اجرای بازی از USB و هارد با PS2

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
واقعيتش كنسول مال من نيست!البته مال من ولي يه برادر كوچكي دارم كه اون باهاش مشغول ميشه!من تا ps1 اومدم!!!اگر قرار باشه وارد دنياي رويايي

بازي بشم يه ايكس باكسي ps3 ميگيرم!البته الان نه فعلا فاصله گرفتم!البته هرزگاهي فوتبال ميزنم!!!اويل 4 همچنين من كلا عشق بازيم من با اتاري

ماهيگيري كردم تا به اينجا رسيدم ميخواستم اين رو برسونم كه من هنوز وقت ندارم وگرنه چنان بازي هايي كشف ميكردم كه برنده اين مجادله باشم:d

منم خودم مدت ها بود بخاطر مشغله وقت نمی کردم بازی کنم! :d چند وقت پیش با PS3 شروع کردم که بازی های جدید به دلیل مسائل هکو این چیزا اذیت می کرد، دوباره PS2 رو داغ کردم! :d هدف فقط گذروندن وقت هست، همین! ;;)

nm681123

کاربر سایت
Jan 14, 2012
12

منم خودم مدت ها بود بخاطر مشغله وقت نمی کردم بازی کنم! :d چند وقت پیش با PS3 شروع کردم که بازی های جدید به دلیل مسائل هکو این چیزا اذیت می کرد، دوباره PS2 رو داغ کردم! :d هدف فقط گذروندن وقت هست، همین! ;;)
من منتظر ميمونم تا ps3 دچار حال و روز فعلي ps2 بشه تا بگيرم تا اون موقع هم فكر كنم وقت زيادي براي بازي هست البته اگر

سروسامون نگرفتيم:dوگرنه كلا صورت مسئله تغيير ميكنه:dمن بشينم پاي يه بازي اونم خوب باشه ديگه تا اخر ميرم!ولي الان بعد

يه ساعت فوري زده ميشم!قديما هم و غمي نداشتيم كهگرفتار شديم!ولي يه روزي رو تصور ميكنم كه ps3 عزيزم

رو بتركونم با انواع بازياي دبش!به اميد اون روز برادرم داره فوتبال بازي ميكنه ما هنوز اندر كف اين ترفنديم عجب با حاله!:x

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
من منتظر ميمونم تا ps3 دچار حال و روز فعلي ps2 بشه تا بگيرم تا اون موقع هم فكر كنم وقت زيادي براي بازي هست البته اگر

سروسامون نگرفتيم:dوگرنه كلا صورت مسئله تغيير ميكنه:dمن بشينم پاي يه بازي اونم خوب باشه ديگه تا اخر ميرم!ولي الان بعد

يه ساعت فوري زده ميشم!قديما هم و غمي نداشتيم كهگرفتار شديم!ولي يه روزي رو تصور ميكنم كه ps3 عزيزم

رو بتركونم با انواع بازياي دبش!به اميد اون روز برادرم داره فوتبال بازي ميكنه ما هنوز اندر كف اين ترفنديم عجب با حاله!:x

بــه امـــیـــد اون روووز :)))

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
نوشته شده توسط Dr.Trax:
نوشته شده توسط highlight:
نوشته شده توسط Dr.Trax:
سلام داداش، وقتت بخیر!رفیق من بازی های PS2 رو از روی فلش بازی می کنم و ورژن OpenPS2Loader v 0.8 هست!سوال اول اینکه شما گفتید از ورژن OpenPS2Loader v 0.9 استفاده کنید! من ورژن OpenPS2Loader v 0.9 رو دانلود کرم، ولی چطوری میتونم جایگزین ورژن 0.8 بکنم؟ باید از نرم افزار خاصی استفاده بکنم؟و سوال مهم بعد اینکه، اگر امکانش هست طریقه استفاده codebreake رو بهم بگید!من هنوز codebreake رو دانلود نکردم! اما اگر میشه بهم توضیح بدید که چطوری می تونم بریزمش توی فلش و بتونم تو بازی هائی که در همون فلش دارم ازش استفاده بکنم!پشاپیش ممنون

در پاسخ به سوالات دوست عزیز جناب Dr.Trax باید بگم:
1. برای تغییر و ارتقا ورژن OpenPS2Loader باید فایل جدید رو توی فلش بریزید. حال دو گزینه دارید:

الف. اجرا از روی فلش: برای اینکار باید در منوی اصلی برنامه Freemcboot گزینه uLaunchELF رو انتخاب کنید. کلا این گزینه برای اجرای انواع فایل های ELF (فایلهای اجرایی در PS2) هستش. حال برید سراغ فلش و برنامه OpenPS2Loader جدید و اجراش کنید.

ب. اجرا از روی مموری کارت: به این منظور که دوباره از همون منوی اصلی FreeMcBoot و انتخاب گزینه Open Ps2 Loader قادر به اجرای بازیها باشید. برای اینکار باید ابتدا نام فایل دانلودی خود را به OPL تغییر دهید (بدون عوض کردن پسوند). بعد فایل را به فلش انتقال و از آنجا مانند مرحله الف عمل کنید ولی وقتی به فایل رسیدید آن را اجرا نکنید! بلکه با کمک منوی uLaunchELF این فایل را کپی و سپس با کمک محیط برنامه uLaunchELF به مموری کارت رفته و در محل Boot این فایل را Paste کنید که البته جانشین فایل قبلی می شود.

@ نکته: پیشنهاد می کنم از روش الف استفاده کنید چون ممکن هستش که یه بازی با ورژن قدیمی تر بهتر قابل اجرا باشه. بنابراین با روش الف هیچ چیزی رو از دست نمی دهید.
;)

2. اما طریقه استفاده از برنامه CodeBreaker برای تقلب در بازیها!
یک نکته مهم این هستش که تمامی ورژنهای CodeBreaker پس از اینکه کدهای تقلب یک بازی رو انتخاب کردید بازی رو از روی دی وی دی فراخوانی می کنند. این یعنی اینکه برای ما که می خواهیم بازی رو از روی فلش اجرا کنیم عملا گزینه ای باقی نمی مونه! پس چه باید کرد؟!
:((
برای اینکه CodeBreaker بتونه کدها رو به بازی روی فلش بفرسته باید بدون توجه به ورژن CodeBreaker اون رو برای اینکار پچ کرد!
:-s پچ کردنش هم نیاز به خود فایل اصلی و پچر داره. البته یه نسخه پچ شده آماده مال خودم هستش که عالی جواب میده! :d سپس CodeBreaker پچ شده رو روی فلش بریزیم (حتما باید پسوند فایل ELF باشد) و طبق معمول برای اجرای برنامه های ELF از uLaunchELF استفاده کرده و سراغ فلش بریم و CodeBreaker رو اجرا کنیم. پس از اجرا بقیه چیزها راهنمای انگلیسی در قسمت پایین صفحه مدام رد میشه که فعلا این قسمت رو توضیحی نمیدم (احتمالا با محیطش آشنا هستید). پس از انتخاب نام بازی و کدهای مورد نظر میریم تا بازی رو استارت بزنیم (از همون منوی CodeBreaker). حالا اینجا دیگه در درایو باز نمیشه (در مدلهای فت) یا نیازی نیست بازش کنید (در مدلهای اسلیم). بلکه چند لحظه بعد با یه حال Error باز وارد محیط برنامه uLaunchLoader میشیم. حالا دیگه کاری نداره! با روش الف که بالا توضیح دادم برید و بازی مورد نظرتون رو اجرا کنید!
امیدوارم لذتش رو ببرید و به همه توصیه می کنم فقط FreeMcBoot که خدا وکیلی باعث میشه PS2 شما مثل یه کامپیوتر به نظر برسه و لنز دستگاه هم نو و تمیز باقی بمونه.
;;)

nes-93

کاربر سایت
Dec 27, 2008
57
من چند وقت پیش این کارایی که گفتینو انجام دادم اما نشد اول برنامه رو رایت زدم بعد با ps2 slim 90004 فایلارو ریختم تو مموری نوشت ok و اون سه تا فایل هم تو مموری کپی شده بودن اما وقتی میام تو منیو ps2 چیزی نیست تو سایتش گفته ممکنه دستگاتون اداپتور داخلی داشته باشه من با دو تا ps2 دیگه که فت بودن و مدل جفتشونم 30004 البته لنز نداشتن و ایسی modbo برای اجرای بازی از هارد ونتورک اداپتور بهشون وصل بود امتحان کردم که نشناخت البته بازم میگم که فرایند کپی رو با همون ps2 slim انجام دادم بنظر دوستان کجارو اشتباه کردم

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
نوشته شده توسط Dr.Trax:
نوشته شده توسط highlight:
در پاسخ به سوالات دوست عزیز جناب Dr.Trax باید بگم:
1. برای تغییر و ارتقا ورژن OpenPS2Loader باید فایل جدید رو توی فلش بریزید. حال دو گزینه دارید:

الف. اجرا از روی فلش: برای اینکار باید در منوی اصلی برنامه Freemcboot گزینه uLaunchELF رو انتخاب کنید. کلا این گزینه برای اجرای انواع فایل های ELF (فایلهای اجرایی در PS2) هستش. حال برید سراغ فلش و برنامه OpenPS2Loader جدید و اجراش کنید...

درود بر داداش گُلم که حجت رو بر ما تمام کرد! شب امتحان میکنم!
سوال آخر بنده!
با توجه به اینکه ورژن آخر CodeBreaker نسخه 10 ه، تمام بازی ها رو در خودش داره یا ما باید بهش کُد و بازی اضافه کنیم؟
اگر باید اضافه کرد، کُد ها رو باید از کجا تهیه کنیم؟
بازم ممنون!

این لینک دانلود Codebreaker 10 برای دوستانی که میخوان ازش استفاده کنن!
و اینم هم لینک دانلود پچر برای Codebreaker 10 با حجم خیلی کم!

برای پچ کردن کافیه Codebreaker 10 رو در کنار پچر قرار داده و پچر رو اجرا کنید تا Codebreaker 10 شما پچ بشه!

من چند وقت پیش این کارایی که گفتینو انجام دادم اما نشد اول برنامه رو رایت زدم بعد با ps2 slim 90004 فایلارو ریختم تو مموری نوشت ok و اون سه تا فایل هم تو مموری کپی شده بودن اما وقتی میام تو منیو ps2 چیزی نیست تو سایتش گفته ممکنه دستگاتون اداپتور داخلی داشته باشه من با دو تا ps2 دیگه که فت بودن و مدل جفتشونم 30004 البته لنز نداشتن و ایسی modbo برای اجرای بازی از هارد ونتورک اداپتور بهشون وصل بود امتحان کردم که نشناخت البته بازم میگم که فرایند کپی رو با همون ps2 slim انجام دادم بنظر دوستان کجارو اشتباه کردم
دوست عزیز، شما فقط و فقط از این سایت کمک بگیرید و هرجائی هم مشکل داشتید اینجا بگید تا راهنمائیتون کنیم!

• Like
Reactions: silent ops

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
نوشته شده توسط Dr.Trax:
درود بر داداش گُلم که حجت رو بر ما تمام کرد! شب امتحان میکنم!سوال آخر بنده!با توجه به اینکه ورژن آخر CodeBreaker نسخه 10 ه، تمام بازی ها رو در خودش داره یا ما باید بهش کُد و بازی اضافه کنیم؟اگر باید اضافه کرد، کُد ها رو باید از کجا تهیه کنیم؟بازم ممنون!این لینک دانلود Codebreaker 10 برای دوستانی که میخوان ازش استفاده کنن!و اینم هم لینک دانلود پچر برای Codebreaker 10 با حجم خیلی کم!برای پچ کردن کافیه Codebreaker 10 رو در کنار پچر قرار داده و پچر رو اجرا کنید تا Codebreaker 10 شما پچ بشه! دوست عزیز، شما فقط و فقط از این سایت کمک بگیرید و هرجائی هم مشکل داشتید اینجا بگید تا راهنمائیتون کنیم!
خواهش می کنم دوست عزیز
شما از هر ورژن CodeBreaker استفاده کنید باز هم نیازمند به آپدیت منبع برنامه براساس بازی و کدهای مورد نظر خواهید بود. اما با توجه به اینکه کدهای تقلب بازیها بیشتر به شکل Action Replay Max (یا ARMAX) یا گیم شارک ارایه میشن داشتن یه برنامه که اکثر کدهای تقلب رو به هم تبدیل کنه (و در مورد کار ما تبدیل به کدهای CodeBreaker) مهم خواهد بود. برنامه ای مثل Omniconvert یکی از بهترین گزینه هاست.
در یافتن کدها حتما به ریجن بازی (کد منطقه) و تطابقش با کدهای بازی دقت کنید (آمریکایی یا اروپایی یا ...). پس از تبدیل به طور دستی از طریق منوی CodeBreaker کدها رو وارد کنید.
از بهترین سایتهای ارایه دهنده کدها دو سایت زیر رو میشه نام برد:

Codejunkies - Cheat Codes for PS2, X-box & Gamecube

Welcome to GSCentral - Fight The System

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
خواهش می کنم دوست عزیز
شما از هر ورژن CodeBreaker استفاده کنید باز هم نیازمند به آپدیت منبع برنامه براساس بازی و کدهای مورد نظر خواهید بود. اما با توجه به اینکه کدهای تقلب بازیها بیشتر به شکل Action Replay Max (یا ARMAX) یا گیم شارک ارایه میشن داشتن یه برنامه که اکثر کدهای تقلب رو به هم تبدیل کنه (و در مورد کار ما تبدیل به کدهای CodeBreaker) مهم خواهد بود. برنامه ای مثل Omniconvert یکی از بهترین گزینه هاست.
در یافتن کدها حتما به ریجن بازی (کد منطقه) و تطابقش با کدهای بازی دقت کنید (آمریکایی یا اروپایی یا ...). پس از تبدیل به طور دستی از طریق منوی CodeBreaker کدها رو وارد کنید.
از بهترین سایتهای ارایه دهنده کدها دو سایت زیر رو میشه نام برد:

Codejunkies - Cheat Codes for PS2, X-box & Gamecube

Welcome to GSCentral - Fight The System

مجددا تشکر!
سوال بعدی در مورد نرم افزار USBUtil !
چرا USBUtil نمیتونه بعضی از بازی ها رو در فلش کپی کنه و این ارور میده؟
rzo7goxmv8nv1glervx.png

راهی برای حل این مشکل هست؟

خیلی دوست داشتم JAK 3 رو روی فلش بازی کنم، اما متاسفانه نمیتونم داخل فلش کپی کنم!

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
مجددا تشکر!سوال بعدی در مورد نرم افزار USBUtil !چرا USBUtil نمیتونه بعضی از بازی ها رو در فلش کپی کنه و این ارور میده؟
rzo7goxmv8nv1glervx.png
راهی برای حل این مشکل هست؟
خیلی دوست داشتم JAK 3 رو روی فلش بازی کنم، اما متاسفانه نمیتونم داخل فلش کپی کنم!
باز هم خواهش!
آره بعضی وقتها از این ایرادات احمقانه می گیره! ولی بی خود کرده!!!
:pمگه دست خودشه؟!>:)
3 تا کار:
1. یا سیستم رو ریست کن و دوباره با نرم افزار کار کن.

2. یا قبل از این پیغام اگر پیغام دیگه ای میده با کلید Space ردش کن.

3. یا اگر الان از روی ایمج بازی داری این کار رو می کنی این روشی رو که میگم اجرا کن: ایمج بازی رو اول با یه نرم افزاری مثل کلون (یا الکل) فراخوانی کن (Mount کن). البته من کلون رو توصیه می کنم که در این زمینه موفق تر از الکله!
:-/ بعد با نرم افزار USButil این درایو مجازی رو به عنوان منبع اصلی بازی آدرس بده (یعنی انگار دی وی دی واقعی تو سیستم هستش). بعد هم ادامه ماجرا! ;;)

به احتمال بسیار زیاد مورد شما با همین روش سوم قابل حل هستش. موفق باشی.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
باز هم خواهش!
آره بعضی وقتها از این ایرادات احمقانه می گیره! ولی بی خود کرده!!!
:pمگه دست خودشه؟!>:)
3 تا کار:
1. یا سیستم رو ریست کن و دوباره با نرم افزار کار کن.

2. یا قبل از این پیغام اگر پیغام دیگه ای میده با کلید Space ردش کن.

3. یا اگر الان از روی ایمج بازی داری این کار رو می کنی این روشی رو که میگم اجرا کن: ایمج بازی رو اول با یه نرم افزاری مثل کلون (یا الکل) فراخوانی کن (Mount کن). البته من کلون رو توصیه می کنم که در این زمینه موفق تر از الکله!
:-/ بعد با نرم افزار USButil این درایو مجازی رو به عنوان منبع اصلی بازی آدرس بده (یعنی انگار دی وی دی واقعی تو سیستم هستش). بعد هم ادامه ماجرا! ;;)

به احتمال بسیار زیاد مورد شما با همین روش سوم قابل حل هستش. موفق باشی.

ممنون داداش و شرمنده! چون من دونه دونه بازی ها رو با فرمت ISO دانلود میکنم، و از اونجائی که عجولم :d رایت کردم رو DVD و نشستم بازی کردم! :d :d :d
من یه بار سره یه بازی که این ارور رو داد از روش CLONE استفاده کردم و کپی هم شد، ولی اجرا نشد !!!! من اون موقع فکر کردم شاید زمانی که ارور SYSTEM.CNF رو میده، دیگه بی هیچ وجه نمیشه بازی رو اجرا کرد! ولی الآن میگم شاید بخاطر ورژن قدیمی OpenPS2Loader بود! :d
راستی، الآن که من بازی رو رایت کردم، با CodeBreaker پچ شده میتونم بازی رو از روی DVD ROM اجرا کنم دیگه؟

منو نیگا !!! بیست و چهارم دو تا امتحان حساس تو یک روز دارم، بعد نشستم دارم JAK بازی میکنم! :))

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
ممنون داداش و شرمنده! چون من دونه دونه بازی ها رو با فرمت ISO دانلود میکنم، و از اونجائی که عجولم :d رایت کردم رو DVD و نشستم بازی کردم! :d :d :d
من یه بار سره یه بازی که این ارور رو داد از روش CLONE استفاده کردم و کپی هم شد، ولی اجرا نشد !!!! من اون موقع فکر کردم شاید زمانی که ارور SYSTEM.CNF رو میده، دیگه بی هیچ وجه نمیشه بازی رو اجرا کرد! ولی الآن میگم شاید بخاطر ورژن قدیمی OpenPS2Loader بود! :d
راستی، الآن که من بازی رو رایت کردم، با CodeBreaker پچ شده میتونم بازی رو از روی DVD ROM اجرا کنم دیگه؟

منو نیگا !!! بیست و چهارم دو تا امتحان حساس تو یک روز دارم، بعد نشستم دارم JAK بازی میکنم! :))
خواهش. دشمنت شرمنده باشه.
چرا رایت کردین؟! رایت نمی خواد از روی همون ایمج Mount شده با برنامه Usbutil ایمج مورد نیاز برای فلش رو بسازید.
در مورد Codebreaker پچ شده دقیق نمی تونم مورد آخر رو قول بدم چون با Codebreaker پچ نشده بعد از انتخاب کدها بلافاصله در درایو باز میشه یا لنز آماده خوندن دی وی دی میشه. نهایتش یه تسته! شما هم که ماشاال.. با وجود امتحانات حساب فعال هستید! (همیشه سرحال و فعال باشید انشاال..). یه تست کنید حله.
پیروز باشی
د

Dreamcast

کاربر سایت
May 25, 2012
98
من چند وقت پیش این کارایی که گفتینو انجام دادم اما نشد اول برنامه رو رایت زدم بعد با ps2 slim 90004 فایلارو ریختم تو مموری نوشت ok و اون سه تا فایل هم تو مموری کپی شده بودن اما وقتی میام تو منیو ps2 چیزی نیست
سلام.
منم مشکل این دوستمونو دارم مدل دستگاهمم 90004 اسلیم هستش.از همین روش هم استفاده کردم : از روی فلش بدون نیاز به چشم Play Station 2 اجرای بازیهای

آخرین ویرایش:

matin trex

کاربر سایت
Jan 9, 2013
14
سلام . ببخشید یه سوال داشتم : من چند روزی هست ps2 دست دوم در حد نو گرفتم مدلش هم 77004b هست . بعضی بازی ها مثه 2013 pes رو اجرا میکنه ولی بازی god of war رو ارور no data میده , dvd فیلم هم گذاشتم توش همین ارور رو داد . مشکلش کجاس ؟ دستگاه خرابه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر