اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

8mm

کاربر سایت
Jan 1, 2015
182
یعنی بازی نسل قبلی که با Hand-Drawing Texture ساخته شده و کلا از لحاظ تکنیکال حرفی برای گفتن نداره هم 1080p60p ثابت روی این نسل اجرا نمی شه و افت فریم داره
فاجعه....

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
Parallax occlusion mapping (POM) is an enhancement of the parallax mapping technique. Parallax occlusion mapping is used to procedurally create 3D definition in textured surfaces, using a displacement map (similar to a topography map) instead of through the generation of new geometry.[SUP][1][/SUP] This allows developers of 3D rendering applications to add 3D complexity in textures, which correctly change relative to perspective and with self occlusion in real time (self-shadowing is additionally possible), without sacrificing the processor cycles required to create the same effect with geometry calculations.[SUP][2][/SUP]

- - -ویرایش - - -

Reality Check - 64% of People CAN'T Tell the Difference Between PS4, PC, and XONE

سایت Gamespot آزمایشی انجام داده مربوط به تشخیص اختلاف بصری بین PC و کنسول های Xbox One و PS4. حدود 2700 نفر شرکت کردن و فقط 36% تونستن درست تشخیص بدن.

چوب گیمر. رسما پول چی کارا که نمی کنه فیلم Hobbit هم نسخه ی 24 فریم داره هم 48 فریم کسی هم هست فرقش رو نفهمه؟ شاید جدا پهش کنن 1 عده تشخیص ندن اما کنار هم قطعا مشخصه
به نظرم 1 عده هم از عمد رای اشتباه دادن

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
Batman: Arkham Knight Is 1080p on PS4 - GameSpot

بتمن با رزولوشن 1080 بر روی ps4 اجرا میشود. رزولوشن اکس باکس وان هنوز تایید نشده باقی مانده است.
دقیقا
تو ps store هم رزولیشن ویدیو رو نوشته رو 1080 هست . :) رو xbox هم احتمال داره رو 1080 اجرا بشه و در بدترین حالت 900p :D فک نکنم رو 720 اجرا شه !
در ضمن قبلا هم خبر اومده بود که رو ps4 ، راحت 60 فریم میده بازی!

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
دقیقا
تو ps store هم رزولیشن ویدیو رو نوشته رو 1080 هست . :) رو xbox هم احتمال داره رو 1080 اجرا بشه و در بدترین حالت 900p :D فک نکنم رو 720 اجرا شه !
بازی روی کنسول ها 30fps هست. :D

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
دقیقا
تا اونجایی که من یادمه هیچ بازی اپن ورلدی نبوده که تو نسل جدید 1080p و 60 فریم بوده باشه!(البته یه دونه اینفیمس بود! که اونم فریمش تا اونجایی که یادمه بالای 30 بود ولی به 60 نمی رسید) اینم احتمالا همون 30 باشه!

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
تا اونجایی که من یادمه هیچ بازی اپن ورلدی نبوده که تو نسل جدید 1080p و 60 فریم بوده باشه!(البته یه دونه اینفیمس بود! که اونم فریمش تا اونجایی که یادمه بالای 30 بود ولی به 60 نمی رسید) اینم احتمالا همون 30 باشه!

اینفیموس 45 بود:d

دقیقا
تو ps store هم رزولیشن ویدیو رو نوشته رو 1080 هست . :) رو xbox هم احتمال داره رو 1080 اجرا بشه و در بدترین حالت 900p :biggrin1: فک نکنم رو 720 اجرا شه !
از این خبرا نیست;)

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali

اقا من غلط کردم :| این در جواب هر سه نقل قول پست بنده هست :D
من که خبر از خودم در نمیارم ! 4 ماه پیش خبر اومد که بازی رو ps4 به صورت 1080 و 60 فریم اجرا میشه ! بعدش هم خبر دادن که سازنده خواستار گرافیکی برابر برای هر دو نسخه کنسولی هستن :|

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
اقا من غلط کردم :| این در جواب هر سه نقل قول پست بنده هست :D
من که خبر از خودم در نمیارم ! 4 ماه پیش خبر اومد که بازی رو ps4 به صورت 1080 و 60 فریم اجرا میشه ! بعدش هم خبر دادن که سازنده خواستار گرافیکی برابر برای هر دو نسخه کنسولی هستن :|

دوست عزیز شما دعا کن بازی سی فریم باشه چون حداقل میدونیم گرافیک را فدای 60 فریم نکردن

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
دوست عزیز شما دعا کن بازی سی فریم باشه چون حداقل میدونیم گرافیک را فدای 60 فریم نکردن

:) من یه جمله میگم دیگه هم کاری ندارم .
بازی با موتور گرافیکی ue3 ساخته میشه یعنی همون موتور گرافیکی که تو ارکهام اسایلوم و سیتی و اوریجینز بود ولی کاملا ادیت شده ی راک استیدی هست . این تا این جاش
یه موتور گرافیکی رو چه قدر میتونن تغییر بدن ؟ اگه راک استیدی میتونه به ue4 تبدیل کنه من حرفی ندارم ! ولی وقتی این طور نیست و فقط رو جزییات بیش تر کار شده قرار نیست که طوفان شه !
این گرافیک خارق العاده ای که از بازی دیدین یه بخشش برای موتور گرافیکی بازی هست و گر نه همش تکنیک و کارای راک استیدی هست و تمام ! جزییات به طرز وحشتناکی عالی کار شده و اتمسفر هم میشه گفت یکی از قوی ترین اتمسفر هاست ! قطرات بارون و حرکتشون رو لباس بتمن رو ببین !!!
این تریلر اخریه به اسم officer down که قشنگ معلوم بود بازی رو 60 فریم فیکسه !! یادمه یکی از بچه ها تو انجمن دو تا ویدیو گذاشت برای مقایسه 60fps و 30fps که واضح میشد تفاوت رو دید . تریلر های e3 و officer down کاملا واضح بود بازی از 30 فریم بالاتره .
یه نکته دیگه هم بگم ، اگه بازی رو 30 فریم اجرا شه قطرات بارون این قدر روون نمیان پایین :) دیگه تابلوتر از این !

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
Dark Souls 2 Digital Foundry

دیجیتال فاندری دارک سولز 2 رو کنسولهای نسل جدید آنالیز کرده

هر دو نسخه شامل نور پردازی و سایه زنی جدید ،تعداد دشمنها بیشتر و افکت های بهتر از نسخه نسل قبل هستند
تکستچر ها با کیفیت بالاتر ، Depth of the Fieldو موشن بلور جدید و بهتر ، Anistropic Fil-tering حداکثر
هر دو نسخه با رزولوشن 1080p بهمراه ّFXAA اجرا میشه

و در کل از لحاظ IQ کلی دقیقا هر دو نسخه مثل هم هستن

هر دو بازی با 60 فریم و Vsync کامل اجرا میشن ولی در نقاط خاص افت فریم هایی وجود داره که بیشتر هم شامل X1 میشه
برای مثال تو منطقه Forest of Fallen که تعداد دشمنها زیاده ، فریم ریت نسخه وان به 40-50 میرسه در حالی که PS4 حدود 50-60 میمونه
در کل در تمام مناطق که افت دارند ، فریم ریت نسخه 4 حدود 10 فریم بهتره

ef3ncuzm8nhcb86f80eb.png

در آخر هم گله کرده که ارتقا نسخه PC به این نسخه نسل جدیدی فعلی رایگان نیست و آپدیت پولی هستش
Upgrading to the remastered 64-bit, DirectX 11 version of Dark Souls 2: Scholar of the First Sin will cost you £20 on Steam.
If you already own all the DLC you get 40 per cent off, bringing it down to £12.

آخرین ویرایش:

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,020
نام
محمد امین
اینکه Batman رزولوشن 1080 داشته باشه خیلی خوبه ولی اگر قرار باشه به خاطر رسیدن به این رزولوشن یک سری موارد رو فدا کنن ترجیح میدم رزولوشن پایین تر باشه

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
:) من یه جمله میگم دیگه هم کاری ندارم .
بازی با موتور گرافیکی ue3 ساخته میشه یعنی همون موتور گرافیکی که تو ارکهام اسایلوم و سیتی و اوریجینز بود ولی کاملا ادیت شده ی راک استیدی هست . این تا این جاش
یه موتور گرافیکی رو چه قدر میتونن تغییر بدن ؟ اگه راک استیدی میتونه به ue4 تبدیل کنه من حرفی ندارم ! ولی وقتی این طور نیست و فقط رو جزییات بیش تر کار شده قرار نیست که طوفان شه !
این گرافیک خارق العاده ای که از بازی دیدین یه بخشش برای موتور گرافیکی بازی هست و گر نه همش تکنیک و کارای راک استیدی هست و تمام ! جزییات به طرز وحشتناکی عالی کار شده و اتمسفر هم میشه گفت یکی از قوی ترین اتمسفر هاست ! قطرات بارون و حرکتشون رو لباس بتمن رو ببین !!!
این تریلر اخریه به اسم officer down که قشنگ معلوم بود بازی رو 60 فریم فیکسه !! یادمه یکی از بچه ها تو انجمن دو تا ویدیو گذاشت برای مقایسه 60fps و 30fps که واضح میشد تفاوت رو دید . تریلر های e3 و officer down کاملا واضح بود بازی از 30 فریم بالاتره .
یه نکته دیگه هم بگم ، اگه بازی رو 30 فریم اجرا شه قطرات بارون این قدر روون نمیان پایین :) دیگه تابلوتر از این !
تایید شده که تریلر روی ps4 بوده؟

مثل اینکه بوده :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر