افشای حقایق زشت استودیو Quantic Dream در دادگاه

WonderMahdi

کاربر سایت
Mar 21, 2020
609
نام
مهدی قربان‌زاده
در روزهای گذشته، دادگاه شکایت استودیو Quantic Dream از روزنامه‌های Le Monde و Mediapart برگزار شد که در آن اتفاقات جالبی رقم خورد. کوانتیک دریم به علت انتشار اخبار دروغین از این دو روزنامه شکایت کرده بود و گفته است که ادعاهای آن‌ها مبنی بر فضای نژادپرستانه و جنیست‌زده درون استودیو صحت ندارد.

Screenshot_2019-02-19-DETROIT_CONNOR_HANK04_1526660655-1024x576-jpg-JPEG-Image-1024-×-576-pixels.jpg

در طول دو روز دادگاه، رهبران استودیو با غرور مبتدیانه در جایگاه حضور پیدا کردند و آماده حمله به روزنامه‌ها بودند اما پس از چند سوال، نتوانستند از خود دفاع کنند. طبق گزارشات، وکلای روزنامه‌ها در حضور دیوید کیج جملات زننده‌ای مانند: (( در بازی‌های من، همه‌ی زن‌ها <__> هستند))، (( در فضای باز، <__> کم پیدا می‌شود)) و (( ما برای <__>ها بازی نمی‌سازیم)) که در عموم مطرح کرده است، را برای او خواندند. کیج پس از شنیدن آن‌ها با گریه به دادگاه گفته است ((شما دارید در کار من دخالت می‌کنید)) و (( این پرونده درباره آبروی من است)). سپس او از دادگاه خارج شد تا از سوالات بعدی وکلا فرار کند.

در یک مورد دیگر، استودیو Quantic Dream، سند اخراج یکی از کارمندان سابق را در جهت حسن نیت خود نشان داد که پس از یک بررسی سریع توسط وکیل مدافع، چندین خطا در آن مشاهده شد که نشان از اخراج غیرقانونی کارمندان دارد. هنگامی که از Guilliame de Fondaumiere، مدیرعامل استودیو، درباره سندهای اخراج غیرقانونی پرسش شد، او از وکلا پرسید که (( من قسم نخوردم پس میتوانم دروغ بگم؟)) و سپس یک سری اتهام بدون مدرک را مطرح کرد.

در سال‌های اخیر، استودیو Quantic Dream با اتهامات زیادی شامل آزار جنسی، فضای نژادپرستانه و جنیست‌زده رو به رو شده است و تا به امروز نتوانسته از خود دفاع کند یا آن‎‌ها را برطرف کند. رای نهایی دادگاه در تاریخ نهم جولای اعلام خواهد شد.

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,712
من به جز دیترویت بقیه عناوین این استودیو رو بازی کردم و در هیچ جاییشون اثری از محتوای نژاد پرستانه یا سکسیم ندیدم.
امیدوارم اتفاق بدی برای کیج و استودیوش نیوفته. چه بازیهاشون رو دوست داشته باشید و چه نه، همگی قبول داریم در صنعتی که از ژانرها و عناوین تکراری اشباع شده، اینها جز معدود استودیوهایی بودن که آثارشون متفاوت بود.
برای من به شخصه ثابت شده که این sjw ها افرادی دروغگو، سو استفاده گر و کلاش هستند.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
بس کنید دیگه این مسخره بازیو
تا همه دنیا رو g@y نکنن ول کن نیستن
کجای این جملات زننده س؟ ? جز اینکه اصل موضوع زننده س (توجه بیخود به سه چهار درصد) و تکرار شده؟ یه سریشم شوخی بوده
دیگه کم مونده زن و lgbt ها رو بپرستن

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
چرا لحن خبر اینطوریه؟ منبع خبر کجاست؟ چرا طوری نوشته شده که انگار همه چیز اثبات شده؟ مگه چیزی اثبات شده؟ انگار یکی از این SJWهای توییتری خبر رو نوشته. اونایی که فقط کافیه یه ادعا رو یه نفر بندازه وسط و اینا بردارن اون رو بدون اینکه چیزی قطعی باشه به عنوان فکت مطرح کنن و آبرو و شغل و زندگی طرف رو نابود کنن. البته منظورم WonderMahdi نیست و کسی هست که اصل خبر رو اینطوری نوشته.
واقعا کار زشتی هست که بدون اینکه چیزی اثبات شده باشه همه خودشون رو قاضی بدونن و رای صادر کنن. همونطور که اینجا هم خواهیم دید احتمالا یک عده بدون اینکه بدونن چی به چی هست میان و متهم میکنن.
من خودم در جریان این قضایای کوانتیک دریم نیستم ولی خب چیزی که تو خبر دیده میشه، لحن یک طرفه اون هست و اینکه که در آخر گفته شده رای قاضی هنوز صادر نشده.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
من به غیر سایت stevivor منبع دیگه ای واسه این خبر پیدا نکردم به هر حال تیتر خبر مشکل داره خود سایت stevivor این تیتر رو زده :

Quantic Dream doesn't "make games for fags," Cage allegedly says

نوشته allegedly

در مورد این اتهامات هم هیچ جوره جور در نمیاد بازی اخر دیوید کیج هم شخصیت زن چند لایه ای داشت هم رو مسائلی مثل نژاد پرستی دست گذاشته بود همم شخصیت Gay داشت چرا کسی که همچین بازیی ساخته باید اون حرفا رو بزنه ؟

آخرین ویرایش:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
عجب آدم بیشعوریه.
قشنگ هرچی دهنش اومده گفته
با اینکه کلا بازیاشون دوست دارم امیدوارم دادگاه به جسابش برسه تا دیگه ... خوری نکنه

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
من به غیر سایت stevivor منبع دیگه ای واسه این خبر پیدا نکردم به حر حال تیتر خبر مشکل داره خود سایت stevivor این تیتر رو زده :

نوشته allegedly

در مورد این اتهامات هم هیچ جوره جور در نمیاد بازی اخر دیوید کیج هم شخصیت زن چند لایه ای داشت هم رو مسائلی مثل نژاد پرستی دست گذاشته بود همم شخصیت Gay داشت چرا کسی که همچین بازیی ساخته باید اون حرفا رو بزنه ؟
چون ترند روزه از روش اسکی می رن
همونطور که تو هالیوود هم همینه. یک مساله ای که پیش میاد یهو ۶ هزار تا فیلم ساخته می شن که بالاخره یک جوری به اون موضوع مربوطن.

samiradin

کاربر سایت
Jan 26, 2012
1,980
نام
sami
دیوید کیج با heavy rain و اون فضای سنگینش چنان اثری روی من گذاشت که تمام هالیوود با اون همه ستاره و پول نتونسته جاش رو بگیره واسم

در کل امیدوارم مشکلی واسش پیش نیاد و بازم همچین شاهکارهایی بسازه

• Like
Reactions: XBOX.G4m3r

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
واقعا جیم رایان فهمید این استودیوی بولشیت ساز چیه اینارو نخرید برن همون سمت چین بعدشم درش تخته بشه بره، کیج هم بشه شاگرد یه کارگردان جدید
لاقل اگه اعتراضی به اعمال این آقای جیم رایان ندارید حداقل مجیزشم نگید البته اگه هنوز ps دارید
QD هم کاملا حسابش مشخصه و در اینکه استدیوی موفقی بوده شکی نیست.

Bellic

کاربر سایت
May 7, 2013
2,110
چقدر این اراجیف و چرندیات زیاد شده!
طبق آمار 4 درصد جامعه آمریکا همجنسگرا هستن، طرف میگه نمیخوام برای این 4 درصد بازی بسازم، حالا که چی؟ این حرف جرمه؟ خب دوست نداره مگه زوره؟!

این اسمش تفتیش عقاید نیست؟ بعد دم از آزادی بیان هم میزنن! کافیه یه نفر نظر شخصیشو در مورد جنبش سیاهان یا همجنسگراها بگه سریع حمله میکنن و تفتیش عقاید میکنن بعد هم دم از دموکراسی و تمدن و آزادی میزنن :)

یا گفته تو بازیهای من زنها فلان هستن، این فقط به زبون گفته، شما gta که قطعا بازی کردید با ماشین برید بوق بزنید سوارش کنید ببرید کوچه خلوت و***** این که در عمل هست مشکل نداره ولی اون که جمله رو به زبون آورده مشکل داره؟!

یا مثل یوبی سافت که تو بازیش میشه شخصیت زن رو لخت فرستاد وسط برف تا بجنگه مشکل نداره؟ اینجا به زنها توهین نشد؟

یک دهه طول میکشه تا از این داستانهای مزخرف و احمقانه lgbt و BLM بتونیم خلاص بشیم
اگه تو کشورهای پیشرفته مشکلات مارو داشتن وقت آزاد پیدا نمیکردن که صرف این مسائل چیپ و بی معنی کنن

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
من به غیر سایت stevivor منبع دیگه ای واسه این خبر پیدا نکردم به حر حال تیتر خبر مشکل داره خود سایت stevivor این تیتر رو زده :

نوشته allegedly

Capture.PNG

اصلا کاری به متن خبرش و اینکه این حرفا رو گفته یا نه ندارم، اما اینکه اینقد دنبال این مسائل میگردن تا یکیو کنسل کنن برام عجیبه، طرف بازیاش مشکلی نداره دیگه چیکار دارین باهاش :D

آخرین ویرایش:

Soroush_shz

کاربر سایت
Jul 16, 2016
1,190
نام
Soroush
من به جز دیترویت بقیه عناوین این استودیو رو بازی کردم و در هیچ جاییشون اثری از محتوای نژاد پرستانه یا سکسیم ندیدم.
امیدوارم اتفاق بدی برای کیج و استودیوش نیوفته. چه بازیهاشون رو دوست داشته باشید و چه نه، همگی قبول داریم در صنعتی که از ژانرها و عناوین تکراری اشباع شده، اینها جز معدود استودیوهایی بودن که آثارشون متفاوت بود.
برای من به شخصه ثابت شده که این sjw ها افرادی دروغگو، سو استفاده گر و کلاش هستند.
گویا رفتار با کارمندان شرکت موضوع شکایت بوده نه محتوای گیم هاشون.

• Like
Reactions: Need4Speed

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر