افزایش سرعت اتصال پلی استیشن 4 بوسیله ی تغییرات DNS

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
Banner_PlayStation4_787.jpg

خوب خیلی از ماها وقتی که کنسول رو میخریم اولین کاری که انجام میدیم تنظیم کردن اینترنت روی اون و وصل شدن به محیط PSN هست.اما چیزی که بعضی رو آزار میده سرعت پایین دانلود و گشت گذار توی لایو برخلاف بهره مندی از یه اینترنت نرمال و با سرعت بالاست (با توجه به استانداردهای کشور البته!) یعنی شما ممکنه سرعت دانلودی برابر با 200 KB\S داشته باشی و یه فایل 100 مگی رو به عنوان مثال برروی کامپیوتر در زمانی کمتر از 5 دقیقه دانلود کنید اما دانلود فایلی مشابه با حجمی مشابه برروی کنسول در حدود 15 دقیقه یا بیشتر طول بکشه این افت سرعت میتونه با تغییرات DNS و انتخاب بهترین آدرس DNS ممکن برطرف بشه گاهی هم ممکنه این تغییرات افاقه نکنه و تنظیمات دیفالت Network کنسول شما که به صورت Automatic هست بهترین و بهینه ترین مسیر ممکن رو ارائه بده.گذشته از اینا سوالی که پیش میاد اینه که چه جوری یه آدرس DNS خوب گیر بیاریم که هم با محل زندگی و ISP ما همخونی داشته باشه و هم بتونه بهترین تغییرات رو اعمال کنه و به صورت صریح بهترین DNS ممکن رو در اختیار ما بزاره؟ برا این کار برنامه های زیادی هست که یکی از این برنامه ها نرم افزار Namebench مخصول شرکت Google هست.شما این برنامه رو از این لینک دانلود و نصب کنید بعد از نصب نرم افزار برنامه به صورت خودکار اجرا میشه و تنها کاری که باید بکنید کلیک کردن روی Start Bench هست و منتظر ماندن.این صبر و حوصله ممکنه چیزی حدود 30 تا 40 دقیقه هم طول بکشه که خوب حداقالش اینه که در آخر بهترین نتیجه رو می گیرید.پس از پایان تست به پنجره ای مثل تصویر زیر برمیخورید که عبارات Primary Server ،Secendry Server و Tertiary Server در اول صفحه نمایانه.اما برای ما دوتای اولی یعنی Primary Server و Secendry Server مهمه پس اونا رو یه جایی یادداشت کنید.

بعد از این مراحل نوبت به اعمال تغییرات روی Network کنسولتون هست برای این کار به Setting رفته و به قسمت Network برین ، سپس Set up Internet Connection رو انتخاب کنید و بعد از اون بسته به نوع اتصالتون یکی از دو گزینه ی Use Wi-Fi” یا Use a LAN Cable رو انتخاب کنید.بعد از سپری کردن این مراحل Custom رو انتخاب کرده و سپس به ترتیب Automatic و Do Not Specify و Manual رو انتخاب کنید ، حالا اعدادی که از قسمت Primary Server و Secendry Server بدست آوردید به ترتیب توی Primary DNS و Secondary DNS وارد کنید بعد از طی این مراحل مجدد Automatic و Do Not Use رو انتخاب کنید و تمام.

با این روش معمولا" باید سرعت شما بهبود پیدا کنه مگر خود کنسول تنظیمات بهینه تر و بهتری رو نسبت به تغییرات شما در قسمت های فوق اعمال کرده باشه که در این صورت 100% تنظیمات دیفالت پیشنهاد میشه همچنین برای گرفتن نتیجه ی بهتر با برنامه ی Namebench سعی کنی تمامی دانلودها و... رو قطع کنید!

پ.ن: طبق تغییراتی که برای من صورت گرفته روی نسخه ی Xbox One و PS4 سرعت افزایش پیدا کرد (گوش شیطون کر:d)

موفق باشید
17 خرداد ماه سال 1393 ، سامان میرزا
یا علی;

آخرین ویرایش:

M..AR..A

کاربر سایت
Dec 4, 2009
551
نام
REZA HECTOR
سلام

با این روش مشکل please wait که بعضی ها دارن هم فکر کنم حل شه .

درسته ؟!
-----------------------------------------
تو قسمت
ipadress
subnet mask
default gateway
باید چی بزنم ؟

آخرین ویرایش:

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
سلام

با این روش مشکل please wait که بعضی ها دارن هم فکر کنم حل شه .

درسته ؟!
-----------------------------------------
تو قسمت
ipadress
subnet mask
default gateway
باید چی بزنم ؟
من تازه این سوال رو دیدم در مورد سوال اول که اون مشکل برای بعضی ها ممکنه حل بشه برای بعضی ها هم نه
در مورد سوال دوم نیازی نیست چیزی بزنید!

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
کسی آدرس های OPEN DNS رو چک کرده تاثیرش رو ببینه ؟
Open DNS هم خیلی خوبه مثل گوگل قوی هست ولی به نظرم ابتدا با نرم افزاری که تو پست اول هست امتحان کنید بهتره بعدش اگز نتیجه حاصل نشده از DNSـهای معروف موجود کمک بگیرید.

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
سلام دوستان
من این برنامه رو اجرا کردم و سه تا DNS رو برام انتخاب کرد.
Primary Server: 8.8.8.8
Secondary Server: 192.168.1.1
Tertiary Server: 81.12.12.201

آدرس اولی رو الآن چندوقته که دارم ازش روی PS4 استفاده میکنم که سرعت دانلودش آنچنان مطلوب نیست. دومی هم که فکر نکنم فایده ای داشته باشه اما سومی رو وقتی توی CMD پینگ میگیرم، زمان پاسخگوییش حدود نصف اولیه و از اون بهتره.
به نظرتون به چه ترتیبی DNS ها رو در PS4 وارد کنم؟

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
سلام دوستان
من این برنامه رو اجرا کردم و سه تا DNS رو برام انتخاب کرد.
Primary Server: 8.8.8.8
Secondary Server: 192.168.1.1
Tertiary Server: 81.12.12.201

آدرس اولی رو الآن چندوقته که دارم ازش روی PS4 استفاده میکنم که سرعت دانلودش آنچنان مطلوب نیست. دومی هم که فکر نکنم فایده ای داشته باشه اما سومی رو وقتی توی CMD پینگ میگیرم، زمان پاسخگوییش حدود نصف اولیه و از اون بهتره.
به نظرتون به چه ترتیبی DNS ها رو در PS4 وارد کنم؟
طبق آموزش فقط Primary و Secendry رو احتیاج دارید ، برای بعضی ها این روش جواب میده برای بعضی ها نه برای من با همین روش سرعت دان 1 تا 1.2 مگ شده:d

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
طبق آموزش فقط Primary و Secendry رو احتیاج دارید ، برای بعضی ها این روش جواب میده برای بعضی ها نه برای من با همین روش سرعت دان 1 تا 1.2 مگ شده:d
آخه یه هفته ای هست Dns اولی رو 8.8.8.8 گذاشتم و دومی رو 8.8.4.4 ولی سرعت خیلی پایینه. من در زمان اینترنت رایگان سرعت دانلودم بالا 400 هست ولی دیشب P.T رو خواستم بذارم دانلود بشه که بعد حدود یه دقیقه تازه یه مگ ازش دانلود شد.
به نظرت DNS سومی رو بذارم بهتر نیست؟

Sierra-117

کاربر سایت
Jan 18, 2012
900
نام
سامان
آخه یه هفته ای هست Dns اولی رو 8.8.8.8 گذاشتم و دومی رو 8.8.4.4 ولی سرعت خیلی پایینه. من در زمان اینترنت رایگان سرعت دانلودم بالا 400 هست ولی دیشب P.T رو خواستم بذارم دانلود بشه که بعد حدود یه دقیقه تازه یه مگ ازش دانلود شد.
به نظرت DNS سومی رو بذارم بهتر نیست؟
سومیم میتونی امتحان کنی اگر اینا جواب نداد یا بزار رو همون حالت اتو یا تو گوگل DNSـهای مختلف رو سرچ کن.معمولاً تو بعضی سایتا بهترین DNSـها رو به ترتیب رتبه رنکبندی میکنن

saman_arsenal

کاربر سایت
Aug 11, 2014
402
دوشنبه ی همین هفته قرار بود شبکه ی PSN طبق اعلانات منتشر شده در گذشته برای تعمیرات به مدت چند ساعت قطع بشود. اما به دلیل حمله ی*DDoS این تعمیرات به تعویق افتاد و حال کمپانی*Sony Computer Entertainment اعلام کرده است که این تعمیرات فردا انجام خواهد شد.
شبکه های*PlayStation Home و*PlayStation Store فردا از ساعت*10 AM EDT تا*11 PM به مدت 13 ساعت قطع خواهند بود. خوشبختانه سونی اعلام کرده است که کسانی که قبل از شروع این تعمیرات به شبکه ی PSN متصل باشند همچنان می توانند در طول تعمیرات نیز به بازی کردن به صورت آنلاین بپردازند. با این حساب دارندگان کنسول های Ps3,Ps4 و Ps Vita اگر علاقه به بازی کردن بازی های آنلاین در این ساعت ها دارند از همین حالا دستگاه خود را به شبکه متصل کنند.
این تعمیرات هیچ ربطی به حملات اخیر*DDoS به شکبه ی PSN ندارد، اما شما در قسمت پایین می توانید اخبار مربوط به این مشکلات که در روزهای گذشته برای شبکه ی PSN پیش آمد را مشاهده نمایید.
منبع : گیم سورس

hamedoveysi

کاربر سایت
Aug 21, 2014
105
دوستان تغيير dns تاثيري روي بازي هاي آنلاين نداره. در يك ارتباط udp كه در بازيهاي آنلاين از اين نوع ارتباط استفاده ميشه فقط براي شروع برقراري ارتباط از سرور dns براي انجام فرايند name resolution درخواست مي شود و اين طور نيست كه در طول انجام بازي دائما اين درخواست تكرار شود!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر