شایعه اطلاعات فراوانی راجع به Xbox جدید لیک شد! همراه با مشخصات کنسول PS5

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,774
نام
Bahram
متنی که در ادامه می‌خوانید بر اساس پستی است که در سایت ردیت قرار گرفت و بالافاصله پاک شد، اما خوشبختانه این اطلاعات به لطف کچ گوگل همچنان در دسترس است.
این اطلاعات در حد شایعه خواهند بود و توسط شخص یا مایکروسافت تایید و تکذیب نشده‌اند.
فردی که این اطلاعات را منتشر کرده‌است در قسمتی هم به اطلاعات کنسول PS5 اشاره کرده، اما متن خبر با کلیت Xbox بعدی منتشر گشته‌است.

xbox-logo1.jpg

استودیو های جدید مایکروسافت:

در حال حاضر شرکت مایکروسافت در حال مذاکره با استودیو های فوق است:
- Asobo Studio

- IO Interactive

- Platinum Games

- Turtle Rock Studios

- Bluepoint Games

- Relic Entertainment

- The Farm 51

و استودیو های بیشتری در انگلیس، فرانسه، آلمان، لهستان، اوکراین، فنلاند، کانادا، ژاپن و کره. مایکروسافت به دنبال جذب استعداد های بزرگ و استودیو هایی در تمام نقاط جهان است. در نهایت آن‌ها یک هدف یا شماره خاص برای تعداد استودیو ندارند.

مشخصات کنسول جدید و تاریخ عرضه:

کنسول مخصوص به استریم بازی‌ها:
قیمت: 249$

- CPU: Custom 8 CORES/16 THREADS ZEN 2 CPU

- GPU: Custom NAVI @ 4+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

کنسول خانگی:
قیمت: 499$

- GPU: Custom NAVI @ 12+ TERAFLOPS

- MEMORY: 16GB GDDR6

- STORAGE: 1TB NVMe SSD @ 1+GB/s

- DIRECTX Raytracing + MS AI

هر دو کنسول در تعطیلات سال ۲۰۲۰ منتشر خواهند شد. دیو کیت‌های کنسول‌های جدید در آپریل یا می سال ۲۰۱۹ در اختیار سازندگان قرار خواهند گرفت. هر دو کنسول دارای پردازنده‌های کاملا سفارشی شده هستند و از تکنیک‌های RayTracing همراه DXR پشتیبانی می‌کنند. اطلاعات بیشتر در این خصوص را در GDC سال آینده خواهیم دید.
Xbox بعدی به صورت کامل از بکوارد پشتیبانی خواهد کرد و قادر خواهد بود تمام بازی‌های Xbox One و همچنین دو کنسول Xbox 360 و Xbox را اجرا کند.

و اما PS5:
مشخصات و قیمت کنسول:
قیمت: 399$

- GPU: Custom NAVI @ 8+ TERAFLOPS

- MEMORY: 12GB GDDR6

- STORAGE: 1TB SSD

هنوز مشخص نشده که آیا کنسول PS5 از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.
تاریخ عرضه PS5 ابتدا در تعطیلات سال ۲۰۱۹ بوده است، اما تاریخ عرضه آن تا سال ۲۰۲۰ به تاخیر افتاده‌ و ممکن است در اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه شود.
اطلاعاتی راجع به پشتیبانی کنسول از قابلیت بکوارد بازی‌های PS4 در دسترس نیست، اما ممکن است دلیل تاخیر عرضه اضافه کردن این قابلیت به کنسول PS5 باشد.

بازی‌های لانچ کنسول جدید Xbox:
- Halo Infinite
بازی برای کنسول Xbox one هم منتشر خواهد شد.

- Forza Motorsport
بازی از RayTracing پشتیبانی خواهد کرد.

- Age of Empires 4

- Perfect Dark

- Killer Instinct 2

- Bleeding Edge

و چند سوپرایز بزرگ دیگر:
اولین سال کنسول جدید بهترین لاین‌آپ تاریخ مایکروسافت خواهد بود.
تعدادی از فرانچایز‌ های قدیمی باز‌ خواهند گشت، ip های جدید از سازندگان جدید، بازی های انحصاری ژاپنی، بازی در سبک مخفیانه به صورت انحصاری و خیلی سوپرایز های بیشتر.

نسل جدید بهترین نسل خواهد بود!
مایکروسافت چندین و چند بمب خبری دارد که در طی ماه‌های آینده آن‌ها را اعلام خواهد کرد. بازی‌های بزرگی که منتظر آن‌ها هستید و بازی‌هایی که انتظار معرفی آن‌ها را ندارید. خرید استودیو های جدید و سرویس‌های بیشتری مثل گیم‌پس.

در نهایت هم فرد لیک کننده ادعا می‌کند که اطلاعات بیشتری دارد، اما می‌خواهد تعدادی از این اطلاعات را به صورت سوپرایز نگه دارد.

آخرین ویرایش:

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,635
نام
امین
می دونید مشکل این خبر چیه؟ ps5 از xbox جدید قویتره!
برای همین تبدیل شده به ویش لیست و جوک و شایعه بدون منبع!!
خدا به سر شاهده اگر قدرت ps5 تو این شایعه بیشتر بود، دوستان روش سوجده میکردن و از زیر سنگ هم که شده برای یکان یکانه بندهای خبر منابع موثق و دلایل کاملا منطقی پیدا می کردن.
این اپیدمی خداوندگار پنداری سونی تقریبا در تمام دنیا میشه پیدا کرد ولی در بازیسنتر ما در این زمینه به سطح لجندری رسیدیم و استاندارد جدیدی رو به جهانیان ارائه کردیم. دور از ذهن نیست کتابی آسمانی از سوی ذوب شدگان در سونی منتشر بشه تا پیروانش به آیین سونیالیسم بگرویند.
.
برای شایعه دنبال منبع موثق میگردن که منتشر کنندش از ایدی معتبر هم استفاده کرده باشه!
قیمت کنسول رو با توجه به ssd غیر معقول می دونن چون یادشون رفته ps3 با ضرر فروخته میشد!
مذاکره و خرید استادیوها رو خنده دار میدونن در حالی که بارها در همین زمینه تبدیل به پوکر فیس شدن!
این چیزها برای ذوب شده ها کاملا عادیه چون اونا دوست دارن همه آدما دنیا رو به همون شکلی که اونا می بینن، ببینن

سلام دوست قدیمی.
تو نگارش جمله اشتباه کردی همون خط اول و منظورت رو برعکس رسوندی:D

به عنوان یه ذوب شده میگم که خدا شاهده واسم مهم نیست کنسول مایکرو قوی تر باشه یا ضعیف تر چون واسه من ذوبی تنها نکته مهم وجود انحصاری "با کیفیت" هست و سونی از بدو تاسیس این مورد و همیشه رعایت کرده و خیال ذوبی ها رو راحت کرده\m/

من نه قصد خرید ایکس بعدی رو دارم نه علاقه ای به معدود انحصاری های کنسولیش دارم:D
پس یه تمایزی قائل شید تو ذوبی ها که عده ای شاید حتی علاقه ای به مشخصات کنسول رقیب ندارن و تو فازه ولایت مداری خودشون هستند و اصلن هم دوست ندارن همه دنیا رو مثل اونا ببینن:">

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
سلام دوست قدیمی.

به عنوان یه ذوب شده میگم که خدا شاهده واسم مهم نیست کنسول مایکرو قوی تر باشه یا ضعیف تر چون واسه من ذوبی تنها نکته مهم وجود انحصاری "با کیفیت" هست و سونی از بدو تاسیس این مورد و همیشه رعایت کرده و خیال ذوبی ها رو راحت کرده\m/

من نه قصد خرید ایکس بعدی رو دارم نه علاقه ای به معدود انحصاری های کنسولیش دارم:D
پس یه تمایزی قائل شید تو ذوبی ها که عده ای شاید حتی علاقه ای به مشخصات کنسول رقیب ندارن و تو فازه ولایت مداری خودشون هستند و اصلن هم دوست ندارن همه دنیا رو مثل اونا ببینن:">

خب نکته همین جاست که وقتی کنسولی از نظر فروش ضعیف عمل کنه محتوا درستی هم دریافت نخواهد کرد و اینکه وقتی فاصله گرافیکی زیاد باشه در نهایت اختلاف هست با نمایشی که نشون دادن و بازی که روی کنسول ضعیف اجرا میشه!:Exclaim:

حالا این نسل فروش Xbox تقریبا نصف PS4 بود ولی توی بحث فروش نرم افزار اینقدر اختلاف نبود وگرنه ممکن بود بازی های زیادی برای Xbox منتشر نشه!:cool:

حالا نسل بعد ممکنه این بلا سر سونی بیاد...:Lightbulb:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
خب نکته همین جاست که وقتی کنسولی از نظر فروش ضعیف عمل کنه محتوا درستی هم دریافت نخواهد کرد و اینکه وقتی فاصله گرافیکی زیاد باشه در نهایت اختلاف هست با نمایشی که نشون دادن و بازی که روی کنسول ضعیف اجرا میشه!:Exclaim:

حالا این نسل فروش Xbox تقریبا نصف PS4 بود ولی توی بحث فروش نرم افزار اینقدر اختلاف نبود وگرنه ممکن بود بازی های زیادی برای Xbox منتشر نشه!:cool:

حتی یک ثانیه هم این تصور رو به خودت راه نده که ps5 خصوصا تو سال اول فروشش بد میشه . مگه اینکه بیاد مثلاً. Vr رو اجباری کنه و کنسول رو ۷۰۰ -۸۰۰ دلار بفروشه و بگه vr جز جز جدایی نشدنی از کنسول ماست وباقیشم خودتون میدونید. حتی با این وجودم تفاوت عملکرد اینقدر تو این نسل زیاد بوده ، که با همچین چیزایی فکر نکنم اتفاق اول این نسل تکرار شه .
هیچ شکی ندارم فروش ps5 تو لانچ شگفت انگیزه

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,635
نام
امین

منکر این نیستم که ممکنه ضعیف ظاهر شدن تو بازی های مولتی اثر خودشو تو فروش بزاره اونم واسه بی طرف ها.
چون عمده ضعف فروش ماکرو رو من ضعیف بودن کنسول نمیدونم, همون نبود انحصاری کنسولی میدونم.
کسی فاز گراف داشته باشه میره سراغ pc.
تو فروش که محاله بزنه بالا به اندازه این نسل!
مثالش امثال من که بخوایم به خاطر بهتر اجرا شدن بازی های مولتی قید انحصاری ها رو بزنیم و بین این دوتا بریم سمته x.(اگه فقط یه انتخاب باشه):D

---
بعید میدونم این حالت واسه سونی پیش بیاد چون همیشه طرفدار وفادار رو داره و تحت هر شرایطی حمایتش میکنن از جمله خودم :D
البته بی دلیل هم نیست و منطقی نگاه کنیم سونی کم نگذاشته واسه طرفداراش.

آخرین ویرایش:

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,903
سلام دوست قدیمی.

سلام دوست قدیمی امین جان.
بله جابه جا نوشته بودم و اصلاحش کردم.
نه من نه هیچکس دیگه نمیتونه اثبات کنه این شایعه واقعیت داره یا خیر. تا روز واقعه فرا برسه
خودت میدونی که من سونی فن هستم. ولی مساله اینجاست که بعضی ها متعصبانه با همه چیز برخورد می کنن و این دقیقا چیزیه که باعث عقب افتادگی ما در تمام زمینه ها شده. گیم که در ایران تو حاشیه اس. و منم اندازه خودم تلاش میکنم با این خدا سازیها و تعصب ها مبارزه کنم.
در این ترد هم به صورت مشهود متعصبانه دارن با این شایعه برخورد می کنن و دلیلش هم همون جمله ایه که اول پست قبلیم گفتم که البته برعکس نوشتم!
الان چندین پست در مورد قیمت ssd نوشته شده که به زور میخان ثابت کنن با این قیمت نمیشه کنسول رو جمع کرد.
زمانی که ps 3 عرضه شد. bd player ها حدودا 300 دلار قیمت داشتن! پس به این وسیله نمیشه این شایعه رو نا معتبر دونست. البته که پر واضحه تک تک قطعات به همین شکل هستند. همین الان یه کارت گرافیک حدودا 8 ترافلاپسی 400 دلار قیمت داره...
در موارد دیگه هم دوستان مثال های زیادی زدن و من دیگه تکرارشون نمی کنم.
من به عنوان یه سونی فن برای فیل اسپنسر احترام بسیار زیادی قائلم و اینو یقین دارم که در نسل آینده تمام قواعد عوض خواهد شد. اسپنسر ایکس باکس رو در شرایط بحرانی تحویل گرفت و آبرومندانه داره نسل رو به اتمام میرسونه. مطمعن هستم خبرهای شگرفی در آینده نزدیک از ایکس باکس خواهیم شنید. و امیدوارم همه چیز رو با تعصب تخریب نکنیم

آخرین ویرایش:

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
منکر این نیستم که ممکنه ضعیف ظاهر شدن تو بازی های مولتی اثر خودشو تو فروش بزاره اونم واسه بی طرف ها.
چون عمده ضعف فروش ماکرو رو من ضعیف بودن کنسول نمیدونم, همون نبود انحصاری کنسولی میدونم.
کسی فاز گراف داشته باشه میره سراغ pc.
تو فروش که محاله بزنه بالا به اندازه این نسل!
مثالش امثال که بخوایم به خاطر بهتر اجرا شدن بازی های مولتی قید انحصاری ها رو بزنیم و بین این دوتا بریم سمته x.(اگه فقط یه انتخاب باشه):D

---
بعید میدونم این حالت واسه سونی پیش بیاد چون همیشه طرفدار وفادار رو داره و تحت هر شرایطی حمایتش میکنن از جمله خودم :D
البته بی دلیل هم نیست و منطقی نگاه کنیم سونی کم نگذاشته واسه طرفداراش.

ببین یه سری ها با کنسول راحتن و هر کاری کنی PC باز نمیشن![-x

یه نکته مهم اینه که شخص چقدر نرم افزار و سرویس روی کنسولش بخره و در نهایت سود سازنده کنسول از این موارده نه صرفا سخت افزار!:boo:

در نتیجه خیلی ها ممکنه هر 2 تا کنسول تهیه کنن ولی بیشترین هزینه رو برای بازی ها و سرویس ها روی کنسول قوی تر بکنن و اینجا اتفاقی هست که به ضرر کنسول ضعیف تر میفته!:Punish:

آخرین نکته هم اینه که خیلی ها آشنایی با انحصاری های کنسول ندارن و سراغ کنسولی میرن که توی بازار حضور قوی تره داره و اسمش بیشتر شنیده میشه!:Tick:

SepehrR

کاربر سایت
May 23, 2006
1,686
نام
Sepehr

اختلاف بیشتر نبوده باشه، کمتر نبوده!

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
هم معنی تغییر نسل رو می‌دونم هم معنی قدرت قیمت رو ، اون چیزایی که تو لیست کردی نیاز به یه سیستم خیلی گرون تر از ۵۰۰ دلاری داره . همون طوری که گفتی قیمت برات مهم نیست .

جدا از اینکه ناتی داگ کلا دنیای عظیم نمیسازه .که بخواد در آینده عظیم ترش کنه.
من گفتم تا حدودی نه کامل.
چرا میپیچونی قضیه رو.
هوش مصنوعی و تعداد زیاد انیمیشن ها و دنیای رعال تر و غیره جز کارهای ناتی داگ حساب نمیشه.عجب
بازم میگم چه 300 چه 500 دلار چه 1000دلار.این موارد باید در حد قابل قبول تو نسل بعد پیاده بشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,038
نام
مازیار
w2g6_img_20190123_140206_886.jpg

اگه این لیک فیک نباشه ، احتمالا gpu کنسول بعدی سونی در رنج ۳۰۷۰ خواهد بود.
من همچنان نگران cpu ام ، اگه این شایعه ۳.۲ گیگاهرتزی درست باشه اصلا چنگی به دل نمیزنه

• Like
Reactions: AMIN-1399F

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
w2g6_img_20190123_140206_886.jpg

اگه این لیک فیک نباشه ، احتمالا gpu کنسول بعدی سونی در رنج ۳۰۷۰ خواهد بود.
من همچنان نگران cpu ام ، اگه این شایعه ۳.۲ گیگاهرتزی درست باشه اصلا چنگی به دل نمیزنه

این دیگه خیلی تخیلی هست و حالا اطلاعات AMD درز کرده باشه و Nvidia که حالا حالا ها خبری از سری جدید گرافیک هاش نیست که کسی بخواد حتی TDP رو لیک کنه!:blink:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
About the reddit leak.

1. The hardware is partially true
  2. Storage is true
  3. Raytracing is true
  4. Lockhart is not Streaming box
  5. Xbox SoC codename is Anubis, check AMD's plan
  6. MS AI is not a part of the hardware, in other words, never heard of TPU or ASIC like it
  7. How to implement Raytracing? See GDC 2019
  8. Why they make a decision like Lockhart? See GDC 2019
  9. Why there still no DevKit? After GDC 2019

این رو یکی از اینسایدرهای ریست‌ارا گفته که قبلا تایید شده بود توسط مدیریت سایت :D

گفته مشخصات سخت‌افزار (احتمالا فقط ایکس باکس) نسبتا درست هست
فضای ذخیره سازی (بخش Storage) درست هست
ری‌تریسینگ درست هست
لاکهارت استریمینگ باکس نیست
کدنیم چیپ ایکس باکس Anubis هست
نوشته MS AI بخشی از سخت افزار نیست و راجب این چیزی نشنیده
در مورد نحوه بکارگیری ری‌تریسینگ تو GDC توضیح میدن
چرا تصمیمی مثل لاکهارت گرفتن؟ در GDC توضیح میدن
چرا هنوز دوکیت ندادن؟ بعد از GDC

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
یک نکته‌ای که وجود داره اینه که اگر اشتباه نکنم طبق صحبت‌های قبلی یک دوکیت قرار هست بدن که بازی سازها میتونن ازش برای ساخت و تست بازی‌ها در شرایط مختلف و کنسول‌های مختلف استفاده کنن و تو مدهای مختلف کار میکنه، شبیه چیزی که برای وان ایکس و وان اس انجام دادن و دوکیت قوی تر از وان ایکس در اختیار بازیساز ها قرار دادن.

حالا اگر بخوان برای اسکارلت هم همچین کاری کنن یعنی ممکنه بخوان دوکیتی رو بدن که از آناکوندا هم قوی‌تر باشه و بازیساز ها بتونن بازیهاشون رو برای کنسول قوی‌تر هم بهینه کنن. :D

باید صبر کرد و دید که چی میشه ولی واقعا صبر برای GDC سخت هست با این حساب. کلی اتفاق جدی در مورد بخش گیمینگ مایکروسافت قرار هست بیافته. از معرفی گیم پس برای PC گرفته تا تکنولوژی جدیدی که برای ساخت بازی مشترک بین ویندوز و کنسول میخوان استفاده کنن تا معرفی سخت افزار و دوکیت و کنسول جدید تا ری تریسینگ و ... :D جالب انگیز داره میشه اتفاقات :D

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
یک نکته‌ای که وجود داره اینه که اگر اشتباه نکنم طبق صحبت‌های قبلی یک دوکیت قرار هست بدن که بازی سازها میتونن ازش برای ساخت و تست بازی‌ها در شرایط مختلف و کنسول‌های مختلف استفاده کنن و تو مدهای مختلف کار میکنه، شبیه چیزی که برای وان ایکس و وان اس انجام دادن و دوکیت قوی تر از وان ایکس در اختیار بازیساز ها قرار دادن.

حالا اگر بخوان برای اسکارلت هم همچین کاری کنن یعنی ممکنه بخوان دوکیتی رو بدن که از آناکوندا هم قوی‌تر باشه و بازیساز ها بتونن بازیهاشون رو برای کنسول قوی‌تر هم بهینه کنن. :D

باید صبر کرد و دید که چی میشه ولی واقعا صبر برای GDC سخت هست با این حساب. کلی اتفاق جدی در مورد بخش گیمینگ مایکروسافت قرار هست بیافته. از معرفی گیم پس برای PC گرفته تا تکنولوژی جدیدی که برای ساخت بازی مشترک بین ویندوز و کنسول میخوان استفاده کنن تا معرفی سخت افزار و دوکیت و کنسول جدید تا ری تریسینگ و ... :D جالب انگیز داره میشه اتفاقات :D
اصلا به این دو کنسول کردن حس خوبی ندارم
اینجوری بیس گرافیکی هر بازی روی کنسول ضعیف تر قاعدتا باید بسته بشه و نهایتا تو کنسول قویتر رزولوشن و درکل ایمیج کوآیلیتی بهتری ببینیم
گیریم که کلی افکتهای گرافیکی بهتر هم ببینیم منظورم همون بیس هست
نمیدونم امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
اصلا به این دو کنسول کردن حس خوبی ندارم
اینجوری بیس گرافیکی هر بازی روی کنسول ضعیف تر قاعدتا باید بسته بشه و نهایتا تو کنسول قویتر رزولوشن و درکل ایمیج کوآیلیتی بهتری ببینیم
گیریم که کلی افکتهای گرافیکی بهتر هم ببینیم منظورم همون بیس هست
نمیدونم امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

والا یه اینسایدر دیگه گفته بود که لاکهارت بین 6-8 TF قدرت داره که اگر نزدیک 8 باشه میشه گفت قدرتش کم بیش شبیه به PS5 میشه و با توجه به CPU شبیه و رم و ... میشه انتظار داشت با یک تغییر رزلوشن تفاوت کار در بیاد. حالا صرف نظر از ری تریسینگ که خودش میتونه یک عامل مهم تأثیر گذار باشه برای نسل بعد. حالا یا PS5 هم ساپورت میکنه یا نه اون معلوم نیست، ولی این خودش یک جهش گرافیکی تأثیرگذار هست. یعنی اگر مایکروسافت بتونه لاکهارت رو خوب جمع کنه دیگه چندان مشکلی پیش نمیاد چون شبیه به PS5 میشه (فرض بر اینکه PS5 هم بین 8-10 TF قدرت پردازشی داشته باشه).

از اونطرف اگر واقعا بتونن روی آناکوندا به 12TF برسن میشه به این فکر کرد که با رزلوشن ثابت بتونن فریم رو افزایش بدن که این خودش خیلی مهم و اثرگذار میتونه باشه و یه تفاوت معنا دار هست. البته بعید میدونم هر دو کنسول رو بتونن امسال عرضه کنن. پس برای گرافیک بر خلاف وان S و وان X که بیشتر به تفاوت رزلوشن خلاصه میشد میشه تفاوت معنا دار در فریم ریت تو بیشتر بازیها رو دید که نکته مثبت هست.

با توجه به چیزهایی که گفتم من خوشبین هستم نسبت به این قضیه چون هم گزینه «کنسول ارزانتر» رو به مایکروسافت میده (اونم با حفظ کیفیت مناسب) و هم گزینه «کنسول قویتر» با بهترین خروجی. اگر مارکتینگ خوبی هم داشته باشن نتیجه خیلی خوبی میتونن بگیرن.

• Like
Reactions: Only Xbox

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
یک خبر جدید اومده که معلوم نیست چقدر صحت داشته باشه یک سایت ادعا کرده که مایکروسافت همونطور که قرار هست موس و کیبورد رو بیاره برای کنسول خودش میخواد کاری کنه که هر ویندوز 10 بتونه به UI کنسول و خود کنسول در واقع تبدیل بشه. یه چیزی شبیه به همون ایده Steam Machine ولی خب اینکه بتونن همه بازیها رو بین کنسول و PC به اشتراک بذارن از طریق XBPA مشخص نیست (به لحاظ قانونی) اما انگار کار رو خیلی ساده میکنه.

اگر بتونن چنین کاری کنن دیگه فرق بین خرید ایکس باکس و PC کلا ممکنه از بین بره :D

[1] - Google Translate
[2] - Google Translate

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر