آیا کارت من سالمه چه جوری بفهمم؟؟؟

saver

کاربر سایت
Aug 24, 2007
388
نام
ميثم
سلام من در اجرای بازی مشکل دارم

یعنی وقتی از یک صحنه به صحنه دیگر میرم بازی تا چند ثانیه تیک میزنه بعد دوباره همه چیز روون میشه این اشکال در دموهای ریال تایم هم وجود داره

مشخصات سیستم من اینه

ram : 1.2 gig
cpu :3 gigahertz
graphic : 8600 gt geforce gigabyte
این مشکل تیک زدن هم رو در بازیهای call of duty 4 و grid دارم یعنی اول بازی که شروع میشه تا چند ثانیه تیک میزنه بعد همه چیز روون میشه
در حال که با کارت 6200 geforce gigabyte این مشکل تیک زدن رو در بازی cod4 نداشتم و حتی بازی nfsmw رو در حالت حداکثر اورکلاک و حداکثر گرافیک بازی انجام میدادم بازی روون اجرا میشد

اما وقتی برای بازی cod4 مولفه های core clock memory clock رو در کارت 8600 برای هر کدوم 100 مگا هرتز افزایش دادم بعد از 5 دقیقه رنگ صفحه بهم خورد و سیستم رو ریست کردم
در حالی که همین مقدار افزایش فرکانس رو برای کارت 6200 اعمال میکردم و مشکلی نداشت
یعنی اینکه من نتونستم با حداکثر گرافیک بازی cod4 رو انجام بدم
اشکال از چیه؟؟؟
از کارتم هست؟؟؟
چه جوری میتونم سلامت کارتم را تست بکنم؟؟؟

درمورد اورکلاک هم قبلا این کار رو 6200 کرده بودم و مشکلی ایجاد نشده بود
فکر نمیکنم کارت گرافیک دیگه آب بندی بخواد بشه؟؟؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوست عزیز تاپیک مشکلات هستش نیازی به زدن یه تاپیک جدید نبود.
خوب چون 6200 مثلا 100mhz اور شده حتما باید 8600gt هم 100mhz اور بشه نه اینطور نیست کارت با کارت فرق میکنه حتی دو تا 8600gt با مشخصات یکسان ، شما باید کارتت رو در حالت پایدار نگه داری و تا حدی اورش کنی که آرتیفکت نده مثلا اولش 50 تا هر کدوم رو ببری بالا بعد با یه بازی سنگین 1 یا 2 ساعت تست کنی همینجور تا آخرین حد کارتت.

saver

کاربر سایت
Aug 24, 2007
388
نام
ميثم
خوب من نمیدونستم که تاپیک هست اخه اینجا خیلی شلوغه آدم گیج میشه اگر ممکنه تاپیک ها رو ادغام کنید

حالا من چه جوری بفهمم کارتم سالمه؟؟؟

هر کاری میکنم نمیتونم یه پله تنظیمات بازی gears of war رو ببرم بالا همش از صحنه به صحنه دیگه تیک میزنه

چه جوری کارت رو تست بکنم ببینم سالم هست یا نه؟؟؟

آرتیفکت چی هست؟؟؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
شما الان چه فرکانسایی رو بردی بالا همه رو برگردون به حالت default بعد ببین همون مشکل رو داری یا نه.
هر نوع عوارضی که در اثر اور بوجود بیاد رو آرتیفکت میگن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر