امتيازات Max Payne 3

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
G4TV - 5 out of 5
Videogamer - 8 out of 10
Strategy Informer - 9 out of 10
GamesTM - 8 out of 10
Thesixaxis - 9 out of 10
Telegraph - 4.5 out of 5

ويرايش:

mp3.jpg

IGN - 9 out of 10
Xbox360Achievements - 93 out of 100
GameTrailers - 7.6 out of 10
IncGamers - 9 out of 10
Eurogamer Italy 9.0 out of 10
The Verge - 9 out of 10
GamesRadar - 10 out of 10
GameReactor - 9 out of 10
1UP - -A out of +A
OPM - 8 out of 10
Edge - 7 out of 10
OXM - 8 out of 10
Guardian - 10 out of 10
MondoXbox 9.6 out of 10
3DJuegos 9.5 out of 10
Meristation 9.3 out of 10
Game Informer 9.25 out of 10
Vandal Online 9.6 out of 10
SpazioGames 9.0 out of 10
Videogameszone.de 8.9 out of 10
NowGamer - 8.5 out of 10
GiantBomb - 4 out of 5
AusGamers - 8.8 out of 10
Joystiq - 4.5 out of 5

آخرین ویرایش:

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
نوید جان یک سوال داشتم، الان دقیقا فرق این ادبیات با اون ادبیات من (deal with it و ...) در چی هست؟! :
هر کس هم دلش هوای GTA کرده بره GTA بازی کنه .
آقا جون برو GTA ـتو بازی کن !
===============
من یکی که خودم شخصا با کمال میل دوست داشتم میانگینش بین 75تا80 میشد ولی اون حس و حال قسمت 1 و 2 رو واسم تکرار کنه . متاسفانه نشد که نشد .
متاسفانه با این خیال پردازی ها راه به جایی نمی بری، چون بازی عرضه شد و تموم شد رفت و ته دیگش رو هم خوردن، سالاد هم روش. و اینکه من اگه بخوام نظر شخصی خودم رو ابراز بدارم باید بگم که در کمال شرمندگی من حاضر نبودم یه بازی کم ارزش رو بازی کنم با این بها که فقط اتمسفر و داستان داشته باشه (دقیقا طعنه ام به AW بود الان). و شرکت ها هم متاسفانه نمیتونن به خاطر شما و امثال شما (که خیلی هم کم هستید) متحمل ضرر و ... بشن. ادامه یه بازی بعد 9 سال عرضه شده و دوستان انتظار داشتن دقیقا همون بازی قبلی رو ببینن. lol بازی با فاصله 2 سال از نسخه قبلی عرضه میشه و به طور کلی متفاوت هست با سایر بازی های سری و نسخه های قبلیش، دیگه 9 سال که جای خود داره...

..............

کاربر سایت
May 7, 2011
572
البته رمدی هم بازی رو می ساخت بعید میدونم چندان چیز خوبی میشد نمونه اش همین AW که درسته بازیه خوبیه اما دوران این بازیها دیگه سر اومده و این سبک بازیها باید چیزهای خیلی بیشتری داشته باشه تا بتونه گیمرو پای بازی بشونه نه اینکه بعد از 2 ساعت بازی کردن لذت بردنت تبدیل بشه به زجر کشیدن

همین AW رو رمدی چند سال روش کار کرد ؟ آخر هم شد یه بازی متوسط
اگه مکس پین هم میخواست بسازه دیگه مثل نسخه های قبلی نمی تونست

نمونه اش مافیا 2 با اینکه سازنده های قبلیش ساخته بودن اما نتونست در حد مافیا1 بشه

بحث سن و سال هم هست ما اون زمان که اکثرا بچه بودیم و بازی های کامپیوتری هم هنوز خیلی پیشرفت نکرده بودن وقتی به بازی مثل مکس پین 1 و 2 اومد همه عاشقش شدن
اما الان دیگه بحث فرق میکنه و اگه یه بازی با همون جو مکس پین 1 و 2 هم منتشر بشه فکر میکنی بتونه بازم شمارو ارضا کنه ؟

درضمن درسته که مکس پین بازی خاصی بود اما هرگز داستان و شخصیت پردازی خیلی پیچیده ای نداشت که بخواد حالا از دست رفته باشه و حیف شده باشه
فقط یه جو خاصی تو بازی بود اونم به خاطر سکوتی بود که تو محیط بازی بود و دیگه هم هرکز شما نمیتونی بازی رو پیدا کنی که تو سبک مکس پین باشه و همون لذت رو بهتون بده

همین سری آنچارتد با اینکه انقدر گرافیک و گیم پلی و داستان جالبی داره میتونه حتی 10 درصد لذت بازی کردن مکس پین تو زمان خودش رو داشته باشه ؟
معلومه که نه پس زمونه تغییر میکنه و توقع نداشته باشید از مکس پین 3 هم مثل نسخه های قبلیش لذت ببرید و همون حس و حال بهتون دست بده

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
البته رمدی هم بازی رو می ساخت بعید میدونم چندان چیز خوبی میشد نمونه اش همین AW که درسته بازیه خوبیه اما دوران این بازیها دیگه سر اومده و این سبک بازیها باید چیزهای خیلی بیشتری داشته باشه تا بتونه گیمرو پای بازی بشونه نه اینکه بعد از 2 ساعت بازی کردن لذت بردنت تبدیل بشه به زجر کشیدن

همین AW رو رمدی چند سال روش کار کرد ؟ آخر هم شد یه بازی متوسط
اگه مکس پین هم میخواست بسازه دیگه مثل نسخه های قبلی نمی تونست

نمونه اش مافیا 2 با اینکه سازنده های قبلیش ساخته بودن اما نتونست در حد مافیا1 بشه

بحث سن و سال هم هست ما اون زمان که اکثرا بچه بودیم و بازی های کامپیوتری هم هنوز خیلی پیشرفت نکرده بودن وقتی به بازی مثل مکس پین 1 و 2 اومد همه عاشقش شدن
اما الان دیگه بحث فرق میکنه و اگه یه بازی با همون جو مکس پین 1 و 2 هم منتشر بشه فکر میکنی بتونه بازم شمارو ارضا کنه ؟

درضمن درسته که مکس پین بازی خاصی بود اما هرگز داستان و شخصیت پردازی خیلی پیچیده ای نداشت که بخواد حالا از دست رفته باشه و حیف شده باشه
فقط یه جو خاصی تو بازی بود اونم به خاطر سکوتی بود که تو محیط بازی بود و دیگه هم هرکز شما نمیتونی بازی رو پیدا کنی که تو سبک مکس پین باشه و همون لذت رو بهتون بده

همین سری آنچارتد با اینکه انقدر گرافیک و گیم پلی و داستان جالبی داره میتونه حتی 10 درصد لذت بازی کردن مکس پین تو زمان خودش رو داشته باشه ؟
معلومه که نه پس زمونه تغییر میکنه و توقع نداشته باشید از مکس پین 3 هم مثل نسخه های قبلیش لذت ببرید و همون حس و حال بهتون دست بده
یه جوری میگید aw که الان هرکسی این بازی رو ندیده باشه فکر میکنه یک شکست بود با امتیاز 50 و فروش زیر 500 نسخه . . .
بازی ای که نسخه ی اولش بود 1 میلیون فروخت روی کنسولی که عملن اکثر کاربراش آنلاین باز هستند یک بازی بی مولتی اومد روش، در کنار این مسئله AW کاملن ماجراش با MP فرق میکرد. اطلاع کسب کنید بعد مثال بزنید. رمدی اول AW رو به شکل یک بازی Open World ساخت چیزی که توی AW AN دیدم که اتفاقن خیلیا هم از گیم پلی An استقبال کرده بودن. ولی بعد تصمیم گرفت AW رو یک بازی بسته کنه پس خیلی از مراحل بازی کات شدن و خیلی از قسمت ها از بازی حذف شدن و گیم پلی محدود شد. دلیلش این بود نسخه ی اول بود اینا دقیقن نمیدونستن قراره چی بشه، چیکار کنند. مطمئنن نسخه ی دوم هیچ وقت اینطوری نمیشه. اما این مسئله درباره MP2 فرق میکرد. وقتی آخر بازی میزنند ادامه داره، وقتی خودشون بازی رو ساختن دو نسخه ازش رو مطمئنن برنامه برای ادامه اش دارن.

بعد شما که هی گیر دادی به AW چندتا بازی نام ببر که نسخه ی اولش که عرضه شده خیلی شاخ بوده. همون Uncharted که میگید نسخه ی اولش رو تقریبن با اینکه بازی خوبی بود اکثرن آدم هم حساب نمی کنند و کسی ازش نام نمیبره، آنچارتد رو نسخه دوم کرد آنچارتد و خیلیا رو میشناسم که نسخه دوم و سوم رو بازی کردن ولی اولش رو نه . . .

مطمئنن یک بازی با سبک و سیاق مکس پین فروش میکنه. وقتی هنوز فیلم هایی که تم Noire دارن، دارن عرضه میشند و فروش خوبی دارند. وقتی دیالوگ های قشنگ هنوز هست تو دنیای سینما و حتا فیلم، چرا نباید بفروشه؟ مثلن فکر میکنی وقتی مکس پین 1 یا 2 عرضه شد، نصف بازی ها با اون تم بودن؟ یکی از تنها دلایلی که همه یاد مکس پین هستند این که تو اون فضای گل گلی که بازی ها همه دنیای روشن و خاصی داشتن مکس پین یک جو متفاوت رو ارائه داد.
وقتی راک استار برای فروش بیشتر بازیش میاد همش تریلر های بازیش رو از اون 45 دقیقه بخش Noire و فلش بک بازی نشون میده، دیگه تابلوئه که کدوم مکس پین فروش میرفته . . .

بحث آنچارتد هیچ ربطی به مکس پین نداره، دنیای آنچارتد یک دنیای شاد هست و شخصیت اصلی داستان شدیدن شوخ طبع هست. همین فردا اگر بیان آنچارتد رو با تم و حس و حال مکس پین 2 بسازند و نت رو بردارن یه آدم افسرده و آروم بکنند خودم میرم ND رو جر میدم. خصوصیت های آنچارتد همین هاست فضای شاد، شخصیت باحال، دنیای سر سبز اینارو ازش بگیرن دیگه آنچارتد نیست.

شما ها نمیخواید قبول کنید هِی نشستید میگید اگر این میشد اگر اون میشد و مثال هایی میزنید که حرف های خودتون رو کاملن نقض میکنه.
دنیای مکس پین باید همون طور پیش میرفت، تو همون فضای تاریک اگر هم قرار نبود پیش بره بیخیالش میشدند بهترین کار بود نه اینکه یهو از ریشه بازی رو خشک کنند. مافیا 2 هم میدونی چرا موفق نبود؟ اکثر فن های مافیا 2 معتقد بودن این بازی هم رفته به سمت GTA، مافیا 1 زمان خودش تنها دلیلی که معروف شد این بود که خیلی با GTA فاصله داشت و مدل خاص خودش بود. ولی مافیا 2 به لطف take two شده بود GTA در 1940 . . .

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
بازی ای که نسخه ی اولش بود 1 میلیون فروخت روی کنسولی که عملن اکثر کاربراش آنلاین باز هستند یک بازی بی مولتی اومد روش،
به نظر خودت این میزان فروش برای یه بازی که سم لیک مشهور و کمپانی ای که یکی از بهترین IP ها رو خلق کرده (MP) پشتش بودن، یه کم کم نیست؟ تازه میانگین 83 هم همینطور که اصلا در حد انتظارها نبود.

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
بعضی ها بازی کردن رو با شام خوردن و تفریح و خوش گذرونیشون اشتباه گرفتن ! برو سالاد فصلتو با ته دیگ بخور گرسنته . :) نیا اینجا پافشاری کنی سر قضیه ای که اصلا نمیدونی چی هست یا قبلا چه اتفاقی افتاده . مکس پین های قبلی عناوینی بودن که اگه گیم پلی و گرافیک نداشت تو و خیلی های دیگه حتی اسمشم نمیدونستین! بعد اگه ایناشو درک کردی میتونی بری سر وقت داستان ، شخصیت پردازی و اتمسفرینگ بازی ببینی قبلا چی بوده و الان چی شده ...
طریقه امتیاز دهی 10 سال پیش با الان هم فرق کرده . واسه همینه که الان 10 ساله عناوینی مثل مکس پین 1،2 و مافیا 1 و خیلی های دیگه تکرار نشده ! چون سیستم امتیاز دهی هم الان تقریبا 2 نسلی هست که مثل نطرات این تاپیک شده . وقتی هر بازی از راه رسیده ای زرت وزرت 10 میگیرن دیگه چه نیازی به پیشرفت هست ؟؟!

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
متاسفانه با این خیال پردازی ها راه به جایی نمی بری، چون بازی عرضه شد و تموم شد رفت و ته دیگش رو هم خوردن، سالاد هم روش. و اینکه من اگه بخوام نظر شخصی خودم رو ابراز بدارم باید بگم که در کمال شرمندگی من حاضر نبودم یه بازی کم ارزش رو بازی کنم با این بها که فقط اتمسفر و داستان داشته باشه (دقیقا طعنه ام به AW بود الان). و شرکت ها هم متاسفانه نمیتونن به خاطر شما و امثال شما (که خیلی هم کم هستید) متحمل ضرر و ... بشن. ادامه یه بازی بعد 9 سال عرضه شده و دوستان انتظار داشتن دقیقا همون بازی قبلی رو ببینن. lol بازی با فاصله 2 سال از نسخه قبلی عرضه میشه و به طور کلی متفاوت هست با سایر بازی های سری و نسخه های قبلیش، دیگه 9 سال که جای خود داره...

عزيز شما مشكلي داري عزيزم ؟؟ يعني واقعا درك سه خط توضيح برات سخته ؟؟

ما داريم ميگيم گيم پلي خدا ، گرافيك خدا ولي ديگه چرا زديد شخصيت و فضا و اسم و رسم مكس پين رو خراب كرديد ؟؟ اين الان يعني كه ما بازي هاي قبلي رو ميخوايم ؟؟ نه داريم ميگم همين گيم پلي عالي هست و ما قبول داريم ولي فضا و جو بازي از بازي ميرمهنا هم مزخرف تر هست !!

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
نیا اینجا پافشاری کنی سر قضیه ای که اصلا نمیدونی چی هست یا قبلا چه اتفاقی افتاده . مکس پین های قبلی عناوینی بودن که اگه گیم پلی و گرافیک نداشت تو و خیلی های دیگه حتی اسمشم نمیدونستین! بعد اگه ایناشو درک کردی میتونی بری سر وقت داستان ، شخصیت پردازی و اتمسفرینگ بازی ببینی قبلا چی بوده و الان چی شده ...
بابا مکس پین باز... یه دستی هم به سر ما بکش بلکه شفا گرفتیم و شدیم مکس پین شناس. آخه از درک و فهم ما خارجه بفهمیم مکس پین چی بوده lol. جدیدا مد شده هرکی *R و MP3 رو ترول میکنه خیلی قدیمی و مکس پین شناس هست و هرکی این کار رو انجام نده کژوال و این حرفا. پس بچسبونید تا داغه، همه بیاید از MP های قبلی دفاع کنید، شما هم یک مکس پین باز باشید، فقط با ترول MP3 و *R:lol:
ما داريم ميگيم گيم پلي خدا ، گرافيك خدا ولي ديگه چرا زديد شخصيت و فضا و اسم و رسم مكس پين رو خراب كرديد ؟؟ اين الان يعني كه ما بازي هاي قبلي رو ميخوايم ؟؟ نه داريم ميگم همين گيم پلي عالي هست و ما قبول داريم ولي فضا و جو بازي از بازي ميرمهنا هم مزخرف تر هست !!
یه بار گفتید فهمیدم، ناقص عقل که نیستم.

Red V

کاربر سایت
Sep 19, 2010
2,641
نام
وحيد
یه بار گفتید فهمیدم، ناقص عقل که نیستم.

والا من و دوستان داريم تو هر صفحه هزار بار ميگيم ولي باز شما حرف خودت رو ميزني و ميگي شما همون بازي ها رو ميخوايد !! تو تشخيص ناقص العقل بودن هم من كاره اي نيستم !!

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
بازم میگم ، برو زندگی تو کن ، یا هم برو GTA ـتو بازی کن ! یه دست COD هم بزنی بد نیست انتظاراتو براورده خواهد کرد !

ببینین مثلا 7-8 سال دیگه کیا از مکس میگن و کیا حتی یادشون میمونه که مکس پین 3 هم ساخته شد ! یا حتی سال دیگه کی از خصوصیات مکس 3 میگه ؟! اصلا چه چیزی در چنته داره که شما بخواید در آینده هم بحث کنید ! 'گیم پلی ، گرافیک ؟ بابا بسه حوصله 9گگ رفتن ندارم ! ولی ببینین Remedy چیکار کرده بود که 10 سال ملت انتظار کشیدن , اون بحث گفتگو ها و نظرات و شوق کردن ها هم همگی در ارتباط با دو قسمت قبلی هست .

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
به نظر خودت این میزان فروش برای یه بازی که سم لیک مشهور و کمپانی ای که یکی از بهترین IP ها رو خلق کرده (MP) پشتش بودن، یه کم کم نیست؟ تازه میانگین 83 هم همینطور که اصلا در حد انتظارها نبود.
فروش خیلی خوبی نبود، ولی باید توجه کنی، این بازی یه بازی سینگل روی کنسولی بود که اکثر گیمر هایی که اونو خریدن آنلاین باز هستند. اونم نسخه ی اول بازی و تبلیغات نه چندانی که مایکروسافت برای بازی کرد ( خیلی کمتر از هیلو و گیرز )، من خودم به شخصه AW راضیم نکرد و خیلی تو ذوقم خورد نسبت به چیزی که Remedy قولش رو داده بود نبود ولی بازم فروش بدی نداشت، امتیاز های بدی نداشت، یک بازی متوسط بود که من مطمئنم نسخه ی دومش اگر همین نسل بیاد جزء بهترین ها میشه.
من خودم میتونم بشینم برات یک میلیون مشکل از AW بگیرم و با اینکه از جون و دل همیشه طرفدار بازی بودم از منتقدین اصلی بازی هم بودم.
ولی قبول کن MP خیلی ماجراش با AW فرق میکنه. سبک AW کاملن یک چیز متفاوت بود که Remedy باید تست میکرد و آزمون و خطا میکرد اصلن سبکی که توی AW بود خیلی خاص تر بود تا MP . . .
در کنار این مسئله R* اول ماجرا میومد میگفت آقا بازی ای که شما باهاش روبرو هستید یک عنوان جدید هست و یک Reboot کسی میومد بگه چرا؟ همه اولش اعتراض میکردن و کم کم قبول میکردن عرضه هم میشد کسی با این که بره حس مکس پین 2 رو بهش بده نمیرفت سراغ بازی ولی راک استار عملن توهین کرد به شعور خیلیا از جمله من، اومد گفت بازی فلانه و حس فلان داره و... ولی نداشت، واقعن نداشت.
من هیچ وقت ایراد به گیم پلی مکس پین 3 نگرفتم با اینکه خیلی نسبت به نسخه دوم پس رفت داشته و کاور گیری یکی از دلایلش بوده ولی خب کاورگیری تو این دور و زمونه یه نیاز شده ( خدا کلیف بی و گیرز رو لعنت کنه ) و من به شخصه هیچ وقت ایراد نمیگیرم چرا این رو گذاشتین ایراد من اینه راک استار اومد گفت شما می تونید بازی رو بدون کاورگیری برید در حالی که بعد از 3 ساعت بازی عملن انجام بازی بدون کاورگیری ممکن نیست و یک سری مراحل بازی شما رو مجبور به استفاده از کاورگیری میکنه، حقه های کثیفی که راک استار برای ساکت کردن هوادار ها و فروش بازیش کرد خیلی بد بود توقع هارو برد بالا.
مثلن طرفدار های DMC الان هیچ خورده ای نمیان به کپکام بگیرن بگن آقا این DmC چیه چون کپکام از اول گفت این ریبوته، حالا هی میومد میگفت نه ما به نسخه قبل پایبندیم و بعد آخرش یه چیز متفاوت میداد چیکار میکردن؟ یا سری SC از اول گفتن توقع SC های قبلی رو توی SCC نداشته باشید خیلیا هم کنار اومدن.

پ.ن : الان نگاه کردم دیدم AW تو کل جهان 1.5 میلیون تقریبن فروخته، و با نسخه ی PC اش میشه 2 میلیون، که فروش بدی هم نبوده.

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
بازم میگم ، برو زندگی تو کن ، یا هم برو GTA ـتو بازی کن ! یه دست COD هم بزنی بد نیست انتظاراتو براورده خواهد کرد !
فکر نمی کنم این موارد به شما ارتباط داشته باشه، درسته؟:-/ و اگه هم من بخوام با منطق شما به شما جواب بدم برام کاری نداره، می تونم بگم که تو هم برو همون 1 و 2 رو بازی کن یا AW رو بازی کن و تو هر مرحله هم 100 بار بمیر و باز از چک پوینت بیا و هی نور چراغ قوه بنداز اینور اونور و حال کن واسه خودت، کاری نداره که.
ببینین مثلا 7-8 سال دیگه کیا از مکس میگن و کیا حتی یادشون میمونه که مکس پین 3 هم ساخته شد ! یا حتی سال دیگه کی از خصوصیات مکس 3 میگه ؟! ولی ببینین Remedy چیکار کرده بود که 10 سال ملت انتظار کشیدن !
دلیلی نداره از نسخه سوم یه بازی یاد کنن. معمولا بازی با همون نسخه اول هست که در خاطره ها میمونه. مثلا من الان هیچوقت PoP 2008 تو ذهنم نمونده، همونطور که SC: Conviction و خیلی بازی (ادامه) دیگه نمونده.

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
دلیلی نداره از نسخه سوم یه بازی یاد کنن. معمولا بازی با همون نسخه اول هست که در خاطره ها میمونه. مثلا من الان هیچوقت PoP 2008 تو ذهنم نمونده، همونطور که SC: Conviction و خیلی بازی (ادامه) دیگه نمونده
شرمنده بیخود وارد بحث میشم ولی اگر اشتباه نکنم عده خیلی معدودی Red Dear Revolver رو یادشون میاد (با اینکه شماره اول بود) ولی Redemption رو همه میشناسن.
یعنی با شماره دومش مشهور شد نه با شماره اولش!
بعضی جاها بر عکسه!:d

The Reapér

کاربر سایت
Jun 25, 2008
654
نام
آرش
شرمنده بیخود وارد بحث میشم ولی اگر اشتباه نکنم عده خیلی معدودی Red Dear Revolver رو یادشون میاد (با اینکه شماره اول بود) ولی Redemption رو همه میشناسن.
Revolver یه بازی سطح پایین بود که خاطره نشد، ولی MP هیچوقت اینجوری نبود. کلا این مقایسه اشتباه هست.

Navid

?Can I Play Daddy
کاربر سایت
Feb 5, 2006
3,836
نام
نوید
نوید جان یک سوال داشتم، الان دقیقا فرق این ادبیات با اون ادبیات من (deal with it و ...) در چی هست؟! :
هیچ فرقی نداره
هیچکس حق نداره چنین الفاظی استفاده کنه، چه موافق باشه چه مخالف
استفاده از این عبارات نشون میده که فرد مورد نظر نتونسته بحث را منطقی ادامه بده و آخر سر چون کم آورده گفته " اصلا برو GTAت را بازی کن"

اصلا دوست ندارم مدام بیام تذکر بدم، چون هممون آدمهای بزرگی هستیم و دیگه هم تکرار نمیکنم ...
لطف کنین و از توهین به هم پرهیز کنین، اینجا تاپیک امتیازات راجع مکس پین هست و صحبت راجع به اون، نه تاپیک نقد و میزان سنجش حرفه ای بودن یا نوب بودن کاربران بازی سنتر ...

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر