اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
من الان پرو دارم رو 1080 صدای خاصی نمیده اون ps4 فت مال لانچ بود اگه یه پره داشت مطمءنا پرواز می‌کرد ;))
من ps4 فت داشتم پرو ندارم ولی خیلی صدای فن بالاست در صورتی که وان های معمولی هم همچین صدایی نمیدن که ps4 میده
ONE X که خودم دارم از دیوار صدا میاد ولی از این کنسول نه تازه اگر در سکوت مطلق هم بازی کنی روی تنظیمات 4K گرز4 یا توم ریدر صدای معمولی داره مثل فن های PS2 فت ولی PS4 ها صدای جت میدن
مشخصه یه جای کار میلنگه حالا یا به خاطر ابعاد PS4 هست یا بحث دیگه
روی پرو هم این مشکل هست شماچون 1080 بازی میکنین احساس نمیکنین ولی کافیه بازی هایی مثل همین GOD OF WAR رو اپدیت های مخصوص پرو برای رزولوشن بالا رو بگیرین خیلی ها ناراضی هستن
حتی زمانی که پرو امد یوتیوب پر بود از عکس هایی که روی پرو تخم مرغ اپ پز میکردن

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
من ps4 فت داشتم پرو ندارم ولی خیلی صدای فن بالاست در صورتی که وان های معمولی هم همچین صدایی نمیدن که ps4 میده
ONE X که خودم دارم از دیوار صدا میاد ولی از این کنسول نه تازه اگر در سکوت مطلق هم بازی کنی روی تنظیمات 4K گرز4 یا توم ریدر صدای معمولی داره مثل فن های PS2 فت ولی PS4 ها صدای جت میدن
مشخصه یه جای کار میلنگه حالا یا به خاطر ابعاد PS4 هست یا بحث دیگه
روی پرو هم این مشکل هست شماچون 1080 بازی میکنین احساس نمیکنین ولی کافیه بازی هایی مثل همین GOD OF WAR رو اپدیت های مخصوص پرو برای رزولوشن بالا رو بگیرین خیلی ها ناراضی هستن
حتی زمانی که پرو امد یوتیوب پر بود از عکس هایی که روی پرو تخم مرغ اپ پز میکردن
من گاد اف وارو زده بودم رو فریم بیشتر بجا گرافیک فک کنم یه ذره cpu بیشتر درگیر میشد، tvم کلا 4kنیست

• Like
Reactions: X B I T B

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
من گاد اف وارو زده بودم رو فریم بیشتر بجا گرافیک فک کنم یه ذره cpu بیشتر درگیر میشد، tvم کلا 4kنیست
روی فریم بالاتر صدا خیلی کمتر میشه
خدا بهت رحم کرده روی رزولوشن بالا نذاشتی اگر شب ها در سکوت بازی کنی اوجاست که میخوای با هم تبر کریتوس بیفتی به جون کنسول:D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
روی فریم بالاتر صدا خیلی کمتر میشه
خدا بهت رحم کرده روی رزولوشن بالا نذاشتی اگر شب ها در سکوت بازی کنی اوجاست که میخوای با هم تبر کریتوس بیفتی به جون کنسول:D
با بازیش حال نکردم بزور تموم کردم بعدشم تو اطاق خودم بازی میکنم شباهم یا اینجام یا فوتبال میبینم بازی نمیکنم شب زیاد :D

• Like

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
با بازیش حال نکردم بزور تموم کردم بعدشم تو اطاق خودم بازی میکنم شباهم یا اینجام یا فوتبال میبینم بازی نمیکنم شب زیاد :D
اتفاقا شب ها بیشتر حال میده :D
گاد که خوب بود خداییش ولی همون تنوع کم دشمناش خیلی اذیت میکرد انگار فکر میکردی اکثرا همون قبلی ها هستن فقط رنگ ها عوض میشد ولی تفاوت نمیکردن البته غیر از والکری ها
بالدر هم خیلی دیگه کش دادنش درسته میخواست اخرش ربط بده به شروع روگناروگ ولی دیگه جنگیدن باهاش خیلی زیاد شد توی بازی
ولی در کل خیلی خوب بود بازیش داستانش معرکه بود یه تنه پرچم سینگل پلیر رو برد بالا

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
من هنوز PS4 لانچ رو دارم صدای فن کمی بالاست ولی دستگاه رو به صورت افقی بزارید خیلی صدای فن کمتر میشه. والا من GOD که بازی میکنم صدای فن کاملا معمولی هست ولی وقتی R6 میزنم میره رو Turbo :D

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
اتفاقا شب ها بیشتر حال میده :D
گاد که خوب بود خداییش ولی همون تنوع کم دشمناش خیلی اذیت میکرد انگار فکر میکردی اکثرا همون قبلی ها هستن فقط رنگ ها عوض میشد ولی تفاوت نمیکردن البته غیر از والکری ها
بالدر هم خیلی دیگه کش دادنش درسته میخواست اخرش ربط بده به شروع روگناروگ ولی دیگه جنگیدن باهاش خیلی زیاد شد توی بازی
ولی در کل خیلی خوب بود بازیش داستانش معرکه بود یه تنه پرچم سینگل پلیر رو برد بالا
بازی همه چی بود جز هک اند اسلش

• Like

g4mer

XBOX 20/20
کاربر سایت
Nov 18, 2017
2,310
نام
سعید ربانی
چه ربطی به AMD داره؟! اینتل و انویدیا داغ نمیکنن؟!
به خاطر ابعاد کوچیک کنسول باید از خنک کننده های مدل Blower استفاده کنن که صدای نسبتا بیشتری داره
کارت گرافیک هایی هم که خنک کننده Blower دارن نسبت به کارت های با خنک کننده های open-air صدا و نویز بیشتری دارن که اتفاقا اونا هم اکثرا در کیس های خیلی کوچیک کاربرد دارن
نه به این صورت
از اول همینطور بوده همیشه Amd حدالقل 10 درجه دمای بالاتری نسبت به اینتل داره
دلیل علمیشو نمیدونم اما همیشه amd در کنار بار مصرفی بالاتر ضعف دیگش دمای بالاترش بوده
حالا کمپانیای تولید کننده میان آورکلاکشم میکنن خوب معلومه نیاز به تهویه بهتر و دور فن بالاترم میشه

• Like

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,376
نام
رامین
معلومه حال نکردی چون زد بازی محبوبتو پکوند :D اخی خسته نشی که به زوووووووور تمومش کردی :))

آره این وسط به شما چه ارتباطی داره؟
ربطش به اینه که وسط تاپیک مشخصات PS5 هم میای GOW میکوبی ، میدونم تو فصل جوایز چه سختی کشیدی ولی دلیل نمیشه از اب گل الود بیای ماهی بگیری

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
معلومه حال نکردی چون زد بازی محبوبتو پکوند :D اخی خسته نشی که به زوووووووور تمومش کردی :))

ربطش به اینه که وسط تاپیک مشخصات PS5 هم میای GOW میکوبی ، میدونم تو فصل جوایز چه سختی کشیدی ولی دلیل نمیشه از اب گل الود بیای ماهی بگیری
اولا اون زمان من به دلایلی بی سی نیومدم که چیزی بکشم
ثانیا اون دوستمون بحثو شروع کرد در موردgow

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
نه به این صورت
از اول همینطور بوده همیشه Amd حدالقل 10 درجه دمای بالاتری نسبت به اینتل داره
دلیل علمیشو نمیدونم اما همیشه amd در کنار بار مصرفی بالاتر ضعف دیگش دمای بالاترش بوده
حالا کمپانیای تولید کننده میان آورکلاکشم میکنن خوب معلومه نیاز به تهویه بهتر و دور فن بالاترم میشه
قبلا آره اما الان پردازنده های رایزن که تو PS5 و Xbox بعدی هستن به دلیل معماری 7 نانومتری از اینتل ها هم مصرف کمتری دارن و هم خنک تر کار میکنن
اما در مورد گرافیک هنوز چیزی معلوم نیست چون سری NAVI هنوز معرفی نشده که مصرفشو ببینیم
کنسول ساز ها هم تا جایی میدونم اورکلاک نمیکنن بلکه برعکس کلاک رو میارن پایین تر تا مصرف و دما کنترل بشه

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
یکی دیگه از منابع گفته کنسول های ps و Xbox از گوگل قوی ترن به نظرم ۱۲ ترافلاپس قطعیه

• Like
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر