آیا سیاست شرکت Nintendo را در مورد کم توجهی به گرافیک بازیها میپسندید ؟!

Nemesis

کاربر ویژه
کاربر سایت
Apr 9, 2006
398
نام
محمد مهدی حاجی اسمعیلی
فکر کنم موضوع به اندازه ی کافی روشن باشه...آیا شما به عنوان یک گیمر سیاست اتخاذ شده توسط شرکت Nintendo را در مورد کنسول جدیدش و کم توجهی این شرکت به گرافیک بازیها میپسندید یا خیر ؟
این تاپیک برای اهانت به این شرکت درست نشده و قصدش به دست آوردن نظریات بقیه در مورد این کنسول و ضعف گرافیکیش است.

متشکرم...Nemesis

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
اینو که اشتباه می کرد... من در مورد چیزایی که می گفت باعث سقوط نینتندو داشتن تو اون برهه میشدن صحبت می کردم.
در مورد دلایل شکست Wii U خیلی چیزها میشه نوشت. شاید واقعا ضعف سخت افزاری اش یکی از کم اهمیت ترین هاش باشه

حرفت درسته. ولی خب پول بی نهایت هم نداشتن :D
برای همین Switch عملا Make or Break بود. چون Wii U که تماما ضرر بود و 3DS و پروژه های جانبی مثل آمیبوها و کنسول های کلاسیک نمیتونست نینتندو رو تو خط کنسول سازی نگه داره. حرفتو قبول دارم ها. نینتندو با Wii U هیچ رقمه نمیتونست ورشکست بشه. این جوری نیست که یه خطا بزنه تموم شه کاری. ولی خب دو تا خطا به اون عظمت کار نینتندو رو واقعا میتونست بسازه (همون جور که کار سگا رو ساخت) و من یادمه اون روزها یه جوری به نظر میرسید که نینتندو راه در رو نداره.
نه اتفاقا مخالفم
نینتندو یعد wii و ds فوق العاده با نینتندو قدیم فرق داشت و نمیتونست اینجوری باشه
شما نگاه کنی بعد سوپر نینتندو دو کنسول کم فروش نینتندو 64 و گیم کیوب ساخته شدن قرار بود نینتندو نابود بشه بعد اونا میشد امام نینتدو با عرضه gba ds و wii ترکوند
wiiu بزرگترین مشکلش در وی یو اشتباه فاحشش در توسعه کنسول و تبلیغات فوق العاده بد اون بود
یک جوری تبلیغ کرد که خیلی ها فکر میکردن گیم پد وی یو یک ابزار جانبی برای wii هستش
بدتر از اون عجله در عرضه کنسول و نبود بازی کافی در ابتدا بود
یادمه موقعی که لانچ شد خریدم و تا دو سال راحت بازی زیادی نداشت برای بازی کردن بعد دو سال تازه خوب شد
وی یو کلی بازی خوب برای بازی کردن داره که نینتندو خیلی هاش رو برای سوئیچ پورت کرد

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
نه اتفاقا مخالفم
نینتندو یعد wii و ds فوق العاده با نینتندو قدیم فرق داشت و نمیتونست اینجوری باشه
شما نگاه کنی بعد سوپر نینتندو دو کنسول کم فروش نینتندو 64 و گیم کیوب ساخته شدن قرار بود نینتندو نابود بشه بعد اونا میشد امام نینتدو با عرضه gba ds و wii ترکوند
wiiu بزرگترین مشکلش در وی یو اشتباه فاحشش در توسعه کنسول و تبلیغات فوق العاده بد اون بود
یک جوری تبلیغ کرد که خیلی ها فکر میکردن گیم پد وی یو یک ابزار جانبی برای wii هستش
بدتر از اون عجله در عرضه کنسول و نبود بازی کافی در ابتدا بود
یادمه موقعی که لانچ شد خریدم و تا دو سال راحت بازی زیادی نداشت برای بازی کردن بعد دو سال تازه خوب شد
وی یو کلی بازی خوب برای بازی کردن داره که نینتندو خیلی هاش رو برای سوئیچ پورت کرد

دوره گیم کیوب، صرف سود کمپانی بخوایم نگاه کنیم، نینتندو از سونی بیشتر داشت پول در می آورد... از سونی PS2 ها :D آمارهاش هست. بیشترش البته به خاطر عملکرد تخیلی GBA تو بازار بود ولی در کل اون موقع هر چند خیلی چیزا رو به پایین بود، هیچی خطر ورشکستگی برای کمپانی نداشت اون موقع
اوایل عرضه Wii U نینتندو داشت رسما ضرر می داد. اون کاهش یهویی قیمت 3DS و عدم فروش Wii U رسما اولین بار بعد خدا میدونه چند ده سالی بود که نینتندو داشت واقعا تو جمع بندی آخر سال ضرر میداد. وضعشون واقعا بحرانی بود اون موقع.

اونایی هم که گفتی دقیقا همون دلایلی اند که باعث شکست Wii.U شد دیگه :D حالا اون یارو دقیقا به اینا اشاره نکرده ولی در کل حرفش که Wii U نمیتونه دیگه احیا بشه اون موقع کامل درست بود. زورشو واقعا زد نینتندو که اون کنسول رو احیا کنه و نشد (هر چند اون تلاش ها تو دوران سوییچ نتیجه دادن)

بقیشم که میگم همون

یارو میگم، دقیق دقیق حرف نزده. ولی کلیات چیزی که می گفته بازم درست بوده اگه بخوای تو اون بازه زمانی به کنسول و دورانداز گنگ اش نگاه کنی. ولی خودتم میگی، اینا یهو کامبک داشتن. کسی حدس نمی زد اون موقع همچین کامبکی رو. حتی وقتی سوییچ معرفی شد هم کسی همچین کامبکی رو حدس نمی زد.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
دوره گیم کیوب، صرف سود کمپانی بخوایم نگاه کنیم، نینتندو از سونی بیشتر داشت پول در می آورد... از سونی PS2 ها :D آمارهاش هست. بیشترش البته به خاطر عملکرد تخیلی GBA تو بازار بود ولی در کل اون موقع هر چند خیلی چیزا رو به پایین بود، هیچی خطر ورشکستگی برای کمپانی نداشت اون موقع
اوایل عرضه Wii U نینتندو داشت رسما ضرر می داد. اون کاهش یهویی قیمت 3DS و عدم فروش Wii U رسما اولین بار بعد خدا میدونه چند ده سالی بود که نینتندو داشت واقعا تو جمع بندی آخر سال ضرر میداد. وضعشون واقعا بحرانی بود اون موقع.

اونایی هم که گفتی دقیقا همون دلایلی اند که باعث شکست Wii.U شد دیگه :D حالا اون یارو دقیقا به اینا اشاره نکرده ولی در کل حرفش که Wii U نمیتونه دیگه احیا بشه اون موقع کامل درست بود. زورشو واقعا زد نینتندو که اون کنسول رو احیا کنه و نشد (هر چند اون تلاش ها تو دوران سوییچ نتیجه دادن)

بقیشم که میگم همون

یارو میگم، دقیق دقیق حرف نزده. ولی کلیات چیزی که می گفته بازم درست بوده اگه بخوای تو اون بازه زمانی به کنسول و دورانداز گنگ اش نگاه کنی. ولی خودتم میگی، اینا یهو کامبک داشتن. کسی حدس نمی زد اون موقع همچین کامبکی رو. حتی وقتی سوییچ معرفی شد هم کسی همچین کامبکی رو حدس نمی زد.
داداش شکست وی یو تقریبا محرز بود ولی ورشکستگی نینتندو :|
نینتندو با شکست قیمت 3ds و انحصاری تاپ زد ویتا رو ترکوند از اونور خود سونی هم سر ویتا لنگ زد ولی نینتندو اینقدر ثروت داشت که دو تا کنسول دیگه هم خراب میکرد ورشکست نمیشد !!!
ضرر دادن با ورشکست شدن فرق داره

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
نکته این تاپیک که الان خاطرم اومد:
استارتر تاپیک بعدا نقاد بازی های DS تو مجله بازیرایانه شد (شایدم همون زمان سال 2007 بود؟ من چون از سال 2008 شروع به خوندن بازیرایانه کردم مطمئن نیستم-اما چیزی که مطمئنم این اکانت برای آقای حاج اسماعیلی بود که منتقد بازیهای DS بود یادش بخیر)
بازم ایمان نمیارید؟

• Like
Reactions: Z-fan

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
fetchimage

erfank96

کاربر سایت
Jan 20, 2015
299
نام
عرفان
اقا من به شخصه کاری به گرافیک ندارم هر چند وضعیتش مشخصه ولی حداقل وضعیت فریم دهی بازیارو درست کنن این چه وضعشه ... بعضی بازیا رسما میان زیر 20 فریم بعضی جاها اجرا میشن ... بعدم این سیاست نیست که این تصمیم نینتندو تو این شرایطه که تولید تراشه کمه و البته شرایط فیزیکی سوییچه که در واقع خیلی نمیشه خنک کنندگی خاصی براش در نظر گرفت و تو این شرایط خاص نینتندو خیلی سخت افزار خاصی روش جواب نمیده ( البته با توجه به این که نینتندو باید روی کنشول هاش سود کنه و خیلی نمیتونه قیمتو بالا ببره و هزینه کنه.)
پ.ن: ویتا توسط خود سونی ترکونده شد ...

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
اقا من به شخصه کاری به گرافیک ندارم هر چند وضعیتش مشخصه ولی حداقل وضعیت فریم دهی بازیارو درست کنن این چه وضعشه ... بعضی بازیا رسما میان زیر 20 فریم بعضی جاها اجرا میشن ... بعدم این سیاست نیست که این تصمیم نینتندو تو این شرایطه که تولید تراشه کمه و البته شرایط فیزیکی سوییچه که در واقع خیلی نمیشه خنک کنندگی خاصی براش در نظر گرفت و تو این شرایط خاص نینتندو خیلی سخت افزار خاصی روش جواب نمیده ( البته با توجه به این که نینتندو باید روی کنشول هاش سود کنه و خیلی نمیتونه قیمتو بالا ببره و هزینه کنه.)
پ.ن: ویتا توسط خود سونی ترکونده شد ...

بله با شما موافقم

دوست خودم yoshi برا سوییچ داره
برا فریم دهی خوب ، کنسول هک کرده بعد سوییچ اورکلاک کرده تا بازی تازه با فریم خوب اجرا بشه

من خودم بشخصه کنسول ها دستی نینتندو و سوتی داشتم
با شما موافقم
ویتا حیف شد ، خود سونی نابودش کرد

وقتی ویتا سال ۲۰۱۲ یعنی ۹ سال پیش صفحه اش oled بود
نینتندو تازه سوییچ مدل جدید oled داده سال ۲۰۲۱

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
از پرچمی که ته آی دی طرفه (کشور مرفه ونزوئلا) همه چیز گویاست:D
امثال این کلا چیزی نخرن هم لطف به خودشون میکنن هم نینتندو:D

البته در اینمورد اخیرا عرض کرده بودم تو همین بخش

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
البته از اینکه کربی از kena جذاب تر بوده نگذریم
من بازی کنا رو بازی کردم بازیه واقعا قشنگیه
ولی یخوام بین این دو تا بازی انتخاب کنم کربی انتخاب منه

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
از پرچمی که ته آی دی طرفه (کشور مرفه ونزوئلا) همه چیز گویاست:D
امثال این کلا چیزی نخرن هم لطف به خودشون میکنن هم نینتندو:D

البته در اینمورد اخیرا عرض کرده بودم تو همین بخش

images

2020-07-27-01_46_23-45-COMPARISON-Crysis-Remastered-_-SWITCH-VS.-PlayStation-3-_-Head-2-Head-_-2.jpg

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
  • Like

amir_amd

Loyal Member
Oct 5, 2005
1,523
نام
امیر
اینکه یه بار بچه ها جوابتو دادن RE4 نسخه گیم کیوبه
PS2 چنین گرافیکی رو به خواب شب نمیدید

اولی که معلوم نیست چیه
دومیم نسخه سوییچ بهتر بود کنسول با رم 256 رو با سوییچ مقایسه نکن:D

با گیم کیوب مقایسه کنیم که اوضاع خرابتر هم میشه.
کنسول خود نینتندو بوده الان بعد از 20 سال کجا رسیده ؟

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,243
این نسخه گیم کیوب نیست، برا PS4 هستش.
بعدشم این دیگه چجور مقایسه مسخره ای هستش؟ یه بازی با آرت استایل فانتزی و گرافیک سل شید با یه بازی با تم رئالستیک داره قیاس میشه؟

• Like
Reactions: eeeeee and Z-fan

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,931
حاجی این چه حرفیه؟؟؟ 🤔
چرا قیمه ها رو میریزی رو ماستا مگه یه بازیو مقایسه کرده. الان ps5 هم بازی دو بعدی داره چه ربطی داره بازی با گرافیک این شکلیم داره.
RE4 نسخه سوییچ هم هست عکساش با یه سرچ ساده پیدا میشه
Screenshot_2021-10-23-17-50-57-610_com.android.chrome.jpg

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر