آموزش Dark_Alex's Universal Unbricker

pspbaz

کاربر سایت
Aug 25, 2007
364
نام
رسا
سلام
من یان برنامه رو نصب کردم در بعضی قسمتها مثل اونی که توضیح دادین نشده
وقتی کارش تموم شد اومدم باطری رو معمولی کنم ولی برنامه Hellcat's Pandora Installer اجرا نشد . ورژن دستکاه به 1.50 تغیر کرده مموری رو فرمت کردم.
الان وقتی باطری توی دستگاه هست psp رو روشن کنم فقط چراغ سبزش روشن میشه ولی صفحه سیاه میمونه ولی وقتی باطری رو در میارم وبا شارژر اونو روشن میکنم وارد xda میشه
لطفا کمک کنید pspمو لازم دارم.
xda چیه؟ xmb

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
بچه ها من کل مطالب رو خوندم اما چند تا نکته بودش که خیلی دلم می خواست بدونم قبل از اینکه دست به کار احمقانه ای

بزنم.

1. پس دیگه چیزی به نام بریک وجود نداره درسته ؟
2. بچه ها ورژن OE رو چطور میشه تشخیص داد ؟
3. از کجا میشه فهمید برد مادر پی اس پی چه مدلیه ؟
4. باطری من 1200 هستش یعنی سازگار نیست ؟ آیا اسلیم باتری 3600 داره ؟
5. آموزش اولی با آموزش Dark_Alex's Universal Unbricker 4 چه فرقی داره ؟
6. یه سوال خیلی مهمتر اینکه.. خب چرا به دو تا پی اس پی نیاز باشه ؟ اولا میشه از تمام این مراحل یه کپی تهیه
کرد تا در مواقع نیاز دوباره فایل های مورد نظر رو تو مموری پی اس پی ریخت و به magic memory card
تبدیل کرد و دوم اینکه یه باتری پاندورا شده داشته باشیم و بتونیم در مواقع ضروری باتری و مموری رو وارد پی اس پی بریک
شده کنیم.. خب اینکه دیگه دو تا پی اس پی نیاز نیست.

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
بچه ها من کل مطالب رو خوندم اما چند تا نکته بودش که خیلی دلم می خواست بدونم قبل از اینکه دست به کار احمقانه ای بزنم.
1. پس دیگه چیزی به نام بریک وجود نداره درسته ؟
2. بچه ها ورژن OE رو چطور میشه تشخیص داد ؟
3. از کجا میشه فهمید برد مادر پی اس پی چه مدلیه ؟
4. باطری من 1200 هستش یعنی سازگار نیست ؟ آیا اسلیم باتری 3600 داره ؟
5. آموزش اولی با آموزش Dark_Alex's Universal Unbricker 4 چه فرقی داره ؟
6. یه سوال خیلی مهمتر اینکه.. خب چرا به دو تا پی اس پی نیاز باشه ؟ اولا میشه از تمام این مراحل یه کپی تهیه
کرد تا در مواقع نیاز دوباره فایل های مورد نظر رو تو مموری پی اس پی ریخت و به magic memory card
تبدیل کرد و دوم اینکه یه باتری پاندورا شده داشته باشیم و بتونیم در مواقع ضروری باتری و مموری رو وارد پی اس پی بریک
شده کنیم.. خب اینکه دیگه دو تا پی اس پی نیاز نیست.
دوست من
سرنوشت گرامی
پاسخهای شما تا جایی که بتوانم :
  1. چرا وجود ندارد ... منظورتان چیست ؟ شما هرکاری اعم از دانگرید و آپگرید و ریختن و اجرا تم و گیم بوت و ... و هرچه که با فایلهای flash0 کنسولتان کار داشته باشد و نیاز به دستکاری آنها باشد در پی یک بی دقتی خطر Brick همیشه وجود دارد .
  2. بروید به قسمت Setting و گزینه یکی مانده به آخر را یعنی System Information را انتخاب کنید ... آنجا نوشته .
  3. درب UMD کنسولتان را باز کنید و همانطور که بالای آن را بطرف خود گرفتید با چراغ قوه سمت چپ برد را نگاه کنید .
  4. مگه باطری شما برای کنسول PSP اصل نیست ؟ مگه با خود کنسول نبود ؟
  5. لون مال Unbricking cfw 3.80 هستش .
  6. برای اینکه شما فقط بایک کنسول کپی خور شده دیگر که بتوانید هم از cfw 3.xx و هم از cfw 1.50 آن برای ساختن باطری استفاده کنید ... فایلها را نمیتوانید همینطوری داخل کارت حافظه بریزید و حتما" باید با یک کنسول کپی خور شده با Karnel 1.50 درست بشه ... شاید بتوانید با کامپیوتر کارت حافطه پاندورا بسازید ولی برای باطری حتما" باید یک کنسول با Karnel 1.50 یعنی کپی خور داشته باشید و اگر نه برنامه پاندورا باطری را نمیتوانید اجرا کنید ... بله میتوانید حد کم از یک MMC 256 و یا MMC 512 برای ساخت کارت حافظه و از یک باطری برای ساخت باطری استفاده و باطری را به حالت قبل بازنگردانید ( همان کاری که بنده و خیلی از دوستان انجام داده اند و خیالشان از بابت دستکاری فایلهای flash0 و Brick شدن کنسول راحت است .
امیدوارم اطلاعات داده شده مورد استفاده واقه گردد :love:

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
مرسی دوست عزیز:

1. نه..من منظورم بریک شدن به معنای واقعی بود.. یعنی بریک شه و دیگه نشه کاریش کرد..
2. اگه منظورت آدرس MAC هستش یه همچین چیزی نوشته:
00:1C:26:BE:B8:25
خب حالا خلاصه ش چی میشه ؟
3. راستی من قبل از اینکه بپرسم گوگل کردم اما فقط طریقه شناسایی مدل TA-082 رو گفته بود. که طریقه شناساییش اینجوریه:
http://www.modchipstore.com/support/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=164
اما چیزی در مورد بقیه مادربورد ها پیدا نکردم.
یه سایت خارجی اینطوری گفته اما من منظورشو نگرفتم:
http://www.dcemu.co.uk/vbulletin/showthread.php?t=35179

گفته:
اگه حرف نشون داده شده زیر ولتاژ (برق) L یا بالاتر باشه مادر برد شما TA-086 هستش.. اما اگه K یا پایین تر باشه مادر برد شما TA-082 هستش.
بعد یه همچین لیستی هم داده بود:
A-1.50
B-1.51
C-1.52
D-2.00 Unconfirmed
E-2.00 Unconfirmed (likely 1.52)
F-2.00
G-2.01
H-2.50
I-2.60
J-2.70

4. خب وقتی خریدم همین باطری توش بود.. بهم انداختن ؟ مگه باطی اصلش باید چند میلی آمپر باشه ؟
5. OK
6. نه دیگه نگرفتی عزیز... من منظورم این بود که قبل از اینکه پی اس پی بریک بشه.. تمام این مراحل رو انجام بدیم و یه کپی تهیه کنیم و بذاریمش تو کامپیوتر تا در مواقع بحرانی بتونیم ازش استفاده کنیم (یا به قول تو یه مموری 256 آماده در اختیار داشت).. و برای موضوع باتری پاندورا هم میشه یه باطری پاندورا یدکی (از قبل آماده شده) مخصوص بریک شدن داشت.. به همین راحتی. پس دیگه به هیچ پی اس پی ثانویه ای نیاز نیست. اینطور نیست ؟
بذار ساده تر بگم: میشه یه مموری و باطی پاندورا از قبل آماده شده داشت و دیگه به همیچ پی اس پی نیاز نیست.... درسته ؟

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
درود بر دوست گرامی !

مرسی دوست عزیز:

1. نه..من منظورم بریک شدن به معنای واقعی بود.. یعنی بریک شه و دیگه نشه کاریش کرد..
2. اگه منظورت آدرس MAC هستش یه همچین چیزی نوشته:
00:1C:26:BE:B8:25
خب حالا خلاصه ش چی میشه ؟
3. راستی من قبل از اینکه بپرسم گوگل کردم اما فقط طریقه شناسایی مدل TA-082 رو گفته بود. که طریقه شناساییش اینجوریه:
http://www.modchipstore.com/support/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=164
اما چیزی در مورد بقیه مادربورد ها پیدا نکردم.
یه سایت خارجی اینطوری گفته اما من منظورشو نگرفتم:
http://www.dcemu.co.uk/vbulletin/showthread.php?t=35179
گفته:
اگه حرف نشون داده شده زیر ولتاژ (برق) L یا بالاتر باشه مادر برد شما TA-086 هستش.. اما اگه K یا پایین تر باشه مادر برد شما TA-082 هستش.
بعد یه همچین لیستی هم داده بود:
A-1.50
B-1.51
C-1.52
D-2.00 Unconfirmed
E-2.00 Unconfirmed (likely 1.52)
F-2.00
G-2.01
H-2.50
I-2.60
J-2.70
4. خب وقتی خریدم همین باطری توش بود.. بهم انداختن ؟ مگه باطی اصلش باید چند میلی آمپر باشه ؟
5. OK
6. نه دیگه نگرفتی عزیز... من منظورم این بود که قبل از اینکه پی اس پی بریک بشه.. تمام این مراحل رو انجام بدیم و یه کپی تهیه کنیم و بذاریمش تو کامپیوتر تا در مواقع بحرانی بتونیم ازش استفاده کنیم (یا به قول تو یه مموری 256 آماده در اختیار داشت).. و برای موضوع باتری پاندورا هم میشه یه باطری پاندورا یدکی (از قبل آماده شده) مخصوص بریک شدن داشت.. به همین راحتی. پس دیگه به هیچ پی اس پی ثانویه ای نیاز نیست. اینطور نیست ؟
بذار ساده تر بگم: میشه یه مموری و باطی پاندورا از قبل آماده شده داشت و دیگه به همیچ پی اس پی نیاز نیست.... درسته ؟
دوست من
  1. دو نوع Brick داریم که یکی Semi Brick و Full Brick که اولی کنسول روشن میشه و بعد از مدتی خاموش میشه و وارد منوی ریکاوری میشه و دومی اصلا" روشن نمیشه و در هر دو این موارد با باطری پاندورا درست میشه .
  2. نه منظورم cfw کنسوله .
  3. نمیدونم ... من این راه رو بلد بودم ... همونم گفتم .
  4. فکر کنم :-" ... باطری اصلیش sony 3.6 v 1800 mAh هستش .
  5. ;)
  6. چرا گرفتم عزیز ... من هم همینو گفتم که شما میگی ... گفتم میتونی برای خودت یک کارت حافظه و باطری یدک پاندورا شده برای مواقع ضروری داشته باشی و ازش به وقتش استفاده کنی ... در این صورت دیگه به کنسول دوم نیازی نیست اما نمیتونی بدون اینکه مراحل اولیه فرمت و ... کارت حافظه را انجام بدی فقط فایلها و پوشه را در کامپیوترت ذخیره کنی و بعدش هر وقت خواستی بریزی توی کارت حافظه و بدون کنسول دومی باطری رو بسازی .

سرنوشت

کاربر سایت
Mar 22, 2007
696
مرسی عزیز:

1. تا حالا شده پی اس پی بریک شه و نشه درستش کرد ؟
2. خب اونو که می دونستم اما بعضی ها یه اسمای خاصی رو میگن.. چطور بگم مثلا به جای اینکه بگن 3.50 m33 میگن 3.50 OE یا یه همچین چیزی.
مال خودم 3.71 m33 هستش.
3. اما چیزی رو برد من ننوشته.. راه دیگه ای بلد نیستی ؟
4. پس با 1200 نمیشه دیگه درسته ؟
6. خب اگه مشکل فقط باطری ساختنه من یه باطری دیگه می خرم و پاندوراش می کنم و می ذارمش یه گوشه ای برا مواقع اضطراری.. اوکی ؟ مموری چطور ؟ میشه از مموری اضافه استفاده نکرد و یه بک آپ از فایل های ساخته شد گرفت و در صورت بریک شدن بریزیمش تو همون مموری که داریم ؟
شرمنده که زیاد سوال می کنم.

راستی ... باطری پاندورا چطور این کارو انجام میده ؟ پی اس پی که بریک شده و به ریکاوری نمیره چطور باطری پی اس پی رو بوت می کنه ؟ کسی می تونه تکنیکی توضیح بده ؟

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
مرسی عزیز:
1. تا حالا شده پی اس پی بریک شه و نشه درستش کرد ؟
2. خب اونو که می دونستم اما بعضی ها یه اسمای خاصی رو میگن.. چطور بگم مثلا به جای اینکه بگن 3.50 m33 میگن 3.50 OE یا یه همچین چیزی.
مال خودم 3.71 m33 هستش.
3. اما چیزی رو برد من ننوشته.. راه دیگه ای بلد نیستی ؟
4. پس با 1200 نمیشه دیگه درسته ؟
6. خب اگه مشکل فقط باطری ساختنه من یه باطری دیگه می خرم و پاندوراش می کنم و می ذارمش یه گوشه ای برا مواقع اضطراری.. اوکی ؟ مموری چطور ؟ میشه از مموری اضافه استفاده نکرد و یه بک آپ از فایل های ساخته شد گرفت و در صورت بریک شدن بریزیمش تو همون مموری که داریم ؟
شرمنده که زیاد سوال می کنم.
راستی ... باطری پاندورا چطور این کارو انجام میده ؟ پی اس پی که بریک شده و به ریکاوری نمیره چطور باطری پی اس پی رو بوت می کنه ؟ کسی می تونه تکنیکی توضیح بده ؟
دوست من
  1. نه نشده ... مگر آنکه ایراد سخت افزاری داشته باشه که اونهم دیگه اسمش Brick نیست .
  2. ;)
  3. نه ... دوستان اگر میدانند راهنمایی کنند .
  4. فکر نکنم چون منهم یکی دارم که وقتی باهاش Unbricker درست کردم نصفه نیمه عمل کرد و در ضمن یکی دیگه دارم که متفرقه است اما mAh 1800 هستش و اونهم همینطور شد و درست عمل نکرد و باعث شد من کنسول دوستم را ازش بگیرم و باطری و کارت حافظه رو درست کنم .
  5. اونکه اوکی اوکیه اما نمیتونی فایلها رو توی کامپیوترت بگذاری و بعد هروقت خواستی بریزی توی کارت حافظه ات و باید همه مراحل رو یک به یک بری ...با کامپیوتر هم میشه مراحل رو بری اما خیلی باید دقت کنی و حتما" یک کارت خوان ( RamReader ) میخواهی .
  6. شما وقتی باطری رو میسازی اون برانامه پاندورا باطری ادرس باطری رو عوض میکنه طوری و با کمک اون فایل msipl و فایلهایی که توی کارت حافظه ای هستش که ساخته لودی کنسولت شروع میکنه به ریختن و جایگزینی فایلهای پاک شده و بعد از اون کنسولت خاموش میشه و شما باید بایک باطری معمولی اون رو دوباره روشن کنی و راه بیاندازی .
امیدوارم تونسته باشم تعدادی از جوابها را داده باشم ;)

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
سلام
کمک کنید من از روش آقا ساسان رفتم ولی وقتی باتری و مموری رو درست کردم ولی میزارم توو PSP که بریک شده بود بازم همونجوری مثل قبلا چند ثانیه بعد خاموش میشه.
خواهش میکنم سریع بگید جون باید برم PSP دوستمو که قرض گرفتم بهش بدم.

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
سلام
کمک کنید من از روش آقا ساسان رفتم ولی وقتی باتری و مموری رو درست کردم ولی میزارم توو PSP که بریک شده بود بازم همونجوری مثل قبلا چند ثانیه بعد خاموش میشه.
خواهش میکنم سریع بگید جون باید برم PSP دوستمو که قرض گرفتم بهش بدم.
دوست من
شما باطری را خوب درست نکردید و یا باطری اصل نیست که بتواند دستگاه را بالا بیاورد .
دوباره امتحان کنید و ایندفعه با دقت بیشتر ... درست کردن کارت حافظه اهمیت بسیار دارد و بعد از آن باطری که حتما" اصل باشد .
امیدوارم مشکلتان هرچه زودتر حل شد :love:

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
سلام
موقع باز کردن برنامه پاندورا باطری برنامه اجرا نشد و ارور
the game could not be started
(80020148(
میده
دوست من
اگر کنسول شما کپی خور است و یکی از CFW های M33 را دارا است پس شما مشکل تنظیم KARNEL دارید .
به منوی ریکاوری بروید و کنسولتان را روی Karnel 1.50 تنظیم کنید .
برای اینکار شما باید :
  1. دکمه Power را برای خاموش کردن کاملکنسول 3 ثانیه نگه دارید .
  2. دکمه R ( دکمه شیشه ای سمت راست ) را نگهدارید و کنسول را روشن کنید .
  3. حالا وارد گزینه Configuration شده و Game folder homebrew را روي حالت 1.50kernel بگذارید .
  4. UMD Mode را روي حالت Sony np9660 قرار دهید .
  5. با استفاده از گزینه های Back و Exit از منوی ریکاوری خارج شوید و مثل گذشته برنامه را اجرا کنید .
امیدوارم موارد مورد استفاده قرار گیرد :love:

آخرین ویرایش:

ehsan2

کاربر سایت
Jun 30, 2007
171
سلام...
دوست عزیز ممنون .... ولی من همه ی کار ها رو مو به مو انجام داده بودم و اون پیغام ظاهر شد ...
دقیقاٌ همین کار هایی که شما فرمودید ولی ....
psp دیگری که پیدا کردم slim است و به 3.90 m33 مجهز ولی دستگاه من fat هست مشکلی که نداره ؟

در هر حال مشکل که حل نشد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر