اخبار روز تکنولوژی

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
هیتاچی تا اخر امسال اولین دوربین با قابلیت ضبط روی BD-DVD را عرضه میکند!
بزودی دوربین فیلم برداری- عکس برداری جدید هیتاچی که قابلیت ذخیره اطلاعات روی BD را دارد به بازار عرضه میشود طبق اخرین اطلاعات از سازندگان این دوربین قابلیت حفظ اطلاعا روی BD و DVD های 8 سانتی متری را دارد و اگر با BD کار کنید کیفیت فیلم برداری ان 1080p خواهد بود یعنی (1920*1080) و پروسیو اسکن!
اما کیفیت عکس برداری ان تنها
5.3 مگا پیکسل میباشد .
این دوربین میتواند تا 7 گیگا بایت فرمت MPEG-4 AVC/H.264 روی BD ها ذخیره کند و بقیه در فرمت نتیو مخصوص BD (یعنی همون 1080p) . معلوم نیست چرا؟ اما گفته شده که روی DVD این میزان کمتر خواهد بود اما نه خیلی!
عکس این دوربین که بزودی عرضه خواهد شد:

----
شارپ اولین تلویزیون قابل تایید THX را وارد بازار کرد
شارپ اولین تلویزیون 52 تا 65 اینج قابل تایید THX را وارد بازار کرد.

به نقل از Engadet این تلویزیون در 2 مدل 65 و 52 اینج در رزولیشن 1080p (1920*1080)d
وارد بازار شده است که مشخصات 52 اینچ و 65 اینج به ترتیب به شرح زیر میباشند:
ریت:
350cd/m2
450cd/m2
کنتراست:
2,500:1
3,000:1
و خصوصیت مشترک انها نیز این میباشد که هر 2 120هرتز هستند و یک ورودی DVI و 3 ورودی HDMI دارند.و 2 Firewire دارند و یک کابل Ethernet و هر 2 برای ماه سپتامبر در ژاپن عرضه خواهند شد.شما برای خرید مدل 65 انیج حدود $11,599 پول احتیاج خواهید داشت و برای خرید مدل 52 اینچ حدود $6,873
اسم دقیق مدل ها:
LV-65TH1
LV-52TH1
منتظر نقد بعد از عرضه باشید
----
از پیشنهادات شما عزیزان خیلی خوشحال میشم!
اصلا کار خوبی کردم؟ نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش:

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
بابا windows7 کجا بود!!! اون تاریخش رو نیگاه کنید زده Copyright 2007 version6.1 !!! به نظر من که fake!!!:-" تا اونجا که میدونم 5.1 xp هست!!!

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
خوب برای اینکه باورتون بشه خبر قبل راسته باید بگم دیروز مایکروسافت این ویندوز را رونمایی کرده :
مثل اینکه قراره مایکروسافت حسابی گردوخاک به پا کنه .
همه خوش باشین!

این عکسها مربوط به سایت gizmodo هست:
medium_2530123354_90e2fbcd4d_o.jpg
medium_2529306281_cf896611b2_o.jpg

medium_2530123130_0d4cf9231c_o.jpg
medium_2530109792_6db6c1d684_o.jpg

medium_2530109634_9e6e76ea93_o.jpg
medium_2529292431_608926b038_o.jpg

medium_2529292323_8d59cc6baf_o.jpg
medium_2529292227_50def29e4a_o.jpg

medium_2530109074_0a47f1ba51_o.jpg

win7concept.jpg

http://gizmodo.com/

trancearena

کاربر سایت
Dec 1, 2006
366
مجید جان از کجا فهمیدی کار 4 تا فنه .
بعد من فکر نکنم fake باشه چون تو روزنامه ها چنین محیط گرافیکی را دیده بودم که مایکروسافت رو کرده البته از برنامه های اینده که میخواد سیستم عامل لایو....... و فلان و بهمان .........
فرخ جان! بخاطر اینکه اولآ عکسها منبع درست درمونی نداره! دومآ این UIیی که من تو این عکسا میبینم توی هر عکس با هم متفاوت و هیچکدومشون اصولی نیست. سومآ Windows 7 از همون User Interfaceی که تو Vistaست استفاده میکنه(البته تا اینجای کار).

Grim Reaper

کاربر سایت
Nov 28, 2005
574
نام
عباس
فرخ جان! بخاطر اینکه اولآ عکسها منبع درست درمونی نداره! دومآ این UIیی که من تو این عکسا میبینم توی هر عکس با هم متفاوت و هیچکدومشون اصولی نیست. سومآ Windows 7 از همون User Interfaceی که تو Vistaست استفاده میکنه(البته تا اینجای کار).
شاید قراره مثل لینوکس چند تا UI داشته باشه ...

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
دومآ این UIیی که من تو این عکسا میبینم توی هر عکس با هم متفاوت و هیچکدومشون اصولی نیست.
خوب ممکنه متفاوت باشه برای هر سلیقه ای .
سومآ Windows 7 از همون User Interfaceی که تو Vistaست استفاده میکنه(البته تا اینجای کار).
ولی من اینطور فکر نمیکنم چون مایکروسافت بعضی از طرحهای که داشت مخصوصا اون سیستم عامل لایو که گفتم یه محیط کاملا مثل همین را داشت و معرفی کرده بود همین شکلی بود برای برنامه های اینده .
من مطمئن هستم که همشون درست از اب در میاد . نمونه عکس پست بالا که مربوط سایت gizmodo هست که اعتبارش هم مشخصه همون عکس پایین مثل پست قبلی هاست .
بعد کمی سایت ها را بگردی نمونه همین عکس ها زیاد میتونی ببینی .این عکس ها هم دقیقا مال زمانی که مایکروسافت چند روز پیش این ویندوز را معرفی کرد .پس نمیتونه.......
بالاخره شک نکن :biggrin1:

trancearena

کاربر سایت
Dec 1, 2006
366
ولی من اینطور فکر نمیکنم چون مایکروسافت بعضی از طرحهای که داشت مخصوصا اون سیستم عامل لایو که گفتم یه محیط کاملا مثل همین را داشت و معرفی کرده بود همین شکلی بود برای برنامه های اینده .
اینکه شباهت داره(حالا من نمیدونم کدوم طرح ها رو میگی! سیستم عامل لایو؟)، دلیل نمیشه که رسمی باشه! هر کسی که یه مقدار Graphic Design بلد باشه، میتونه با فتوشاپ از اینا درست کنه! کار زیاد سختی نیست.:)
من مطمئن هستم که همشون درست از اب در میاد . نمونه عکس پست بالا که مربوط سایت gizmodo هست که اعتبارش هم مشخصه همون عکس پایین مثل پست قبلی هاست .
اون عکس آخری هم که از Gizmodo گذاشتی Fan-Made ـه
تا قبل از این کنفرانسی که مایکروسافت قابلیت Multi-Touch رو demonstrate کرده، فقط این اسکرین شاتها بصورت رسمی ریلیز شده بودُ بَس.

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
مایکروسافت تو کنفرانس " D6 " ؛ نسخه جدید ویندوز یعنی Windows 7 رو به نمایش گذاشت:

p1000159.jpg

خیلی کم به قابلیت های این ویندوز اشاره کردن فقط مهمترین یا تنها چیزی که معرفی کردن؛ پشتیبانی از Multi-touch بود. اینطور که از عکس ها معلومه Taskbar هم کمی نسبت به Vista تغییر کرده.
این کار ها رو هم روی یه tablet ـه Dell انجام دادن. همچنین گفتن که این ویندوز سه سال بعد از عرضه ویستا ( حدود ژانویه 2010) به بازار عرضه میشه...

عکس هایی که از کنفرانس گرفتن:

p1000155.jpg

p1000165.jpg

p1000160.jpg

ویدئو: http://windowsvistablog.com/blogs/w...05/27/microsoft-demonstrates-multi-touch.aspx

Microsoft shows off "snippet" of Windows 7 at D6, reveals multi-touch support

آخرین ویرایش:

bigam

کاربر سایت
Jul 26, 2007
695
نام
مجتبی
اقا کسی از این red-ray خبر داره ؟ میگند چینی ها ساختند !‌و حجمه بیشتری نسبت به blue -ray داره !‌راسته ؟ ای نه ؟‌

Persian-Elohimy

کاربر سایت
Nov 21, 2007
170
نام
حسین
اين يك موبايل استhttp://ali786.wordpress.com/2008/02/12/این-یک-موبایل-است/

chanel-coco-phone5.jpg

این موبایل chanel coco phone است که توسط Fred de Garilhe طراحی شده وبسیار زیباست که به صورت کشویی قابل استفادست و ظاهر بسیار زیبایی هم داره و قسمت های آن بروی هم قرار می گیرند بیشتر یک موبایل زینتی و گران قیمت است یا بهتر بگم لوکس است ، اگه شما هم مثل من روزی چندبار موبایلتان زمین را در آغوش می گیرد اصلا سراغش نروید جالب ترین نکته در طراحی این گوشی صفحه نمایش آن است ، تصاویر بهترین توضیحات رو به شما خواهند داد

chanel-coco-phone.jpg

chanel-coco-phone2.jpg

chanel-coco-phone3.jpg

chanel-coco-phone4.jpg

Persian-Elohimy

کاربر سایت
Nov 21, 2007
170
نام
حسین
اينده جستجوگر ها

future_search4_petitinvention.jpg

تازگی یکی از طراحان خوش فکر و البته آینده نگر یا بهتر بگم آینده بین ، پیش بینی کرده جستجو در آینده به این سمت و سو خواهد رفت بگونه ای که شما از طریق اسکن آنچه می بینید قادر به سرچ و جستجو در اینترنت هستید مثلا کلمات را به این وسیله در ویکی پدیا و یا لغت نامه جستجو می کنید و یا اطلاعاتی در مورد شهر و ساختمانها از گوگل مپ می گیرید و هر آنچه فکرش را می توان با این ایده و فکر فوق العاده کرد

future_search3_petitinvention.jpg

future_search1_petitinvention.jpg

future_search2_petitinvention.jpg

منبع: http://ali786.wordpress.com/2008/02/24/future-internet-search/

Persian-Elohimy

کاربر سایت
Nov 21, 2007
170
نام
حسین
VAIO ZOOM در راه است.

vaio_zoom.jpg

تازگی سونی در پی طراحی مدلی از سری لپ تاب های محبوب خود Vaio ، با نام vaio zoom می باشد که طراحی منحصر به فرد آن و صفحه نمایشگر فوق العاده آن در زمان خاموشی دستگاه به صورت شفاف و بی رنگ می باشد و مانند شیشه اشیا از پشت آن پیدا است البته در پی اطلاعات بیشتر در این زمینه هستم که به اطلاع خواهم رساند .

vaio_zoom2.jpg

منبع: http://ali786.wordpress.com/2008/02/24/vaio-zoom/

Persian-Elohimy

کاربر سایت
Nov 21, 2007
170
نام
حسین
لیوانی که دمای مایع را نشان میدهد

hotcoldmug.jpg

به تازگی لیوانی طراحی شده است که به دو رنگ سیاه و سفید روی آن کلمه سرد و گرم نوشته شده است رنگ لیوان در حالت عادی سیاه است و کلمه سرد که به رنگ سفید نوشته شده نمایان است با ریختن مایع گرم رنگ سفید کم کم بروی لیوان نمایان می شود تا هنگامی که دیگر نوشته سرد که به رنگ سفید بود دیده نمی شود و کلمه داغ که قبلا به رنگ مشکی بود و دیده نمی شد نمایان می شود ، قیمت این محصول جالب 25$ می باشد ، این ایده بسیار جالب که Hot Cold Mug نام دارد کار طراحی آلمانی با نام Damien O’Sullivan می باشد .

منبع: http://ali786.wordpress.com/2008/03/07/hot-cold-mug/

Persian-Elohimy

کاربر سایت
Nov 21, 2007
170
نام
حسین
تلفنی نرم از جنس کتان

soft_phone.jpg

به تازگی طراحی خوش ذوق موبایلی از جنس کتان طراحی کرده است که انعطاف پذیر بوده و قابل جم و باز شدن می باشد و تغییر حجم می دهد ، این تلفن که با کابل هایی فنری مانند و نرم ساخته شده به صفحه لمسی مجهز است و با جم کردن آن در درون مشت گوشی برداشته می شود و گذاشته می شود همانطور که در تصاویر هم مشخص است ، این موبایل در ادامه ایده موبایلهای نرم و انعطاف پذیر می باشد و نکته جالب و ایده ای که در این گوشی بیشتر روی آن مانور داده شده است فشردن آن و گرفتن پاسخ مناسب از این تغییر شکل می باشد ، Jian Qian طراح این محصول می گوید امید است با تکمیل تکنولوژی شارژ گوشی بوسیله بلوتوث بتوان از این فناوری در این گوشی استفاده را کرد ، این تلفن دارای باتری ، دوربین و بلوتوث می باشد و با صفحه نمایش خاص خود کمتربن مصرف انرژی را داراست . این گوشی و امثال آن خبر از آینده ای نچندان دور را می دهند و افقی را جلوی چشم ما قرار می دهد که در آینده می بایست منتظر چگونه محصولاتی از این دست را داشته باشیم که از تکنولوژی نانو بهره برده اند نکته دیگر انعطاف پذیری و نازک بودن این محصولات است که امروزه توجه طراحان را به خود جلب کرده است .

soft_phone2.jpg

soft_phone3.jpg

soft_phone4.jpg

منبع: http://ali786.wordpress.com/2008/03/08/softphone/

Persian-Elohimy

کاربر سایت
Nov 21, 2007
170
نام
حسین
بالشتی نورانی

glow-pillow.jpg

این بالش که glo Pillow نام داره یه ساعت برای بیدار کردن شماست البته با نور کار می کنه و ساعت رو در تاریکی به شما نشون میده و وقتی کوکش می کنین کم کم روشن میشه و شما رو بیدار میکنه ، این محصول توسط تیم McNally طراحی شده و در ساخت اون از LED داخل بالش استفاده شده ، خیلی جالبه اگه تاحالا شب بیدارشدین و دنبال ساعت می گشتید یکی از فواید این طرح رو می فهمید که علاوه بر حفظ سلامتی شما در هنگام خواب شما را به آرامی مانند طلوع خورشید بیدار می کند .

glow-pillow-01.jpg

glow-pillow-02.jpg

glow-pillow-03.jpg

glow-pillow-04.jpg

منبع: http://ali786.wordpress.com/2008/03/10/glo-pillow/

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
حسین جان درسته که منبع رو نوشتین ولی این تاپیک ساخته نشده که همین طور از یه سایت دیگه توش copy paste بشه. لطفآ اگه مطلب ترجمه شده ای از خودتون دارین بزارین و از این سایت مطلب نزارین.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر