اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

اولا که گند کار msi و ایسوس در اومد تو کارتتهای انویدیا(اشتباها گیگا ذکر شده بود)
و کارتهایی که برای بررسی و ریویو دادند با کارتهای فروخته شدشون فرق میکرده از نظر اورکلاک
اما خبر دوم قیمت کارتهای 480 بی نظیر بود و همه منتظر کارتهای 230 دلاری 8 گیگی بودند اما اونها هم تو زرد از اب در اومدند
xfx اولین کارتی که برای 480 قیمت اعلام کرد قیمت 1999 یوآن رو در نظر گرفت که میشه 303 دلار ناقابل
امیدوارم این قیمت برای عرضه تو چین باشه و تو کشورهای دیگه قیمت مناسبی عرضه شه
XFX-Radeon-RX-480-2.jpg

چون میدونم میگین منبع
اینم فروشگاهش
迪兰(Dataland)RX 480 8G 显卡 电脑配件【报价 价格 评论 品牌】-京东热卖

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: m.a.t and IMANOKA
اولا که گند کار گیگا و ایسوس در اومد تو کارتتهای انویدیا
و کارتهایی که برای بررسی و ریویو دادند با کارتهای فروخته شدشون فرق میکرده از نظر اورکلاک
اما خبر دوم قیمت کارتهای 480 بی نظیر بود و همه منتظر کارتهای 230 دلاری 8 گیگی بودند اما اونها هم تو زرد از اب در اومدند
xfx اولین کارتی که برای 480 قیمت اعلام کرد قیمت 1999 یوآن رو در نظر گرفت که میشه 303 دلار ناقابل
امیدوارم این قیمت برای عرضه تو چین باشه و تو کشورهای دیگه قیمت مناسبی عرضه شه
XFX-Radeon-RX-480-2.jpg

چون میدونم میگین منبع
اینم فروشگاهش
迪兰(Dataland)RX 480 8G 显卡 电脑配件【报价 价格 评论 品牌】-京东热卖

Gigabyte نبوده
Asus و MSI این کار رو کردن، من خودم Review های Asus رو خوندم تعجب کردم که چه طوری این کارت OC نشده اینطور اختلاف داره با Giga
Asus رسما بیانیه داده که نسخه های ارسالی برای Review به طور پیش فرض OC Mode اشون فعال بوده و کارت های فروخته شده OC Mode اشون به طور پیش فرض غیر فعاله و کارت ها در حالت Gaming Mode قرار دارند که بالانس بین کارایی و صدای کم کارت رو برقرار می کنه
Asus گفته با استفاده از برنامه GPU Tweak II که همراه کارت عرضه شده می تونید OC Mode رو فعال کنید و در اون صورت کارت شما از لحاظ خروجی هیچ فرقی با کارت های ارسال شده برای Review نداره

Gigabyte نبوده
Asus و MSI این کار رو کردن، من خودم Review های Asus رو خوندم تعجب کردم که چه طوری این کارت OC نشده اینطور اختلاف داره با Giga
Asus رسما بیانیه داده که نسخه های ارسالی برای Review به طور پیش فرض OC Mode اشون فعال بوده و کارت های فروخته شده OC Mode اشون به طور پیش فرض غیر فعاله و کارت ها در حالت Gaming Mode قرار دارند که بالانس بین کارایی و صدای کم کارت رو برقرار می کنه
Asus گفته با استفاده از برنامه GPU Tweak II که همراه کارت عرضه شده می تونید OC Mode رو فعال کنید و در اون صورت کارت شما از لحاظ خروجی هیچ فرقی با کارت های ارسال شده برای Review نداره
گیگا رو اشتباه کردم
اما نکته عجیبتر اینه کارتاش اورکلاک خور خوبی ندارن
تفاوت gaming mode با oc mode فقط 1-2 درصده
از این لحاظ زدم چون به نظر میومد نمیخواستن این ضعف معلوم بشه
اما 1000 مین پستم عجیبترین پستمه ،سه کارت 1080 الان تو ایران موجود شده در حالی که تو سایتهایی مثل amazon و newegg زده هفته دیگه بیاین بخرین
و عجیبتر از همه که شاخ از سر و دم میاد بیرون،نرخها بسیار به نرخهای امازون امریکا نزدیکه،خبر خوبیه ولی مقداری عجیبه
من نگران حال دلالان عزیزم،فکر کنم چیزی خورده به سرشون
کارتها با احتساب دلار 3450 اختلافی بین 100-200 هزار تومن دارند

گیگا رو اشتباه کردم
اما نکته عجیبتر اینه کارتاش اورکلاک خور خوبی ندارن
تفاوت gaming mode با oc mode فقط 1-2 درصده
از این لحاظ زدم چون به نظر میومد نمیخواستن این ضعف معلوم بشه
اما 1000 مین پستم عجیبترین پستمه ،سه کارت 1080 الان تو ایران موجود شده در حالی که تو سایتهایی مثل amazon و newegg زده هفته دیگه بیاین بخرین
و عجیبتر از همه که شاخ از سر و دم میاد بیرون،نرخها بسیار به نرخهای امازون امریکا نزدیکه،خبر خوبیه ولی مقداری عجیبه
من نگران حال دلالان عزیزم،فکر کنم چیزی خورده به سرشون
کارتها با احتساب دلار 3450 اختلافی بین 100-200 هزار تومن دارند

این کارت رفرنس اه نباید با کارت اورکلاک کارخونه ای مقایسش کنید، OC Mode در حد خودش خوبه
کلا سیاست بر اینه که یک اورکلاک مختصری انجام بگیره
کلا عرضه محصولات بستگی به موجود کردن کارت ها برای مناطق خاص داره، برند ها برای بازار های هدف مختلف، سیاست های متفاوتی دارند. دینا رو نمی شه توی آمریکا و چند کشور اروپایی خلاصه کرد که، بالاخره کارت گرافیک توی کشور های دیگه هم فروش می ره
1080 FE سه برند Gigabyte,Zotac و MSI در حال حاضر در بازار موجود شدن اما صبر کردن تا اومدن کارت های کاستوم شده شرکت ها کار منطقی تری میاد
کلا Founders Edition به نظرم پول بی خودی دادنه، اما خوب با توجه به ورود تازش، کارت ها قیمت خوبی دارند
البته توجه داشته باشید که قیمت محصولات این چنینی رو چندان نباید با قیمت دلاریش مقایسه کنید، چون برند ها عمدتا بر اساس بازار هدف قیمت گزاری می کنند

این کارت رفرنس اه نباید با کارت اورکلاک کارخونه ای مقایسش کنید، OC Mode در حد خودش خوبه
کلا عرضه محصولات بستگی به موجود کردن کارت ها برای مناطق خاص داره، برند ها برای بازار های هدف مختلف، سیاست های متفاوتی دارند. دینا رو نمی شه توی آمریکا و چند کشور اروپایی خلاصه کرد که، بالاخره کارت گرافیک توی کشور های دیگه هم فروش می ره
1080 FE سه برند Gigabyte,Zotac و MSI در حال حاضر در بازار موجود شدن اما صبر کردن تا اومدن کارت های کاستوم شده شرکت ها کار منطقی تری میاد
کلا Founders Edition به نظرم پول بی خودی دادنه، اما خوب با توجه به ورود تازش، کارت ها قیمت خوبی دارند
البته توجه داشته باشید که قیمت محصولات این چنینی رو چندان نباید با قیمت دلاریش مقایسه کنید، چون برند ها عمدتا بر اساس بازار هدف قیمت گزاری می کنند
در وهله اول خود ایسوس گفته فرق oc mode با gaming mode همش 1 تا 2 درصده ،این خیلی کمه.
در وهله دوم اگه دنیا رو نخوایم تو امریکا و اروپا خلاصه کنیم که 90 درصد بقیه در زمینه کامپیوتر چیزی محسوب نمیشن،آفریقا که کلا تعطیله تو آسیا هم فقط ژاپن و کره با یکم چین ،چقدر فروش دارن تو کشورهای دیگه
بازار هدف، معنی داره.بازاری که محصول رسما وارد کشور بشه در تاریخ عرضه،نه ایران. تو کشور ما کدوم کمپانی تاریخی میده قیمتی میده تا هند و عربستان قیمت رسمی داده میشه،نه ما
ما بازار هدف محسوب نمیشیم فروش اینها درسته تو کشور ما بالاتره همونطور که تو یه مقاله نوشتم که کشور ما به نسبت جمعیت از عربستان و هند و .... بیشتر بازیباز تو استیم داره و تعداد خریداشون هم بیشتره
اما ما بازار هدف نه استیم هستیم نه هیچ کمپانی دیگه،چون اونها هیچ نمایندگی رسمی تو ایران ندارن.
و خریدها تماما توسط دلالان محترم هست
پ.ن:تو ایران گفتم همه چی برعکسه،تو همه جا fe های انویدیا گرونتر از کاستوم ها هست
اونموقع یه فروشگاه هم کاستوم گیگا داشت هم fe اونو
بعد کاستومه از fe گرونتر بود

در وهله اول خود ایسوس گفته فرق oc mode با gaming mode همش 1 تا 2 درصده ،این خیلی کمه.
در وهله دوم اگه دنیا رو نخوایم تو امریکا و اروپا خلاصه کنیم که 90 درصد بقیه در زمینه کامپیوتر چیزی محسوب نمیشن،آفریقا که کلا تعطیله تو آسیا هم فقط ژاپن و کره با یکم چین ،چقدر فروش دارن تو کشورهای دیگه
بازار هدف، معنی داره.بازاری که محصول رسما وارد کشور بشه در تاریخ عرضه،نه ایران. تو کشور ما کدوم کمپانی تاریخی میده قیمتی میده تا هند و عربستان قیمت رسمی داده میشه،نه ما
ما بازار هدف محسوب نمیشیم فروش اینها درسته تو کشور ما بالاتره همونطور که تو یه مقاله نوشتم که کشور ما به نسبت جمعیت از عربستان و هند و .... بیشتر بازیباز تو استیم داره و تعداد خریداشون هم بیشتره
اما ما بازار هدف نه استیم هستیم نه هیچ کمپانی دیگه،چون اونها هیچ نمایندگی رسمی تو ایران ندارن.
و خریدها تماما توسط دلالان محترم هست
پ.ن:تو ایران گفتم همه چی برعکسه،تو همه جا fe های انویدیا گرونتر از کاستوم ها هست
اونموقع یه فروشگاه هم کاستوم گیگا داشت هم fe اونو
بعد کاستومه از fe گرونتر بود

برند هایی مثل Asus,Samsung,Gigabyte,LG,... برای بازار ایران سر و کله می شکونن
خود Gigabyte به آواژنگ کارت 1080 داده بود که بده دست نشریات ایران کارت رو Review کنن

بازار ایران، بازار پر سودیه، بعدم منظور از بازار هدف خوب صرفا کشور نیست، منطقه هم هست
وقتی مثلا یک محصول از سمت گیگابایت شروع می کنه توی آسیا یا خاورمیانه عرضه شدن بدیهیه که آواژنگی که نماینده رسمی اش هست، این محصولات به دستش می رسه

دلال ها هم توی بازار کامپیوتر تقریبا به صفر دارن میل می کنن، این بازار انقدر اوضاعش خرابه که روی یک سری جنس ها باید ضرر داد، حالا سود فروشنده و دلال و وارد کننده و ... به کنار

بگذریم از بحث اصلی تاپیک دور شدیم

• Like
Reactions: IMANOKA
1080 تایید می شه در ایران وارد شده البته قبلا خودم(فک کنم 1 هفته پیش یا بیشتر) اعلام کردم با قیمت 3 قراره بیاد که 1 عده همشاکی شدن گفتم نخرید تا درست بشه. این oc mode با game mode هم در اکثر کارت های کاستوم هست که oc mode بالاترین حد کلاک 100 stable کارخانه ای هست قرارم نیست خیلی بالاتر از game mode باشه برای رسیدن به میزان بالاتر باید دستی اقدام به اورکلاک کنید مدل ابی giga هم امروز رسما معرفی شد.

• Like
Reactions: IMANOKA
دوستان لیست تمام مدلهایه کاستوم با کلاکشون زده شده خیلی جالبن بعضیاشون
NVIDIA GeForce GTX 1080 | VideoCardz.com

کجاش قیمتشون خوبه حداقل ۴۰۰روش کشیدن

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: HIGH VOLTAGE
دوستان تو کنفرانس pc gamin show امسال amd چنتا کارت نشون داد یکیش فک کنم 470 بود یکی میتونه همشو ی کوچولو معرفی کنه همراه با این ک چن ترافلاپس قدرت دادن + قیمت و زمان عرضه ؟؟
ممنون

دوستان سلام ، امروز خبرشو خوندم ک شرکای انویدیا قیمت 980 و 970 رو کاهش دادن ، با توجه ب اینکه 1080 هم اومده و توی تیر ماه کارت amd میاد، ب نظرتون تا کی باید صبر کرد کارتا ارزون بشن تو ایران و یا همین rx 480 وارد ایران شد و خرید. منظورم اینه که مطمعنا ارزش صبر کردن که داره.

بالاخره خبری از منابع رسمی مشکل تولید nvidia فاش کرد بدین ترتیب تا اخر july یا حتی ابتدای august خبری از بهتر شدن تولیدات نیست(20 مرداد) این بهبود تولید ابتدا شامل 1080 می شه بعد 1070

با توجه به این مشکلات بعیده gtx 1060 هم برای رقابت با 480 زودتر از زمانش معرفی بشه یا اگرم بشه با همین وضع رو به رو می شه.

دوستان سلام ، امروز خبرشو خوندم ک شرکای انویدیا قیمت 980 و 970 رو کاهش دادن ، با توجه ب اینکه 1080 هم اومده و توی تیر ماه کارت amd میاد، ب نظرتون تا کی باید صبر کرد کارتا ارزون بشن تو ایران و یا همین rx 480 وارد ایران شد و خرید. منظورم اینه که مطمعنا ارزش صبر کردن که داره.

این کاهش قیمت عملا برا gtx980ti هست قبلی ها قبلا هم به همین قیمت میفروختن 980 هم افت داشته اما 970 که عملا فرقی نکرده اگر amd بتونه زیاد تولید کنه بله اگر اونم مشکل تولید داشته باشه تابستون از دست دادید.(احتمال زیاد هم به مشکل می خوره چرا که رنج 200 دلار برای خیلی ها مناسب خرید هست.)

Last edited by a moderator:
این کاهش قیمت عملا برا gtx980ti هست قبلی ها قبلا هم به همین قیمت میفروختن 980 هم افت داشته اما 970 که عملا فرقی نکرده اگر amd بتونه زیاد تولید کنه بله اگر اونم مشکل تولید داشته باشه تابستون از دست دادید.(احتمال زیاد هم به مشکل می خوره چرا که رنج 200 دلار برای خیلی ها مناسب خرید هست.)

منظورتونو متوجه نمیشم که چرا به مشکل میخوره وقتی 200 دلاره. والا زده بود که 970 شده 240 دلار با تخفیف 220 دلار.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or