اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
PCی که بخواد 4K ران بکنه WD رو براورد قیمت هم کردید با یه کنسول 500 دلاری؟
اگه خدا بخواد 2-2/5 هزار دلار میشه واسه 40-50 فریم، دیگه 60 فریم که هیچی:|

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
هنوز مشخص نیست حتی تو صفحه ی Pre-Order مختص به Xbox One هم چیزی ذکر نشده.

خیلیا اعتقادشون بر اینه که بازی از 30 فریم نزول نمیکنه و بین 30 تا 60 فریم درحال تغییر هست.

رزولوشن وان که 900p هست!! 30 فریم هم که هست !! چه شود:d دقیقا 200 درصد اختلاف سخت افزاری

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
وقتی بازی روی PC با رزولوشن 4K فریمش 60 باشه میخواید روی کنسولهای تازه رو بورس با کیفیت 1080P فریمش 30 باشه؟
من اینو تازه دیدم، ولی انصافا این رو جدی گفتید؟ همین کمی پیش گفتم Titan فریمش در مقایسه با 7870 توی Crysis 3 حدودا 3 برابره. 29 فریم در مقابل 90 فریم یعنی! بعد سیستمی که بخواد این رو 60 فریم روی 4K اجرا کنه باید 2 تا 780TI یا TITAN BLACK داشته باشی که از TITAN حدود 10 درصد قوی تره. حالا از 780TI میگزریم، اگه 2 تا تایتان ساده هم باشه یعنی حدود 6 برابر فریم بیشتر تو Crysis 3. هیچ کی نمیاد یه 7870 رو با 2 تا 780TI مقایسه کنه!

آخرین ویرایش:

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
5e327e6b6ea27c7d1.jpg

بازی روی PS4/X1 با رزولوشن 1080p و روی PS3/X360/Wiiu به صورت 720p
The topic of resolution is particularly interesting where PS4 and Xbox One are concerned. Child of Light provides us with a crisp 1080p presentation, but some evidence suggests that elements of the presentation are derived from rendering at a much higher resolution and then down-sampling - a process known as super-sampling
It's with the PS3, Wii U and Xbox 360 games that we see significant differences. Unlike the Rayman games, 1080p resolution is dropped in favour of a native 720p presentation that gives the game a softer appearance compared to the current generation and PC releases

The last-generation versions put in a slightly more stable performance compared to the Xbox One where frame-rates are concerned, although all three platforms narrowly miss out on a solid 60fps update by one or two frames from time to time. Due to the small nature of these drops the impact on gameplay is non-existent, and for the most part they go by undetected
=====
تفاوت خاصی وجود نداره جز افت فریمهای در نسخه xboxone که اونم به خاطر شدید نبودنش (تا 52 فریم) تو جریان گیم پلی تاثیر خاصی نمیزاره . نسخه های نسل قبلی در مقایسه با xbox one فریم ریت ثابتتری دارند.
The occasional frame-rate drops don't really harm the gameplay on Xbox One given their rarity and mildness, although to find any dips in performance in a 2D title is surprising in an age where a less capable GPU is able to run Rayman Origins flawlessly at "Retina" resolution on a suitably equipped MacBook Pro.
The last-generation versions put in a slightly more stable performance compared to the Xbox One where frame-rates are concerned, although all three platforms narrowly miss out on a solid 60fps update by one or two frames from time to time. Due to the small nature of these drops the impact on gameplay is non-existent, and for the most part they go by undetected

در نهایت این بازی روی همه پلتفرمها به خوبی اجرا میشه ولی از نظر ثبات , نسخه PS4 بین کنسولها بهتره . (برای کسی که میخاد رو کنسول بازی کنه )
Overall, this is a fascinating game with a unique charm that manages to work its magic across all platforms, but for stability and consistency the PS4 version gets the nod on console, while the PC version is certainly worthy of consideration if you don't own Microsoft, Sony or Nintendo hardware.

Face-Off: Child of Light • Eurogamer.net

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
ای بابا انقدر اون 60fps رو از روی سایت برنداشتن که خبرش همه جا پخش شد! :| کلاً دو حالت بیشتر نداره:
1. اشتباه نوشته شده. خب دیگه باید توی این مدت جمعش میکردن که نکردن. دو روز دیگه هم که مشخص بشه بازی 60fps نیست، سوژه زیبایی دست دشمن داده میشه! :D
2. واقعاً 60fps هست که خب امکانش در حد صفره به نظرم. یعنی نمیشه گرافیک بازی مثل ویدئوهای قبلی مونده باشه و 60fps هم بشه. چون اون ویدئوها 30fps بود و خیلی ها هم نسخه PS4 رو تجربه کردن. تنها چیزی که میمونه اینه که فریم ریت بازی وِل باشه و مثلاً از 30 تا 60 بالا و پایین بره که اینم مسخره هست که بهش بگن 60fps، چون احتمالاً 80،90% مواقع حدود 30 باشه.

.:Frantic:.

کاربر سایت
Aug 29, 2007
1,578
نام
AmirHosein
ای بابا انقدر اون 60fps رو از روی سایت برنداشتن که خبرش همه جا پخش شد! :| کلاً دو حالت بیشتر نداره:
1. اشتباه نوشته شده. خب دیگه باید توی این مدت جمعش میکردن که نکردن. دو روز دیگه هم که مشخص بشه بازی 60fps نیست، سوژه زیبایی دست دشمن داده میشه! :D
2. واقعاً 60fps هست که خب امکانش در حد صفره به نظرم. یعنی نمیشه گرافیک بازی مثل ویدئوهای قبلی مونده باشه و 60fps هم بشه. چون اون ویدئوها 30fps بود و خیلی ها هم نسخه PS4 رو تجربه کردن. تنها چیزی که میمونه اینه که فریم ریت بازی وِل باشه و مثلاً از 30 تا 60 بالا و پایین بره که اینم مسخره هست که بهش بگن 60fps، چون احتمالاً 80،90% مواقع حدود 30 باشه.
من حدوداً دو هفته پیش بود که یه تریلر از WD دان کردم، ویدیو 30fps کپچر شده بود ولی همون موقع یه جا خوندم که بازی قراره 60fps اجرا بشه ( گشتم لینکشو پیدا کنم ولی به لطف این برنامه های اپتیمایزر ویندوز همه ی history مرورگرم پاک شد و نشد که پیدا بشه ) ولی فکر نمیکنم در این حد باشه که یه اشتباه رو تصحیح نکنن و بعد خبرش هم اینجوری پخش بشه.
اون ویدیو هم درسته 30fps بود ولی نرخ فریمش اونطور که من میدیدم خیلی ثابت بود و فکر نمیکنم فریمش بین 30 تا 60 ول باشه.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
من حدوداً دو هفته پیش بود که یه تریلر از WD دان کردم، ویدیو 30fps کپچر شده بود ولی همون موقع یه جا خوندم که بازی قراره 60fps اجرا بشه ( گشتم لینکشو پیدا کنم ولی به لطف این برنامه های اپتیمایزر ویندوز همه ی history مرورگرم پاک شد و نشد که پیدا بشه ) ولی فکر نمیکنم در این حد باشه که یه اشتباه رو تصحیح نکنن و بعد خبرش هم اینجوری پخش بشه.
اون ویدیو هم درسته 30fps بود ولی نرخ فریمش اونطور که من میدیدم خیلی ثابت بود و فکر نمیکنم فریمش بین 30 تا 60 ول باشه.
آخه این طوری نیست که یه دفعه بازی در عرض چند هفته از 30fps بپره روی 60fps! :D اونم چه بازی ای؟! یه بازی شلوغ و عظیم Open World که 60fps کردن همچین سبکی کار حضرت فیله! :D باز اگه رزولوشنش مثلاً 720p بود یه حرفی، ولی 1080p/60fps غیرممکنه. حداقل با گرافیکی که از نسخه PS4 نشون دادن غیرممکنه، مگر اینکه گرافیکش رو دستکاری کرده باشن و پایین تر اومده باشه. یا همون طور که گفتم فریم ریت ثابت نباشه و مثلاً 20،30% از زمان بازی به 60fps برسه، توی جاهایی مثل لوکیشن های سر بسته و کوچیک.

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
حالا حتی اگر هم بگیم 60fps ـش اشتباه هست، بازم حتما از اختلاف فاحش بین ورژن های کنسولی خبر داشتن که همچین ادعایی کردن :D !
"in a way that only PS4 can provide"
من فکر کنم اختلاف فقط به رزولوشن یا فریم ریت ختم نشه، افکت ها هم به جمع رزولوشن و احتمالا فریم ریت می پیوندن :D .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر