اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
جدا خجالت نکشیدن اصلا اسم 8k رو گذاشتن روی کارتن دستگاه ها !
حتی نمیتونن 4k درست و حسابی بدن از صد جاش زدن
اون 8k که نوشته منظورش خروجی HDMI هست نه این که بتونه بازی 8k پردازش کنه!
مثلا ویدیو ها یا فیلمای 8k رو میتونه نشون بده
فقط یه چیز تبلیغاتیه که مردم رو گول بزنن باهاش

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
اون 8k که نوشته منظورش خروجی HDMI هست نه این که بتونه بازی 8k پردازش کنه!
مثلا ویدیو ها یا فیلمای 8k رو میتونه نشون بده
فقط یه چیز تبلیغاتیه که مردم رو گول بزنن باهاش
داداش میدونم این موضوع رو
ولی خدایی خجالتم خوب چیزیه
حداقل یک حرکتی بزنن حتما بازی ها آپشن ۶۰ فریم کامل رو داشته باشه

• Like
Reactions: g4mer

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
بررسی DF از بازی بوردرلندز هم رسید

بازی روی هر دو کنسول نسل جدید 4K داینامیک و 60 فریم اجرا میشه. فریم بشدت روی هر دو ثابته. روی سریز اس به صورت 1440 و داینامیک اجرا میشه

جزییات فولیج یا همون پوشش گیاهی و سایه ها روی PS5 برتری داره. همین برتری هم در PS4Pro نسبت به One x دیده میشه

مود 120 فریم بازی هم روی هر دو کنسول تا 80 فریم افت داره گرچه روی 5 ثبات تر هست. منتها بدلیل اینکه سریز اکس از VRR ساپورت میکنه اگر تی وی داشته باشین که اون هم ساپورت بکنه در 120 فریم تجربه ی بهتری خواهد داشت.

- Dynamic 4k on PS4 and XsX, dynamic 1440p on XsS
- the PS5 version has better shadows and better foliage density (seems to be a carryover effect from Pro vs One X versions having same difference)
- Still watching for more summary details
- 120fps mode dips to 80 and everything in between in heavy combat
- XsX is the better choice for 120 fps mode, according to Alex (around the 12:20 mark), especially with VRR support but also has less dips in 120fps mode overall

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,639
نام
alireza
تحلیل بردرلندز ۳ که dfانجام داده

Ps5 وسری ایکس هردو ۲ مود دارند

مود ۴کی و ۶۰ که ps5 سایه بهتری داره + بعضی جاها پوشش گیاهی بیشتر (همین فرق تو ps4 pro و x1x بود)

مود ۱۲۰ که با رزولوشن ۱۰۸۰ اجرا میشه و در این مود سری ایکس به خاطر استفاده از vrr بهتر هست

در قسمت لودینگ..ps5در حدود ۳ ثانیه بهتر هست از سری ایکس

سری اس هم فقط ۱ مود داره که داینامیک۱۴۴۰ هست و فریم هم ۶۰ هست

کات سین ها هم که رو ۳۰ فرریم قفل هستند.
با سازنده (گیرباکس) حرف زدن گفتن که هنوز از ویژگی های نسل جدید استفاده نکردن (مثل استفادع از اس اس دی و غیره)

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,170
نام
∂αнмα
بررسی DF از بازی بوردرلندز هم رسید

بازی روی هر دو کنسول نسل جدید 4K داینامیک و 60 فریم اجرا میشه. فریم بشدت روی هر دو ثابته. روی سریز اس به صورت 1440 و داینامیک اجرا میشه

جزییات فولیج یا همون پوشش گیاهی و سایه ها روی PS5 برتری داره. همین برتری هم در PS4Pro نسبت به One x دیده میشه

مود 120 فریم بازی هم روی هر دو کنسول تا 80 فریم افت داره گرچه روی 5 ثبات تر هست. منتها بدلیل اینکه سریز اکس از VRR ساپورت میکنه اگر تی وی داشته باشین که اون هم ساپورت بکنه در 120 فریم تجربه ی بهتری خواهد داشت.

- Dynamic 4k on PS4 and XsX, dynamic 1440p on XsS
- the PS5 version has better shadows and better foliage density (seems to be a carryover effect from Pro vs One X versions having same difference)
- Still watching for more summary details
- 120fps mode dips to 80 and everything in between in heavy combat
- XsX is the better choice for 120 fps mode, according to Alex (around the 12:20 mark), especially with VRR support but also has less dips in 120fps mode overall
البته طبق همین نوشته ای که گذاشتید وضعیت SX از همه نظر رو 120 فریم بهتر بوده

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
البته طبق همین نوشته ای که گذاشتید وضعیت SX از همه نظر رو 120 فریم بهتر بوده
نوشته رو من از گف کپی کردم. تو خود نوشته گفته شده که کامل نیست. ولی خوب طبق بررسی DF همونجوری هست که منعکس کردم

• Smile
Reactions: VahiD VFSDF

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,170
نام
∂αнмα
نوشته رو من از گف کپی کردم. تو خود نوشته گفته شده که کامل نیست. ولی خوب طبق بررسی DF همونجوری هست که منعکس کردم
من ویدیوش رو دیدم دقیقا همون نوشته بالا رو تکرار میکنه

دقیقا تایمش رو کپی کردم :

هرچند میگه متغییره ولی تو یـ سکانس تعقیب و گریز مشابه XSX بین 5 تا 15 فریم بهتر عمل کرده

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
من ویدیوش رو دیدم دقیقا همون نوشته بالا رو تکرار میکنه

دقیقا تایمش رو کپی کردم :

هرچند میگه متغییره ولی تو یـ سکانس تعقیب و گریز مشابه XSX بین 5 تا 15 فریم بهتر عمل کرده
حرف شما درسته اون قسمت رو من بار دیگه گوش کردم. دفعه اول اشتباه شنیده بودم

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,402
نام
امین
حرف شما درسته اون قسمت رو من بار دیگه گوش کردم. دفعه اول اشتباه شنیده بودم
البته یک سری جا هم فریم بهتر هم بده نسخه سریز ایکس‌تو حالت ۱۲۰ عادلانه نیست چون PS5 داره با جزئیات محیطی بیشتر و سایه‌های با رزولوشن بالاتر اجرا میکنه بازیو که به شدت توی پرفورمنس ۱۲۰هرتز تاثییر گذاره.
با این‌حال میانگین فریم ۱۲۰ روی دو پلتفرم ۹۹درصد یکسانه.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
البته یک سری جا هم فریم بهتر هم بده نسخه سریز ایکس‌تو حالت ۱۲۰ عادلانه نیست چون PS5 داره با جزئیات محیطی بیشتر و سایه‌های با رزولوشن بالاتر اجرا میکنه بازیو که به شدت توی پرفورمنس ۱۲۰هرتز تاثییر گذاره.
با این‌حال میانگین فریم ۱۲۰ روی دو پلتفرم ۹۹درصد یکسانه.
والا من گراف ویدیو رو هم میبینم فریم روی 5 بهتره تو مد 120. منتها تام چیز دیگه ای میگه. حالا شاید تصاویر گراف درست انتخاب نشدن. چون تصویر چیز دیگه ای میگه

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,107
نقل قول پاراگراف آخر DF از بوردرلندز 3:

There's little to split the two in 60fps, but 120Hz gives Microsoft's machine an identifiable plus. Where both need some work is in getting a more stable lock at 60fps.
در حالت 120 فریم، Series X فریم بهتری داره، ولی در حالت 60 فریم فریم دهی یکسانه.

The dynamic nature of the game again makes life difficult in measuring the two side-by-side, but there is one driving sequence which matches well, showing a Series X lead of between five to 15fps
برای مقایسه بهتر فریم دهی دو کنسول، یک بخش رانندگی داره که صحنه ها بسیار مشابه هستش که XSX بین 5 تا 15 فریم بیشتری میده.

This isn't a revelation, as we saw the same thing on PS4 Pro and Xbox One X. Rather than being a measure for system performance, this particular difference seems to be legacy code inherited by the new machines too, giving PS5 a distinctive advantage across the opening wastelands in foliage density
در مورد پوشش گیاهی و سایه بهتر روی کنسول سونی هم نوشته که بخاطر وراثت کدها از PS4 pro و Xbox One X هست و این مقیاسی برای عملکرد بهتر سخت افزار کنسول نیست.

Xbox Series S on the other hand, lives up to its spec by targeting 1440p as the maximum resolution, with more obvious drops in resolution, down to a 2112x1188 lower bounds. Crucially though, it's a well-worked version that holds to 60fps just as well as the two premium machines - in fact, I think it actually runs a touch better. One big catch to Series S is that there's no toggle between resolution or performance modes, as there is on PS5 or Series X. It's 1440p60 with DRS and there is no 120Hz support at all.
در مورد سری اس هم بسیار تعریف کرده و گفته رزولوشن داینامیک 1440p انتخاب شده که پایینترین چیزی که ثبت کردن 1188p بوده. فریم دهی رو عالی و حتی بهتر از دو کنسول قویتر دیدند. اما نبود مود 120 فریم رو نکته منفی میدونه.

It's worth noting Series S is also matched with the other consoles in terms of overall texture quality, effects and texture filtering quality
از لحاظ جزئیات گرافیکی هم هیچ فرقی بین کنسول های بالاتر باهاش نیست.

Again there is a consistent advantage on PS5 - completing a load to the Droughts in 12 seconds, compared to the 14-15 seconds on Xbox machines.
لودینگ رو هم کمی بهتر در PS5 میدونه و لودینگ یکی از مراحل در PS5 دوازده ثانیه و در Xbox چهارده-پونزده ثانیه ست.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
نقل قول پاراگراف آخر DF از بوردرلندز 3:

There's little to split the two in 60fps, but 120Hz gives Microsoft's machine an identifiable plus. Where both need some work is in getting a more stable lock at 60fps.
در حالت 120 فریم، Series X فریم بهتری داره، ولی در حالت 60 فریم فریم دهی یکسانه.

The dynamic nature of the game again makes life difficult in measuring the two side-by-side, but there is one driving sequence which matches well, showing a Series X lead of between five to 15fps
برای مقایسه بهتر فریم دهی دو کنسول، یک بخش رانندگی داره که صحنه ها بسیار مشابه هستش که XSX بین 5 تا 15 فریم بیشتری میده.

This isn't a revelation, as we saw the same thing on PS4 Pro and Xbox One X. Rather than being a measure for system performance, this particular difference seems to be legacy code inherited by the new machines too, giving PS5 a distinctive advantage across the opening wastelands in foliage density
در مورد پوشش گیاهی و سایه بهتر روی کنسول سونی هم نوشته که بخاطر وراثت کدها از PS4 pro و Xbox One X هست و این مقیاسی برای عملکرد بهتر سخت افزار کنسول نیست.

Xbox Series S on the other hand, lives up to its spec by targeting 1440p as the maximum resolution, with more obvious drops in resolution, down to a 2112x1188 lower bounds. Crucially though, it's a well-worked version that holds to 60fps just as well as the two premium machines - in fact, I think it actually runs a touch better. One big catch to Series S is that there's no toggle between resolution or performance modes, as there is on PS5 or Series X. It's 1440p60 with DRS and there is no 120Hz support at all.
در مورد سری اس هم بسیار تعریف کرده و گفته رزولوشن داینامیک 1440p انتخاب شده که پایینترین چیزی که ثبت کردن 1188p بوده. فریم دهی رو عالی و حتی بهتر از دو کنسول قویتر دیدند. اما نبود مود 120 فریم رو نکته منفی میدونه.

It's worth noting Series S is also matched with the other consoles in terms of overall texture quality, effects and texture filtering quality
از لحاظ جزئیات گرافیکی هم هیچ فرقی بین کنسول های بالاتر باهاش نیست.

Again there is a consistent advantage on PS5 - completing a load to the Droughts in 12 seconds, compared to the 14-15 seconds on Xbox machines.
لودینگ رو هم کمی بهتر در PS5 میدونه و لودینگ یکی از مراحل در PS5 دوازده ثانیه و در Xbox چهارده-پونزده ثانیه ست.
از لحاظ جزییات گرافیکی خود XSX زیر 5 قرار میگیره چطور اونوقت XSS با هاشون فرق نداره؟
اون مورد تکسچر هست فقط نه جزییات گرافیکی

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,107
از لحاظ جزییات گرافیکی خود XSX زیر 5 قرار میگیره چطور اونوقت XSS با هاشون فرق نداره؟
اون مورد تکسچر هست فقط نه جزییات گرافیکی
کیفیت تکسچر، افکت ها و تکسچر فیلترینگ.

It's worth noting Series S is also matched with the other consoles in terms of overall texture quality, effects and texture filtering quality. It's mainly the drop to 1440p that keeps it from the same level of sharpness as PS5 and Series X, but it's still an impressive effort for a machine running at near a third of the GPU power as X.

همونطور که میبینی، تنها تفاوت رو رزولوشن کمتر میدونه. بسیار تعریف کرده از نسخه Series S و فریم دهیش رو حتی بهتر از دو کنسول دیگه دیده. فقط تنها ناامیدی، نبود مود 120 فریمه.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,995
نام
ehsan
کیفیت تکسچر، افکت ها و تکسچر فیلترینگ.

It's worth noting Series S is also matched with the other consoles in terms of overall texture quality, effects and texture filtering quality. It's mainly the drop to 1440p that keeps it from the same level of sharpness as PS5 and Series X, but it's still an impressive effort for a machine running at near a third of the GPU power as X.

همونطور که میبینی، تنها تفاوت رو رزولوشن کمتر میدونه. بسیار تعریف کرده از نسخه Series S و فریم دهیش رو حتی بهتر از دو کنسول دیگه دیده. فقط تنها ناامیدی، نبود مود 120 فریمه.
در هر صورت سایه زنی و فولیج روی 5 بهتره حالا اینکه بقیه تنظیمات مشابه هستن فرقی ایجاد نمیکنه. در هر صورت گرافیک 5 بهتره. 2 ضربدر 2 میشه 4.
شما داری بین گرافیک دو نسخه مایکروسافت مقایسه میکنی که عین همن تو رزولوشن و فریم فرق دارن. بعد نعمیمش میدی به 5.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,107
شما داری بین گرافیک دو نسخه مایکروسافت مقایسه میکنی که عین همن تو رزولوشن و فریم فرق دارن. بعد نعمیمش میدی به 5.
من هیچ چیزی رو از خودم ننوشتم که بخوام تعمیم بدم :-?? نقل قول مستقیمه.

It's worth noting Series S is also matched with the other consoles in terms of overall texture quality, effects and texture filtering quality.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر