اختراع جدید سونی به نفع بازیکنان یا ناشران؟

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
کمپانی سونی به تازگی اختراع جدیدی را برای کمک به پیشروی مراحل در بازی‌ها به ثبت رساند و انتظار می‌رود در آینده‌ای نزدیک شاهد استفاده از آن در بازی های کنسول Playstation باشیم. هر چند خیلی ها بر این باور هستند که شکست و تکرار یکی از مواردی است که به جذابیت بازی‌ها کمک می‌کند، اما سونی بر این باور است که شکست مکرر در نهایت باعث ناامیدی مخاطب و رها کردن آن بازی می‌شود.

به من در کشتن غول این مرحله کمک کن!
احتمالا خیلی از ما زمانی که مشغول تجربه عنوانی مثل دارک سولز بودیم به این فکر می‌کردیم که ای کاش راهی برای شکست غول‌های بازی به شکلی راحت وجود داشت. حال شرکت سونی با اختراع جدید خود به نظر می‌رسد راه حل جدیدی را برای حل این مشکل پیدا کرده‌است. به وسیله هوشی مصنوعی (Machine learning) جدید شرکت سونی این قابلیت فراهم می‌شود تا هوش مصنوعی نحوه بازی شما را در نظر بگیرد و بتواند تعداد پیروزی، شکست و آیتم هایی که برای پیروز شدن لازم دارید را به ثبت برساند. به این صورت هوش مصنوعی یاد می‌گیرد که به عنوان مثال برای کشتن غول مرحله پنجم عنوان God of War چه آیتم‌ها و ضرباتی برای پیروزی لازم است و در صورت نیاز قادر است تا به کمک بازیکن بیاید و اطلاعات لازم جهت پیروزی در مبارزه با غول آخر آن مرحله را در اختیار او بگذارد. البته هوش مصنوعی در مواردی به سراغ راه‌ حل‌های موجود در سایت‌های مختلف و یا حتی خرید یک DLC خاص و یا استفاده از Microtransactions را هم به بازیکن پیشنهاد خواهد کرد!

god-of-war-2.jpg

البته این برای اولین بار نیست که یک شرکت دست به این اقدام زده‌است. شرکت گوگل هم در زمان معرفی Stadia از قابلیت نسبتا مشابه‌ای رونمایی کرد که به وسیله‌ آن بازیکن قادر بود تا با استفاده از هوش مصنوعی گوگل از طریق سایت یوتیوب برای گذر از مراحل دشوار بازی‌ها کمک بگیرد.

70

اما تمام این موارد زمانی به شعور مخاطب احترام خواهند گذاشت که به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه اضافه در دسترس آن‌ها قرار بگیرد. هر چند به نظر می‌رسد این قابلیت به صورت رایگان در دسترس باشد اما فراموش نکنیم یکی از مواردی که هوش مصنوعی از شما می‌خواهد از آن استفاده کنید پرداخت پول برای خرید DLC و یا خرید های درون بازی است.

با شروع نسل هشتم یکی از قابلیت‌هایی که توجه ناشران مختلف را به خود جذب کرد، قابلیت‌های خرید درون بازی بود. به عنوان مثال شرکت Ubisoft در اکثر عناوین خود در نسل هشتم به نحوی از قابلیت‌های خرید درون بازی بهره برده‌است. در عنوانی مثل Assassin's Creed Odyssey بازیکنان قادر بودند با پرداخت مبلغ ۱۰ دلار آپگرید و XP دو برابر بیشتر را برای انجام مراحل بازی به دست آورند. البته بقیه ناشران همانند EA، مایکروسافت و اکتیویژن هم به شکل های مختلفی از این قابلیت در باز‌ی‌های خود استفاده کرده‌اند. شاید بتوان گفت به جز مواردی همانند Assassin's Creed Odyssey و نسخه دوم Star Wars: Battlefront اکثر خرید های درون بازی به موارد ضاهری مثل تغییر رنگ لباس شخصیت‌ها و مواردی از این دست ختم می‌شوند.

اختراع جدید سونی به نفع بازیکنان یا ناشران؟

با انتشار خبر فوق نظرات متفاوتی در سایت‌های مختلف گیمینگ به چشم می‌خورد. در حالی که اکثر اصحاب رسانه و خبرنگاران این قابلیت را بر روی کاغذ مناسب می‌دانند، اما معتقد هستند که در نهایت ناشران با استفاده از این قابلیت‌ بازیکن را ترغیب به پرداخت پول اضافه برای خرید DLC ها و Microtransactions می‌کنند!

نویسنده سایت
CCN توضیح می‌دهد:
«اختراع جدید سونی راه جدیدی برای ناشران برای پول در آوردن است. شرکت سونی همدست ناشران خواهد بود تا به وسیله آن بازیکنان مختلف را ترغیب به استفاده از Microtransactions کند.»

نویسنده
Vidogamer در عنوان مطلب خود می‌نویسد:
« سونی هوش مصنوعی جدیدی را ثبت کرده‌است که به بازیکن خرید های درون بازی را توصیه می‌کند. پول همه جا در اولویت است.»

سایت
gamerevolution در گزارش خود گفت:
« اختراع جدید Microtransactions سونی خبری ترسناک برای کنسول PS5 است، حتی اگر به مرحله اجرایی نرسد.»

سایت
VG247 در متن خبر خود نوشت:
«صبحت های سونی نشان می‌دهد که قابلیت جدید حتی در طول عناوین تک نفره و در زمانی که در حال تماشا کات‌سین بازی برای اولین بار هستید، تبلیغاتی برای خرید های درون بازی را نمایش خواهد داد.»

در نهایت این اختراع یا قابلیت تا به امروز در هیچ کدام از پتلفرم های شرکت سونی استفاده نشده و شرکت سونی هم هیچ گونه صحبتی درباره استفاده از آن در کنسول PlayStation 5 نکرده‌است. کنسول PlayStation 5 در تعطلات سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد.

برای خواندن اطلاعات کامل سونی درباره اختراع جدید می‌توانید به این سایت رجوع کنید.
*متن خبر برگفته از توضیحات شرکت سونی و خلاصه‌ آن که در سایت‌های معتبر خبری از آن استفاده شده، است.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,524
این یه چیزی مثل هینت دادنه، برای بازیهای RPG یا بازیهایی که نیازمند یه آیتم خاصه تا راحت تر با باس بازی بشه مبارزه کرد بدرد می خوره مثل بلادبورن، الان شما بری تاپیک های چنین بازی هایی و سوالات بی شمار دوستان رو بخونید، همه جور اطلاعاتی در مورد فارم کردن و کشف آیتمها میبینی. قابلیتی هم نیست که اجباری باشه، ولی بودنش لطمه ای به تجربه بازیکن نمیزنه.

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
چرا ترسناکه ؟مگه استفاده کردن ازش اجباریه؟
شما تصور کن یک ناشر فاسد به خاطر همین قابلیت هم که شده سختی یک بازیو به شدت زیاد کنه و تنها راه عبور از اون مرحلرو پرداخت پول بذاره (از ea این کار بر میاد) این طوری این اختراع تنها تبدیل به یک راه جدید برای اضافه کردن خرید های درون بازی میشه. برای همون این طوری گفته.

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,524
شما تصور کن یک ناشر فاسد به خاطر همین قابلیت هم که شده سختی یک بازیو به شدت زیاد کنه و تنها راه عبور از اون مرحلرو پرداخت پول بذاره (از ea این کار بر میاد) این طوری این اختراع تنها تبدیل به یک راه جدید برای اضافه کردن خرید های درون بازی میشه. برای همون این طوری گفته.
EA چون به فکر جیبشه، سختی بازی رو اونقدر زیاد نمی کنه که به فروش کلی بازیاش لطمه بزنه، اونایی که دنبال لوت باکسن، حتی برا اسکین اسلحه هم حاضرن کلی پول بدن، بازیهای FS، درسته که بازیهای بزرگی هستند ولی فروششون نسبت به بزرگیشون اونقدر بالا نیست در مقابل بازیهای آبکی دیگه، EA چه سونی هینت بده چه نده، کار خودشو می کنه و ربطی به درجه سختی بازی هم نداره، تنها خوبیش برای EA اینه که از این قابلیت میتونه برای پیام بازرگانی استفاده کنه! که دیدن این هم اجبار نیست.

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,354
این احتمالا یکی از ویژگی های PlayStation Assist دستیار هوشمند سونی
The next PlayStation could have a new 'PlayStation Assist' feature that automatically gives you tips while you play
قرار نیست اجباری باشه
مثلا در یه مرحله به مشکل خوردی
با گفتن
Hey PlayStation How do I kill this dragon
گزینه های مختلفی معرفی میکنه شاید یکی از گزینه ها بسته به خود بازی Microtransactions باشه

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza

اینم نظریه اما به نظرت با عقل جور در میاد یکی بیاد این کار انجام بده ؟ همین جوری داخل بازی ها لوت باکس میزارن ملت دارن شرکت ها رو جر میدن بعد فکر میکنی وقتی بازی خریدی 60 دلار بعدش وسط بازی برای رد کردن مرحله پول بخواد ملت با شرکت مورد نظر چیکار میکنن ؟

انقدر ازش شکایت میکنن که کل سود بازی باید قرامت پرداخت کنه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
این احتمالا یکی از ویژگی های PlayStation Assist دستیار هوشمند سونی
The next PlayStation could have a new 'PlayStation Assist' feature that automatically gives you tips while you play
قرار نیست اجباری باشه
مثلا در یه مرحله به مشکل خوردی
با گفتن
Hey PlayStation How do I kill this dragon
گزینه های مختلفی معرفی میکنه شاید یکی از گزینه ها بسته به خود بازی Microtransactions باشه

_Hey PlayStation, How can I get this player in Fifa 21
_Take you wallet, It's EA we're talking about

منطقی میزنه اینی که گفتی در کل :D

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
بازی کثیفی داره شروع میکنه سونی:|
هینت دادن که پتنت نمیخواد،نهایت اگه گیمر گیر کرد میره سرچ میکنه روش های رد کردن اون مرحله پیدا میکنه

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,912
فکر نکنم بد باشه من فقط انحصاریها و بازیهای ژاپنی رو میرم. آخرین بازی EA که رفتم فوتبال 97 سگا بوده:D
اگه هینت بده عالیه. هی یه چشممون به یوتیوب و گاید نیست.

• Like
Reactions: AMIN-1399F

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,352
نام
محمد
دوستان یکطوری میگن اجباری نیست انگار نمیدونن اگه بصورت Default توی بازی ها بزارن خیلی از گیمرا اصلا نمیرن خاموشش کنن‌. بازم به اون بخش وسیعی که واقعا نسبت به این چیزا تحریک پذیر هستن، تحریک میشن برای همین خیلی حرکت کثیفیه...یک بچه 10 یا 15 چطوری این چیزا حال میشه؟اینا از لحاظ روانشناسی کاملا سر همچین سیستم هایی حساب و کتاب کردن.
مثل خود لوت باکس که شاید برای خیلی از ماها خریده اش غیر متطقیه در حالی که برای اون قشر مورد نظر کمپانی ها عادی شده و میبینیم چه باران پولی براشون رقم زده.
سونی رسما داره راه رو برای کلی کثافت کاری توی سیستم اش باز میکنه.
اینم نظریه اما به نظرت با عقل جور در میاد یکی بیاد این کار انجام بده ؟ همین جوری داخل بازی ها لوت باکس میزارن ملت دارن شرکت ها رو جر میدن بعد فکر میکنی وقتی بازی خریدی 60 دلار بعدش وسط بازی برای رد کردن مرحله پول بخواد ملت با شرکت مورد نظر چیکار میکنن ؟

بله اتفاقا با عقل جور میاد، بازی رو اینقدر گرایندی میکنن که مجبور میشی بگیری. وقتی این قابلیت باشه مثل همین لوت باکس تا دلشون میخواد سو استفاده میکنن.
بعد اینطوریم نیست این کمپانی های مولتی میلیاردی از دادگاه و شکایت بترسن! خود EA چپ و راست بهش توسط دولت ها شکایت میشه بازم جلوی سهامدارا ککشم نمیگزه. اینقدر هم توی امریکا لابی داره که بعیده هیچوقت اونجا ممنوعیت لوت باکس رو ببینیم.

من خودم مشابه همچین چیزی رو تا حدی توی DMC5 تجربه کردم... با اینکه به هیچ وجه اجباری نبود ولی واقعا روی اعصاب بود چون MTX ها توی DNA بازی بازم حس میشدن، با اینکه خریدشون اصلا نیازی نبود.
از همه ناراحت کننده تر این بود بخاطر همچین Revive System ایی اون حس مرگ رو از بازی میگرفت، یکی از بزرگترین نکات منفی بنده تلقی میشد.

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
بله اتفاقا با عقل جور میاد، بازی رو اینقدر گرایندی میکنن که مجبور میشی بگیری. وقتی این قابلیت باشه مثل همین لوت باکس تا دلشون میخواد سو استفاده میکنن.
بعد اینطوریم نیست این کمپانی های مولتی میلیاردی از دادگاه و شکایت بترسن! خود EA چپ و راست بهش توسط دولت ها شکایت میشه بازم جلوی سهامدارا ککشم نمیگزه. اینقدر هم توی امریکا لابی داره که بعیده هیچوقت اونجا ممنوعیت لوت باکس رو ببینیم.

من خودم مشابه همچین چیزی رو تا حدی توی DMC5 تجربه کردم... با اینکه به هیچ وجه اجباری نبود ولی واقعا روی اعصاب بود چون MTX ها توی DNA بازی بازم حس میشدن، با اینکه خریدشون اصلا نیازی نبود.
از همه ناراحت کننده تر این بود بخاطر همچین Revive System ایی اون حس مرگ رو از بازی میگرفت، یکی از بزرگترین نکات منفی بنده تلقی میشد.

اول از همه این پتنت مشخصا مشخص نیست استفاده بشه یا اصلا در چه حالتی هستش مثل هزارن پتنت دیگه ای که ثبت شده اما رنگ روز به خودش ندیده.

دوم از همه به نظر من با عقل جور در نمیاد به خاطر اینکه همه سازنده ها این کار نمیکنن دوم از همه دوتا سازنده که انجام بدن با وضعیت وحشتناکی که دوستمون داشت میگفت مشخصا پدرش در میارن انقدر که ازش شکایت میشه بعدش هم اینکه ملت بعد ریوی ها میتونن بازی نخرن بعد ببینن سازنده بازم از این کارها میکنه اون جوری که دوستمون نظرش بود .

سوم میگی من در بازی DMC5 این قضیه تجربه کردم با وجود اینکه اجباری نبود بهش میگن چی حق انتخاب " چون هنوز وقت نکردم بازی DMC5 بازی کنم نظری راجبش نمیدم " اما شما حق داری هر کاری دوست درای انجام بدی الان فردا برای بازی سکیرو یه همچین چیزی بزارن شما حق داری بازی که وجودیش بر اساس سختی هستش مثل بچه خوب بازی کنی یا میتونی هزینه کنی این هیچ چیز بدی نداره به نظر من به شخصه هیچ وقت برای بازی ها نه اسکین میگرم نه پول خرج میکنم داخل بازی هرچی میخواد باشه این یعنی من حق انتخاب دارم بازی های زیادی بودن که داخلش میشد پول خرج کنی.

کاری به بد خوبش ندارم تا وقتی که حق انتخاب داشته باشه ادم و اون محدودیت 100% جلو پیشروی داخل بازی نگیره من به شخصه میگم بزار هر غلطی میخوان بکنن سازنده ها من حق انتخاب دارم که بازیشون نخرم یا اینکه داخل بازیشون پول خرج نکنم کس دیگه ای جور دیگه ای فکر میکنه ازاده که همون کار انجام بده این بده که ملت مجبور بشن داخل بازی پول خرج کنن 100% اصلا شک نکن اما نه این پتنت 100% شده نه اینکه وضعیت به شوری هستش که نشه بازی انجام داد حتما نیاز به خرید باشه.

• Like
Reactions: AMIN-1399F

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,247
نام
امیر حسین

کو؟
4نفر شکایت میکنند، 4000نفر لوت باکس میخرن:|
اگر اینجوری نبود الان فیفا چنین پولی به دست نمیوردن ازش، و روز به روز بازی هایی که MT دارن بیشتر نمیشد!

بعد یه جوری میگین برای هینت دادن مشکلی نیست که انگار مثلا الان بازی ها هینت نمیدن اصلا!

برای مثال SOTC تا بای رو میدیدی راوی یه هینتی میداد، The Last Guardian اگر چند دقیقه پشت یه معجا گیر میکردی بهت هینت میداد(تروفی هم داشت که همه هینت ها رو بشنوی)، KH III الان که دارم ReMind رو میرم،سر باس ها که ببازی دو سه تا هینت میده در مقابل حرکت هاشون چیکار کنی و ... که البته خیلی بازی ها این مدل هینت آخری رو میدن یا توی لودینگ ها از این حرکات میزنند

در کل نع...اصلا و ابدا چیزی به نفع گیمرها نیست:p ، چه کاریه یه گزینه بزارن خود هوش مصنوعی بازی رو بره جلو و طرف فقط بشینه ببینه... البته... این همه ملت بازی استریم میکنند و بقیه میبینند همینه دیگه:p

انشاالله که صرفا یه ایده الکی بوده باشه:-"
بعد یه چیزی،خبره قدیمی نیست؟ حس میکنم اینو چند ماه پیش یه جا خوندما!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
کو؟
4نفر شکایت میکنند، 4000نفر لوت باکس میخرن:|
اگر اینجوری نبود الان فیفا چنین پولی به دست نمیوردن ازش، و روز به روز بازی هایی که MT دارن بیشتر نمیشد!

بعد یه جوری میگین برای هینت دادن مشکلی نیست که انگار مثلا الان بازی ها هینت نمیدن اصلا!

برای مثال SOTC تا بای رو میدیدی راوی یه هینتی میداد، The Last Guardian اگر چند دقیقه پشت یه معجا گیر میکردی بهت هینت میداد(تروفی هم داشت که همه هینت ها رو بشنوی)، KH III الان که دارم ReMind رو میرم،سر باس ها که ببازی دو سه تا هینت میده در مقابل حرکت هاشون چیکار کنی و ... که البته خیلی بازی ها این مدل هینت آخری رو میدن یا توی لودینگ ها از این حرکات میزنند

در کل نع...اصلا و ابدا چیزی به نفع گیمرها نیست:p ، چه کاریه یه گزینه بزارن خود هوش مصنوعی بازی رو بره جلو و طرف فقط بشینه ببینه... البته... این همه ملت بازی استریم میکنند و بقیه میبینند همینه دیگه:p

انشاالله که صرفا یه ایده الکی بوده باشه:-"
بعد یه چیزی،خبره قدیمی نیست؟ حس میکنم اینو چند ماه پیش یه جا خوندما!

امیر من ازش دفاع نکردم دقت کن صحبت سر این بود که اگه جلو پیشرفت بازی بگیره .

آیا در همون فیفا شما نمیتونی بدون خرید لوت باکس بازی کنی ؟ آیا بازی نخریدی که بازی کنی حالا یک نفر دیگه پول خرج کنه شما بازی خودت انجام میدی نمیتونی در اون بازی پیشرفت کنی مشخصا زمانت با اون فرق میکنه شما تلاش بیشتری انجام میدی.

من خودم بازی روی HARD شروع میکنم از Hint و ... بدم میاد حتی از لوت باکس هم بدم میاد .:D من به عنوان حق انتخاب بهش نگاه میکنم من انتخاب نمیکنم یکی دیگه میتونه انتخاب کنه .

فکر میکنم اما این Hint با اون Hint فرق داشته باشه بیشتر برای کمک برای مثال من نیاز به خون دارم کجا میتونم خون پیدا کنم تیرم کم تیر کجاست از اینجور شر ور ها برای من چرت اما برای یکی که از بازی سر در نمیاره میتونه حکم معجزه داشته باشه .

خوب مشکلی که من خودم با بازی های جدید دارم همینه بازی های جدید همشون راحت شدن اما امیر همه من یا تو نیستن فکر کن یکی که اصلا تو عمرش جز مولتی پلیر بازی نکرده بیاد بازی داستانی بخواد شروع کنه یا بچه هستش تا بازی شروع میکنه گیر میکنه بازی پرت میکنه اون طرف انقدر به خودم و خودت نگاه نکن .

منم امیدوارم فقط یک ایده باشه . دقیقا خبر قدیمی هستش برای چند ماه پیش ملت تازه یادشون افتاده جالبه جدیدا سایت های خارجی خبر های خیلی قدیمی تازه میرن نمیدونم جریان چیه نمونش همین خبر .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر