اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087
اگه این مشکل سراسریه پس چرا 80 درصد کسایی که تو لایو باهاشون حرف زدم این مشکل رو ندارن؟!!!:|
ویرایش:
دلیلشو فهمیدم !
من آسیاتک دارم کسانی که با ای پی2.188 هستند از جمله خودم دچار مشکل هستند. رنج 5.22 وسایر ای پی های اسیاتک مشکلی ندارن . این داستان ربط به رنج آی پی داره فک کنم , اینم یه کارشناس بهم گفت !
زنگ بزنید ISP !!!

استان گیلان-شهر رشت-
مخابرات،اندیشه سبز خزر و پارس آنلاین
ip مخابرات من * * 235 5
هر سه پورت های udp و در نتیجه چندین نرم افزار از کار افتاده.
قطع و وصل مجدد در بازی world of tanks
قطع بیشتر سرور های c*pro*xy
قطع و وصل شدن مکالمه آنلاین oovoo,teamspeak,ingame voice chat world of tanks,skype.
جالب اینجاست که تمام stream های داخلی از کار افتاده آپارات ,...
11 نفر از دوستانم از (رشت ، تهران،اهواز،شیراز و...) در بازی pirate storm از بیشتر از 2 هفته پیش با این مشکل رو به رو بودند.
سایت های تست پورت ها هم همه پورت ها رو down نشون میدن جز 80 http؟؟؟ جلل خالق حتی dns (53) هم down
:-/
البته قبل از این اوضاع فقط udp ها رو چک میکردم که باز بودن.

آخرین ویرایش:
دوستان عزیز، تاپیک رو از بحث اصلی منحرف نکنید، مطالب در حول و حوش موضوع تاپیک باشه، جملات مناقشه براگیز مطرح نکنید و مثل گذشته بر اطلاع رسانی از طریق تمامی راههای عنوان شده اهتمام داشته باشید.

مطالب پست اول رو هم حتما مطالعه کنید.

به نظر بنده ابعادی از این مشکل تا الان مشخص شده که بدین شرح است:

1-کاملا عمدی و سازمان یافته توسط بخش فنی و ناظر مهندسی فیل ترینگ شرکت ارتباطات زیرساخت انجام شده و خودشون هم خیلی خوب میدونن که مشکل چیه و چرا ایجاد شده و دارند چیکار می کنند.

2-این مشکل ابتدا روی پورت های پروتکل UDP برقرار بود که استفاده های مهمش در ایران اینه که بخش اعظم ضد فیل تر ها و کانال های ارتباطی آزاد روی اون برقرار است پس یک هدف مسدود کردن این قسمت ها است.

3-مشکل هفته پیش روی پورت های پروتکل TCP هم دیده شد که باز نرم افزار هایی مثل HSS و ... روی اون فعال هستند.

4-مشکل احتمالا با آپلود کردن از طریق این پورت ها است یعنی شما آپلودتون بعد چند دقیقه به طور مکرر قطع و وصل میشه این ممکنه نشان گر این باشه که در حال راه اندازی سیستمی برای کنترل و ردگیری سریع دیتای خروجی از کشور باشند.(البته مشکل ممکنه از دانلود هم باشه)

5-چیزی مهم دیگری که واضحه اینه که طرف مقابل به هیچ صراطی مستقیم نیست و تحت هیچ شرایط حاضر به دست برداشن از این اقدام مخرب از روی اینترنت نمی شود طوری که دیروز و پی روز دیدیم چطور بین رئیس جمهور و وزیر ارتباطات با کمیته فیل ترینگ و اون رئیس عقب افتادش درگیری پیش اومد و همچنان در جلسات شورای عالی فضای مجازی به این حد تشنج دیده میشه.

نتیجه ای که من می گیرم از این چند بخشی که کاملا مشهوده اینه که مشکل خیلی بالادستی تر از این حرف هاست که به اعتراضات ما واکنشی نشون داده بشه پس امیدوار نباشید به بهبود این مشکل در چند روز آینده و یا چند هفته ی آینده چون الان وارد دومین ماه یعنی 60 امین روز این اختلالات شدیم و کسی ککش هم نگزیده دلیلش هم خیلی مشخصه اونم اینکه این قضیه خیلی بالادستی تر هست و حتی دولت هم نمیتونه به این راحتی جلوش رو بگیره و با چالش جدی روبه رو میشه.

این حرفم به منزله این نیست که دست از حرک بکشید و بشینید خونه کاری نکنید بلکه باید تا می تونید اعتراض خودتون رو علنی تر و با صدای بلندتر مطرح کنید ولی خودتون رو واسه چیزی که از قبل برنامه ریزی شده و تا دوره اش نگذشته تمام نخواهد شد به دردسر نیاندازید و دقت کنید که مشکلات بسیار بزرگتری در این مملکت بدون صاحب موندند و کسی پیگیری نمی کنه.

به نظر شخص بنده و با توجه به تجربه ی 5 ساله در استفاده از مثلا اینترنت مثلا ADSL2+ در ایران این مشکلات هم رفع میشه همونطور که قبلا مشکلات و اختلالات به این بزرگی رفع شد و حاکمیت ناظر بر اینترنت به این فهم خواهد رسید که اینترنت و تکنولوژی شکست ناپذیر است.

خواهشا تاپیک رو از بحث اصلی منحرف نکن این جا کسی بخاطر شما شکایت نمینویسه
همه داریم تو سایت وزیر کامنت میزاریم
بجای این حرفات بیا دو تا کامنت بزار
من هیچ گونه مشکلی ندارم و خیلی راحت بازیم دارم می کنم ... فقط خواستم یک راهنمایی کرده باشم اما مثل اینکه خودتون دوست دارید مثل گذشته عمل کنید .. تا الان کی نتیجه داده که بخواد این بار جواب بده ؟!

من زیاد مشکل dc شدن ندارم بیشتر از بازی پرت میشم بیرون نمونش امروز تو بازی thou سه چهار بار از اواسط بازی پرت شدم بیرون یا این گیرای که در حین بازی پیش میاد واقعا دیگه داره اعصابم بدجور خرد میشه این مشکل گیر کردن هم 4-5 روزه آمده سراغم اولای بازی اصلا گیر نمکنه ولی بعداز گذشت چند دقیقه شروع میشه

من هیچ گونه مشکلی ندارم و خیلی راحت بازیم دارم می کنم ... فقط خواستم یک راهنمایی کرده باشم اما مثل اینکه خودتون دوست دارید مثل گذشته عمل کنید .. تا الان کی نتیجه داده که بخواد این بار جواب بده ؟!

آقای وزیر جواب کامنت بچه ها رو داده و گفته پیگیری میکنه حالا میخوای بگی نتيجه نمیده داریم کم کم موفق میشیم

امروزو دیروز bf4 در کنسول xbox360 وقتی وارد منو میشدی EA از یوزرهاش معذرت خواهی کرده بود ، نوشته بود به خاطر dc شدن در حین بازی معذرت میخواهیم . نکنه این مشکل فقط مختص ایران نباشه؟؟؟؟
یه جا تو همین فروم بچها میگفتن خارج از کشورهم مشکل dc دارن

بازی که نمیشه کرد از اینور هم اینترنت مخابرات خوزستان سرویس های نا محدود رو برداشت که دانلود هم نتونیم بکنیم :)
دارن زمینه سازی میکنن اینترنتو جم کنن شک نکنید!

والا من که بوشهرم همچین چیزی نشده
چندتا از دوستام نامحدود مخابرات دارن . یکیشون 2مگه:d

امروزو دیروز bf4 در کنسول xbox360 وقتی وارد منو میشدی EA از یوزرهاش معذرت خواهی کرده بود ، نوشته بود به خاطر dc شدن در حین بازی معذرت میخواهیم . نکنه این مشکل فقط مختص ایران نباشه؟؟؟؟
اون داستان دی سی هم کم بوده هم جزئی و فقط مختص bf بوده.......الان همه بازی ها تو ایران مشکل دارند....الانم باز بتل لاگ زده ممکنه dc بشید بخاطر MAINTENANCE تو یه ساعت خاص....مثلا از هر 10 تا بازی ممکنه،ممکنه یکی رو بیافتی بیرون...نه که مثل الان ما 3 دقیقه یبار بندازه بیرون...
..اینقدر اعصابم خورده نفهمیدم چی گفتم..سر درد گرفتم.

ربطی نداره ...چون COD هم نمیشه بازی کرد...دقیقا هر 2-3 دقیقه از بازی پرت میشی بیرون ارور lost میده.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or