اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,797
نام
حامد
مال مودم منم هم اینه
View attachment 234658
الان میشه فهمید که فیبر نوری یا vdsl رو میشه استفاده کرد ؟
برای فیبر که باید ببینی کافو چقدر تا خونه فاصله داره و ایا شرکت مخابراتی اصلا محدوده شما رو میده یا نه.
به طور مثال محله ما رو کلا جوابگو نیستن. حتی شما بگو کافو مخابرات دم در خونه باشه.
برای vdsl والا اطلاعی ندارم که چطوری و با چه شرایطی خط میفروشن
ولی شرایط snr خط شما اصلا خوب نیست. یه بار از سر خط هم چک کن ببین همین وضعیت هست؟ حداقل باید بیاد روی 10 وگرنه خط خیلی نویز داره. محدوده روی 30 برای snr ایده ال ترین حالت هست

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
برای فیبر که باید ببینی کافو چقدر تا خونه فاصله داره و ایا شرکت مخابراتی اصلا محدوده شما رو میده یا نه.
به طور مثال محله ما رو کلا جوابگو نیستن. حتی شما بگو کافو مخابرات دم در خونه باشه.
برای vdsl والا اطلاعی ندارم که چطوری و با چه شرایطی خط میفروشن
ولی شرایط snr خط شما اصلا خوب نیست. یه بار از سر خط هم چک کن ببین همین وضعیت هست؟ حداقل باید بیاد روی 10 وگرنه خط خیلی نویز داره
سیم کشی خطمون خوب نیست و خیلی نویز داره حتی با spliter هم موقعی ای که تلفن زنگ میخوره قطع و وصل میشه
باید تو اولین فرصت یه 70 80 متر سیم فویل دار با کیفیت بخرم و بصورت مستقیم بیارم تو اتاقم اکه مشکل حل نشد باید به مخابرات درخواست برسی بدم

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
دوستان سرویس adsl اسیاتک ۱۶ مگ زدم نزدیک ۱ ماهه
امروز سرعت دانلودش از ۲ مگابایت افت کرده به ۴۰۰ کیلو بایت زنگ زدم پشتیبانی
میگن خط ت نویز دارم رفتم از سر خط امتحان کردم گفتن بازم نویز داره بعد گفتن اگه میخوای درخواست خرابی بزنیم گفتم بزنین بعدش پشتیبان گفت اگه مشکل از شما باشه هزینه ۱۰۰ هزارتومنی رو باید بپردازین
الان از سرخط تست کردم مشکل از من نیست چطور امکان داره مشکل از من باشه ؟

Lesners

کاربر سایت
Mar 20, 2013
440
دوستان سرویس adsl اسیاتک ۱۶ مگ زدم نزدیک ۱ ماهه
امروز سرعت دانلودش از ۲ مگابایت افت کرده به ۴۰۰ کیلو بایت زنگ زدم پشتیبانی
میگن خط ت نویز دارم رفتم از سر خط امتحان کردم گفتن بازم نویز داره بعد گفتن اگه میخوای درخواست خرابی بزنیم گفتم بزنین بعدش پشتیبان گفت اگه مشکل از شما باشه هزینه ۱۰۰ هزارتومنی رو باید بپردازین
الان از سرخط تست کردم مشکل از من نیست چطور امکان داره مشکل از من باشه ؟
هیچی حالیشون نیست میخوان بندازن گردن ما خدا لعنتشون کنه سال 2022 داریم با adsl به نت وصل میشیم در صورتی کشور های اطراف ایران نتشنون خیلی خیلی بهتر از ماست

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433
سلام دوستان
مودم TP-Link ADSL با موس بی سیم داره اختلال ایجاد می کنه. کسی می تونه راهنمایی کنه؟

موس موقع حرکت توی صفحه قطع و وصل میشه.
موس و کیبورد Mofii هست. باتریش هم نو هست. مودم جدید هست. فقط زمانی که توی لپ تاپ از اینترنت زیاد استفاده میکنه(مثلا استریم کردن ویدیو) این مشکل بوجود میاد.
البته 50٪ مواقع این مشکل رو داره.
زمانی که از اینترنت استفاده ی زیادی ندارم یا اصلا استفاده نمی کنم هیچ وقت این مشکل رو نداره.
فقط از زمانی که مودم جدید رو گرفتم این مشکل رو داره - قبلا از مودم LTE TP-Link استفاده می کردم و این مشکل رو نداشت.
کیبورد این مشکل رو نداره.
زمانی که با همین مودم توی Xbox دانلود می کنم موس این مشکل رو نداره. البته Xbox با کابل وصل شده و از WiFi استفاده نمیکنه.
تا جایی که متوجه شدم فقط زمان هایی که با این مودم روی لپ تاپ صفحه های جدید یوتوپ باز می کنم برای 7-8 ثانیه این مشکل بوجود میاد. اما زمان هایی که مثلا تست سرعت اینترنت می گیرم هم همینطور میشه. یعنی هر موقع از حداکثر سرعت اینترنت استفاده میکنه اینطور میشه.
با کابل Ethernet نمیتونم وصل بشم چون لپ تاپ پورتش رو نداره!!
دانگل هم با موس فقط ۲ متر فاصله داره و تا حداقل 10 متر هیچ مشکلی نداره. البته مودم و دانگل به هم نزدیک هستن(ولی مودم قبلی LTE حتی به دانگل نزدیکتر بود و مشکلی نداشت)

آخرین ویرایش:

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
سلام دوستان
مودم TP-Link ADSL با موس بی سیم داره اختلال ایجاد می کنه. کسی می تونه راهنمایی کنه؟

موس موقع حرکت توی صفحه قطع و وصل میشه.
موس و کیبورد Mofii هست. باتریش هم نو هست. مودم جدید هست. فقط زمانی که توی لپ تاپ از اینترنت زیاد استفاده میکنه(مثلا استریم کردن ویدیو) این مشکل بوجود میاد.
البته 50٪ مواقع این مشکل رو داره.
زمانی که از اینترنت استفاده ی زیادی ندارم یا اصلا استفاده نمی کنم هیچ وقت این مشکل رو نداره.
فقط از زمانی که مودم جدید رو گرفتم این مشکل رو داره - قبلا از مودم LTE TP-Link استفاده می کردم و این مشکل رو نداشت.
کیبورد این مشکل رو نداره.
زمانی که با همین مودم توی Xbox دانلود می کنم موس این مشکل رو نداره. البته Xbox با کابل وصل شده و از WiFi استفاده نمیکنه.
تا جایی که متوجه شدم فقط زمان هایی که با این مودم روی لپ تاپ صفحه های جدید یوتوپ باز می کنم برای 7-8 ثانیه این مشکل بوجود میاد. اما زمان هایی که مثلا تست سرعت اینترنت می گیرم هم همینطور میشه. یعنی هر موقع از حداکثر سرعت اینترنت استفاده میکنه اینطور میشه.
با کابل Ethernet نمیتونم وصل بشم چون لپ تاپ پورتش رو نداره!!
دانگل هم با موس فقط ۲ متر فاصله داره و تا حداقل 10 متر هیچ مشکلی نداره. البته مودم و دانگل به هم نزدیک هستن(ولی مودم قبلی LTE حتی به دانگل نزدیکتر بود و مشکلی نداشت)

احتمالا تداخل فرکانس وایرلس دارن

معمولا مودم ها روی 2.4 گیگاهرتز کار میکنن و اگه موس وایرلس هم روی همین فرکانس کار میکنه ممکنه همین موضوع باعث تداخل بشه

اگه مودم فرکانس 5 گیگاهرتز داره با تغییر فرکانس قطعا مشکل حل میشه و اگر هم نداشت برو قسمت تنظیمات وایرلس و ببین چه قسمت هایی قابل تغییره و احتمالا با تغییر کانال و بقیه تنظیمات مشکلت حل بشه

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,074
نام
شایان

معمولا مودم ها روی 2.4 گیگاهرتز کار میکنن و اگه موس وایرلس هم روی همین فرکانس کار میکنه ممکنه همین موضوع باعث تداخل بشه

اگه مودم فرکانس 5 گیگاهرتز داره با تغییر فرکانس قطعا مشکل حل میشه و اگر هم نداشت برو قسمت تنظیمات وایرلس و ببین چه قسمت هایی قابل تغییره و احتمالا با تغییر کانال و بقیه تنظیمات مشکلت حل بشه
دقیقا فکر کنم با تغییر کانال باید مشکل حل بشه

• Like
Reactions: F.3.R.Y.X and ravi

F.3.R.Y.X

کاربر سایت
Jan 8, 2013
433

دقیقا فکر کنم با تغییر کانال باید مشکل حل بشه

خیلی ممنون دوستان. کانال روی ۱۱ بود توی حالت auto و الان روی ۱ قرار دادم و یکم تست کردم و فعلا که مشکلی نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر