از چه کارت گرافیک استفاده میکنید ( همه شرکت کنن )

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
دیگه عشق دیگه

نه بابا مگه انویدیا جهان خوار می ذاره
من tv 4k دارم اما اکثرا full hd می رم چون حال 120hz خیلی بیشتره البته تفاوت full hd با 4k هم در tv من خیلی کمه یعنی جفتش کنار هم بذاری نگی کدوم 4k هست خیلی ها نمی تونن تشخیص بدن.
مانیتور 120 هرتزی نسبت به 60 چه فرقی توی دیدش داره؟
والا تا جایی که قبلا یادمه مانیتورهای قدیمی که 120 هرتزی بودن اون زمان فرق بین 60 با 120 این بود که لرزش تصویر تو 120 اصلا نبود

• Like
Reactions: kamyy

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
مانیتور 120 هرتزی نسبت به 60 چه فرقی توی دیدش داره؟
والا تا جایی که قبلا یادمه مانیتورهای قدیمی که 120 هرتزی بودن اون زمان فرق بین 60 با 120 این بود که لرزش تصویر تو 120 اصلا نبود
تعریف کلی بخوای رفرش ریت بالاتر یعنی تعداد دفعاتی که تصویر روی صفحه نمایش رفرش میشه بیشتره، وقتی هم بیشتر باشه تصویر Smooth تری داری، مثلا Esport گیمرا یا استریمرا اکثرا 240hz دارن که روون ترین و بهترین ریسپانس رو بگیرن.
که خب با فریم ریتتم باید جور باشه، اینکه پول بدی مانیتور 144/240 هرتز بگیری بعد کنسول بهش وصل کنی که بزور 30-60 فریم میده کار بیهوده ایه :D

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
تعریف کلی بخوای رفرش ریت بالاتر یعنی تعداد دفعاتی که تصویر روی صفحه نمایش رفرش میشه بیشتره، وقتی هم بیشتر باشه تصویر Smooth تری داری، مثلا Esport گیمرا یا استریمرا اکثرا 240hz دارن که روون ترین و بهترین ریسپانس تایم رو بگیرن.
که خب با فریم ریتتم باید جور باشه، اینکه پول بدی مانیتور 144/240 هرتز بگیری بعد کنسول بهش وصل کنی که بزور 30-60 فریم میده کار بیهوده ایه :D
پس بنوعی میشه گفت کنسولها که با ۳۰ فریم اجراشون روانتر و اسموث تر از ۳۰ فریم pc هستش میتونه دلیل همین تلویزیونهای ۱۲۰ هرتزی باشه
چون مانیتورهای فول اچ دی اکثرا ۶۰ هرتزه
یا کلا رون بودن ۳۰ فریم کنسول به این ربطی نداره؟

• Like
Reactions: kamyy

.: FRANKLIN :.

Tech Team
کاربر سایت
Jun 10, 2009
929
نام
علیرضا
پس بنوعی میشه گفت کنسولها که با ۳۰ فریم اجراشون روانتر و اسموث تر از ۳۰ فریم pc هستش میتونه دلیل همین تلویزیونهای ۱۲۰ هرتزی باشه
دقیقا برعکس چون کنسول 30 یا 60 فریم رو جعبه نوشته شده رو معمولا نمیده و تا 23 حدودا و تو 60 فریم ها تا 40 فریم عم میاد پایین ولی pc عموما سخت افزار های جدید 30 ثابت که جوکه براش :D و تا 1000 فریم هم میتونی بگیری نمونش ماینکرفت و doom
علت تیوی 120 هرتز یا همون فریم هم اینکه نسل بعد کنسول ها تا 120 فریم خروجی دارن وگرنه رو مانیتور الان بحث 360 فریم در جریانه
مانیتور های فول اچ دی هم اکثرا 60 نیستن چیزی که تو ایرانه به علت بیشتر قیمت 60 هرتز بیشتر پیدا میشه وگرنه تو دسترسی فرقی ندارن
30 کنسول هم گفتم روون نیست :D
اف تاپیک نشه حضرت 1060 6 گیگ که کل استیم دارن :D

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
تو رفرش ریت بالا عمدتا باید قید رزولوشن و کیفیت رو بزنید. مثلا 4k با ۲۴۰ فریم حتی تو بعضی بازیا با 3090 هم نمیتونید بگیرید. بنظرم 1080p/ 144 بهترین ترکیب باشه با یه کارت مثل 3070 یا بهتر

آخرین ویرایش:

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
نه ربطی نداره :D اینکه میگن 30 فریم کنسول روون تره تا جایی که فهمیدم بخاطر لاک بودنش رو 30 فریم هست که بالاتر نمیره و نوسان بگیره این کارو با لاک کردن فریم رو 30 برای پی سی هم میشه انجام داد. البته همه اینا در صورتیه که بازی 30 فریم ثابتو بده که بعضی از بازیا رو کنسول تا 22-24 فریمم افت دارن که به هیچ وجه اسموث تر نیست.
دوره 30 فریم تموم شده وقتی میتونی با یک پی سی میانرده الان 60 فریم ثابت بگیری مقایسش با 30 فریم کنسولا نسل قبل هیچی میشه.

• Like
Reactions: kamyy and {ehsan}

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
اگه بخوام کمکی کرده باشم سری جدید گیگا نخرید با طراحی غلطی که برای قسمت پاور 8 پینش کرده خیلی ها به مشکل برخورد کردن حداقل دقت کنید برای سری تولید جدید باشه هر چند اونا هم مشکل دارن من جدا نمی دونم چرا باید قسمت برقش با کابل منتقل بشه خیلی طراحی احمقانه ای داشته و داره

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
MSI GTX 1080ti GamingX

احتمالاً به RTX 3070 آپگرید کنم. ولی یه حسی بهم میگه به زودی RTX 3070ti با VRamـه بیشتر و 10% سرعت بالاتر معرفی میشه. :-??
با توجه به این که رزولوشن مانیتورم 1440 هست حداقل یکی دو سالی راحت میشم.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
MSI GTX 1080ti GamingX

احتمالاً به RTX 3070 آپگرید کنم. ولی یه حسی بهم میگه به زودی RTX 3070ti با VRamـه بیشتر و 10% سرعت بالاتر معرفی میشه. :-??
با توجه به این که رزولوشن مانیتورم 1440 هست حداقل یکی دو سالی راحت میشم.
منم دقیقا کارت شمارو داشتم و فروختم و میخام به ۳۰۷۰ ارتقا بدم اما قیمتها شدیدا بالاست پایینترین قیمت ۳۰۷۰ دووال هستش قیمت ۲۷

• Like
Reactions: kamyy and LBJ4Ever

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر