شایعه اطلاعات فراوانی راجع به Xbox جدید لیک شد! همراه با مشخصات کنسول PS5

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
متنی که در ادامه می‌خوانید بر اساس پستی است که در سایت ردیت قرار گرفت و بالافاصله پاک شد، اما خوشبختانه این اطلاعات به لطف کچ گوگل همچنان در دسترس است.
این اطلاعات در حد شایعه خواهند بود و توسط شخص یا مایکروسافت تایید و تکذیب نشده‌اند.
فردی که این اطلاعات را منتشر کرده‌است در قسمتی هم به اطلاعات کنسول PS5 اشاره کرده، اما متن خبر با کلیت Xbox بعدی منتشر گشته‌است.

xbox-logo1.jpg

استودیو های جدید مایکروسافت:

در حال حاضر شرکت مایکروسافت در حال مذاکره با استودیو های فوق است:
- Asobo Studio

- IO Interactive

- Platinum Games

- Turtle Rock Studios

- Bluepoint Games

- Relic Entertainment

- The Farm 51

و استودیو های بیشتری در انگلیس، فرانسه، آلمان، لهستان، اوکراین، فنلاند، کانادا، ژاپن و کره. مایکروسافت به دنبال جذب استعداد های بزرگ و استودیو هایی در تمام نقاط جهان است. در نهایت آن‌ها یک هدف یا شماره خاص برای تعداد استودیو ندارند.

مشخصات کنسول جدید و تاریخ عرضه:

کنسول مخصوص به استریم بازی‌ها:
قیمت: 249$

- CPU: Custom 8 CORES/16 THREADS ZEN 2 CPU

- GPU: Custom NAVI @ 4+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

کنسول خانگی:
قیمت: 499$

- GPU: Custom NAVI @ 12+ TERAFLOPS

- MEMORY: 16GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

هر دو کنسول در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد. دیو کیت‌های کنسول‌های جدید در آپریل یا می سال ۲۰۱۹ در اختیار سازندگان قرار خواهند گرفت. هر دو کنسول دارای پردازنده‌های کاملا سفارشی شده هستند و از تکنیک‌های RayTracing همراه DXR پشتیبانی می‌کنند. اطلاعات بیشتر در این خصوص را در GDC سال آینده خواهیم دید.
Xbox بعدی به صورت کامل از بکوارد پشتیبانی خواهد کرد و قادر خواهد بود تمام بازی‌های Xbox One و همچنین دو کنسول Xbox 360 و Xbox را اجرا کند.

و اما PS5:
مشخصات و قیمت کنسول:
قیمت: 399$

- GPU: Custom NAVI @ 8+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB SSD

هنوز مشخص نشده که آیا کنسول PS5 از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.
تاریخ عرضه PS5 ابتدا در تعطیلات سال ۲۰۱۹ بوده است، اما تاریخ عرضه آن تا سال ۲۰۲۰ به تاخیر افتاده‌ و ممکن است در اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه شود.
اطلاعاتی راجع به پشتیبانی کنسول از قابلیت بکوارد بازی‌های PS4 در دسترس نیست، اما ممکن است دلیل تاخیر عرضه اضافه کردن این قابلیت به کنسول PS5 باشد.

بازی‌های لانچ کنسول جدید Xbox:
- Halo Infinite
بازی برای کنسول Xbox one هم منتشر خواهد شد.

- Forza Motorsport
بازی از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.

- Age of Empires 4

- Perfect Dark

- Killer Instinct 2

- Bleeding Edge

و چند سوپرایز بزرگ دیگر:
اولین سال کنسول جدید بهترین لاین‌آپ تاریخ مایکروسافت خواهد بود.
تعدادی از فرانچایز‌ های قدیمی باز‌ خواهند گشت، ip های جدید از سازندگان جدید، بازی های انحصاری ژاپنی، بازی در سبک مخفیانه به صورت انحصاری و خیلی سوپرایز های بیشتر.

نسل جدید بهترین نسل خواهد بود!
مایکروسافت چندین و چند بمب خبری دارد که در طی ماه‌های آینده آن‌ها را اعلام خواهد کرد. بازی‌های بزرگی که منتظر آن‌ها هستید و بازی‌هایی که انتظار معرفی آن‌ها را ندارید. خرید استودیو های جدید و سرویس‌های بیشتری مثل گیم‌پس.

در نهایت هم فرد لیک کننده ادعا می‌کند که اطلاعات بیشتری دارد، اما می‌خواهد تعدادی از این اطلاعات را به صورت سوپرایز نگه دارد.

آخرین ویرایش:

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
۲ ترا فرق بین ۱۰ و ۱۲ با ۲ تراپلافس فرق بین ۴ و ۶ ترا خیلی متفاوته!!!
سپهر
این اقا کلا اگر پست های قبلیشون رو هم موقع معرفی ONE X دنبال کرده باشید فقط دنبال ترول XBOX هستن
همین اقا پست هایی میذاشت که با قدرت X امکان نداره که کنسول 4K خروجی بده یا اگرم بده بازی های جهان باز رو نمیده
و کلی همون زمان ONE X از این حرف ها میزدن که نتیجه مشخص شد
برای اجرای 4K که همون 10 ترافلاپس هم نسل بعدی فکر نکنم به مشکل بخورن میتونن از قدرت اضافه GPU در اناکوندا میتونن این منابع رو صرف گرافیک کنن
خودت میدونی که حتی 12 ترافلاپس هم نمیتونه به طور کامل از ری تریسینگ پشتیبانی کنه و توی شایعات هم فقط اسم از FORZA اورده بودن براش
من بحثم اینه این اختلاف اگر باشه منابع زیادی به توسعه دهنده میده که ازش برای افکت های گرافیکی و ...... استفاده کنه ولی بازم معتقدم این اختلاف کم نیست

• Like
Reactions: Jack cooper

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بعد از RDR II گفتنی هست Anthem روی X1X به صورت 4K واقعی اجرا میشه

تقریبا همه بازیهای گرافیک محور چند وقت اخیر که هدف شون 4K/30 بوده با کنسول میان نسلی X1X به هدف رسیدند و بازیهایی مثل BFV حتی به صورت 4K/60 (البته بعضا داینامیک)

خلاصه شخصا خیلی بعید میدونم سونی نسل بعد بخواد با پرچم 4K/30 بیاد تو بازار، یک چیز بزرگتر باید داشته باشه

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
اونلی اکس باکس، خداییش چند روزی که نبودی فروم در آرامش بود:D اومدی دوباره دعواها شروع شد :D
ولا بلا من چیزی نگفتم خودشون ریپلای میکنن منم بدون هیچ توهینی جواب ریپلای میدم این که نسل بعدی XBOX کنسول قوی تره مقصرش منم؟ برن یقه سونی و استاد مارک سرنی رو بگیرن نه من رو

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
بعد از RDR II گفتنی هست Anthem روی X1X به صورت 4K واقعی اجرا میشه

تقریبا همه بازیهای گرافیک محور چند وقت اخیر که هدف شون 4K/30 بوده با کنسول میان نسلی X1X به هدف رسیدند و بازیهایی مثل BFV حتی به صورت 4K/60 (البته بعضا داینامیک)

خلاصه شخصا خیلی بعید میدونم سونی نسل بعد بخواد با پرچم 4K/30 بیاد تو بازار، یک چیز بزرگتر باید داشته باشه
علی هر کی ندونه شما که میدونی موقع معرفی و قبل از انتشار ONE X چقدر بعضی افراد ترول میکردن که مایکروسافت دروغ میگه و یک جعبه 500 دلاری امکان نداره 4K واقعی بده
بعد کار به جایی رسید که گفتن ریسینگ که چیزی نداره کار شاقی نکرده 4K میده
اگر میتونه بازی های شوتر رو 4K بده بعدش که گرز4 و کلی بازی دیگه 4K شدن باز بهانه جدید امد که اینا که خطی هستن بازم کاره شاقی نکرده
باز خبر امد که رد دد 2 که جهان باز هست 4K واقعی هست باز بهانه های جدید
ما نفهمیدیم اینا حرف حسابشون چیه

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
علی هر کی ندونه شما که میدونی موقع معرفی و قبل از انتشار ONE X چقدر بعضی افراد ترول میکردن که مایکروسافت دروغ میگه و یک جعبه 500 دلاری امکان نداره 4K واقعی بده
بعد کار به جایی رسید که گفتن ریسینگ که چیزی نداره کار شاقی نکرده 4K میده
اگر میتونه بازی های شوتر رو 4K بده بعدش که گرز4 و کلی بازی دیگه 4K شدن باز بهانه جدید امد که اینا که خطی هستن بازم کاره شاقی نکرده
باز خبر امد که رد دد 2 که جهان باز هست 4K واقعی هست باز بهانه های جدید
ما نفهمیدیم اینا حرف حسابشون چیه

خب انتظار داری اشخاصی که شدیدا طرفدار یه شرکت هستن به همین راحتی ضعف مقابل رقیبی که همیشه داشتن مسخرش میکردن قبول کنن؟[-x

این رفتار کاملا طبیعیه و نباید به خاطرش ناراحت بشی:-bd

Only Xbox

کاربر سایت
Jun 12, 2018
474
خب انتظار داری اشخاصی که شدیدا طرفدار یه شرکت هستن به همین راحتی ضعف مقابل رقیبی که همیشه داشتن مسخرش میکردن قبول کنن؟[-x

این رفتار کاملا طبیعیه و نباید به خاطرش ناراحت بشی
شدیدا حرفت رو قبول دارم ولی ضعف کنسولشون مقصرش ما نیستیم اینکه کنسول پرو کنسول ضعیفی بوده مقصرش مایکروسافت یا شما یا من نبودیم
ما که همیشه در صحنه ایم :-bd ولی عصبانیت از کنسول نسل بعدیشون که طبق گزارش ها کنسول ضعیف تری نسبت به XBOX هست مقصرش ما نیستیم که الان این قدر عصبانی هستن

• Like
Reactions: wii baz

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
شدیدا حرفت رو قبول دارم ولی ضعف کنسولشون مقصرش ما نیستیم اینکه کنسول پرو کنسول ضعیفی بوده مقصرش مایکروسافت یا شما یا من نبودیم
ما که همیشه در صحنه ایم :-bd ولی عصبانیت از کنسول نسل بعدیشون که طبق گزارش ها کنسول ضعیف تری نسبت به XBOX هست مقصرش ما نیستیم که الان این قدر عصبانی هستن

خب دستشون به سونی که نمیرسه و اینجا شما دم دست هستی :Cheesygrin:

• Like
Reactions: Only Xbox

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
ولا بلا من چیزی نگفتم خودشون ریپلای میکنن منم بدون هیچ توهینی جواب ریپلای میدم این که نسل بعدی XBOX کنسول قوی تره مقصرش منم؟ برن یقه سونی و استاد مارک سرنی رو بگیرن نه من رو
از الان xbox برنده نسل میدونی میخوای بهت چیزی نگن! خدا شفات بده:)) میدونم کلا از قصد این کارا رو میکنی ولی یبار میگم دیگه نمیگم اولا سردر تاپیک زده شایعه یعنی 50 درصد احتمال شر و ور بودن و 50 درصد احتمال درست بودنش هست
دوما شاید مایکروسافت یچی از کنسولش درز داده باشه که اونم شک دارم شایعات نسل قبل که غلط بود ولی همه میدونن سونی تا زمان معرفی هیچی از کنسول نمیگه و هیچکی هم نمیبینتش نسل قبل که همین بود
سوما تا الان نه من بازیای جدید مایکروسافت دیدم نه توی فن بوی و نه دیگران اول بزار بیان ببینیم چند چندن بعد حرف بزن با بازیای سونی یا راکستار مقایسشون کن با چهارتا استخدامی که بازیشون از الان شاهکار نمیدونن:)) الانم اون پستت درباره متا 90 بودن gears5 یادم میمونه تا وقتی امد نشونت بدم (من که مثل تو نیستم دوست دارم gears به دوران اوجش برگرده ولی فقط بخاطر ترول کردنای بیخودت تو روز عرضش میام ترولت میکنم چه متا 90 بشه چه نشهB-))

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
دوتا مبحث مهم هست قابل توجه هر دوجناح
یک باتوجه به شکست مایکروسافت توی نسل هشتم امکان قوی‌تر بودن xboxخیلی زیاده قرار نیست همیشه کنسول قوی مال سونی باشه
دو درسته مایکروسافت استودیوهای خوبی جمع کرده ولی قطعا کیفیت کل استودیوهای سونی ونیز تجربه شون حداقل تو بُعد آفلاین بیشتره بعدشم این استودیوهای جدید مایکروسافت بعضیاشون هنوز هیچ بازی ای برای مایکروسافت نساختن ببینیم کیفیتشون چجوریاست
پس
از الان کنسولی برنده یا بازنده ندونیم مخصوصا سونی نشون داده تا دقیقه نود غیرقابل پیش بینی هست
بشخصه فکرمیکنم نسل بعد رقابت خیلی شدید باشه و به اون صورت با اختلاف برنده و بازنده ای وجود نداشته باشه

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
455707346_83284.jpg

طبق تحلیل های بیاند هر ترافلاپس Navi حدود 30-40% شیدرتروپوت بیشتری نسبت به GCN داره
سی پیو بین 7-10 برابر سریعتر از نسل فعلی
جی پی یو بین 2-3 برابر
ایکسباکس هم خیلی قویتره(فعلا در حد اطلاعات فعلی)
در کل میخوام بگم جفت کنسولهای نسل بعد خیلی قوی هستن

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی

این رفتار کاملا طبیعیه و نباید به خاطرش ناراحت بشی:-bd
داداش میخوای شما در مورد طرفداری شدید از یه شرکت یه مقدار بیشتر فکر کنی؟؟این چند وقته سر طرفداریت از اپیک یه جماعتی اب قند لازم شدن از بس باهات بحث کردن و قانع نشدی

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
View attachment 100468

طبق تحلیل های بیاند هر ترافلاپس Navi حدود 30-40% شیدرتروپوت بیشتری نسبت به GCN داره
سی پیو بین 7-10 برابر سریعتر از نسل فعلی
جی پی یو بین 2-3 برابر
ایکسباکس هم خیلی قویتره(فعلا در حد اطلاعات فعلی)
در کل میخوام بگم جفت کنسولهای نسل بعد خیلی قوی هستن
اینا رسمیه یا در حد همون شایعه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر