خبر رسمی اخبار‌مربوط به HANDHELD PC

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,602
نام
alireza
اخبار مرتبط به HANDHELD PC در این تاپیک اطلاع رسانی میشود

Screenshot_20210715-214129_Twitter.jpg

کنسول دستی استیم به اسم steam deck رونمایی شد

مشخصات:

Screenshot_20210715-214229_Twitter.jpg

قیمت :

۶۴ گیگ ۴۰۰ دلار
۲۵۶ گیگ ۵۳۰
۵۱۲ گیگ ۶۵۰

-سیستم عاملش نسخه ای از لینوکس هست ولی میتونه تمام بازیهای ویندوز و لینوکس رو اجرا کنه.
-ماوس و کیبور و مانتور بهش وصل میشه.
-بازیهای در حالت ۷۲۰ اجرا میشوند.
- نسخه های ۵۱۲ گیگ و ۲۵۶ گیگ از nvme استفاده کردن که باعث لود شدن سریعتر بازی ها میشه.
- در اصل استیم دک یک pc هست...میتونید هرکار خواستید باهاش انجام بدین...نصب ویندوز و یا استورهای دیگه.
- سایز صفحه ۷ اینچ هست که رزولوشن 1280×800 هست
- هر ۳ مدل sd کارت هم رو هم ساپورت میکنن

ویدو ign اطاعات بسیار‌کاملی میده

۳۱ سوال که ممکنه سوال خیلی ها باشه:

دسامبر امسال هم عرضه میشه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
خب حداقل ۳برابر قویتره!!!

هاع... از این جا تازه بحث کاتالوگ نرم افزاری و کاستومایزبل تر بودن سوییچ و اهمیت مخاطب هدف و برندینگ و ظاهر دستگاه و اینا تازه شروع می کنه خودشو نشون دادن :D :-"
واسه همین میگم صرف قدرت نمیشه سوییچ رو زمین زد. یکم ریشه اش تو زمین محکم تره :D Entry Point اش هم خیلی پایین تره
(بدتر از همه اینا نینتندو واقعا میتونه رقابتی تر عمل کنه و قیمت ها رو بیاره پایین تر ولی من فرضم اینه اصن اون کار هم نکنه نینتندو،)

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
به نظر من میره کنار خیلی از پروژه های شکست خورده تاریخ با این قیمت و حافظه و کیفیت خروجی و... خرید Switch گذینه 100% بهتری هستش تا خرید این اگه برای PC هم بخوای استفاده کنی خیلی شیک کیس های جمع جور قویتر و بهتری هم در بازار هستش اگه برای کنسول دستی میخوای که Switch خیلی گذینه بهتری هستش هم قیمت کمتری داره هم اینکه تجربه متفاوتی ارائه میکنه.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,359
نام
مــاکــان
آدم قیمت Deck میبینه که میتونه Control اجرا کنه، بعد سوییچ جدید میبینه با اون پرفرمونس داغونش تو اجرای بازیها خجالت میکشه.
برای چی اون تیکه پلاستیک باید 350 دلار قیمتش باشه؟
حیف اون بازیهایی که نینتندو گروگان گرفته.

ولی Deck اگه حتی اونقدری قوی بود که شبیه ساز سوییچ هم بخوبی اجرا میکرد، باز هم نمیتونست سوییچ کیلر باشه.

بنظرم شاید برای یک PC گیمر اونقدری جذاب نباشه با اینکه خیلی خواستنیه ، ولی در عمل شاید بیشتر برای یک کنسول گیمر که با بودجه محدود میخواد بیاد سمت PC گزینه خیلی خوبی باشه.
چون خیلی هم پرتیبل نیست، سایزش که به کنسول دستی نمیخوره، بیشتر باید با تبلت و مینی لپ تاپ مقایسش کرد.

اما در همین رابطه Deck واقعا میتونه خیلی موفق باشه، اجرای بازیهای استیم، شبیه سازی کنسولهای نسلهای قبل، پلتفرم آزاد و نصب ویندوز ...
همه اینها روی یک وسیله پرتیبل با قیمت 400 دلار رویایی هست.

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
نمی‌دونم چرا بعضی اینجا فکر میکنن ولو گناه کبیره مرتکب شده این هندهلد را ساخته ، والله تا الان منتقد‌ها و تحلیل‌گرهای صنعت خیلی از دیدن استیم دک ذوق کردن ، کل بازخوردهایی که من هم دیدم تا الان دیدم مثبت بوده، از دنیل احمد بگیر تا جیسون شرایر ، تام وارن؛

جف گراب و ... حتی تیم سوئینی هم تعریف کرده !!!

این مقاله گراب هم جالبه یه مقایسه قیمت انجام داده با بقیه هندهلدهای PC که در بازار موجودن

I cannot get over Valve’s aggressive pricing for the Steam Deck

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,099
نام
محمد علی
توجه کردید دک داره با ۳ پیکربندی مختلف عرضه میشه؟

و همانا به درستی که در آن نشانه‌هایی است برای اهل ایمان اگر تدبر کنید.:>
-----------
در مورد این که بخواد با سوییچ رقابت کنه و اینا... نه. اما اگر بخریدش تقریباً همه بازی‌های سوییچ رو می‌تونید روش اجرا کنید:D

toomaj

کاربر سایت
May 20, 2006
163
نام
توماج
توجه کردید دک داره با ۳ پیکربندی مختلف عرضه میشه؟

و همانا به درستی که در آن نشانه‌هایی است برای اهل ایمان اگر تدبر کنید.:>
اونقدر نشانه های دروغین اومده که دیگه اهل ایمان نمونده و همه کافر شدن و به عدد 3 اعتقادی ندارن :D باید بریم مثل اصحاب کهف تو یه غاری بخوابیم وقتی این 3 ها عرضه شدن بیدار شیم.

هر روز بیشتر شبیه پیغمبرها میشه این گیب:
lxvj49b2xfb71.jpg

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,038
نام
سهند
خداییش که از دیشب دیدمش خیلی حال کردم باهاش.
فقط 400 دلاریش تقریبا جوکه بیشتر یه GTA بریزی پر شده .

Attachments

• WNV2ghtYo7QkoMHD6tcVFA-720-80.png
    WNV2ghtYo7QkoMHD6tcVFA-720-80.png
    199 KB · مشاهده: 17
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: EAST2WEST

miladdej

کاربر سایت
Aug 27, 2013
632
خداییش که از دیشب دیدمش خیلی حال کردم باهاش.
فقط 400 دلاریش تقریبا جوکه بیشتر یه GTA بریزی پر شده .
من هم طراحی اش و امکاناتش خیلی به دلم نشسته ولی کسی که ورژن ۶۴ گیگی میگیره یا هدفش بازی کردن بازی های حجیم AAA به صورت لوکال نیست یا میخواد بعدا با SDcard حجم رو افزایش بده.
درضمن GTAV الان حدود ۱۰۰ گیگ حجم داره چجوری میخوای بریزی اصلا:D

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
اگه بشه روش ویندوز11 ریخت و نرم افزار و بازیهای اندرویدی رو بدون مشکل باهاش اجرا کرد البتهمنظورم از طریق قابلیت خوده ویندوز11...یه چیزه محشری میشه(البته با ویندوز 10 هم میشه این کار رو کرد با bluestacks)
خلاصه بتونی بازی های اندروید+ارشیو بزرگی از بازی های Indie و AAAهای روز رو بتونی بازی کنی خیلی عالی میشه!

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,602
نام
alireza
دوستان بگم که استیم دک داخلش سنسور gyroscopic داره...یعنی با تکان دادن دستگاه میشه کارکتر رو کنترل کرد....ign تو ویدیو هاش که استفاده کرده میگه با کمک این سنسور و ترکیبش با تاچ پد ها...تجربه ماوس و کیبورد رو میده

diba2000

کاربر سایت
Jun 5, 2021
323
من کنسول گیمرم بودم همیشه
تا دیروز اگر میخواستم یه کنسول دستی بخرم که توی مترو یا سفر بشینم ویچر بازی کنم فقط سوئیچ توی بازار بود
مگه غیر از سوئچ گزینه دیگه ای هم داشتیم؟؟؟؟؟ولی الان قضیه فرق داره
نگین که رقیب هم نیستن چون اتفاقا هر دو کنسول دستی هستن
الان منه کنسول گیمر 2 اتتخاب برای خرید کنسول دستی دارم دیگه سوئیچ تنها انتخاب گیمرا به عنوان کنسول دستی نیس
ولی تا دیروز فقط سوئیچ کنسول دستی رده اول بازار بود
پس اتفاقا استیم دک خیلی میتونه بازار سوئیچ رو به هم بریزه و اونایی که تا دیروز مجبور بودن رو بیارن سوئیچ الان دیگه استیم دک هم گزینه به شدت وسوسه کننده ای هست

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
هاع... از این جا تازه بحث کاتالوگ نرم افزاری و کاستومایزبل تر بودن سوییچ و اهمیت مخاطب هدف و برندینگ و ظاهر دستگاه و اینا تازه شروع می کنه خودشو نشون دادن :D :-"
واسه همین میگم صرف قدرت نمیشه سوییچ رو زمین زد. یکم ریشه اش تو زمین محکم تره :D Entry Point اش هم خیلی پایین تره
(بدتر از همه اینا نینتندو واقعا میتونه رقابتی تر عمل کنه و قیمت ها رو بیاره پایین تر ولی من فرضم اینه اصن اون کار هم نکنه نینتندو،)
نینتندو میخواست رقابتی عمل کنه. یکم قویتر میکرد سوییچو تا بشه بازیای aaa هم اجرا بشه ولی نینتندو هم از توبره میخوره هم از آخور.
اول با یه قیمت همچین خوشگل از روز اول فروش رو کنسولش سود میکنه برخلاف سونی و ماکرو
سر زلدا و ماریو و ... که کاراکترای محبوبی هستن عین بنز کنسول میفروشه و سر اینکه کنسولش قدرت بازیای بزرگو نداره، چند ده میلیون کاربرش باید همش همینا رو بخرن.
نگران عدد 3 نباشید. عمو گیب قول داده که بازیایی در دست ساخته و احتمالا طلسم 3 شکسته میشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر