اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

• Thread starter Thread starter FaRd!N
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:
متاسفانه روزولوشن الان خیلی مهمه با توجه به تکنولوژی fixed pixel display که ما امروز داریم با هاش سر کله میزنیم. رزولوشن پایین تر از رزولوشن Display واقعا به IQ ضربه میزنه اگر هنوز CRT حرف اول رو میزد upscale شدن تصویر انقدر رو IQ تاثیر نداشت. حالا بعضی ها حساسیتشون کمتره به این قضیه دلیل نمیشه کلا بگیم گور بابای رزولوشن

پس از شایعات فراوان در باره کیفیت اجرای بازی Watch DOgs در کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان ٬ یوبی سافت در وبلاگ خود اعلام کرد. که این بازی با کیفیت900p بر روی PS4 و با کیفیت ۷۹۲p بر روی ایکس باکس وان اجرا خواهد شد. همچنین اعلام شده است که در این بازی در هر دو کنسول با frame rate ٬ 30 fps اجرا خواهد شد.
منبع: نشریه فوربس

متاسفانه روزولوشن الان خیلی مهمه با توجه به تکنولوژی fixed pixel display که ما امروز داریم با هاش سر کله میزنیم. رزولوشن پایین تر از رزولوشن Display واقعا به IQ ضربه میزنه اگر هنوز CRT حرف اول رو میزد upscale شدن تصویر انقدر رو IQ تاثیر نداشت. حالا بعضی ها حساسیتشون کمتره به این قضیه دلیل نمیشه کلا بگیم گور بابای رزولوشن
من که مانیتورم 900P هست پس فعلا با 900P مشکلی ندارم، هه هه :دی ولی خارج از شوخی دو سه سال دیگه اگه بازی ها 1080P نباشن با توجه به چیزی که گفتی واقعا توی ذوق میزنه.

با توجه به اتفاقات اخیر watch dogs نصف شبی گفتیم یک تستی بکنیم برای دوستان تا شاید یک مقداری از نگرانی در بیان .

خوش بختانه در pc بازی metro last light رو نصب داشتم . از بازی با رزولوشن های مختلف همراه با فریم ریت عکس گرفتم .

به نتیجه های جالبی میشه رسید که خالی از لطف نیست .

مقایسه اول :

به ترتیب از بالا به پایین

عکس اول : رزولوشن 1080p - اپشن های گرافیکی همگی low یا off . خلاصه پایینترین تنظیمات - فریم ریت = 250

عکس دوم : رزولوشن 900p - اپشن های گرافیکی همگی very high . بالاترین تنظیمات - فریم ریت = 70 - 65

عکس سوم : رزولشن 768p - اپشن ها در بالاترین تنظیمات - فریم ریت = 85-90

عکس اول . کلیک

عکس دوم . کلیک

عکس سوم . کلیک

مقایسه دوم . شرایط همانند مقایسه اول

عکس اول . کلیک

عکس دوم . کلیک

عکس سوم . کلیک

نتیجه گیری :

اینکه بازی بر روی 1080 اجرا میشه دلیل بر قدرت سخت افزاری بالا نیست و اینکه یک بازی بر روی 900 یا 792 اجرا میشه لزوما دلیل بر ضعف نیس .

همینطور که میبینید بین 1080 بدون هیچگونه اپشنی و 900 در بالاترین تنظیمات بیشتر از 150 فریم اختلاف هست .

اینکه یوبی سافت میتونست بازی رو 1080 و 60 فریم اجرا کنه هیچ بحثی نیست اما به چه قیمتی ؟ ظاهرا هم میخواست رو ps4 با حذف کردن تمام اپشن ها این کار رو بکنه .

حالا باید منتظر موند دید ایا watch dogs بر روی کنسول ها و رزولوشن تعیین شده چه تنظیماتی دارن . ultra ? normal ? low?

اگر دارای تنظیمات بالا بودن کاملا باید به اینده این نسل امیدوار بود اما در غیر اینصورت نگران کننده .

نظر من اینه . من تریلر های زیادی اخیرا دیدم که بر روی ps4 اجرا شدن و در مقایسه اون با تریلرهای نسخه pc تفاوت زیادی رو احساس نمیکنم

و فک میکنم watch dogs برای کسانی بر روی ps4 بازی رو تجربه میکنند راضی کننده خواهد بود .
این مقایسه خیلی کامل نیست . چون مترو یک بازی خطی و واچ داگز یک بازی جهان باز هستش ولی میشد یه چیزایی رو فهمید

یک نکته خیلی جالب در این مسئله که شما آزمایش کردین این هست که رزولوشن برعکس اونچه که دیگران تصور میکنن نسبت یک به یک با قدرت سخت افزار نداره مثلا همین بازی که شما تست کردی
1600x900=1440000 با حداکثر فریم 70
1024x768=786432 با حداکثر فریم 90
رزولوشن تقریبا 90 درصد بالاتر هست ولی فریم ریت 30 درصد فرق میکنه که نشون میده تفاوت بین این دو رزولوشن در قدرت سخت افزار تنها 30 درصد هست بنابراین میشه نتیجه گرفت که ps4 برای رسیدن به رزولوشن 1080 به کمتر از 10 درصد قدرت سخت افزاری بیشتر نیاز داشته در حالیکه برای چشم این تغییر بسیار جزئی هست تصمیم گرفتن اون 10 درصد رو در جای دیگه هزینه کنن که بیشتر به چشم بیاد.
به نظر من سازنده بازی در مورد هر دو کنسول نسل جدید خوب کار کرده و تلاش خودش رو انجام داده و اختلاف 44 درصدی رزولوشن در ac4 رو بین ps4 و xo به 24 درصد در این بازی رسونده که خیلی خوب هست.

من که مانیتورم 900P هست پس فعلا با 900P مشکلی ندارم، هه هه :دی ولی خارج از شوخی دو سه سال دیگه اگه بازی ها 1080P نباشن با توجه به چیزی که گفتی واقعا توی ذوق میزنه.
متاسفانه تکنولوژِِی در بخش صفحه نمایش اصلا اونطور که همه فکر میکردند پیش نرفت CRT کجا و تکنولوژی امروز کجا. خیلی ها اصلا حساس نیستن به این قضیه شاید تو هم از جزو اون دسته باشی :d

پس از شایعات فراوان در باره کیفیت اجرای بازی Watch DOgs در کنسول پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان ٬ یوبی سافت در وبلاگ خود اعلام کرد. که این بازی با کیفیت900p بر روی PS4 و با کیفیت ۷۹۲p بر روی ایکس باکس وان اجرا خواهد شد. همچنین اعلام شده است که در این بازی در هر دو کنسول با frame rate ٬ 30 fps اجرا خواهد شد.
منبع: نشریه فوربس

سلام دیر رسیدی ته دیگشم ما خوردیم :d

داداش(spill) اگه میتونی عکس ها رو یه جا دیگه آپ کن آپلود 7 مشکل پیدا کرده

- - -ویرایش - - -

حالا برای شما رو نمیدونم،ولی برای من برگ برنده ـش یا حالا...عامل جاذبه ـش گرافیکش نبود و گیم پلی ـش بود! :d
حداقل وقتی معرفی شد و داشتیم زنده میدیدیم که با کیفیت 720p نمیشد دید و کیفیت داغون،نمیشد زیاد در مورد گرافیک اظهار نظر کرد:-" پس چیزی که من خیلی باهاش حال کردم ایده و گیم پلی ـش بود :d
گیم پلی بازی چیز خاصی نداره به نظرم ، باید وایساد و نقد ها رو خوند تا چند روز آینده میان
مولتیش هم که چرت و پرت بود

باو خدا رو هم شکر کنین :دی
نه واقعا 1080 باشه و تنظیمات روی لو مدیوم باشه بهتره یا 900p باشه تنظیمات روی های الترا؟ :دی
نگین انتظار 1080 60 فریم از یوبی سافت داشتین که واقعا انتظار بیجا ـیه :دی

باو خدا رو هم شکر کنین :دی
نه واقعا 1080 باشه و تنظیمات روی لو مدیوم باشه بهتره یا 900p باشه تنظیمات روی های الترا؟ :دی
نگین انتظار 1080 60 فریم از یوبی سافت داشتین که واقعا انتظار بیجا ـیه :دی
خیلی خنده دار میشه اگه ببینیم هم 900p ـیه هم تنظیماتش normalـه :|
بعد اونوقت آقا تریلر میده میگه next gen starts here :| همون اونم دانگرید میشه :دی ( ac: u )

ببینیم PS4 میتونه بازی های آینده رو ۱۰۸۰p اجرا کنه،‌اگه تونست که میریم میگیریمش ولی اگه نتونست بازم میگیریمش D:
بچه ها منظورتون چیه؟! مگه همین الان بازی های با گرافیک وحشتناک بالا روی 1080p اجرا نمیشه واسه پلی استیشن 4؟
دیگه از اینفیموس گنده تر! اپن ورد با جزئیات گرافیکی باور نکردنی در عین حال 1080p و فریم ریت بالای 30!

بچه ها منظورتون چیه؟! مگه همین الان بازی های با گرافیک وحشتناک بالا روی 1080p اجرا نمیشه واسه پلی استیشن 4؟
PS4؟ :-/ من صحبتم در مورد X1 بود که فقر بازی 1080P داره :دی

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or