اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
شایعه؟
ایتنا- یک کارشناس: امکانات و برنامه هایی که ما برای رمزنگاری و کدنگاری از خارج از کشور می گیریم به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.

وی تاکید کرد: این موضوع که مقام معظم رهبری می فرمایند به هیچ وجه نباید وسایل و دستگاه های امنیتی از خارج از کشور خریداری شود اینجا مشخص می شود که پروتکلی که برای امنیت و رمزنگاری بکار می رود خودش منبع آسیب پذیری شده است.

ايتنا - جداسازی شبکه دستگاه های حیاتی کشور از اینترنت
شما که انقدر مطمئن هستید مشکل برای heart bleed هست کاش یکم حداقل مطالعه داشتید که این مشکل کمتر از 1 ماه هست که صداش در اومده ، پس چطور اینجا از 40-50 روز پیش بچه ها این مشکلو دارند ؟ یعنی LOL

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
شما که انقدر مطمئن هستید مشکل برای heart bleed هست کاش یکم حداقل مطالعه داشتید که این مشکل کمتر از 1 ماه هست که صداش در اومده ، پس چطور اینجا از 40-50 روز پیش بچه ها این مشکلو دارند ؟ یعنی LOL

شما اگه سواد و علمشو ندارید احتمالا چشم دارید به عکسی تو اون لینک هست نگاه کنید
بعدشم شما فکر کردید این باگ کی شناسایی شده؟
در ضمن زیرساخت محدودیتهای که بر روی لینکها میزاره هیچ وفت یکی نبوده و کل اینترنتم زیرساخت تامین نمیکنه
قدم به قدم
بهتره راهنمایی بشی بازم
heartbleed = خونریزی قلبی

const@ntin3

کاربر سایت
May 24, 2012
84
نام
حسین
ما یه غلطی کردم اطلاع رسانی کردیم
لینک از منبع هم گذاشتم
چیزی که معلومه این کار به این راحتیا تموم نمیشه
دیگه بیخیال
نه داداش من این چه حرفیه دشمنت غلط کرد
شما یه بحثی رو پیش کشیدی یکی دو نفر اعصابشون خرد شد یه حرفی زدن
بنده نیتم بحث روی این قضیه بود
هر حرفی راست و دروغ داره (منظورم به شما نیست شما هم خبر رو روایت کردین )
من هم بیشتر نظرم به نظر zEx_992001 نزدیکه :bighug:

Behzadmetal

کاربر سایت
Aug 27, 2013
127
توهین نکنین بهم. این دوستمونم نظرشو داره میگه.
آقای Behzadmetal اولا این باگ فقط شامل Open SSL هست تا اونجایی که من مطالعه کردم و بازم دلیل نمیشه روی پورت بخوان کار کنن هر 15 ثانیه پرت از کار بیوفته, این کارشون بیشتر شبیه به همون پ ا ر ا *** انداختنه چون اگه بخوان رو پرت کار کنن یا پورتو کلا میبندن یا کلا باز میذارن روش کار میکنن دیگه لازم نیست هر دقیقه قطع شه.
دوما گیمر ها آدمای کمی نیستن بیشتر برنامه نویس ها طراحای وبسایت خودشونم گیمرون و آدمای باهوشی هستن (خودم که چیزی نیستم) حداقلش انگلیسیشون بهتر مردم عادیه (حداقل قضیست).
سوما اینهایی که اینجا هستن مسئله درکشون نیست اعصابشون بهم ریختست, شمام گول این دروغای اینارو نخور که میگن روی زیرساخت ها کار میکنن, فقط یه کلمه پیدا کردن اونو تکرار میکنن. گوگل ف ی س ب و ک اینهمه تغییرات دادن تو سیستماتشون چیزی شد؟
openssl or tls سیستم امنیتی هست که بر روی هر چیزی که نیاز باشه رمزگذاری بیشه over udp or tcp میتونه پیاده بشه

Alonex

کاربر سایت
Nov 28, 2012
35
اصلا کاری به اینکه دارن چه عملیات یا چه حرکتی روی نت میکنن نداریم ! مسئله اصلی که اعصاب اکثر مارو بهم میریز فهم و شعوری هست که فاقدش هستن . چطور بعد این همه مدت مشکل حتی یک نفر هم پاسخگو نیست تا بیاد وضعیت رو شرح بده ؟

عذر خواهی پیشکش ! این رو احتمالا عده ای نمیدونن که در دور افتاده ترین کشور های دنیا هم به خاطر کوچکترین اختلال و کم کاری تو هر چیزی علاوه بر عذر خواهی سعی بر جبرانش میکنن .

کلام آخر این که حیف از اسم شریف انسان که روی عده ای میگذاریم ..

DAT 47

کاربر سایت
Jun 14, 2010
629
نام
A R M I N
اقا دوباره این پرت شدن برگشت واسه ما
داشتم bf4 میزدم رو ps4 با پرید بیرون دقیقا واسه من هر 7:35 میپره بیرون

zEx_992001

کاربر سایت
Jun 29, 2008
36
نام
Amir
openssl or tls سیستم امنیتی هست که بر روی هر چیزی که نیاز باشه رمزگذاری بیشه over udp or tcp میتونه پیاده بشه

به نظرم روی پرت ها بیشتر تحقیق کن ببین فرقشون چیه. من چند صفحه عقبتر توضیح دادم. پرت UDP اصلا ربطی به امنیت نداره, بیشترش TCP هست.

- - -ویرایش - - -

نه داداش من این چه حرفیه دشمنت غلط کرد
شما یه بحثی رو پیش کشیدی یکی دو نفر اعصابشون خرد شد یه حرفی زدن
بنده نیتم بحث روی این قضیه بود
هر حرفی راست و دروغ داره (منظورم به شما نیست شما هم خبر رو روایت کردین )
من هم بیشتر نظرم به نظر zEx_992001 نزدیکه :bighug:

نوکرم داش :d

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
شما اگه سواد و علمشو ندارید احتمالا چشم دارید به عکسی تو اون لینک هست نگاه کنید
بعدشم شما فکر کردید این باگ کی شناسایی شده؟
در ضمن زیرساخت محدودیتهای که بر روی لینکها میزاره هیچ وفت یکی نبوده و کل اینترنتم زیرساخت تامین نمیکنه
قدم به قدم
بهتره راهنمایی بشی بازم
heartbleed = خونریزی قلبی

عزیز جان شما یحتمل حالت خوش نیست ، توی اون عکس چی دیدی شما که ما نمیبینیم ؟
According to Mark J. Cox of OpenSSL, Neel Mehta of Google's security team reported Heartbleed on April 1, 2014
1 اپریل که میدونی کی بوده ؟ به فرض محال هم که اینجا 1 روز بعدش سریع جنبیدن که امنیت به خطر نیفته (!) ، میشه 32-33 روز قبل . بچه ها بیشتر از 40 روزه که مشکل دارند . اوه نکنه حتما این باگ heart bleed زودتر اینجا کشف شده نخواستن صداشو در بیارن .
پ.ن : همگی اینجا محو سواد و علم شما شدن .

!ƑąςэℓєŞș

کاربر سایت
Sep 11, 2012
256
همونطور که استارتر تاپیک گفت حداقل کاری که مسئولین میتونستن بکنن عذرخواهی از مردم و رسانه ای کردن دلیل این مشکلات هست (یکی میگه بخاطر فیس بوقه یکی میگه کشور در خطره...) ولی وقتی این حق رو به ما نمیدن انتظار صبر و قبول کردن این شرایط رو هم نباید داشته باشن. با پریدن به همدیگه هم این مشکل حل نمیشه، فقط شانس قفل شدن تاپیک بیشتر میشه! دوستان تازه وارد هم لطفا به پست اول مراجعه کنید و این مشکل رو به هر نحوی به گوش دیگران برسونید!

شرمنده پست شبیه سخنرانی شد! :d

rezapto

کاربر سایت
Feb 26, 2012
37
نام
Reza
این اولین خبریه که در این باره اونم بصورت کاملا غیر مستقیم به این جریان ربط داده شده !

اعصابمون ریده شدست بقرعان
نه تو دانشگاه چیزی میفهمیم
نه سر کار درست کار میکنیم

چون حس علاقه به گیمینگمون ارضا نمیشه با این وضعیت ! تعادل روانی نداریم اصن !

نمیدونم چه گناهی مرتکب شدم که تو این خراب شده به دنیا اومدم :|

metal2006

کاربر سایت
Oct 8, 2009
319
نام
هادی
اقایون چرا الکی بحث می کنید مگه تا الان این اینترنت کیفیت داشته که حالا با به وجود امدن این مشکل دچار افت کیفیت شده باشه. نمی دونم یادتون میاد یا نه ولی این بار اول نیست که نت اینجوری میشه سال قبل سره 30 ثانیه قطع می شد که اونو ربط دادن به جریانات انتخابات. نت هم وضعیتش به این شکل بمونه من یکی که استقبال می کنم کلا با این نت نشه بازی زد بهتره چون تو زمان به اصطلاح درستشم حالتی بود اصلا ثبات نداشت . و در اخر بگم فکر درست شدن تو این مملکت کلا تفکر اشتباهی هست چون سیستم از ریشه مشکل داره

D.ace

کاربر سایت
Aug 6, 2011
795
نام
JoE
حالا نمیدونم به این ربط داره یا نه دیشب ساعت 3 استیم شیلترش پرید (بدون قند شکن هم کامیونیتی میرفت هم استور)بعد از اون این auto dc بعد هر 2 دقیقه شروع شد

admiralsf

کاربر سایت
Nov 27, 2012
42
حالا نمیدونم به این ربط داره یا نه دیشب ساعت 3 استیم شیلترش پرید (بدون قند شکن هم کامیونیتی میرفت هم استور)بعد از اون این auto dc بعد هر 2 دقیقه شروع شد

آره ربط داره
من از صبح تا الان چند بار سایت های Facebook و یکی 2 تا سایت دیگرو راحت باز کردم باز در عرض 5 دقیقه ***** شده و باز دوباره 30 دقیقه بعد باز شده

مشخصه یک کارهایی دارند می کنند
فقط امیدوارم در آخر درست بشه و بتونیم دوتا 2 بزنیم

SmileMoON

کاربر سایت
Apr 25, 2014
33
ایا جون ها برای شما بازی های انلاین تعریف میشن؟
برای امسال شما متاسفم که بازی های انلاینو ترجیح میدن به امنیت کشورشون

سلام
دوست عزیز برا خودت متاسف باش که فکر میکنی اینجا کسی وطن پرست و میهن دوست نیست حتی متدین نیست و لااباله و فقط فکرشون بازیه
گیرم که تمام حرف های شما درست باشه ولی حق کسایی که بابت اینترنت هزینه میدن و خدمات میخوان اینه که بهشون بگن بدلیل مسائل امنیتی کلا میخوان فلان پورت رو ببندن یا بگن این مشکل تا کی ادامه داره ولی متاسفانه تو کشوری زندگی میکنیم که به حقوق مصرف کنندگان اهمیت نمیدن چه هنگام خرید و چه خدمات پس از فروش حالا شما اومدی از رو خواب و رویا میگی مسائل امنیتی و heartbleed و ... بعدم به گیمرها توهین میکنی که مسائل رو درست متوجه نمیشن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر