی.
دیگه کامل اپیلاسیون شدم:دی
تاپیکهای قدیمی MGS4 و امثالهم هست:دی آمار اکانتهای قدیمی که تو purge های سایت بن شدن با یوزر دیگه برگشتن هم دارم:دی (به گفته دکتر یه دلیل اینکه حکم تیرمو دادن همین آمار گرفتنا بود که بگذریم:دی) اصلا خودت برو تاپیکشون ببین نظر PSفنها اون زمان درمورد کوجیما چی بود الان چیه:دی
این یه موضوع سواست و اصلا ربط نداره به چیزی که خودت بهش ربط دادی یعنی مساله انحصاری کنسول بودن.
اینکه این ریمیک سایلنت هیل۲ انحصاری کنسولیه یه موضوع سوای دیگه که خب رو اینم تعصب دارن طبعا ری اکشن نشون میدن. من خودمم قبلا همینطور بودم زیاد مهم نیست در کل.
درمورد DS2 هم والا ما چنین چیزی ندیدیم. حوالی لانچ شماره قبلی معلوم شد مالتیه و بعد ۹۰درصد عزیزان گفتن سیمولیتور کول بری هست و...
البته بازیش سبک خاصی داره ولی در کل... قبلش تا زمانی که انحصاری بود اواخر و نمایشهایی ازش اومد ساپرت دوستان ادامه داشت.

آخرین ویرایش:
این بازی محشره موسیقی حزن انگیزش حالات صورت کاراکترها از همون لحظه ابتدایی بازی اتمسفری رو خلق میکنه که کمتر بازی ای در توانش هست... گشت و گذارهایی که داخل هر لوکیشن میکنی پازل هایی که حل میکنی فوق العاده هستن

قبل از ریلیز بازی، پست های رفیقمون که همش ساز مخالف میزد رو مخ بود مخصوصا وقتی کل صفحات پر بود از درگیری های ایشون و با بقیه. حالا میگیم عبی نداشت بازی که نیومده بود
الان که بازی اومده، بنظرم واقعا هیچ دلیلی نداره مخصوصا ماهایی که با بازی حال کردیم مثل 99 درصد جمعیت کثیری که درحال بازی هستن، بیایم داخل تاپیک و بازم کل کل بی مورد ببینیم.

بیشتر از 10 صفحه س که ثابت شده حال نمیکنه با این بازی. بیخیال شید تروخدا

الان فقط اون دوستمون كه سايتو با صفحه پينترست اشتباه گرفته بود و با اون يارو كارگردان مورد علاقش زخممون كرده بود فقط تو تاپيكاى اين بازى كمه اعصابمونو متلاشى تر كنه :D
بازى بسيار عالى ساخته شده و مخاطباش هم راضى هستن؛deal with it به قول فرنگيا :D

باز میگه محروم!!!🙄
بابا واقعا فازتون چیه رس بازیشو کشیدم اینم ریمیک ۱ به ۱ه! از چی محروم شدم؟؟؟🫠
اونایی که میگی همه زمان خودشون متای +۹۰ اوردن! حقشونو تمام کمال گرفتن! ریمیکاشونم متاشون همین بوده جز ریمیک RE3 که اونو اصلا بحث درموردش نکردیم. FF VII Remake Part 1 فقط متای ۸۷ گرفت یادم نیست چرا احتمالا بخاطر مشکلات فنی خصوصا رو PS4 که تکسچرها بعضیا لود نمیشدن و افت فریم اونم نسخه اینتگرید ۸۹ شد و در کل اونم بخوای با ریبرث میانگین بگیری اوکیه از این لحاظ.
واقعا برام عجیبه شما ماست سفید رو سیاه جلوه میدی اونم با این لحن حق به جانب:دی
به اودین پشمام ریخت یه آن:دی

دیگه کامل اپیلاسیون شدم:دی
تاپیکهای قدیمی MGS4 و امثالهم هست:دی آمار اکانتهای قدیمی که تو purge های سایت بن شدن با یوزر دیگه برگشتن هم دارم:دی (به گفته دکتر یه دلیل اینکه حکم تیرمو دادن همین آمار گرفتنا بود که بگذریم:دی) اصلا خودت برو تاپیکشون ببین نظر PSفنها اون زمان درمورد کوجیما چی بود الان چیه:دی
این یه موضوع سواست و اصلا ربط نداره به چیزی که خودت بهش ربط دادی یعنی مساله انحصاری کنسول بودن.
اینکه این ریمیک سایلنت هیل۲ انحصاری کنسولیه یه موضوع سوای دیگه که خب رو اینم تعصب دارن طبعا ری اکشن نشون میدن. من خودمم قبلا همینطور بودم زیاد مهم نیست در کل.
درمورد DS2 هم والا ما چنین چیزی ندیدیم. حوالی لانچ شماره قبلی معلوم شد مالتیه و بعد ۹۰درصد عزیزان گفتن سیمولیتور کول بری هست و...
البته بازیش سبک خاصی داره ولی در کل... قبلش تا زمانی که انحصاری بود اواخر و نمایشهایی ازش اومد ساپرت دوستان ادامه داشت.
من حالا خیلی نمیخوام توی بحثتون وارد بشم ولی واقعا فقط دوست دارم یه مورد رو بدونم، اینکه شما از روی چه معیاری و با چه خط کش و استانداردی میتونی متای 89 نسخه اصلی رو که مال 20 و خورده ای سال پیش هست با متای 87 بازیه ریمیکی که برای امسال هست مقایسه کنی و نتیجه بگیری چون اون 2 نمره بالاتره پس بازیه بهتریه. اصلا این 2 نمره رو میتونی بگی در کدوم بخش فرضا بازی به نسخه اصلیش میبازه؟ ضمن اینکه اون بازی تعداد نقدهاشم نصف این ریمیک هست و همینطور با شرایطی که من دارم میبینم احتمالا متای این بازی با وجود نقدهای 2 برابری نسبت به نسخه اصلی احتمالا اگر بالاتر نشه ولی در همون حد هم برسه به لحاط صرفا عدد متا.
اگر قبول دارید ریمیک 1 به 1 هست که پس بازی کاملا به اصالتش وفادار مونده پس شما الان دقیقا مشکلتون با بازی چی هست و این همه جوش و جلا رو من نمیفهمم حداقال.
چیزی که الان هست اینه که بازی با اون شکل و شمایل 23 سال پیشش برای اکثر گیمرهای حال حاضر قابل بازی نیست و ریمیک اصلا برای همین بروزرسانی بازی با شرایط حال هست که خیلی هم عالی انجام شده این مورد.
اگر نقطه ئنظر شما صرفا بحث نوستالزیک قضیه هست که خب بهتون حق میدم چون خاطرات نسخه های اصلی هرگز تکرار نمیشن ولی من احساس میکنم مشکل شما با کیفیت بازی هست که حقیقتا هرچقدر پستاتون رو میخونم اصلا چیزی سر در نمیارم ازش جز یک لجبازی و ایجاد تشویش.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or