آیا به انجام بازی‌های MMORPG علاقه‌مندید؟

آیا به انجام بازی‌های MMORPG (نظیر World of WarCraft، Allods، Lord of The Rings Online) علاقه‌مندید؟

علاقه‌مندان به شرکت در این گفتگو حتمی در نظرسنجی صفحه نخست سایت شرکت کنند سپس با حضور در این تاپیک نظر و دلیل خود را برای انتخاب گزینه مورد نظرشان بیان کنند.

تذکر:
- تنها نظر خود را ایراد و توضیحات و دلایل انتخاب خود را بیان نمایید.
- به هیچ عنوان در این گفتگو با دیگران وارد بحث و تبادل نظر نشوید و پست هیچ شخصی را نقل قول نکرده و به آن پاسخ ندهید.
- بدیهی است که این گفتگو با هدفی خاص پیگیری ایجاد شده و در مباحث آینده پیگیری خواهد شد.
- اعتبار این گفتگو و نظرسنجی صفحه نخست سایت تنها تا تاریخ 4 ام خردادماه اعتبار داشته و باز می‌باشد.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Kavigne

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
انتظار میره کسانی هم که علاقه ای ندارن نظرشون و دلایلشون رو هم برای این عدم اشتیاق توصیف کنند. در واقع این محیط بیشتر یرای بازتاب نظر این دسته از گیمرهاست.

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
من چون داستان بازی واسم خیلی اهمیت داره ، و این مورد توی Online Gaming وجود نداره ، با این دسته بازی ها نمیتونم ارتباطی پیدا کنم ، ضمن این که به نظرم گیم پلی این بازی ها ، از WOW گرفته تا بقیه ، به مزاج من سازگار نیست ...
کلا مبارک سینه چاکانش :D
@ HypocRisY :
الآن تو هم باس اخطار بگیری جواد :D پست نقل قول میکنی ؟! :D
من مشکلم کلا با آنلاین بازی کردن بود ، حالا چه ممورپج باشه ، چه آنلاین آنچارتد و کیلزون و هیلو ...
کلا با آنلاین حال نمیکنم ...
با WOW و این مدل بازی ها هم مشکلم گیم پلی خداشون (!) هست !
پ.ن : البته همیشه CG ـهاشون رو از همه زودتر میبینم :D
پ.ن 2 : RPG ، فقط JRPG :love::shrewd:

آخرین ویرایش:

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
من چون داستان بازی واسم خیلی اهمیت داره ، و این مورد توی Online Gaming وجود نداره ، با این دسته بازی ها نمیتونم ارتباطی پیدا کنم ، ضمن این که به نظرم گیم پلی این بازی ها ، از WOW گرفته تا بقیه ، به مزاج من سازگار نیست ...
hmmm :D مشخص شد هیچی در مورد wow نمی دونی چون wow توی هر Expansion ـش یه Story line رو دنبال می کنه که تاثیر مستقیم توی universe بازی می گذاره و باعث به وجود اومدن یه داستان جدید، محیط های جدید و ... میشه. به عنوان مثال توی Warcraft III وقتی داستان Lich king نا تموم می مونه، ادامه اون داستان کاملا توی Wrath of the lich king دنبال میشه و توی 2 سال ادامه این داستان گفته میشه با instance ها Raid های مختلف داستان جلو میره تا جایی که قضیه میرسه به Icecrown citadel و اونجا داستان Lich king به پایان می رسه و در ادامه اش یه صحنه ای دیده میشه که نوید یه داستان جدید رو میده که شاید اصلا توی World of warcraft ادامه پیدا نکنه و شاید داستان اصلی Warcraft IV بشه (برای مثال :D)

آخرین ویرایش:

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
من کلا با بازیای RPG حال نمیکنم.حالا میخواد MMO باشه یا هرچی.پس من فعلا علاقه مند نیستم.ولی در آینده اگه امکانش باشه,شاید علاقه مند هم شدم.

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
من علاقه ای ندارم.
دلایلی که فقط مختصِ به من هست، یکی اینکه پینگم خیلی بالاست، دوم اینکه پیدا کردن سرورهایی که تاییدیه بازی نخوان سخته. اگر بخوام بپرم توی یک فروم بپرسم که یک سرور بهم بگین که ثبت تاییدیه نمیخواد، میفهمن که بازی رو قانوناً نخریدم.

و دلیل نیمه-شخصیش اینجاست که من شخصی نیستم که بتونم با جمع کارکنم.

و دلیل عمومی، اینکه اکثر بازیهای این سبک تموم نمیشن. من دوست ندارم برای هیچ چیز، بازی کنم. مثلا من FFXII (حالا JRPG باشه، هرچی) رو به عشقِ پایانِ داستانش تموم کردم، نه به صرف اینکه بازیش کنم و لِول بگیرم. نگرانیم لِول نبود، بلکه این بود که به کاراکتر بازی چه اتفاقاتی منتظر هست. این حسّیه که بازیهای MMO به آدم منتقل نمیکنن.

Aʍir Rәzʌ

کاربر سایت
May 12, 2008
4,749
راستش من خوشم نمیاد؛ دلیل اولش همونیه که دوستمون گفت، یعنی پایانی نداه. دلیل دوم بنده هم اینه که کلاً نمیتونم با گیم پلیشون ارتباط برقرار کنم. البته من زیاد اینجور بازیها رو انجام ندادم و شاید اگر بشینم یـــه مدت بازی کنم نظرم عـوض بشه!

Farh@d

کاربر سایت
Jun 5, 2007
8,936
نام
فرهاد
زندگیم اینگونه سبکهاست و به همین دلیل مجبور به بالا بردن سرعت اینترنت شدم :d

Guild Wars 2 و WoW به نظرم دوستانی خوششون نمیاد حتما بیشتر به بازی دقت کنن تا نگن اینگونه سبکها داستان نداره

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein
منم دوست دارم ، دلیل اصلیش هم اینه که با مردم واقعی بازی می کنم نه با Ai ...

دلیل دسته یک :
با آدم های واقعی و هاردکور بازی میکنی که با یک کلیک میفرستنت graveyard . (اعصابت خراب شه می تونی فحش بدی ، البته اونم فحش میده و البته خوشحال میشید چون میفهمید یارو بدش اومده از فحشت نه مثه بازی های معمولی هیچ عکس العملی نشون نمیده ) :D

دلایل دسته دو :

اخر بازی های معمولی یا بده یا خوب دو روز دیگه هم یادت میره چی بوده .. :D
از بازی های یه بار مصرف خوشم نمیاد .

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
بله.
لذت این مدل بازیها وقتی با چندنفر دوست همراه شی با هیچ بازی دیگه ای قابل مقایسه نیست به نظرم.
تموم نشدن بازی هم نقطه ی ضعفی نیست.قرار نیست که همش چند تا Quest تکراری رو انجام بده شخصی که بازی میکنه.خیلی چیزها برای تجربه هست توی یک بازی MMORPG که اگر بخوای همه رو تجربه کنی(نمیتونی:D) هیچ وقت بازی تکراری نمیشه و ...
به نظرم اگر پول هم پرداخت شه نتیجه بهتری رو به دنبال داره.پشتیبانی خیلی قویتر میشه(مجبور هست که قوی تر باشه و اهمیت بده).

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,196
نام
محمد
والا من که خیلی علاقه دارم. از سال 2004 که Wow اومد از همه جور سروری شروع کردم تا الان رسیدم به اینجا که چشم بسته با Shaman Elemental اشو لاش میکنم :d در کل اگر قسمت بر اینه که سرور Wow راه اندازی کنین تو رو خدا مثل بقیه که رایگانه ولی در پیته نکنین .. یه مبلغی کم ماهیانه بگیرین ولی سروری راه اندازی کنین که درجه یک باشه... هم مشترکین راضی هستن که برجی N تومن پول میدن که خیلی کم تر از بلیزارده و سرور عالی هست هم این که شما راضی هستین ... البته من فرض رو بر این گذاشتم که میخواین سرور راه بندازین واسه گیم های انلاین .
پ.ن : Guild wars 2 هم از الان یه فکری واسش داشته باشین چون واقعا عالی به نظر میرسه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر