افتتاح بازارسنتر

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
دوستان عزیز خواهشا از موضوع اصلی تاپیک منحرف نشید. اینکه هزینه های سایت چقدر هست هیچ ارتباطی به این تاپیک نداره.

در مورد اینم که چرا بازارچه تعطیل نشده و بازار سنتر هم درست راه نیوفتاده به دلیل اینکه تیم مدیریت داره بررسی های بیشتری رو با توجه به نظرات ارائه شده تا به الان انجام می ده برای همین روند کار کمی به تاخیر افتاده. اگر انتقاد و یا پشنهادی در این زمینه دارید و فکر می کنید بهش اشاره نشده خوشحال می شیم بشنویم.

صفحه ی اصلی بازی سنتر هم با جوملا طراحی شده و یک خوبی داره اونم اینکه دیتابیس یوزرها با فروم یکی هستش!شما تو فروم عضو شدی نیازی نیست که در سایت هم عضو بشی!
صفحه اصلی بازی سنتر با اسکریپت اختصاصی هست که شاید بشه گفت بزرگترین پروژه ای هم هست که PT تا حالا انجام داده و قیمتشم در حال حاضر خیلی بشتر از اون چیزیه که در بالا اشاره شد.

kaizershauze

AMOR CTPACTb 信念 RÊVES
کاربر سایت
Jul 6, 2012
14,730
نام
امین رضا
شما پروژه بزرگی رو شروع کردین به نام بازار سنتر که ایشالا مثل بازی سنترتون (یا شاید بهتره بگم بازی سنترمون:D ) هم موفق باشه
براش یک سایت کاملاً جدا و مجزا زدین یعنی اینکه هیچ ربطی دیگه به BC نداره چون کاملاً مستقله!حالا که این 2تا سایت کاملاً مستقل از همدیگه قراره عمل کنن دلیل نیمشه که بازی سنتر دیگه بخش بازارچه رو نداشته باشه
و یک چیز دیگه حالا که شما بازار سنتر رو افتتاح کردین یعنی اینکه هر کسی میتونه بره اونجا و یه اکانت بسازه اون فرد هیچ الزامی نداره که جز بازی سنتر هم باشه،میتونه باشه میتونه نباشه!

پس به نظرم با توجه به این 2تا چیزی که گفتم کارِ درستی نیست که بازارچه بازی سنتر تعطیل بشه!
به قولِ یکی از دوست هام میگفت شما CBS Interactive رو نگاه کنید،اون میتونه بهترین الگو برای BC باشه!

من همونطور که بالا گفتم پیش گو جادوگر نیستم که بدونم در آینده چه اتفاقی می افته ولی شاید 100-150 نفر از کاربر های که الآن تو بخش بازارچه دارن فعالیت میکنن پاشن برن سایت جدید،در صورتی که شاید تو بخش بازارچه سایت (حدودی میگم دقیق که نمیدونم) 500 نفر دارن از امکاناتی که هست استفاده میکنن!(حالا میخواد دلال باشه،کاسب باشه یا اجناس شخصیش رو میفروشه) خُب این نشون میده با کاهش کاربر پریمیوم و در پی اون کاهش احتمالی درآمد (درآمد مساوی با سود نیست اشتباه برداشت نشه) مواجه بشید چون درآمده حاصل از سایت جدید نمیتونه ضرر این سایت رو جبران کنه

این قضیه 2 تا اثر دیگه هم داره:
1.کاهش بازدید ها از سایتتون که خودِ این چندتا پیامد داره(که دیگه من به اونش کاری ندارم)!شما برید تو گوگل بزنید فروش فلان بازی،بی شک یکی از 10 پیج اول مربوط به بازی سنتره!!!(همین الآن برای 4 تا بازی معروف PS3 امتحان کردم)

2.کم شدن تدریجی کاربرهای سایت!شما فرض کنید تو این سایت نمیتونید دیگه از بازارچه استفاده کنید،چی کار میکنید به فروم های همساده میرید،این رفتن کم کم باعث ترک کامل سایت میشه!به شخصه خودم اینجوری اومدم BC و الآن خیلی کم به سایت های قبلی سر میزنم!!! (پس الکی نمیگم که این پدیده ممکنه که باعث کم شدن کاربرها بشه)

از طرفی شما فرض کنید در جای مستجرید به شما میگن از اینجا بلند شید و برید در جای دیگه به شرطی اینکه اجاره بیشتری بدین ولو مکانی بزرگتر و با امکانات بیشتر بتون میدیم،خُب در اون لحظه چه حسی به شما دست میده!؟:-/مطمئناً حس خوبی نیست دیگه

اما نکته دیگه که به شدت مهمه،بچه های فِرد پارتی (Third Party) هستن یعنی افرادی که عضو BC نیستن و از جاهای دیگه قراره به سایت بپیوندن واقعاً فکر میکنید چقدر کاربر جدید بیان تو سایتتون(مطمئناً شما بهتر از من میدونید چونکه از ثبت نام هاتون باید متوجه بشین و به سلامتی 7 سالِ دارین BC رو میچرخونین:D)،در شرایط که الآن سایت هایی هستند که امکانات مشابه رو بدون دریافت وجه انجام میدن
تبلیغات:فک کنم بیشتر تبلیغاتتون هم متمرکز بود روی سایت اصلیتون یعنی BC که در موردش بحث کردم،من تبلیغاتِ بازار سنتر رو گشتم اما جایی ندیدم اگر اگر اینجوری باشه که اوضاع اصلاً خوب و جالب نیست8-|

خُب دیگه بسمه:D

آخرین ویرایش:

m6d

کاربر سایت
Oct 20, 2010
69
دوستان عزیز خواهشا از موضوع اصلی تاپیک منحرف نشید. اینکه هزینه های سایت چقدر هست هیچ ارتباطی به این تاپیک نداره.

در مورد اینم که چرا بازارچه تعطیل نشده و بازار سنتر هم درست راه نیوفتاده به دلیل اینکه تیم مدیریت داره بررسی های بیشتری رو با توجه به نظرات ارائه شده تا به الان انجام می ده برای همین روند کار کمی به تاخیر افتاده. اگر انتقاد و یا پشنهادی در این زمینه دارید و فکر می کنید بهش اشاره نشده خوشحال می شیم بشنویم.

صفحه اصلی بازی سنتر با اسکریپت اختصاصی هست که شاید بشه گفت بزرگترین پروژه ای هم هست که PT تا حالا انجام داده و قیمتشم در حال حاضر خیلی بشتر از اون چیزیه که در بالا اشاره شد.

تا الان چند بار می‌خواستم نظر بدم اما می‌گفتم به من چه. سایت خودشونه. اختیارشو دارن. اما حالا که می‌بینم نظرات کاربرها باعث شده که تیم مدیریت بازیسنتر بررسی‌های بیشتری رو روی این مسئله انجام بده، من هم نظرم رو می‌گم.
بنده هم مثل بعضی کاربرهای دیگه، فقط و فقط به خاطر بازارچه عضو پریمیوم شدم و اینکه به یکباره این امتیازی که به خاطرش هزینه کردم از من گرفته شد، ناراحتم کرد (هر چند هزینه‌ی کمی بود). اول که بعضی از کاربرها می‌گفتن به خاطر پول این کار رو می‌کنید من هم باهاشون هم نظر بودم اما بعد از اینکه گفتید که فقط چند مدت طول می‌کشه تا اصل پولی رو که صرف راه‌اندازی بازارسنتر کردید برگرده یه مقدار توی قضاوتم تجدید نظر کردم. اما به هر حال بنده بیشتر موافق این هستم که بازارچه به قوت خودش باقی بمونه و با افزایش هزینه‌ی پریمیوم هم مشکلی ندارم.

پژمان

کاربر سایت
May 21, 2007
1,277
نام
پژمان
یه نظری دارم که تو انتقاداتم دادم
صرفا جهت اپ شدن بازار سنتر ( زیاد شدن مطالب و کالا هاش ) بیاین هزینه هارو برای مدت کوتاهی بردارین بعد که بازدید ها به حد مطلوبی رسید هزینه ها رو اظافه کنید
الان حدود 8 تا کالا بیشتر نیست
-----
بعد اینکه اگر مدیرا صلاح دونستن رفته رفته طراحی این فروشگاه رو پیشرفته کنن
خیلی دوست دارم بازار سنتر به سایتی مثل digionline یا digikala تبدیل بشه . دوست دارم نظرتونو هم بدونم
-------------------------------
اون حرکتی که عکس ها بعد اپلود شدن منحصرا ارم بازار سنترو میگیرن حرکت فوقالعاده ای بود کلی حال کردم

آخرین ویرایش:

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
من یه پیشنهاد دارم اونم اینه که برای کسایی که تا قبل از اعلام این قضیه پرمیوم شدن بازارچه تا زمان اتمام زمان پرمیوم شون باقی بمونه برای اونایی که از اون روز تعیین شده به بعد پرمیوم شدن این قابلیت حذف بشه یه رای گیری هم کنید که فقط پرمیوم ها بتونن نظر بدن چون به هر حال خیلی ها بخاطر همین امکان استفاده از بازارچه پرمیوم شدن !
این پیشنهاد من بود حالا خوب و بدش با خودتونه !

TRoy1990

کاربر سایت
Mar 24, 2006
403
نام
Davood
یه نظری دارم که تو انتقاداتم دادم
صرفا جهت اپ شدن بازار سنتر ( زیاد شدن مطالب و کالا هاش ) بیاین هزینه هارو برای مدت کوتاهی بردارین بعد که بازدید ها به حد مطلوبی رسید هزینه ها رو اظافه کنید
الان حدود 8 تا کالا بیشتر نیست
-----
بعد اینکه اگر مدیرا صلاح دونستن رفته رفته طراحی این فروشگاه رو پیشرفته کنن
خیلی دوست دارم بازار سنتر به سایتی مثل digionline یا digikala تبدیل بشه . دوست دارم نظرتونو هم بدونم
-------------------------------
اون حرکتی که عکس ها بعد اپلود شدن منحصرا ارم بازار سنترو میگیرن حرکت فوقالعاده ای بود کلی حال کردم

Digionline با Digikala از یک اسکریپت استفاده نمی کنند دوست من!

Digionline یک سایت آگهی هستش اما Digikala یک فروشگاه اختصاصی

همچنان معتقدم بازارسنتر نباید صرفا یک سایت آگهی باشه! بهتره که بشه کامنت و فیدبک داد !!!

Saleh1st

کاربر سایت
Oct 12, 2005
18
نام
صالح
همون طور که قبلا هم گفتم من کاملا با این سیستم ایجاد شده مخالفم و دلایلش هم مرتبا گفته شده اما با توجه به اینکه 7 سال به صورت رایگان از خدمات این سایت استفاده کردم لازم می دونم هم از مدیریت سایت تشکر کنم و هم اینکه بگم طلبکار از کسی نیستم به خاطر خدمات مجانی! اما شیوه اقتصادی کردن سایت به این صورت خیلی شتابزده بوده و هدایت چند ده هزار نفر از روی اجبار به این مسیر هم نوعی دیکتاتوریه اما حالا که هزینه هایی شده و به نظر میرسه مسیری بدون بازگشته پس جا داره اون چیزی انجام بشه که بهترینه.

دوستان به خیلی موارد اشاره کردن اما به نظر من امنیت مبادله مهمترین چیزه و متاسفانه معمولا قانون اول پرداخت بعد ارسال که کاملا فروشنده مداره اجرا میشه که خودم هم چند بار به عنوان خریدار ازش متضرر شدم و این سیستم امتیاز دهی نه تنها قابل اتکا نیست که بعضا حکم یک دام برای معاملات سنگین تر و ارزشمندتر رو داره. بهتره بازار سنتر مانند سایت Esam خرید رو تضمین کنه و کالا و پول به واسطه اون مبادله بشه چون این شیوه فعلی بازارچه اصلا نباید پولی باشه وقتی کاملا بی طرفه (حتی هزینه ای به اسم پریمیوم هم غلطه!) و تنها باید با ارایه این خدمات رایگان مخاطب جذب کنه و بتونه تبلیغات بگیره و هم خرجش رو در بیاره هم درآمدزایی کنه دقیقا مثل PersianTools.
عملا بازارسنتر میخواد هزینه سرویسی از کاربرا بگیره که نه تنها در همه جا رایگانه بلکه وجود اعضا خودش بزرگترین سرمایه برای سایت هستش تا در آینده بتونه آگهی بفروشه (فکر کنید ف. یس بوک بیاد پولی بشه به خاطر هزینه پهنای باند و هاست! اونوقت الان 1 میلیارد مشتری داشت!؟ یا این قدر پولدار و درآمدزا بود!؟ البته مقایسه درستی نیست و فقط یک مثاله)

پیشنهاد من اینه تا هم متفاوت باشه و هم بی رقیب (صرفا پیشنهاده و یا به عبارتی یک خواهشه)

1. عضویت و خرید و فروش کاملا رایگان
2. استفاده از تبلیغات در سایت (برای پوشش هزینه ها)
3. ایجاد آپشن هایی پولی در سایت که میتونه برای سایت درآمدزایی کنه و قطعا جذاب هم خواهند بود از جمله:

a: تضمین مبادله: که از بابت اون سایت درصدی پول بگیره و واسط بشه (که از راه های مختلفی میتونه صورت بگیره)
b: کارشناسی قیمت: که میتونه بر اساس قیمت روز صورت بگیره و خیلی به خریدار کمک می کنه و به نوعی چنان جذاب میشه که فکر نکنم کسی جنسش رو بدون اون بفروشه و یا حتی کسی بخره!
c: ایجاد مزایده: که به واسطه اهرم هایی سایت میتونه اون رو واقعی کنه تا طرفین زیرش نزنن نه این مسخره بازی ای که الان به اسم مزایده تویه بازارچه ها در جریانه.

لازم به توضیحه هزینه ها باید درصدی باشه چون اینطوری تناسبی بین یک جنس 5 تومانی و یک جنس یک میلیونی نیست.
همچنین حضور فیزیکی مدیریت یا تیم منتخب اون ها در یک دفتر کاری الزامیه که بتونه موارد فوق الذکر رو ساپورت کنه و قطعا به این طریق اساس و پایه محکمی برای بنای یک سایت معتبر ایجاد میشه.

آخرین ویرایش:

vahid.rostam

کاربر سایت
Sep 12, 2011
107
نام
وحید
نظر شخصی بنده هم این است که فقط به خاطر بازارچه کاربر پرمیوم شدم و الان دیگه فقط واسه بازارچه گهگاهی سر میزدم امیدوارم برچیده نشه
هر چند الان کاربر پرمیوم نیستم

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
همون طور که قبلا هم گفتم من کاملا با این سیستم ایجاد شده مخالفم و دلایلش هم مرتبا گفته شده اما با توجه به اینکه 7 سال به صورت رایگان از خدمات این سایت استفاده کردم لازم می دونم هم از مدیریت سایت تشکر کنم و هم اینکه بگم طلبکار از کسی نیستم به خاطر خدمات مجانی! اما شیوه اقتصادی کردن سایت به این صورت خیلی شتابزده بوده و هدایت چند ده هزار نفر از روی اجبار به این مسیر هم نوعی دیکتاتوریه اما حالا که هزینه هایی شده و به نظر میرسه مسیری بدون بازگشته پس جا داره اون چیزی انجام بشه که بهترینه.

دوستان به خیلی موارد اشاره کردن اما به نظر من امنیت مبادله مهمترین چیزه و متاسفانه معمولا قانون اول پرداخت بعد ارسال که کاملا فروشنده مداره اجرا میشه که خودم هم چند بار به عنوان خریدار ازش متضرر شدم و این سیستم امتیاز دهی نه تنها قابل اتکا نیست که بعضا حکم یک دام برای معاملات سنگین تر و ارزشمندتر رو داره. بهتره بازار سنتر مانند سایت Esam خرید رو تضمین کنه و کالا و پول به واسطه اون مبادله بشه چون این شیوه فعلی بازارچه اصلا نباید پولی باشه وقتی کاملا بی طرفه (حتی هزینه ای به اسم پریمیوم هم غلطه!) و تنها باید با ارایه این خدمات رایگان مخاطب جذب کنه و بتونه تبلیغات بگیره و هم خرجش رو در بیاره هم درآمدزایی کنه دقیقا مثل PersianTools.
عملا بازارسنتر میخواد هزینه سرویسی از کاربرا بگیره که نه تنها در همه جا رایگانه بلکه وجود اعضا خودش بزرگترین سرمایه برای سایت هستش تا در آینده بتونه آگهی بفروشه (فکر کنید ف. یس بوک بیاد پولی بشه به خاطر هزینه پهنای باند و هاست! اونوقت الان 1 میلیارد مشتری داشت!؟ یا این قدر پولدار و درآمدزا بود!؟ البته مقایسه درستی نیست و فقط یک مثاله)

پیشنهاد من اینه تا هم متفاوت باشه و هم بی رقیب (صرفا پیشنهاده و یا به عبارتی یک خواهشه)

1. عضویت و خرید و فروش کاملا رایگان
2. استفاده از تبلیغات در سایت (برای پوشش هزینه ها)
3. ایجاد آپشن هایی پولی در سایت که میتونه برای سایت درآمدزایی کنه و قطعا جذاب هم خواهند بود از جمله:

a: تضمین مبادله: که از بابت اون سایت درصدی پول بگیره و واسط بشه (که از راه های مختلفی میتونه صورت بگیره)
b: کارشناسی قیمت: که میتونه بر اساس قیمت روز صورت بگیره و خیلی به خریدار کمک می کنه و به نوعی چنان جذاب میشه که فکر نکنم کسی جنسش رو بدون اون بفروشه و یا حتی کسی بخره!
c: ایجاد مزایده: که به واسطه اهرم هایی سایت میتونه اون رو واقعی کنه تا طرفین زیرش نزنن نه این مسخره بازی ای که الان به اسم مزایده تویه بازارچه ها در جریانه.

لازم به توضیحه هزینه ها باید درصدی باشه چون اینطوری تناسبی بین یک جنس 5 تومانی و یک جنس یک میلیونی نیست.
همچنین حضور فیزیکی مدیریت یا تیم منتخب اون ها در یک دفتر کاری الزامیه که بتونه موارد فوق الذکر رو ساپورت کنه و قطعا به این طریق اساس و پایه محکمی برای بنای یک سایت معتبر ایجاد میشه.

داداش من یک جاهایی از صحبتات رو قبول دارم اما یک مشکل اینجا هست
کسی که بخواد کارشناسی قیمت بکنه باید به بازار مسلط باشه و قیمت تمامی وسائل رو بدونه
حالا اونش به کنار فروشنده میخواد بالاتر از قیمت کارشناسانه بفروشه که اینم جور در نمیاد
کار بازی سنتر خرید و فروش نیست که با ایسام مقایسه بشه کارش اخبار بازی و کنسول هاست
اینجوری مدیران باید کر و زندگی خودشونو تعطیل کنن بزارن تو این کار

Ahd12066

عضو جدید
Dec 17, 2008
43
نام
علیرضا نورانی وطن
نمی دونم که واقعا به نظرات اهمیت داده میشه یا خیر ولی به عنوان کسی که چند سال هزینه پریمیوم رو فقط به خاطر بازارچه دادم، دو تا نکته رو می خواهم بگم :

1- یکی از دوستان هم اشاره کرده بودند که خوبی بازی سنتر اینه که شما میای تو سایت و یه سری به فروم های مورد علاقت میزنی و دست آخر یه چرخی هم تو بازارچه میزنی

ولی اگر قرار باشه فقط به خاطر بازارچه به یه سایت دیگه بری، خوب مشخصه که کاربرای هر دو سایت نصف میشن

آقایون مدیران حتما تو همین چند روز که هنوز هم اتفاقی تیفتاده متوجه ریزش بازدید ها مخصوصا در بازارچه شدند

2- نکته بعدی این که مثلا اگر کسی بخواد 10 تا بازی PS3 بفروشه، باید چیکار کنه ؟ 10 تا 2 تومن واریز کنه و بازی ها رو جدا جدا بذاره برای فروش ؟ به نظر می رسه راهکاری برای این موضوع در نظر گرفته نشده

با توجه به چند تا آگهی که در این چند روز گذاشته شده، طراحی و استایل آگهی ها اصلا خوب به نظر نمی رسه و اگر قرار باشه آگهی ها زیاد باشند به نظر می رسه که نمیشه اطلاعات مورد نظر رو به راحتی به دست آورد و یا برای خریدار اطلاعات رو به درستی و سهولت به نمایش گذاشت

امیدوارم که به این موارد رسیدگی بشه و اگر حتما تصمیم مدیران بر انجام چنین کاری هست، همه جوانب در نظر گرفته شود که هم سایت و هم کاربرانی که بدون اون ها سایت به همچین جایگاهی نمی رسید، متضرر نشن

آخرین ویرایش:

FiFaR

کاربر سایت
Oct 2, 2011
3
خیلی خیلی فکر خوبی بود ... من اطلاع رسانی می کنم

erfan-shojaei

کاربر سایت
May 6, 2011
510
نام
♥Erfan♥
منم حق رو به پست #190 میدم.
یه مشکل دیگه.
شما میگید میتونید مقدار باقیمونده ی پریمیوم رو به اکانت بازار انتقال بدید یا میتونید از همونجا اعتبار بخرید.
حالا من میام اینجا 12 تومن پریمیوم میکنم خودمو بعد میگم انتقال بدید.
اینطوری 12 تومن میدم اینجا 1 سال پریمیوم میشم و اونجا هم 12 تومن اعتبار دارم.
من الان به علی اقا گفتم زحمت انتقال رو بکشند.
اینکارو کردن 3500 تومن رو انتقال دادن ! حالا من هم اینجا 3500 تومنمو پریمیومم هم اونجا اعتبار دارم !
-------------
یه نظر شخصی:
اگه بازار سنتر موند حتما در همین پایین فروم که نوشته بازارچه (فروش اجناس شخصی) اونارو لینک کنید به بازار.نکه کلا تو فروم نباشه بازارچه .
اینطوری حداقل میدونن بازار سنتر ماله بازی ستره.
ice 007
بی طرف:D

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
کاش همین بازارچه قبلیو ادامه میدادین . مدیران عزیز میبینن که اصلا کسی تو بازار فعالیتی نمیکنه و چند نفر معدودی هستن . کاش نظرر سنجی میزاشتین .

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
البته اگه نهایتا قسمت بازارچه تعطیل بشه خیلی از یوزر ها میرن سراغ یه سایت دیگه و نظرات و اخبار و بقیه تاپیک ها رو هم اونجا میزنند و میبینند.....

Real Madrid 9

کاربر سایت
Jun 10, 2011
3,996
نام
M O E I N
البته اگه نهایتا قسمت بازارچه تعطیل بشه خیلی از یوزر ها میرن سراغ یه سایت دیگه و نظرات و اخبار و بقیه تاپیک ها رو هم اونجا میزنند و میبینند.....

من این سایتو خیلی خیلی دوست دارم و همینجا دوستان زیادی مثل دانیال عزیز و حسین و .... گیر اوردم و صابر جونم و امین روله عزیزم . خوب دلم نمیخاد این سایت بدشه ولی چون یچی میبینم گفتم و امیدوارم مدیران با تدبیر بازی سنتر مثل همیشه عالی عمل کنن .

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر