آیا شما به برند خاصی وفادار هستید؟

به کدوم برند پلتفرم وفادارید

• هیچ کدوم، هر جا که بازی باشه، من همون جام!

رای‌ها: 49 51.6%
  • مشخصا PlayStation سرور کنسول سازهای دوعالم

رای‌ها: 26 27.4%
  • معلومه XBOX، غول سخت افزاری دنیای گیم اند اینا

رای‌ها: 4 4.2%
  • تا ابد با Nintendo، پدر و مادر خلاقیت تو این حوزه

رای‌ها: 4 4.2%
  • تو یه کلام... PC Master Race

رای‌ها: 12 12.6%

• مجموع رای دهنده‌ها
    95

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
1579892860603.png
بعد از دیدن بحث هایی که تو این تاپیک پیرامون شایعات عرضه یکی از انحصاری های پلی استیشن روی کامپیوتر های شخصی شده بود و یکی از بحث هایی که تو ریست آرا مطرح شده به ذهنم رسید این سوال رو این جا مطرح کنم

آیا ما به برند خاصی تو زمینه خرید کنسول وفاداریم

این وفاداری عملا منظورم به "برند" ـه
یعنی مثلا صرف نظر از این که سونی و مایکروسافت و نینتندو برای نسل بعد چه برنامه ای دارند و اصلا معلوم هم نیست الان که چه برنامه ای دارند چشم بسته بگیم که "آره من با اینا فقط حال می کنم، پس فقط کنسول اینا رو میخرم نسل بعد"
منظورم فکر کنم واضحه، وفاداری به یه برند اساسا یه پله بالاتر از داشتن اون کنسول یا علاقه داشتن به بازی هاشه

میخواستم بدونم نظر شما در این مورد چیه؟
شما به برند خاصی وفادار هستید یا خیر، صرف این که پول و بازی های خوب هر جا باشن کنسول مورد نظرتون رو میخرید و اصن براتون لوگوی روی کنسول مهم نیست؟
و هر چند PC به صورت تکنیکی برند نیست، توی این بحث عملا حسابه، چون بعضا با خود مقوله PC از طرف یه عده مثل برند رفتار میشه

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
بعد از دیدن بحث هایی که تو این تاپیک پیرامون شایعات عرضه یکی از انحصاری های پلی استیشن روی کامپیوتر های شخصی شده بود و یکی از بحث هایی که تو ریست آرا مطرح شده به ذهنم رسید این سوال رو این جا مطرح کنم

آیا ما به برند خاصی تو زمینه خرید کنسول وفاداریم

این وفاداری عملا منظورم به "برند" ـه
یعنی مثلا صرف نظر از این که سونی و مایکروسافت و نینتندو برای نسل بعد چه برنامه ای دارند و اصلا معلوم هم نیست الان که چه برنامه ای دارند چشم بسته بگیم که "آره من با اینا فقط حال می کنم، پس فقط کنسول اینا رو میخرم نسل بعد"
منظورم فکر کنم واضحه، وفاداری به یه برند اساسا یه پله بالاتر از داشتن اون کنسول یا علاقه داشتن به بازی هاشه

میخواستم بدونم نظر شما در این مورد چیه؟
شما به برند خاصی وفادار هستید یا خیر، صرف این که پول و بازی های خوب هر جا باشن کنسول مورد نظرتون رو میخرید و اصن براتون لوگوی روی کنسول مهم نیست؟
و هر چند PC به صورت تکنیکی برند نیست، توی این بحث عملا حسابه، چون بعضا با خود مقوله PC از طرف یه عده مثل برند رفتار میشه
چراغ اولو خودتون روشن کنید. :D
صرف اینکه در آینده چه برنامه ای دارند و این برنامه در حال حاضر ترسیم نشده است، ملاک کلی نیست.به گذشته شرکت ها هم باید نگاه انداخت‌.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: che-jaleb and Z-fan

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,377
نام
سید محمد حسین
چرا اولو خودتون روشن کنید.
صرف اینکه در آینده چه برنامه ای دارند و این برنامه در حال حاضر ترسیم نشده است، ملاک کلی نیست.به گذشته شرکت ها هم باید نگاه انداخت‌

طبیعتا تجارب قبلی از یه برند تو اون "وفاداری" ـه تصمیم میذاره
ولی خب خودت هم میدونی وقتی چیزی از برنامه و قیمت و Spec های نسل بعد به صورت قیاسی مشخص نیست، عامل نهایی تعیین کننده اون "وفاداری" ـه است
چون اون سابقه درخشان "خیلی راحت" میتونه نتیجه عکس بده
هر چهار تا گزینه نظرسنجی تجربه همچین دوره ای رو داشتن

من خودم تو این 13، 14 سالی که ویدیو گیم میزنم این بوده وضعیتم

PC --> Xbox 360 --> PC --> Nintendo Switch

لذا فکر کنم میرم تو دسته اول احتمالا :D نسل بعد هم نه توان مالی شو دارم نه نظر قاطع رو چیزی که میخوام بخرم، لذا احتمالا دو سه سالی خوشگل صبر کنم
(پلی استیشن هم این قدر دور و برم زیاد داشتن دوستان و رفقا که اکثر بازی های انحصاری شو، اگه خیلی بلند نبوده باشند، رو کنسول شون تجربه کردیم :D )

Xac

کاربر سایت
Dec 10, 2019
294
کلا وفاداری و.. ک براساس احساسات باور ندارم
هرجا منفعت باشه همونجا از دور بهتون دست تکون میدم

من اگه بی پول بشم شرکت تولیدکننده ب من وفادار میشه مگه بیاد ی کالایی مفت در اختیار من بذاره؟ خیر

• Like
Reactions: che-jaleb and Z-fan

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
کسی که تعصب داره بیشترین ضرر رو به خودش میزنه .
هر کدوم از پلتفرم ها مزایای خودش رو داره . مثلا خود من عاشق بازی gow و انچارتد و بلاد بورن و دلست و....... هستم از اونور بازی زلدا جزو 5 بازی برتر زندگیمه و بازی halo ce رو تا به الان 4 بار تموم کردم (حتی به خاطرش خواستم xbox بخرم که رو pc اومد) در اخر بگم عاشق سبک استراتژیک هستم بازی generals رو بالای 1000 ساعت (چه تک نفره و چه شبکه با برادر و پسر دایی هام بازی کردم) . تو کشور ما زیاده طرف با ps4 گیمر شده بعد چند ساعت دربارهی انحصاری نظر میده فقط باید به این افراد گفت حق با شماست و خلاص)

mohsen_mzh

کاربر سایت
Jun 15, 2008
862
نام
محسن
نظرسنجی درستی نیست البته
آدم متعصب معمولا نمیاد بگه من تعصب دارم!
و اینکه همه حالات ممکن توی نظرسنجی نیست، نمونه ش من. هرچند دنبال بازی خوب هستم ولی عادت کردم به دسته های پلی استیشن و موس و کیبورد. پس میشه هیچ کدوم از گزینه ها

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
من به ایدیم و دوستها و جایگاهم در نزد دوستان و باقی پلیرها وفادارم، اگه IP انحصاری بخوام بگم سری گرانتوریسمو برام خیلی مهمه، بقیه چیزها در مراحل دیگه طبقه بندی میشن

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
سئوال و نظر سنجی از بیخ غلطه که هیچ . کمپانی ها هم دغدغه ای جز *پول* ندارند وفا که جای خود! چیزی رو که دارن بهت میفروشن حالا پیرو وفا شی ! دوسش داری؟ لوگوشو میبینی لبات غنچه میشه؟:D

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
من به سونی وفادارم
البته pc گیمرم (به خاطر رزولوشن و fps) ولی خوب معتقدم هر پلت فرم با انحصاریهاش زنده است و شناخته میشه
تو این پلتفرمها فقط و فقط سونی بوده که منو راضی کرده
با انحصاریهای مایکروسافت حال نمیکنم
pc هم که انحصاری نداره (استراتژی رو در حد و اندازه کلمه انحصاری نمیدونم)
البته الان داره بوی این میاد که سونی هم دلش میخواد از بازار pc سهمی ببره
باز از تعصب من نسبت به سونی چیزی کم نمیشه

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,359
نام
محمد
مشخصا اول که جیبه اون سوراخ باشه که هیچی ممکن نیست مخصوصا توی این روزگار
دومی هم بازی ها هستن...
سومی هم امکانات و قابلیت های کنسول
چهارمم دیگه گرافیک و اینا... فاکتور اساسی نیست ولی به نوبه خود مهمه :-"
تقریبا در نسل های مختلف حداقل یکی یا دوتا از کنسول های همه برند ها رو داشتم و یک مدت پیسی گیمر بودم پس نمیتونم بگم به برند خاصی وفادارم ولی خوب بازی های ژاپنی سونی و نینتندو بیشتر با علایقم جور در میاد و تمایلم به شرقه و اگرم نبود با گروگان گیری اکانت ها که کمپانی کردن اگه بکوارد داشته باشن مجبوریم در ادامه هم بریم سراغ اون ها:/

با این حال مایکروسافت استاندارد های خوبی مثل کراس پلتفرم و بکوارد درست کرده و پیشنهادات وسوسه انگیزی با سرویس هاش داره میچینه، نسل بعد جالب میشه!

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
سلام

اون قدیما که نوار کاست بود من یه واکمن سونی داشتم، آلبوم نقاب سیاوش قمیشی هم تازه اومده بود چقدر با دوچرخه و این واکمنه بیرون میچرخیدمو آهنگ گوش میدادم، از اونجایی که بدون موزیک هیچم! :D خیلی رفتم تو نخ اینکه چه واکمنی خوبه و مثل سونی پیدا نکردم، یا میدیدم همه دوست داشتن یه ویدیو پلیر سونی داشته باشن و چقدرم دستگاه های شیکو خوبی داشت.. بعدشم که پلی استیشن اومدو اونم برام شد یه خاطره ناب و یه نوستالژی، خلاصه اینطوری شد که بین برندها ترجیحم رو‌ سونی شد، یه جورایی دوسش دارم چون خیلی خوبه لامصب! بحث کنسول نیست کلا اکثر محصولاتش الخصوص کنسول و تی وی و قدیم ترها سی دی پلیرهاش.. فرکانس ساخت و ساز و حتی نوع آرمش به فرکانس مغز من نزدیکه! :D

متعصب افراطی هم نیستم به نظرم آدم صد در صد به یه برندی متمایل ترِ اینکه بیای بگی من واسم فرقی نداره و فلان باشه شما راست میگی :D

قدیم ترا سر بحث کنسول خیلی بحث میکردم حتی یه بارم اینجا بن شدم ولی خب اقتضای سن بود الان پول باشه همه کنسولارو میخرم که داشته باشم و لذت ببرم، نداشته باشمم اول سونی :D، چون برندیه که شخصا بیشتر دوسش دارم، این نظر سنجی هم نود درصد گزینه های داع*شین! اگه گزینه سونی رو دوست دارمِ خالی بود رای میدادم، با اینکه سرور کنسول های دو عالمه :D:D

ناگفته نماند تاثیر بازی های سونی الخصوص پلی استیشن ۱ مثل متال گیر و سایفون فیلتر و وینینگ الون و.. که که الان تبدیل شده به یه حس خاص قدیمیه نوستالژیک خیلی تاثیر گذار بوده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر