خبر رسمی اخبار‌مربوط به HANDHELD PC

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,693
نام
alireza
اخبار مرتبط به HANDHELD PC در این تاپیک اطلاع رسانی میشود

Screenshot_20210715-214129_Twitter.jpg

کنسول دستی استیم به اسم steam deck رونمایی شد

مشخصات:

Screenshot_20210715-214229_Twitter.jpg

قیمت :

۶۴ گیگ ۴۰۰ دلار
۲۵۶ گیگ ۵۳۰
۵۱۲ گیگ ۶۵۰

-سیستم عاملش نسخه ای از لینوکس هست ولی میتونه تمام بازیهای ویندوز و لینوکس رو اجرا کنه.
-ماوس و کیبور و مانتور بهش وصل میشه.
-بازیهای در حالت ۷۲۰ اجرا میشوند.
- نسخه های ۵۱۲ گیگ و ۲۵۶ گیگ از nvme استفاده کردن که باعث لود شدن سریعتر بازی ها میشه.
- در اصل استیم دک یک pc هست...میتونید هرکار خواستید باهاش انجام بدین...نصب ویندوز و یا استورهای دیگه.
- سایز صفحه ۷ اینچ هست که رزولوشن 1280×800 هست
- هر ۳ مدل sd کارت هم رو هم ساپورت میکنن

ویدو ign اطاعات بسیار‌کاملی میده

۳۱ سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه:

دسامبر امسال هم عرضه میشه.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
چیپ z1e در 10 وات ضعیف تر از دک

اگه هدف بازی کردن روی تخت باشه , لپ تاپ های دست دوم 3050 ( بین 550 تا 700 دلار ) 3060 ( بین 700 تا 800 دلار ) چند لول بهتر
به جای low و fsr تمام بازی ها رو ultra / dlss تجربه می کنی :D

وجود استیم دک 2 زمانی معنا داره که در 10 وات دو برابر خروجی بده ( اوایل 2025 )
لپ تاپ چرت ترین چیز برای بازی کردنه

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395

در حالت 15 وات و در تنظیمات گرافیکی برابر، باتری Ally عمرش 96 دقیقه هست در حالی که روی استیم دک 103 دقیقه هست.
این درحالی هست که Ally هم فریم بهتری می ده هم در سایر موارد از جمله صفحه نمایش برتری داره.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246

در حالت 15 وات و در تنظیمات گرافیکی برابر، باتری Ally عمرش 96 دقیقه هست در حالی که روی استیم دک 103 دقیقه هست.
این درحالی هست که Ally هم فریم بهتری می ده هم در سایر موارد از جمله صفحه نمایش برتری داره.
اره این قدیمیه اما چرا باید کسی 15 وات بازی کنه زمانی که دستگاه 30 واتی هست؟
اما روی 30 وات احتمالا همون یک ساعت دوام بیاره باید هر شب بزنیش به شارژ

• Like
Reactions: HIGH VOLTAGE

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
اره این قدیمیه اما چرا باید کسی 15 وات بازی کنه زمانی که دستگاه 30 واتی هست؟
اما روی 30 وات احتمالا همون یک ساعت دوام بیاره باید هر شب بزنیش به شارژ
ویدئو دیروز اومده!
خیلی از بازی ها رو می شه با فریم ریت قابل قبول روی توان پایین تر بازی کرد.
15 وات به درد AAA ها می خوره.
وقتی یه بازی Indie رو می شه مثلا با 10 وات هم خروجی خوب گرفت خوب بدیهیه که مصرف رو محدود کنی تا عمر باتری بره بالا.

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,246
ویدئو دیروز اومده!
خیلی از بازی ها رو می شه با فریم ریت قابل قبول روی توان پایین تر بازی کرد.
15 وات به درد AAA ها می خوره.
وقتی یه بازی Indie رو می شه مثلا با 10 وات هم خروجی خوب گرفت خوب بدیهیه که مصرف رو محدود کنی تا عمر باتری بره بالا.
نیازی به محدود کردن توان نیست هر چقدر که لازم باشه مصرف می کنه همین که فریم قفل باشه کافیه

همه ی سیستم ها ده هاست که این شکلی شدن الان سیستم من بازی هست بالای 600 وات توان می گیره یک بازی ایندی شاید 150 تا هم نگیره(کلا زیر 120 تا نمی ره دیگه) چون روی پاورم عددش می زنه
اینم همینه می شه سقفش 30 گذاشت اما بسته به بازی تغییر می کنه

کلیپ قدیمیه یعنی خودمم دیروز گفتم هر چی بررسی اومده نمی دونم چرا 15 واتی هست حالا فعلا هم مونده تا ویندوز 11 براش اپتیمایز بشه و بازی به بازی اپتیمایز بشه استیم دک 1.5 سال ازش جلو هست در این موارد

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,173
نام
سبحان
نیازی به محدود کردن توان نیست هر چقدر که لازم باشه مصرف می کنه همین که فریم قفل باشه کافیه

همه ی سیستم ها ده هاست که این شکلی شدن الان سیستم من بازی هست بالای 600 وات توان می گیره یک بازی ایندی شاید 150 تا هم نگیره(کلا زیر 120 تا نمی ره دیگه) چون روی پاورم عددش می زنه
اینم همینه می شه سقفش 30 گذاشت اما بسته به بازی تغییر می کنه

کلیپ قدیمیه یعنی خودمم دیروز گفتم هر چی بررسی اومده نمی دونم چرا 15 واتی هست حالا فعلا هم مونده تا ویندوز 11 براش اپتیمایز بشه و بازی به بازی اپتیمایز بشه استیم دک 1.5 سال ازش جلو هست در این موارد
بررسی ها در مقایسه با استیم دک توی ۱۵ وات انجام میشه چون میخوان عادلانه باشه و استیم دک تا سقف ۱۵ وات پشتیبانی میکنه.
خود ایسوس کمپانی سخت افزار هست و اصلا در حد و اندازه و valve توی بهینه سازی نرم افزاری حرفی برای گفتن نداره. مگه اینکه مایکروسافت حرکتی بزنه و ویندوز ۱۱ رو برای هندهلد ها بهینه کنه، چه از لحاظ باتری، چه از لحاظ مدیریت ولتاژ

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,532
نام
مــاکــان
یعنی باید باور کنیم که مایکروسافت بخواد با ویندوز 11 کار عجیبی کنه روی این کنسول دستی ها.

غیر از انتشار همزمان بازیهاش که عالی بود کی برای PC گیمر حرکت درستی کرده که این دفعه دومش باش؟
بخوام غر بزنم انتظارم از مایکرو اینه که خیلی هنر کنه بشینه سرویس اضافه ها رو غیر فعال کنه براش و یک دستی هم به سر و روی تم ویندوز بکشه و تمام.

ولی اگر بخواد تغییرات بده باید خیلی تغییر داشته باشه که مثل steam os کاربرپسند و ساده باشه.
چون خیلی از مشتری های این دستگاه ها همین کنسول پلیرها هستن.
مثلا اینکه تو ally برای یکسری کارها مجبور میشی بیاید تو دسکتاپ واقعا بده و اون احساس کنسول بودن رو ازت میگیره.
از این لحاظ دک خیلی کنسول تره تا Ally.

فکر کنم خود Asus بشینه یک UI درست حسابی براش توسعه بده که نخوایم برگردیم به محیط دسکتاپ و همه کارها تو اون لانچر انجام بشه خیلی بهتره.
حذف سرویس اضافه و ... رو هم خودش میتونه انجام بده (اگر مایکرو فقط بخواد همینطوری سر هم بندی کنه).

حالت رویاییش هم اینه که مایکرو یکجورایی احساس خطر کرده باشه چون تو همین یکسال valve با توسعه Proton لینوکس گیمینگ رو چند سال حول داده جلو.
و بخواد یک سیستم عامل سبک و خدا بده برای این PC دستی ها.
اگه همچین کاری کنه من اولین کاری که میکنم روی PC خودم دوال بوت نصبش میکنم و از دست این ویندوز 11-10 چاق و چله برای گیمینگ راحت میشم.

کلا بدبین نیستم ولی من از این مایکرو چشمم آب نمیخوره.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,792
یعنی باید باور کنیم که مایکروسافت بخواد با ویندوز 11 کار عجیبی کنه روی این کنسول دستی ها.

غیر از انتشار همزمان بازیهاش که عالی بود کی برای PC گیمر حرکت درستی کرده که این دفعه دومش باش؟
بخوام غر بزنم انتظارم از مایکرو اینه که خیلی هنر کنه بشینه سرویس اضافه ها رو غیر فعال کنه براش و یک دستی هم به سر و روی تم ویندوز بکشه و تمام.

ولی اگر بخواد تغییرات بده باید خیلی تغییر داشته باشه که مثل steam os کاربرپسند و ساده باشه.
چون خیلی از مشتری های این دستگاه ها همین کنسول پلیرها هستن.
مثلا اینکه تو ally برای یکسری کارها مجبور میشی بیاید تو دسکتاپ واقعا بده و اون احساس کنسول بودن رو ازت میگیره.
از این لحاظ دک خیلی کنسول تره تا Ally.

فکر کنم خود Asus بشینه یک UI درست حسابی براش توسعه بده که نخوایم برگردیم به محیط دسکتاپ و همه کارها تو اون لانچر انجام بشه خیلی بهتره.
حذف سرویس اضافه و ... رو هم خودش میتونه انجام بده (اگر مایکرو فقط بخواد همینطوری سر هم بندی کنه).

حالت رویاییش هم اینه که مایکرو یکجورایی احساس خطر کرده باشه چون تو همین یکسال valve با توسعه Proton لینوکس گیمینگ رو چند سال حول داده جلو.
و بخواد یک سیستم عامل سبک و خدا بده برای این PC دستی ها.
اگه همچین کاری کنه من اولین کاری که میکنم روی PC خودم دوال بوت نصبش میکنم و از دست این ویندوز 11-10 چاق و چله برای گیمینگ راحت میشم.

کلا بدبین نیستم ولی من از این مایکرو چشمم آب نمیخوره.
عرضه گیم پس برای pc هم جزو کارهای خوبش بود.
با توجه به هدفی که برای ایجاد اکوسیتم دارن ، چنین کاری بعید نیست ، که نسخه بهینه شده یا مود گیمینگ یا چنین چیزی رو در روش کار کنن.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,532
نام
مــاکــان
عرضه گیم پس برای pc هم جزو کارهای خوبش بود.
با توجه به هدفی که برای ایجاد اکوسیتم دارن ، چنین کاری بعید نیست ، که نسخه بهینه شده یا مود گیمینگ یا چنین چیزی رو در روش کار کنن.
میگم دیگه عرضه بازیها ، بقول شما گیم پس و ... که عالی بود ولی این اپ ایکس باکس ، ویندوز استور ، قبلا UWP و... که بحث نرم افزاریه واقعا داغونن.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,532
نام
مــاکــان
مایکروسافت اول کلی نسخه از ویندوز برای گجت های پرتابل داده بود
از windows powered 2000 , windows mobile , windows ce , windows phone حتی windows xp نسخه پرتابل tablet و handheld pc ها
مثل umpc ها
و .........
من پاکت پی سی HTC داشتم ، بعدها هم نوکیا ویندوز فون داشتم.
طبق معمول یکی هم از یکی داغون تر بودن.
تازه خوبشون همین ویندوز فون بود که جلوی آندروید واقعا هیچی نبود.

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,109
نام
MohammadAli
به شخصه تست کردم که مثلا توی تخت با لپ تاپ گیم بزنم و اصلا راحت نیست
یا پات خسته میشه، یا جلوی ورودی هوای لپ تاپ رو میگیری وقتی رو پاته
و به شدت بزرگ هم هست
کلا توصیه نمیکنم
یه مشکل بزرگ دیگه هم لپ تاپ گیمینگ داره اونم گرمای وحشتناکیه که تولید میکنه و اگه بذاریش رو پات احتمال خواجه شدن هست :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر