اجرای بازی های Gamecube

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
سلام به همگی.
همونطور که می دونید بازی های GC رو Wii اجرا میشن و بازی های قشنگی روی این کنسول اومده بوده که واقعا جزو بهترین ها هستند به همین دلیل من گفتم این تاپیک رو بزنم تا بچه ها بازی های این کنسول رو از دست ندن.
تو تاپیک میخوام آموزش اجرا کردن بازی های Gamecube روی Wii رو توضیح بدم که خیلی هم آسونه.

اول از همه باید بگم که برای بازی کردن بازی های GC روی وی حتما باید موارد زیر رو داشته باشین:

1- الف: دسته ی این کنسول رو داشته باشین. دقت کنید که دسته ی کلاسیک وی کار نمی کنه. وقتی شما بازی GC رو اجرا میکنید کلا مود وی عوض میشه و به حالت GC میره که تو این حالت تمام امکانات وی خاموش میشه مثل بلوتوث یا استفاده از حافظه ی داخلی وی و ....
1- ب: یه تبدیل جدیدا اومده که دسته ی PS2 رو به GC تبدیل میکنه که از نظر قیمت به صرفه تره چون دسته ی PS2 با قیمت 5 تومن هم پیدا میشه.

2-الف: برای Save کردن باید مموری این کنسول رو هم داشته باشین.
2-ب: برای سیو کردن هم دوباره یه تبدیل اومده که به جای مموری GC شما میتونید از SD تون استفاده کنید.

بازی های این کنسول دو نوعه:
1- بازی روی یک MiniDVD که 1.5 گیگ بیشتر ظرفیت نداره و برای خود GC هست.
2- بازی روی یک DVD با حجم 4.5 گیگ که دیگه رو خود GC اجرا نمیشه ولی روی Wii اجرا میشه.

برای اجرای بازی ها:

*اگر مثل من مودچیپ دارین که خوش بحالتون چون با گذاشتن بازی داخل کنسول و کلیک بر روی دیسک چنل و اجرای بازی ، بازی خودش میاد و دیگه مشکلی نیست.

*اگر مودچیپ ندارین این کارا رو بکنین:
حتما از ویتون بک آپ بگیرین چون من هیچ مسئولیتی نسبت به خرابی Wii شما قبول نمیکنم.

1- این فایل رو دانلود کنید.
2- فایل gcbackup0.1_theta.tgz رو Extract کنید و فولدر های miospatcher و rungcbackup رو تو پوشه Apps درون SD تون کپی کنید.
3- Miospacher رو اجرا کنید و با دسته گیم کیوب A رو بزنید تا پچ تموم شه.
4- حالا میتونید بازی های GC خودتون رو از RunGCbackup اجرا کنید.

من خودم چندتا از بازی های گیم کیوب رو امتحان کردم که بدون مشکل اومدن.
گیم کیوب بازی های خفنی داشته که هنوزم ارزش بازی داره که من چندتاش رو اینجا نام می برم:
Metal Gear: Twined Snake (این بازی نسخه ی باز سازی شده ی متال گیر 1 برروی گیم کیوب هست)
NFS: Underground2 (این بازی هم که یکی از بهترین بازی های سری NFS هست و واقعا ارزش دوباره بازی کردن رو داره)
RE:0
RE:1
RE:CodeVerconia
RE:4

(سری بازی های اویل که رو هیچ کنسول دیگه ای پیدا نمیشه)
Mario: Sunshine
Killer7
و....

کلا این بازی ها حس نوستالژیک شما رو تحریک میکنن.

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
رایت بازی های Game Cube

برای رایت کردن بازی های GC شما نمیتونید ISO یک MiniDVD رو بزنید رو یه دی وی دی 4.7 برای همین باید با استفاده از همین نرم افزار بازی ها رو بزنید رو DVD.
به کمک این نرم افزار میتونید 3 تا بازی رو بزنید رو یه DVD یا 6 تا بازی رو بزنید رو یه DVD9.

اول این فایل رو دانلود کنید:
http://rapidshare.com/files/299834594/MultiGame_ISO_Creator_v3.5.4F_.rar

اون رو Extract کنید و نرم افزار Multi Game ISO رو باز کنید.

Add ISO رو بزنید و بازی هاتون رو انتخاب کنید. وقتی کارتون تموم شد روی Create Multi Game ISO کلیک کنید.

حالا می تونید ISO ساخته شده رو رایت کنید و بازی کنید.

من با این روش متال گیر رو تست کردم و جواب داد.

آخرین ویرایش:

CAP\MortezA63

کاربر سایت
Mar 13, 2009
1,653
نام
MortezA
سلام به همگی.
همونطور که می دونید بازی های GC رو Wii اجرا میشن و بازی های قشنگی روی این کنسول اومده بوده که واقعا جزو بهترین ها هستند به همین دلیل من گفتم این تاپیک رو بزنم تا بچه ها بازی های این کنسول رو از دست ندن.
تو تاپیک میخوام آموزش اجرا کردن بازی های Gamecube روی Wii رو توضیح بدم که خیلی هم آسونه.

اول از همه باید بگم که برای بازی کردن بازی های GC روی وی حتما باید موارد زیر رو داشته باشین:

1- الف: دسته ی این کنسول رو داشته باشین. دقت کنید که دسته ی کلاسیک وی کار نمی کنه. وقتی شما بازی GC رو اجرا میکنید کلا مود وی عوض میشه و به حالت GC میره که تو این حالت تمام امکانات وی خاموش میشه مثل بلوتوث یا استفاده از حافظه ی داخلی وی و ....
1- ب: یه تبدیل جدیدا اومده که دسته ی PS2 رو به GC تبدیل میکنه که از نظر قیمت به صرفه تره چون دسته ی PS2 با قیمت 5 تومن هم پیدا میشه.

2-الف: برای Save کردن باید مموری این کنسول رو هم داشته باشین.
2-ب: برای سیو کردن هم دوباره یه تبدیل اومده که به جای مموری GC شما میتونید از SD تون استفاده کنید.

بازی های این کنسول دو نوعه:
1- بازی روی یک MiniDVD که 1.5 گیگ بیشتر ظرفیت نداره و برای خود GC هست.
2- بازی روی یک DVD با حجم 4.5 گیگ که دیگه رو خود GC اجرا نمیشه ولی روی Wii اجرا میشه.

برای اجرای بازی ها:

*اگر مثل من مودچیپ دارین که خوش بحالتون چون با گذاشتن بازی داخل کنسول و کلیک بر روی دیسک چنل و اجرای بازی ، بازی خودش میاد و دیگه مشکلی نیست.

*اگر مودچیپ ندارین این کارا رو بکنین:
حتما از ویتون بک آپ بگیرین چون من هیچ مسئولیتی نسبت به خرابی Wii شما قبول نمیکنم.

1- این فایل رو دانلود کنید.
2- فایل gcbackup0.1_theta.tgz رو Extract کنید و فولدر های miospatcher و rungcbackup رو تو پوشه Apps درون SD تون کپی کنید.
3- Miospacher رو اجرا کنید و با دسته گیم کیوب A رو بزنید تا پچ تموم شه.
4- حالا میتونید بازی های GC خودتون رو از RunGCbackup اجرا کنید.

من خودم چندتا از بازی های گیم کیوب رو امتحان کردم که بدون مشکل اومدن.
گیم کیوب بازی های خفنی داشته که هنوزم ارزش بازی داره که من چندتاش رو اینجا نام می برم:
Metal Gear: Twined Snake (این بازی نسخه ی باز سازی شده ی متال گیر 1 برروی گیم کیوب هست)
NFS: Underground2 (این بازی هم که یکی از بهترین بازی های سری NFS هست و واقعا ارزش دوباره بازی کردن رو داره)
RE:0
RE:1
RE:CodeVerconia
RE:4

(سری بازی های اویل که رو هیچ کنسول دیگه ای پیدا نمیشه)
Mario: Sunshine
Killer7
و....

کلا این بازی ها حس نوستالژیک شما رو تحریک میکنن.
شما خودت این مود چیپ مجازی که نصب میکن و یا بازی رو از طریق cd chanel اجرا میکنی بازی gamecube اجرا میشه.؟منظورم اینه اگر من wii خودمو بارم پیش شما که مود چیپ مجازی نصب کنید و یا بازی از طریق disk chanle بازی اجرا بشه می تونم اون وقت بازیهای gamecub رو بازی کنم.؟؟چون این روش که میگید به ریسکش نمی ارزه شاید بعدآ مشکل واسه wii پیش بیاد یا چنلی رو نشناسه و......از این قبیل حرفا.

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
شما خودت این مود چیپ مجازی که نصب میکن و یا بازی رو از طریق cd chanel اجرا میکنی بازی gamecube اجرا میشه.؟منظورم اینه اگر من wii خودمو بارم پیش شما که مود چیپ مجازی نصب کنید و یا بازی از طریق disk chanle بازی اجرا بشه می تونم اون وقت بازیهای gamecub رو بازی کنم.؟؟چون این روش که میگید به ریسکش نمی ارزه شاید بعدآ مشکل واسه wii پیش بیاد یا چنلی رو نشناسه و......از این قبیل حرفا.
داداش چرا سخت میگیری
شما HBC زو نصب کن
بعد با برنامه ی NEOGAMA بازی های GC رو با کیفیت 480I اجرا کن
دیگه نه مودچیپ میخواد و نه ریسک
خواهشا دیگه اینجوری نقل قول نکن

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
آقا مرتضی شما می تونی بازی ها رو با NeoGamma هم بازی کنی. ولی اون Mios واجبه. حالا بازی متال گیر رو که گرفتی امتحان کن اگه نیومد باید Mios رو پچ کنید زیاد ریسک نداره ولی همیشه احتیاط شرط عقله.

sajjad_mabani

کاربر سایت
May 28, 2006
490
خوب حالا اين بازيهايي كه 2 ديسك هستن مثل RE1,0, MGS:TS و امثال اينها. وقتي روي ديسك 4.7 رايت ميشن چطوري اجرا ميشن منظورم وقتي كه ديسك دوم رو ميخواد؟

BaziStore

کاربر سایت
May 30, 2009
171
نام
Kourosh
دستتت درد نکنه خیلی وقت بود سر این قضیه گیر کرده بودم.
شرمنده زیاد به تاپیک مربوط نیست اما راهی هست که WII رو به مانیتور وصل کنیم؟

dani8gb

کاربر سایت
Jan 15, 2009
2,142
نام
دانیال
خوب حالا اين بازيهايي كه 2 ديسك هستن مثل RE1,0, MGS:TS و امثال اينها. وقتي روي ديسك 4.7 رايت ميشن چطوري اجرا ميشن منظورم وقتي كه ديسك دوم رو ميخواد؟
تو wIITOLLS یه برنامه هست که که اینجور بازی ها یا به طور کلی چند تا ISO گیم کیوب رو تبدیل میکنه به یه ISO برای WII

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
برای رایت بازی ها رو DVD4.5 یه کارایی باید بکنین که پست دوم رو واسه همین اختصاص دادم.
حتی می تونید چند تا بازی GC رو بزنید رو یه دی وی دی. آموزشش رو بزودی میزارم.

sajjad_mabani

کاربر سایت
May 28, 2006
490
دستتت درد نکنه خیلی وقت بود سر این قضیه گیر کرده بودم.
شما ميتونيد يك كابل component براي Wii بگيريد من هم همين كار رو كردم
تو wIITOLLS یه برنامه هست که که اینجور بازی ها یا به طور کلی چند تا ISO گیم کیوب رو تبدیل میکنه به یه ISO برای WII
بله اينو ميدونم روش كار اون برنامه هم همونطوريه كه شما گفتيد ولي منظور من اينه كه وقتي ديسك اول يكي از بازيها رو تموم ميكنيد(ماله GameCube رو) كنسول پيام ميده كه ديسك اول رو دربياريد و ديسك دوم رو توي كنسول قرار بديد!

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
بله کابل مخصوصش هست.
شما ميتونيد يك كابل component براي Wii بگيريد من هم همين كار رو كردم
ایشون می خوان به مانیتور وصل کنن این چه ربطی به کامپوننت داره؟؟

بله. اون پست رزرو واسه همین کاره. بزار سرم یکم خلوت شه توضیح میدم نحوه رایت رو.

sajjad_mabani

کاربر سایت
May 28, 2006
490
ایشون می خوان به مانیتور وصل کنن این چه ربطی به کامپوننت داره؟؟
علي جان بعضي از مانيتورها ورودي component هم دارن مثل TV Monitorها;)
@monitorlgm228wa.1.jpg

حالا قسمت دوم سؤال من چي شد در مورد بازيهاي 2DVD؟ كسي امتحان كرده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر