از چه کارت گرافیک استفاده میکنید ( همه شرکت کنن )

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
ATI radeon 9200 =))
خدایی سر خریدن این گرافیک چه عشقی میکردم اون زمان یادمه همه عشق xfx5200 بودن من عشقم ATI بود اصلا با برندش عشق میکردم
بعد از اون یادمه 7300GS گرفتم بعدش 8800GT Alpha Dog Edition بنظرم قشنگ ترین گرافیک بازار بود
متاسفانه اون گرافیک بعد از 8 سال کار سوخت و جاشو به GTX770 داد:|
اونم فروختم به دوستم الان در حال حاضر GTX 1080 Gaming X دارم
ولی هیچ گرافیکی مثل اون ATI و 8800GT بهم لذت نداد هنوز سخت افزار و کارتنش رو دارم :Thumbsup:

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,790
نام
حامد
یادش بخیر. همه پست های بچه ها منو یاد زمانی انداخت که رفتم 9800gtx گرفتم.
قبلش یه کارت 5200fx داشتم 128 مگ بود. بازی ها رو به زور جواب میداد تا رسید به سال 2005 که nfs most wanted اومد. دیگه جواب نداد و رفتم برای اپگرید. یه 256 مگ 6800xt خریدم. اینم یکی دو سال بیشتر دووم نیاورد. دیگه زدم به سیم اخر و رفتم تقریبا گرون ترین گرافیک روز رو گرفتم 9800 GTX. اون زمان فکر کنم فقط یه 8800 ultra ازش گرونتر بود. یادمه با گرافیک قبلی مثلا nfs carbon رو یا مانیتور 900p و مکس جزئیات در حد 2 3 فریم در ثانیه میگرفتم. ولی خوب با روزلیشن کمتر و جزئیات کمتر با 15 20 فریم بازی میکردیم. روزی که 9800 رو وصل کردم برای تست مثل الان اینترنت و بنچمارک و اینا نبود که از قدرتش با خبر باشیم. همه جزئیتا رو تا اخر بردم بالا و با همون 900p زدم apply. گفتم اینم ممکنه الان مثلا 20 30 فریم بیشتر نده. باورم نمیشد دیدم داره 700 800 فریم میزنه با fraps. اونقدر غیر قبل باور بود که فکر میکردیم باگه و اشتباهی شده. dmc 4 رو با مکس جزئیات 170 80 فریم میگرفتم ولی حیف که اون زمان مانیتورم 75 هرتز بود.
خدا بیامرز تا همین زمان بتلفیلد 4 و اینا رو یادمه بود و باهاش بازی میکردم که دیگه دایرکت ایکس رو ساپورت نکرد و بعد یه مدت هم کلا سوخت. البته هنوز پیکر شهیدش رو دارم و توی انبار نگهش داشتم. عکسی ازش ندارم ولی یه عکس ازش توی نت پیدا کردم.
الان هم یه rx580 دارم بازی های فعلی رو جواب در حد رفع تکلیف جواب میده.

790-front.small.jpg

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,411
یادش بخیر. همه پست های بچه ها منو یاد زمانی انداخت که رفتم 9800gtx گرفتم.
قبلش یه کارت 5200fx داشتم 128 مگ بود. بازی ها رو به زور جواب میداد تا رسید به سال 2005 که nfs most wanted اومد. دیگه جواب نداد و رفتم برای اپگرید. یه 256 مگ 6800xt خریدم. اینم یکی دو سال بیشتر دووم نیاورد. دیگه زدم به سیم اخر و رفتم تقریبا گرون ترین گرافیک روز رو گرفتم 9800 GTX. اون زمان فکر کنم فقط یه 8800 ultra ازش گرونتر بود. یادمه با گرافیک قبلی مثلا nfs carbon رو یا مانیتور 900p و مکس جزئیات در حد 2 3 فریم در ثانیه میگرفتم. ولی خوب با روزلیشن کمتر و جزئیات کمتر با 15 20 فریم بازی میکردیم. روزی که 9800 رو وصل کردم برای تست مثل الان اینترنت و بنچمارک و اینا نبود که از قدرتش با خبر باشیم. همه جزئیتا رو تا اخر بردم بالا و با همون 900p زدم apply. گفتم اینم ممکنه الان مثلا 20 30 فریم بیشتر نده. باورم نمیشد دیدم داره 700 800 فریم میزنه با fraps. اونقدر غیر قبل باور بود که فکر میکردیم باگه و اشتباهی شده. dmc 4 رو با مکس جزئیات 170 80 فریم میگرفتم ولی حیف که اون زمان مانیتورم 75 هرتز بود.
خدا بیامرز تا همین زمان بتلفیلد 4 و اینا رو یادمه بود و باهاش بازی میکردم که دیگه دایرکت ایکس رو ساپورت نکرد و بعد یه مدت هم کلا سوخت. البته هنوز پیکر شهیدش رو دارم و توی انبار نگهش داشتم. عکسی ازش ندارم ولی یه عکس ازش توی نت پیدا کردم.
الان هم یه rx580 دارم بازی های فعلی رو جواب در حد رفع تکلیف جواب میده.

View attachment 189428
خدایی کامنتتو خوندم یاد دوران خودم افتادم منم اوایل از کارت ati شروع کردم دقیق یادم نیس سال ۲۰۰۵ بود یا قبلتر 9250 ati خریدم توربو کش بود فن هم نداشت مثلا سایلنت بود پدر کارت گرافیک درمیومد تا خنک بشه اون دوران بعد از اون خدایی کمه کمش ۱۰ تا شایدم بیشتر گرافیک عوض کردم تا رسیدم به ۱۰۸۰ تی آی که اونم فروختم ولی خدایی دیگه هر کی اومده سمت pc واقعا این شرکتهای گرافیکی گیمرارو اذیت میکنن مخصوصا گیمرهای ایرانو که اصلا نمیصرفه درسته کارت گرافیک دنیاش یه چیز دیگست اما واقعا دیگه مسخره بازی شده

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,557
نام
Mehrdad
متاسفانه فریب افزایش قیمت رو خوردم و از ترس قدیمی شدن، كل سیستم ریپابلیك اف گیمرزمو فروختم رفت(بزرگ ترین اشتباهم تو گیمینگ و یا حتا زندگی ) آخرین كارتمم Asus titan black بود.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,983
نام
احمد
متاسفانه فریب افزایش قیمت رو خوردم و از ترس قدیمی شدن، كل سیستم ریپابلیك اف گیمرزمو فروختم رفت(بزرگ ترین اشتباهم تو گیمینگ و یا حتا زندگی ) آخرین كارتمم Asus titan black بود.
خودم خوب کاری میکنم، یک وسیله رو تا ده سال استفاده میکنم، مهم نیست تو این ده سال 200 برابر گرون تر بشه، 1000 برابر ارزون تر بشه، تا وقتی که نفس بشکه و توان داشته باشه ازش استفاده میکنم، همین 970 من الان وارد هفتمین سال داره میشه:)):D و عین شیر داره کار میکنه، البته اینم بگم این طوری هم نیست قدرشون رو ندونم یا بزارم همه کس باهاشون بازی کنه، عین جون دوستشون دارم، چون قبل خرید یک عمر در موردشون تحقیق میکنم، و همیشه اون صحنه اولین روز خرید ، و باز کردن ش اینا میاد جلوم همش میشه نوستالوژی خوبی، الان هم مانیتور قبلیم که ال جی بود شده 10 سال که دارمش و بازم نمیفروشمش چون یک عمر خاطره باهاش دارم، من همون موقعه ای 970 خریدم، 6/7 ماه بعدش میتونستم بفروشمش، یا 980 TI بخرم، یا دو سال بعدش 1070 یا 1080 بخرم ، ولی نکردم چون نیاز نداشتم، حتی پولش هم داشتم جداگانه بخرم.

این حس شما رو هم من یک بار تو زندگیم بشدت تجربه کردم و تا کسی تجربه نکنه نمیدونه چه درد بدیه، پی اس 4 رو سال 97 فروختم 2.700 فکر کردم خیلی خیلی سود کردم، دیدنم نخیر شد 3300 بعدش با همین قیمت یکی دیگه دوباره گرفتم، اون 10 ماهی که بدون بلادبورن و بعضی بازی های دیگه بودم شب ها همش کابوس میدیدم -_- الان قیمت رو میبینم اسلیم شده 10 میلیون، واقعا بد دردیه، هیچ وقت هر وسیله ای که دوستش رو دارین نفروشیدش .

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,557
نام
Mehrdad
خودم خوب کاری میکنم، یک وسیله رو تا ده سال استفاده میکنم، مهم نیست تو این ده سال 200 برابر گرون تر بشه، 1000 برابر ارزون تر بشه، تا وقتی که نفس بشکه و توان داشته باشه ازش استفاده میکنم، همین 970 من الان وارد هفتمین سال داره میشه:)):D و عین شیر داره کار میکنه، البته اینم بگم این طوری هم نیست قدرشون رو ندونم یا بزارم همه کس باهاشون بازی کنه، عین جون دوستشون دارم، چون قبل خرید یک عمر در موردشون تحقیق میکنم، و همیشه اون صحنه اولین روز خرید ، و باز کردن ش اینا میاد جلوم همش میشه نوستالوژی خوبی، الان هم مانیتور قبلیم که ال جی بود شده 10 سال که دارمش و بازم نمیفروشمش چون یک عمر خاطره باهاش دارم، من همون موقعه ای 970 خریدم، 6/7 ماه بعدش میتونستم بفروشمش، یا 980 TI بخرم، یا دو سال بعدش 1070 یا 1080 بخرم ، ولی نکردم چون نیاز نداشتم، حتی پولش هم داشتم جداگانه بخرم.

این حس شما رو هم من یک بار تو زندگیم بشدت تجربه کردم و تا کسی تجربه نکنه نمیدونه چه درد بدیه، پی اس 4 رو سال 97 فروختم 2.700 فکر کردم خیلی خیلی سود کردم، دیدنم نخیر شد 3300 بعدش با همین قیمت یکی دیگه دوباره گرفتم، اون 10 ماهی که بدون بلادبورن و بعضی بازی های دیگه بودم شب ها همش کابوس میدیدم -_- الان قیمت رو میبینم اسلیم شده 10 میلیون، واقعا بد دردیه، هیچ وقت هر وسیله ای که دوستش رو دارین نفروشیدش .
دقیقا.. والا منم اینجا اقتصادی حساب كنیم همچین ضرر نكردم. نسبت به 2013 كه كیس رو جمع كردم (اول بر اساس titan جمع كردم یه جورایی هدفم پس انداز هم بود چون من در واقع كنسول گیمرم) حتا پولم 4 5 برابر شد بعد فروشم پول رو خوب مدیریت كردم .. اما اگه الان بخوام دوباره یه هیولا در آون حد جمع كنم اینقدرررررررر گرون در میاد كه دیگه به نظرم اصن منطقی نیست.. با هزینش میشه چند تا ps5 xsx با خفن ترین TV روز رو خرید.. واسه همین اصن دلم نمیاد اینطوری پول خرج كنم.. چون حقیقتش برای قرون قرون این پول بهترین سال های عمرم رو كار كردم (فروشندگی یا در واقع كارگری فروشگاه) از طرف دیگه یعنی یه ساعت از فروشم نگذشته بود كه عین چی پشیمون شدم و اصن وقتی بهش فكر میكنم انگار یه بخشی از وجودم رو از دست دادم.. من با این فكر كه یكی دو سال بعدش یه سیستم به روز كه بالاترین پرفورنس رو با قیمت كمتری میده (مثل كارت های جدید) جمع میكنم, فروختم.. حالا خدا میدونه كی قیمت یك سیستم در آون حد، اینقدر منطقی میشه كه با خیال راحت جمع كنم... حالا تا این نسل همه كنسول هارو بگیرم، دیگه جمع كردن pc به نظرم این نسل اتفاق نمیفته و فكر كنم بهترین حالت بیفته آخر این دهه. فقط دلم خوشه تا آون موقع مثل بمب پیشرفت میكنند..

و اینكه آفرین. این جور چیزارو نباید فروخت. من حساسیت به خرج دادم كه همه چیرو یك جا عوض(جمع) كنم كه بیشترین پرفورمنس و هماهنگی رو بگیرم در حالی كه میتونستم به راحتی قطعات رو دونه دونه اپگرید كنم. فقط حساب كن حالا كه سیستمم شده لپتاپ، استراتژی خونم چه قدر كم شده :/

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,358
نام
بابک
یه همچین تجربه ایی منم داشتم حتی بعدش پشیمون هم شدم اما هم دیگه فایده ای نداشت هم نگه داشتن یه pc صرفاً فقط بخاطر بازی کردن دیگه اصلا بصرفه نیست بخاطر همین دیگه پشیمونی هم معنایی نداشت و کلا کنسول انتخاب های بیشتری هم تو سبک های مختلف جلو پات میزاره بغیر از استراتژیک و...

Sent from my moto g(9) plus using Tapatalk

Pitbull

کاربر سایت
May 12, 2011
174
نام
مهرزاد
از کارت گرافیک gt 1030 oc 2gb gddr5 استفاده میکنم با تنظیمات باید خیلی ور رفت واسه الان که موندم یه ps5 بگیرم یا کارت گرافیک خوبه در ضمن ps4 هم دارم که بین فروختن و نفروختنش اعصاب واسم نزاشته

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,557
نام
Mehrdad
یه همچین تجربه ایی منم داشتم حتی بعدش پشیمون هم شدم اما هم دیگه فایده ای نداشت هم نگه داشتن یه pc صرفاً فقط بخاطر بازی کردن دیگه اصلا بصرفه نیست بخاطر همین دیگه پشیمونی هم معنایی نداشت و کلا کنسول انتخاب های بیشتری هم تو سبک های مختلف جلو پات میزاره بغیر از استراتژیک و...

Sent from my moto g(9) plus using Tapatalk
البته به نظرم نگه داشتن high end pc برای بازی نه تنها به صرفه.. كه رویایی هم هست :D اما وقتی كنسول گیمر باشی و +75% از گیمینگت رو كنسول باشه.. خب ممكنه به این فكر بیفتی كه نصرفه یه pc چند هزار دلاری رو نگه داری خصوصا وقتی واسه هر بازی كنسول هم باید كلی پول بدی..
مثلا من تو نسل هشت در مجموع با ps3 كه كنسول نسل هفتی هست بیشتر از پی سی های اندم بازی كردم(ps4 بماند).. همین شد كه فریك قدیمی شدن قطعات و افزایش قیمت نجومیشون ذهنم رو مسموم كرد و در نهایت فروختم رفت.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,411
3080 ولی زیادیه برای 2k 144
دو حالت داره یا میدم بره همین ایران با همین ریالش از اونور 3090 میگیرم یا با پولش 3070 میگیرم و مابقیشو میزارم جیبم.
بیکاریا
بزار کارتت بمونه کارت دست دومو به قیمت صفر ۳۰۷۰ نمیتونی بفروشی
هیشکی برای کارت دست دو بالای ۲۰ تومن ریسک نمیکنه پول بده بعدشم ۳۰۸۰ تورو ۴ الی ۵ سال راحت بیمه میکنه برای 2k حیفه بزار بمونه

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,411
البته به نظرم نگه داشتن high end pc برای بازی نه تنها به صرفه.. كه رویایی هم هست :D اما وقتی كنسول گیمر باشی و +75% از گیمینگت رو كنسول باشه.. خب ممكنه به این فكر بیفتی كه نصرفه یه pc چند هزار دلاری رو نگه داری خصوصا وقتی واسه هر بازی كنسول هم باید كلی پول بدی..
مثلا من تو نسل هشت در مجموع با ps3 كه كنسول نسل هفتی هست بیشتر از پی سی های اندم بازی كردم(ps4 بماند).. همین شد كه فریك قدیمی شدن قطعات و افزایش قیمت نجومیشون ذهنم رو مسموم كرد و در نهایت فروختم رفت.
آخرش نتونستم خودمو به سمت کنسول بکشم اخرشم
دوباره کارت گرافیک گرفتم
لذت موس و کیبورد یه طرف
از طرف دیگه بازیهای کرکی یه طرف
نهایت بازیهایی که دیر کرک میشنو میشه با اشتراکی بازی کرد به قیمتهای ناچیز
هیچ موقع یه pc گیمرو نمیتونه کنسول ارضا کنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر