آیا شما به برند خاصی وفادار هستید؟

به کدوم برند پلتفرم وفادارید

• هیچ کدوم، هر جا که بازی باشه، من همون جام!

رای‌ها: 49 51.6%
  • مشخصا PlayStation سرور کنسول سازهای دوعالم

رای‌ها: 26 27.4%
  • معلومه XBOX، غول سخت افزاری دنیای گیم اند اینا

رای‌ها: 4 4.2%
  • تا ابد با Nintendo، پدر و مادر خلاقیت تو این حوزه

رای‌ها: 4 4.2%
  • تو یه کلام... PC Master Race

رای‌ها: 12 12.6%

• مجموع رای دهنده‌ها
    95

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
سلام

اون قدیما که نوار کاست بود من یه واکمن سونی داشتم، آلبوم نقاب سیاوش قمیشی هم تازه اومده بود چقدر با دوچرخه و این واکمنه بیرون میچرخیدمو آهنگ گوش میدادم، از اونجایی که بدون موزیک هیچم! :D خیلی رفتم تو نخ اینکه چه واکمنی خوبه و مثل سونی پیدا نکردم، یا میدیدم همه دوست داشتن یه ویدیو پلیر سونی داشته باشن و چقدرم دستگاه های شیکو خوبی داشت.. بعدشم که پلی استیشن اومدو اونم برام شد یه خاطره ناب و یه نوستالژی، خلاصه اینطوری شد که بین برندها ترجیحم رو‌ سونی شد، یه جورایی دوسش دارم چون خیلی خوبه لامصب! بحث کنسول نیست کلا اکثر محصولاتش الخصوص کنسول و تی وی و قدیم ترها سی دی پلیرهاش.. فرکانس ساخت و ساز و حتی نوع آرمش به فرکانس مغز من نزدیکه! :D

متعصب افراطی هم نیستم به نظرم آدم صد در صد به یه برندی متمایل ترِ اینکه بیای بگی من واسم فرقی نداره و فلان باشه شما راست میگی :D

قدیم ترا سر بحث کنسول خیلی بحث میکردم حتی یه بارم اینجا بن شدم ولی خب اقتضای سن بود الان پول باشه همه کنسولارو میخرم که داشته باشم و لذت ببرم، نداشته باشمم اول سونی :D، چون برندیه که شخصا بیشتر دوسش دارم، این نظر سنجی هم نود درصد گزینه های داع*شین! اگه گزینه سونی رو دوست دارمِ خالی بود رای میدادم، با اینکه سرور کنسول های دو عالمه :D:D

ناگفته نماند تاثیر بازی های سونی الخصوص پلی استیشن ۱ مثل متال گیر و سایفون فیلتر و وینینگ الون و.. که که الان تبدیل شده به یه حس خاص قدیمیه نوستالژیک خیلی تاثیر گذار بوده

تعصب افراطی لزوما منظورم نیست

اگه کسی (به طور مثال) از زمان میکرو تا الان با نینتندو داره بازی می کنه، GameCube و Wii U اش رو هم خریده، حتی اگه دو تا پلی استیشن و یه ایکس باکس هم این وسط خریده باشه تو مطالعات بازاری، صرف نظر از احساساتش، وفادار به برند نینتندو به حساب میاد
برای این یارو یه شانس خفنی وجود داره دفعه بعدم بره سمت نینتندو، چرا که نه :D

برای همین این سوال "جواب درست" نداره
بیشتر تجربی ـه و به نظرم خود خریدار خودش خیلی خوب میدونه برحسب سلیقه بیشتر داره میخره محصول رو یا برحسب برند
تو صنعت گوشی های موبایل، این موضوع خیلی بولدتره و نمودش بیشتره حتی
بعضی موقع ها این وفاداریه روی سلیقه افراد هم تاثیر میذاره... دیگه نمیتونه بعد یه مدت سر و کله زدن با سیستم مایکروسافت با بازی های سونی و نینتندو اساسا حال کنه... شاید تعصبی رو برند مایکروسافت به اون صورت نداشته باشه، ولی برند مایکروسافت صیقل داده سلیقه اش رو به سمت خودش

این تو بازارهای محلی هم تاثیر میذاره
شما تو تهران (و کلا ایران) وقتی می رید هر جای مربوط به بازی های ویدیویی، همش PS4 ـه و دو ردیف XB1 و اون گوشه موشه ها، یکی دو تا سوییچ، این امر حاصل از فقط "تفاوت سلیقه ها" نیست... هیچ ملتی این جوری تک سلیقه ای نیست که تو مغازه ها فقط PS4 پیدا شه و مقیاس های فروش سه محصول نسبت به همدیگه تو بازار جهانی با چیزی که تو فروشگاه های تهران می بینید به هیچ وجه همخونی نداره، تفاوت کیفی هم در اون حد فجیع نیست که این اختلاف رو توجیح کنه
این جاست که من میگم "وفاداری به برند" جایگاه داره... تو ژاپن این وفاداری به طبع به سمت نینتندو شدیدا سنگینی می کنه! 3DS سه برابر PS4 میفروشه تو ژاپن ولی تو ایران آمار نداریم که یک "چندم" اش فروخته، این پلی استیشن ـه که از دهه هفتاد حکمرانی می کنه تو قلب جوون های ایرونی :D
این که با چی بزرگ میشیم، بهش اعتماد داریم، چیا سلیقه مون رو شکل داده، اینا میشه وفاداری به برند! طبیعتا برای بعضی ها همچین مفهومی مهم نیست... عین من فکر می کنه که چون نمیتونه رو تلویزیون زیاد بازی کنه یهو میره سوییچ میخره! یا با این که شدیدا علاقه به PS2 و PS3 داشته چون پول بازی اوریج نداشته اون موقع میره XB360 میخره. این احتمال شدیده که نینتندو یه جوری مخ منو بزنه که از این به بعد به برندش وفادار باشم ولی خب تا این جای کار که خیلی الله بختکی و رو فاکتورهای عجیب غریب کنسول خریدیم :D

خواستم بگم اون قدره مفهوم منفی ای نیست "وفاداری به برند"
ولی مفهومیه که واقعا وجود داره
من نظرسنجی رو یخورده پیازداغشو زیاد کردم وگرنه همون حس خودتون رو بزنید :D

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
تعصب افراطی لزوما منظورم نیست

اگه کسی (به طور مثال) از زمان میکرو تا الان با نینتندو داره بازی می کنه، GameCube و Wii U اش رو هم خریده، حتی اگه دو تا پلی استیشن و یه ایکس باکس هم این وسط خریده باشه تو مطالعات بازاری، صرف نظر از احساساتش، وفادار به برند نینتندو به حساب میاد
برای این یارو یه شانس خفنی وجود داره دفعه بعدم بره سمت نینتندو، چرا که نه :D

برای همین این سوال "جواب درست" نداره
بیشتر تجربی ـه و به نظرم خود خریدار خودش خیلی خوب میدونه برحسب سلیقه بیشتر داره میخره محصول رو یا برحسب برند
تو صنعت گوشی های موبایل، این موضوع خیلی بولدتره و نمودش بیشتره حتی
بعضی موقع ها این وفاداریه روی سلیقه افراد هم تاثیر میذاره... دیگه نمیتونه بعد یه مدت سر و کله زدن با سیستم مایکروسافت با بازی های سونی و نینتندو اساسا حال کنه... شاید تعصبی رو برند مایکروسافت به اون صورت نداشته باشه، ولی برند مایکروسافت صیقل داده سلیقه اش رو به سمت خودش

این تو بازارهای محلی هم تاثیر میذاره
شما تو تهران (و کلا ایران) وقتی می رید هر جای مربوط به بازی های ویدیویی، همش PS4 ـه و دو ردیف XB1 و اون گوشه موشه ها، یکی دو تا سوییچ، این امر حاصل از فقط "تفاوت سلیقه ها" نیست... هیچ ملتی این جوری تک سلیقه ای نیست که تو مغازه ها فقط PS4 پیدا شه و مقیاس های فروش سه محصول نسبت به همدیگه تو بازار جهانی با چیزی که تو فروشگاه های تهران می بینید به هیچ وجه همخونی نداره، تفاوت کیفی هم در اون حد فجیع نیست که این اختلاف رو توجیح کنه
این جاست که من میگم "وفاداری به برند" جایگاه داره... تو ژاپن این وفاداری به طبع به سمت نینتندو شدیدا سنگینی می کنه! 3DS سه برابر PS4 میفروشه تو ژاپن ولی تو ایران آمار نداریم که یک "چندم" اش فروخته، این پلی استیشن ـه که از دهه هفتاد حکمرانی می کنه تو قلب جوون های ایرونی :D
این که با چی بزرگ میشیم، بهش اعتماد داریم، چیا سلیقه مون رو شکل داده، اینا میشه وفاداری به برند! طبیعتا برای بعضی ها همچین مفهومی مهم نیست... عین من فکر می کنه که چون نمیتونه رو تلویزیون زیاد بازی کنه یهو میره سوییچ میخره! یا با این که شدیدا علاقه به PS2 و PS3 داشته چون پول بازی اوریج نداشته اون موقع میره XB360 میخره. این احتمال شدیده که نینتندو یه جوری مخ منو بزنه که از این به بعد به برندش وفادار باشم ولی خب تا این جای کار که خیلی الله بختکی و رو فاکتورهای عجیب غریب کنسول خریدیم :D

خواستم بگم اون قدره مفهوم منفی ای نیست "وفاداری به برند"
ولی مفهومیه که واقعا وجود داره
من نظرسنجی رو یخورده پیازداغشو زیاد کردم وگرنه همون حس خودتون رو بزنید :D

موافقم با بیشتر صحبت ها
ولی خب این قضیه خیلی پیچیده تر و گسترده تر از این صحبت هاس، اینکه چرا اینجا پلی استیشن و ایکس باکس بیشتر دیده میشن (مخصوصا در ایران) به هزاران کمبود و مسئله مرتبطه، قبلا هم گفتم هیچ وقت اینکه عامه مردم به سمت چیزی برن دلیل بر عالی تر بودن اون نسبت به چیزی که کمتر دیده میشه نداره در واقعیت

در مورد صیقل دادنم درسته ممکنه بخاطر بازی های انحصاری یا هر چیزی به صورت ناخودآگاه دید آدم نسبت به بقیه بازار تغییر کنه و کمی جهت دار بشه دید برای تجربه کنسول و برندها دیگه، که اینم باز به خیلی چیزا و به نوع دید طرف بستگی داره، وقتی یه نفر این مسئله رو بدونه همین کافیه که کمتر درگیر این موضوع بشه، و در نهایتشم بحث سلیقه است بیشتر ادما میگن ما از این کنسول خوشمون میاد یا از این جنس، کاری هم با بقیه ندارن اما بعضی ها هستن که دنبال چیزای دیگه ام هستن و خودشونو به چیزی که باب میلشونه محدود نمیکنن دوست دارن با چیزای جدید ارتباط برقرار کنن

همین که تی وی اذیتت میکرده و رفتی سراغ نینتندو به مرور سوییچ موفق شده مخت رو بزنه و کمی وفادارت کنه، که اصلا چیز بدیم نیست، یعنی متوجه شدی چه کنسول خوبیه و باهاش ارتباط گرفتی، بازم این مسائل تو کشورمون به میلیون ها ریسمان نامرئی مرتبطه، منظورم اینه بیشتر یا اکثر ماها که ایرانیم اینطوری وفادار شدیم حالا بعضی ها که خیلی کمن میگردن و همه رو تست میکنن

و فن بودن و وفاداری اصلا بد نیست اگه درستش باشه و ادم رو بی منطق و چشمش رو کور نکنه، دنیای گیم به همین وفاداری و کل کل هاشه که خوبه البته حرفه ای و سرگرم کننده نه بی منطق و طوری که انگار قضیه خیلی جدیه و ناموسی!!

حسو خودمو زدم :D بدون پیاز داغ در نظر بگیریدش!

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,459
نام
امین
تو بعضی موارد زندگی شما نباید نگاه کاسب کارانه داشته باشی.
درسته خدماتی که گرفتیم در قبال هزینه ای بوده که دادیم ولی اون میزان رضایت یا لذت فاکتور مهمی تو داستانه.

واسه من سونی همیشه نماد کیفیت محصول بوده چه تی وی چه گوشی و ... اصل داستان همون پلی استیشن که الان چهار نسله همه جوره هر چه خواستم و بهم داده.
بهترین لحظه های عمرم بی تردید زمانی شروع شده که صدای لوگو های پی اس میومده:x
زمان های تنهایی بی حوصلگی عصبانی بودن از هر چیزی شادی و ... همیشه بوده و بی منت هم بوده :D

خلاصه این عوامل باعث میشه که همیشه سونی رو دوست داشته باشم.

البته منکر این نیستم اگه وقت اجازه میداد دوست داشتم همه کنسول ها رو داشته باشم ولی خب نور چشمی و سوگلی داستان بازم همون عشق اول میموند:x

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
من که پیش فرض انتخاب کنسولم PSهه:-" حالا با هر شرایطی:D
مثلا فقط در یک حالت جای PS5 ممکنه XSX یا کنسول نینتندو بگیرم، که کلهم اجمعین بازی های مورد علاقه م(خیلی از انحصاری های سونی) بخواد بیاد روی اون دو کنسول اونم day1 :-" (اونم باز سوییچ نه...مثلا... بخوام GOW دانگرید شده بازی کنم؟ عمرا:-" یا برای GOW یک سال صبر کنم؟ همین GOW2018 زارت یه امتحان مهم همون دور و بر عرضه ش افتاد،حدود 3~4روزی دیرتر زدم داشتم به مرز جنون میرسیدم از در کف بودن و بایکوت همه چی تو اینترنت:)) )
از اونطرف هم اگر مثلا کلا مفهوم انحصاری و ... از بین بره، بازی های XBox یا نینتندو هم بخوان همه جا بیان، که خوب همون PS هستم:D

اوضاعم هم تا الان اینجوری بوده :

PS1/PC ==> PS2/PC ==> PS3 ==> PS4

البته هنوزم چند سالی یکبار بازی استراتژیکی برای PC بیاد که حال کنم میرم سراغش(عموما سری Total War ) ، ولی قبلا نسبت به الان خیلی بیشتر با PC بازی میکردم...مخصوصا زمان مرحوم دارینوس که یه عالمه بازی دوبله میکردن:D (البته همون موقع هم فقط استراتژی و تک و توک ادونچرهای Point & Click )

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
قدیم ترها داخل بازیسنتر میتونستیم کلاب بسازیم.

یه کلاب بود اگه اشتباه نکنم با این تایتل:

فن های دو آتیشه و زبون نفهم سونی :D

یادش بخیر همه اونجا اهله دل بودن.

خودمم فن سونی هستم ولی در کنارش به شدت به آیپی های نینتندو علاقمندم واقعا دوسشون دارم.

ولی الان به شدت از وضعه پیش اومده که شایعش داره میاد ناراحتم. به نظرم سونی قدم تو بد راهی گذاشته.

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,021
نام
Ali
گزینه هیچ کدوم رو انتخاب کردم

اگر بازیی خوب باشه و محدودیت مالی نباشه ( که همیشه هست) برام مهم نیست رو چه پلتفرمی ارائه میشه

اما اگر برفرض اجبار به انتخاب یک پلتفرم باشه ، چون pc با امولاتور میتونه بازی های کنسول های دیگه رو ( با دردسر و شرایط خاص خودش ) شبیه سازی کنه ، pc رو انتخاب میکنم
هرچند بعضا سالها طول میکشه تا شبیه ساز یه کنسول بیاد
مثلا الان که به انتهای عمر ps4 نزدیک میشیم تازه شبیه ساز ps3 که میشه rpcs3 ، به پرفرمنس نسبتا قابل قبولی رسیده
یعنی سالها محرومیت از انحصاریهای ps3

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,915
من مالتی پلتفرمم، هم فن نینتندوئم هم سونی هم سگای مرحوم:D تو نظرسنجی چون نینتندو مظلوم واقع شده بود سونی رو نزدم
جای سگا تو گزینه ها خالیه، هنوز نمرده و روحش هست:D

در کل فقط پلتفرووومهای معظم ژاپنی:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: che-jaleb

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
منم به هیچ پلتفرمی وفادار نیستم و کلا وفاداری به اجسام بسیار بسیار مضحکه و نهایتا هر آدم عاقلی فقط جیب و لذت حداکثریشو در نظر میگیره!
پس انتخاب من پلتفرمیه که طیف وسیعی از گیمارو (شامل قدیمی ها) بشه با حداقل هزینه و انعطاف زیاد تجربه کرد که مشخصا PC هست!!، اون تعداد بازی های انحصاری ps رو هم خیلی راحت میشه آخر نسل یه پلی استیشن دسته دوم خرید طی نهایت 3 4 ماه همشونو تجربه کرد بعدم دستگاه+گیمارو بدون افت قیمت بفروشی بره پی کارش تا اواخر نسل بعدی :)) که البته با سیاست های جدید سونی ظاهرا دیگه در آینده نیاز به اینکارم نیست!

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,464
نام
Nimo
قدیم ترها داخل بازیسنتر میتونستیم کلاب بسازیم.

یه کلاب بود اگه اشتباه نکنم با این تایتل:

فن های دو آتیشه و زبون نفهم سونی :D

یادش بخیر همه اونجا اهله دل بودن.

خودمم فن سونی هستم ولی در کنارش به شدت به آیپی های نینتندو علاقمندم واقعا دوسشون دارم.

ولی الان به شدت از وضعه پیش اومده که شایعش داره میاد ناراحتم. به نظرم سونی قدم تو بد راهی گذاشته.
تایتل اصلی این بود سوپر فن های زبون نفهم سونی

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
کلا طرفداری و حس وفاداری به یه کنسول مثل طرفداری از یه تیم فوتباله .مثلا تو همین لیگ برتر فوتبال خودمون بین کسی که طرفدار پرسپولیس یا استقلال هستش با کسی که همین جوری فقط فوتبال تماشا میکنه خیلی فرق هست .اون لذت و هیجان و ترس و استرس و اشک و لبخند کسی که طرفدار یه تیمه را اون کسی که طرفدار نیست هرگز تجربه نمیکنه .در مورد کنسول هم به نظر من همین طور است .درسته که باید تمام بازی های بزرگ را بازی کرد ولی وقتی طرفدار یه کنسول هستی بیشتر از موفقیت کنسولت لذت میبری .به شخصه خودم طرفدار سونی بوده هستم و خواهم بود ولی اگه جا داشته باشه کنسول های دیگه را هم تجربه میکنم مثل نسل قبل که 360 داشتم یا همین الان که نینتندو سوییچ دارم.ولی مطمئنا هیچی برام جای کنسول های سونی را نخواهد گرفت ^:)^

gamer123456

کاربر سایت
Feb 27, 2019
355
من بیشتر طرفدار بازی هستم تا سخت افزار
البته اولویت بندی و علاقه متفاوتی هم نسبت به سخت افزار دارم ولی در حد علاقه مندی به بازی نیست

شدیدا ریسینگ دوست دارم و forza رو بدون حاشیه صدها ساعت بازی کردم و همینطور driveclub رو ساعت ها پاش نشستم

من طرفدار بازی و کنسول هستم ولی به صورت منطقی
یعنی اینکه اگه مثلا xbox بیشتر دوست داشته باشم دلیل نمیشه از driveclub متنفر باشم یا بازی نکنم
هر جا بازی مورد علاقم باشه منم همونجام

حالا یه نکته هست که با کنسولی که ارتباط بیشتری برقرار کنم(حالا ممکنه قدرت باشه یا سرویس یا هر چیزی ) عناوین مولتی پلتفرم بیشتری روش تجربه میکنم

این نسل من با ps4 شروع کردم و با one s وارد نسل ۸ ایکس باکس شدم و از اون موقع هم دارم با one s ادامه میدم و فوق العاده هر راضی هستم
البته انحصاری های پلی ۴ هم اونایی که دوست دارم تجربه کردم

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
شما نباید به برند وفادار باشی ، برند باید به شما وفادار باشه ، اولویت مشتری مداری هست (Pro Consumer) حالا یه وقتی میبنی GOG میاد 50 تا گیم فری میده ، عیب نداره شما هم برو Cyberpunk 2077 بجای Steam از GOG بخر

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
شما نباید به برند وفادار باشی ، برند باید به شما وفادار باشه ، اولویت مشتری مداری هست (Pro Consumer) حالا یه وقتی میبنی GOG میاد 50 تا گیم فری میده ، عیب نداره شما هم برو Cyberpunk 2077 بجای Steam از GOG بخر

دقیقا درسته

من زمانی که کنسولا نینتندو داشتم
با بقیه نینتندو بازیا صحبت میکردم از خوبی ها ‌و ویژگی ها اون کنسول نینتندو میگفتم و بعدش از معایبش میگفتم
اما با برخورد بد و غیر عقلانی رو به رو میشدم
آخرش میگفتن خوب میخواستی نخری یا میگفتن اول باید می‌فهمیدی
منم میگفتم خوب تا چیزی نخرم تجربه نکنم نمیتونم مزایا و معایبشو متوجه شم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: EAST2WEST

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر