آموزش Dark_Alex's Universal Unbricker

amin-na

کاربر سایت
Jun 30, 2008
66
سلام دوستان ورژن psp من 4.01 هست میخوام برگردونم 3.90 (به این دلیل که موقع آوردن بازی یا save کردن گیر میکنه و خاموش میشه یه صدای تیک هم میده مثل سوختن قطعه ای، چند بارم فرمت کردم مموریرو درست نشد:() دسترسی به باطریه دیگه ای هم ندارم آیا راهی هست برگردم3.90؟

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
سلام دوستان ورژن psp من 4.01 هست میخوام برگردونم 3.90 (به این دلیل که موقع آوردن بازی یا save کردن گیر میکنه و خاموش میشه یه صدای تیک هم میده مثل سوختن قطعه ای، چند بارم فرمت کردم مموریرو درست نشد:() دسترسی به باطریه دیگه ای هم ندارم آیا راهی هست برگردم3.90؟
بله میتونی.
به باطری اضافه هم احتیاج نداری باطری خودت رو میتونی تبدیل کنی و در آخر درستش کنی.
پست اول همین تاپیک رو بخون.

amin-na

کاربر سایت
Jun 30, 2008
66
من از همون روش پست اول باطریمو پاندورا کردم اما قسمتی که بایدمموری را درون PSP قرار بدیم، دکمه ی بالا رو نگه داریم و باطری رو حین نگه داشتن این دکمه درون دستگاه قرار بدیم که وقتی PSP روشن شد یه برنامه باز بشه که بعدش X رو بزنیم نیومد و ورژن دستگام از 4.01 به 3.90 بر نگشت لطفن راهنماییم کنید ;)

MZN84

کاربر سایت
Jan 30, 2006
64
نام
محمد
من از همون روش پست اول باطریمو پاندورا کردم اما قسمتی که بایدمموری را درون PSP قرار بدیم، دکمه ی بالا رو نگه داریم و باطری رو حین نگه داشتن این دکمه درون دستگاه قرار بدیم که وقتی PSP روشن شد یه برنامه باز بشه که بعدش X رو بزنیم نیومد و ورژن دستگام از 4.01 به 3.90 بر نگشت لطفن راهنماییم کنید ;)

دوست عزیز برای ساختن مجیک مموری از روش صفحه اول برو کاملا جواب میده و با برنامه PSP Grader نسازش چون کار نمیکنه البته برای من اینجوری بود حالا شما از روش اولی برو اطمینانی تره و در مورد باطری اینو بگم که با برنامه Hellcat's Pandora Installer for 3.XX Rev 3b نمی تونی باطری اسلیمو به پاندورا تبدیل کنی بجاش از برنامه BatTool 0.5 for 3.xx kernel که برات اتچ میکنم استفاده کن حتما جواب میده فقط یادت باشه که از سریال باطری Backup بگیری چون برای برگردوندن باطری به حالت اول بهش نیاز پیدا میکنی.در برنامه BatTool 0.5 for 3.xx kernel (در پی اس پی به نام OS pandora creator نوشته میشه) دقت کن در قسمت سریال بنویسه سریال نا مشخصه یعنی اصله بعد ازش Backup بگیر و بعد گزینه اول یعنی سرویس مود را بزن.بقیشم طبق پست اول برو.;);)

Attachments

• BatTool 0.5 for 3.xx kernel.rar
    20.4 KB · مشاهده: 15
آخرین ویرایش:

amin-na

کاربر سایت
Jun 30, 2008
66
نه عزیز باطریم پاندورا میشه(چون کاراش با موفقیت انجام میشه) قسمت بعدش که در میارم از نو میذارم تا اون برنامه ای که گفته شده بیاد، نمیاد و به طور معمولی روشن میشه. چون من یه PSP دارم گفتم شاید باید تو این مرحله جور خاصی عمل بکنم؟! :confused:

MZN84

کاربر سایت
Jan 30, 2006
64
نام
محمد
ببین اگه باطری رو وقتی که دکمه UP رو نگه داشتی داخل پی اس پی گذاشتی و چراغ سبز روشن شد (توجه کن چراغ خودش باید روشن بشه و تو نباید خودت پی اس پی رو روشن کنی) پس مموری را اشتباه ساختی. اگه چراغ روشن نشد پس پاندورا نشده چون برنامه Hellcat's میگه پاندورا ساخته ولی در اصل نساخته اگه از برنامه بیای بیرون و دوباره بری میبینی که سریال همون قبلیه. چون شما میگی بطور معمولی روشن میشه در صورتی که باطری پاندورا نمیتونه پی اس پی رو بطور معمولی بالا بیاره و فقط میتونه منوی بوت مجیک مموری را بیاره. پس باطری شما پاندورا نشده.

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
Despertar del Cementerio "Universal Unbricker" v6 Released
تغییرات این ورژن :
Code:
- Now installs 4.01 M33-2
- Change of core. Now it uses 4.01 M33 core. This fixes some TA-88 crashing because of 1.5/3.40 kernel. Note that there are still other kind of newest TA-88 which cannot boot DC at all.
- Gui of both installer and DC itself changed to a xmb looking one.
- Added the option "Test M33" which boots 4.01 M33-2 from the memory stick.
راهنمای نصب انگلیسی :
Code:
- DC iplloader doesn't require to mspformat the memory stick.
However, in some memory stick it may still be necessary.
Just run the program and if you find an error at 99%, run mspformat and try again.

- Copy DC6 to PSP/GAME/

- Download Sony 4.01 update eboot and copy it to ms rootwith the name 401.PBP

- If you have a PTF custom theme set, quit it before running the program.

- Use the app under a 3.x/4.x kernel. The program may not work in versions prior to 3.03 OE.

- IF timemachine is installed in this memory stick, the program will ask you at the end which button(s) you want to boot DC6, otherwise no buttons will be necessary.

- Now you have an universal pandora ms ready to go, and you just need a proper
battery. If you have 1.50 kernel access, use c+d tool. Otherwise, use corly149 tool.

Battery and ms will work on all psp except the very latest ta-88.
راهنمای نصب فارسی رو به زودی خواهم گذاشت ...

dayan

کاربر سایت
May 23, 2007
34
نام
abdy
سلام دوستان و خسته نباشيد
ميخواستم از اقا مهدي و اقا ساسان تشكررررررررررررر كنم
داداشم 1 psp بريك شده داشت كه حتي خوده شركت سوني نتونست درست كنه
اما با راهنمايي هاي شما درست درست شد دستون درد نكنه
انشالله خدا هميشه حافظ شما باشه
ياعلي

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
سلام دوستان ، ممکنه خیلی هاتون در مواقع زیادی بخواید نسخه ای که الان دارید رو کپی خور کنید ، یا اینکه ازش راضی نیستید و میخواید برش گردونید به نسخه های قبلی و یا جدید تر ، و یا اینکه PSP خودتون رو Brick کرده باشید .

از این روش میتونید تمامی انواع PSP رو Unbrick کنید .

دوستان دقت کنید برای برگردوندن PSP به ورژن 4.01M33-2 فقط یه PSP لازمه ولی برای Unbrick و کپی خور کردن PSP به 2 عدد PSP احتیاج دارید که مثلا میتونید مال دوستتونو برای مدتی کمی ازش قرض کنید .

احتیاجات :

یک عدد PSP با یکی از ورژن های OE و یا M33 .
یک عدد مموری کارد Stick Pro Duo که حد اقل 128 مگابایت باشد .

باطری های سازگار با این روش :

*
Sony PSP 1800mAh Battery Pack
* Datel PSP Battery 3600mAh 2X
* Datel PSP Battery 1800 MaxPower
* Sony PSP-280 2200mAh
* Atomic Battery Pack 3.6v 1800 mAh

طریقه ی ساختن Magic Memory Stick :

اول اگه PSP روشنه به طور کامل خاموشش کنید ( دکمه ی Power رو تا زمانی که PSP خودش خاموش شه بالا نگه دارید ) .
دکمه ی R رو بگیرید و PSP رو روشن کنید ، وقتی که به منوی Recovery وارد شدید ، به قسمت Configuration رفته و Game Folder Homebrew رو بر روی 3.x تنظیم کنید .
از منوی Recovery خارج شوید .
مموری کارد رو درون PSP قرار بدید .
به قسمت System Settings برید و گزینه ی Format Memory Stick رو انتخاب کنید و مموری کارد خود رو توسط PSP فرمت کنید .
کابل USB رو به PSP وصل کنید و از قسمت USB Connection ارتباط USB رو فعال کنید .
این فایل رو دانلود کنید :

Hellcat's Pandora Installer for 3.XX Rev 3b
Code:
http://exophase.com/files/psp/pan3xxr3b.rar
این فایل رو توسط WinRAR و یا هر برنامه ی دیگه ای Extract کنید .
فولدر pan3xx رو از درون این فایل به شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .
اتصال USB رو غیر فعال کنید .
از درون PSP به قسمت Game-->Memory Stick برید و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو توسط PSP اجرا کنید .
محیط این برنامه این شکلیه :

snap006a.jpg

دکمه های R + X رو بزنید .
سپس دکمه های R + L + X رو بزنید .
PSP رو خاموش و روشن کنید و دوباره اتصال USB رو فعال کنید .
درون مموری کارد فولدری به اسم PSP درست کنید ( با حروف بزرگ ) ، وارد این پوشه شوید و درون آن فولدری به اسم GAME ( با حروف بزرگ ) بسازید .
یک بار دیگه پوشه ی pan3xx رو از اون فایلی که دانلود کردید به درون مموری کارد و در قسمت PSP/GAME کپی کنید .

1.50update:
Code:
http://exophase.com/files/psp/150.PBP
اسم این فایل رو به UPDATE.PBP تغییر دهید ( با حروف بزرگ ) .
این فایل ( یعنی UPDATE.PBP ) رو به درون شاخه ی اصلی مموری کارد ( مثلا F:) کپی کنید .
اتصال USB رو غیر فعال کنید و از درون PSP به قسمت Game-->Memory Stick رفته و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer for 3.XX Rev 3b رو بار دیگر اجرا کنید .
دکمه ی X رو بزنید و وقتی عملیات تمام شد ( چند دقیقه ای طول میکشه ) ، دکمه ی L + X رو بزنید .
سپس توسط دکمه ی مثلث از برنامه خارج شید .
دوباره اتصال USB رو فعال کنید .
Time Machine v0.1 رو از اینجا دانلود کنید :
Code:
http://exophase.com/files/psp/timemachine_0.1.rar
`فایل رو از حالت فشرده خارج کنید و پوشه ی TIMEMACHINE رو از درون این فایل به پوشه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .
به قسمت Game --> Memory Stick رفته و Time Machine رو اجرا کنید .
محیط این برنامه بدین شکل هست :
snap014.jpg

گزینه ی Install IPL loader on PSP MS boot sector و سپس Convert Pandora/DC1-DC4 IPL into TM format رو از درون این برنامه انتخاب کرده و بعد از اینکه عملیات تموم شد از برنامه خارج شید .

Despertar del Cementerio v6:
Code:
http://forums.exophase.com/showthread.php?t=8411
توسط WinRAR و یا هر برنامه ی مشابه دیگه این فایل رو نیز Extract کنید .
درون این فایل ، فولدری به اسم DC6 هست ، این فولدر رو به درون شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .
فایل EBOOT مربوط به نسخه ی 4.01 رو از اینجا دانلود کنید :
Code:
http://alek.dark-alex.org/filez/psp_fw/401.PBP
این فایل رو به شاخه ی اصلی مموری کارد کپی کنید .
اتصال USB رو غیر فعال کنید ، درون PSP به قسمت Game-->Memory Stick برید و برنامه ی Despertar del Cementerio رو اجرا کنید .

dc61.jpg

برنامه شروع می کنه به کارهایی رو انجام بده .

وسط نصب ازتون میخواد که یه دکمه رو برای اجرای DC انتخاب کنید ، دکمه ی جهت بالا ( UP ) رو نگه دارید .

dc63.jpg

برنامه بعد از اینکه کارش تموم شد به طور اتوماتیک بسته میشه .
مراحل ساختن Magic Memory Stick تمام شد .

طریقه ی ساختن باطری Pandora :

مجددا برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو از قسمت Game-->Memory Stick درون PSP اجرا کنید .
وقتی برنامه اجرا شد دکمه های R + O رو بزنید .
دکمه ی O رو بزنید .

اکنون شما Magic Memory Stick و باطری Pandora رو ساختید ، با قرار دادن این مموری و باطری در هر PSP میتونید اون PSP رو کپی خور ، Unbrick و یا به ورژن 4.01M33-2 برگردونید .

مموری را درون PSP قرار داده ، دکمه ی بالا ( UP ) رو نگه دارید و باطری رو حین نگه داشتن این دکمه درون دستگاه قرار دهید .
وقتی که PSP روشن شد یه برنامه باز میشه ، قسمت Install 4.01 M33 رو انتخاب کنید .
وقتی که عملیات تموم شد ( که معمولا چند دقیقه طول میکشه ) حتما دکمه ی X رو بزنید .

مموری کارد و باطری رو از PSP خارج کنید و PSP رو توسط شارژر به برق وصل کنید .
PSP رو روشن کنید .
اگر یه صفحه ی آبی با نوشته های ژاپنی دیدید دکمه ی O رو بزنید .
وقتی وارد محیط PSP شدید ، باطری و مموری کارد رو دوباره درون PSP قرار بدید و به قسمت Game-->Memory Stick رفته و برنامه Hellcat's Pandora Installer رو اجرا کنید .
وقتی برنامه باز شد دکمه ی R رو با دکمه ی مربع با هم فشار بدید .
اکنون باطری شما به یک باطری نرمال تبدیل شد .
توسط دکمه ی مثلث از برنامه خارج شید و به قسمت System Settings برید و گزینه ی Format Memory Stick رو انتخاب کنید و حتما مموری کارد رو فرمت کنید .

اکنون تمامی مراحل انجام شد و شما تونستید PSP خودتون رو کپی خور ، Unbrick و یا دانگرید کنید .

مشکلی بود در خدمت دوستان هستم .
قربان همگی ، ساسان .

lorens

کاربر سایت
Jun 17, 2008
131
سلام
برای کپی خور کردن ، باید باطری پاندورا و مموری رو به وسیله او psp ای که کپی خور شده ساخت یا اونی که تازه می خواهیم کپی خورش کنیم ( با کدوم دستگاه باید پاندورا ساخت )
من می خوام باطری دوستم رو بگیرم ، مشکلی براش پیش نمیاد ؟ و آیا لازمه بعد از این که کارم تموم شد و psp رو کپی خور کردم ، باطری دوستم رو از حالت پاندورا درش بیارم یا نه ؟

راستی آقا ساسان این راهی که اینجا گفتید خیلی کمتره و راحتره ، چه فرقی دارن
راهنمای کامل کپی خور و یا Unbrick کردن PSP ( بسیار ساده )

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
باید باطری و مموری رو با PSP کپی خور شده ساخت ، مگه اینکه از اون راهی که خودتون هم گفتید ( ساده تره ) مموری رو بسازید که در این صورت باز هم باید باطری رو با یه PSP کپی خور شده دیگه بسازید .
بله باید باطری دوستتون رو Normal کنید .
این راه ساده تر ورژن 3.90M33-3 رو نصب می کنه ولی این راه 4.01M33-2 البته به زودی PSP Grader مخصوص ورژن 4.01M33-2 منتشر میشه به احتمال خیلی زیاد .

lorens

کاربر سایت
Jun 17, 2008
131
از راهنماییتون ممنونم
من می تونم 3.90 رو نصب کنم بعد اگر خواستم به 4.1 ارتقاع بدم ؟
چطوری باطری رو به حالت نرمال برگردونم ؟
این PSP Grader اذیت نمی کنه ، چون دیدم چند نفری نتونستن با این برنامه کار کنن
من احتمال می دم مموریشون اصل نبوده ، نظر شما چیه ؟ ( مموری من اصله روی خود psp بود )

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
بله میتونید .
توضیح داده شده ، از قسمت Make Normal Battery باید استفاده کنید .
اونایی که نتونستن کار کنن ، آموزش رو درست نخوندن ، و یا اینکه مموریشون خیلی پرت بوده .

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
بله میتونید .
توضیح داده شده ، از قسمت Make Normal Battery باید استفاده کنید .
اونایی که نتونستن کار کنن ، آموزش رو درست نخوندن ، و یا اینکه مموریشون خیلی پرت بوده .

lorens

کاربر سایت
Jun 17, 2008
131
از این که کمکم می کنید ممنونم
من باطری و مموری رو ساختم ، ولی وقتی توی اسلیم می زارم و می خوام کپی خورش کنم
چراغ دستگاه سبز می شه و هیچ چیزی نمیاد که نصب بشه
باطری رو با یه فت که ورژنش 3.90 بود ساختم
نکته : شما توی روش ساده گفتید که L رو بگیرید و باطری رو جا بزنید ولی توی روشی که تو اینجا گفتید ، اشاره کردید که up رو نگه دارید و باطری رو جا بزنید . من با هر دو روش امتحان کردم و نشد و فقط چراغ دستگاه سبز می شد و اتفاق دیگه ای نمی افتاد.
من مموری رو با برنامه PSP Grader ساختم. دقیقا تمام نکات رو هم رعایت کردم
ممکنه مشکل از مموری باشه و مموری درست ساخته نشده باشه ، یعنی PSP Grader جواب نمیده و باید از همون روش های قبل استفاده کنم

حالا می شه از روش بالا ( توی این صفحه ) برم و به جای استفاده 4.01 از 3.90 استفاده کنم ،
یا حتما باید 4.01 رو دانلود کنم ؟
اگر بخوام از این روش برم باید 1.5 رو هم دانلود کنم و توی شاخه اصلی مموری بریزم ، و از اونجایی که اسلیم با 1.5 سازگار نیست مشکلی براش پیش نمیاد ؟
یعنی آیا این روش رو اسلیم هم جواب میده ؟
دستگاه من psp slim silver ic (daxter pack هست
و اینکه ایا 4.01 هم مثل 3.90 کارایی داره ، یعنی تمام شبیه سازها ( سگا و نینتندو و ... ) و بازی های ps1 روش جواب میده ؟
این 4.01 حجمش چقدره ؟ اینی که من دانلود می کنم 500 kb هستش ، درسته اگر نه
لطف کنید لینک صحیحش رو بزارید
ببخشید سوال هام زیاد شد
پیشا پیش از کمکتون ممنونم و تشکر می کنم

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر