آموزش Dark_Alex's Universal Unbricker

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
salam
na dorost nemishe:
1-man ta ghaable az inke tamam file hamo az tarighe toggle usb pak nakonam
dorost nemishe2-man ta hala 2bar inkaro kardam vali bazam bad az modati miram be recovery bazam hamin moshkel pish miad
man khastam az pandora batri ham estefade konam vali nashod va eror:
the game could not be played
(80014....(
ro mide ...
ajab bad shansim ma
torokhoda 1i komaka kone
ta bad
شما مموری رو از داخل دستگاهت در بیار و روشن کن ببین بالا میاد یا نه؟
اگه بالا اومد احتمالا مشکل از همون مموری هست و این جور که گفته میشه 3.80 با یه سری از مموری ها مشکل داره. شما بهترین راه دانگرید به ورژن 3.71 هست برات.

شما Slim داری یا Fat ؟
اگه Fat هست برو کرنل 1.5 رو نصب کن تا دیگه اون the game could not be ... رو نگه. و برنامه رو اجرا کنه.

MOBHAM

کاربر سایت
Jun 21, 2007
208
نام
S.A.E.E.D
سلام دوستان

من میخوام به 3.71 دانگرید کنم پس از روش پاندورا میخوام استفاده کنم در صورتی که من فقط یه psp slim وfat دارم. و اگه بخوام اسلیم رو دانگرید کنم باید باطری رو بوت کنم.( یعنی باطری اسلیم کوچکتر از فت هست )
آیا میشه توی خود اسلیم باطری بوت بشه.

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
Despertar del Cementerio v4 Released

دوستان توسط این نسخه میتونید مستقیما به ورژن 3.80M33-5 تبدیل کنید .
دانلود:
Code:
http://dax.st/despertar_cementerio4.rar
این هم تغییرات این نسخه :
Code:
    * Installer now checks if user has a custom theme installed, and ask him to disable it before running the program.
    * The PSN DRM file in flash2 (act.dat) is now backuped during ms creation and restored in the unbrick.
    * Flash2 is now formatted too.
    * Now installs 3.80 M33-5 instead of 3.71 M33-3.

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
درود بر دوستان گرامی !

Despertar del Cementerio v4 Released
دوستان توسط این نسخه میتونید مستقیما به ورژن 3.80M33-5 تبدیل کنید .
دانلود:
Code:
http://dax.st/despertar_cementerio4.rar
این هم تغییرات این نسخه :
Code:
    * Installer now checks if user has a custom theme installed, and ask him to disable it before running the program.
    * The PSN DRM file in flash2 (act.dat) is now backuped during ms creation and restored in the unbrick.
    * Flash2 is now formatted too.
    * Now installs 3.80 M33-5 instead of 3.71 M33-3.
با اجازه دوست خوبم ساسان و مهدی عزیز
اینهم آموزش برنامه جدید ساسان عزیز :
PANDORA BATTRY UNBIRCKER که بعد از اجرا cfw کنسول PSP شما را به 3.80 m33-5 تبدیل میکند .
اینهم ترجمه آموزش آن :
تغيير به ورژن 4
=========================================
- Installer بررسي ميکند که آيا شما هيچ تمي بر روي کنسول PSP تون داريد يا خير و اگر داريد از ميخواهد که قبل از شروع و اجرا برنامه آنرا غير فعال کنيد .
- از فايلهاي PSN و DRM در پوشه (flash2 (act.dat شما هم در زماني که داريد unbrick ميکنيد فايل پشتيبان گرفته خواهد شد .
- پوشه flash2 شما هم فرمت خواهد شد .
- حالا 3.80 m33-5 جايگزين 3.71 m33-3 خواهد شد .
=========================================
اجرا برنامه Installation :
- اگر شما يک مموري پاندورا داريد لازم نيست اين مرحاه را اجزا کنيد واگر نه :
بهمان روش که در ساخت باطري پاندورا کارت حافظه خود را فرمت ميکرديد آنرا فرمت کنيد يعني :
اين فايلها را دانلود کنيد :
1.50
3.40
3.80
این فایل را هم دانلود کنید :
mspformat-msint
سپس دوفايل موجود در آن را در شاخه اصلي درايو :C کپي کنيد .
حالا psp تونو با کابل به کامپيوتر وصل کنيد و کرکره Start در کامپيوتر را باز کنيد و گزينه run را انتخاب و اين عبارت را تايپ کنيد :
cmd و بعد يک \cd بزنيد تا صفحه پاک شود و اين عبارت را تايپ کنيد :
mspformat x ( اين x نام درايو شما است که براي هريک از دوستان ممکن است يک حرف باشد ( مهم حرف درايو اصلي کنسول PSP شماست ) .
- بصورت دستي در کارت حافظهتان ( همانطور که در PSP و به کامپيوترتان وصل هست يک پوشه بنام PSP و درون اين پوشه يک پوشه بنام GAME ( هر دو با حروف بزرگ ) بسازيد و اين پوشه despertar_cementerio4 را در در پوشه GAME کپي کنيد .
- سه فايل update eboot را که در بالا دانلود کرديد که همان 1.50, 3.40 3.80 هستند را بجاي کلمه eboot در اول هرکدام به شماره تبديل کنيد يعني اگر :
eboot.PBP را بنام 1.50 دانلود کرديد نامش را به PBP . 150 تبديل کنيد يعني 150 اول و (.) نقطه دوم و PBP سوم و بهمين ترتيب براي 3.40 <> 340 و 3.80 <> 380 و هرسه آنهارا در شاخه اصلي کارت حافظه PSP يتان کپي کنيد .
توجه : اگر PSP شما درحال استفاده از تم PTF است آن را غير فعال و XMB يتان را به Original تغيير بدهيد .
- اگر از يکي از cfw هاي x.2 و يا x.3 استفاده ميکنيد کارنل کنسولتان را روي همان قرار دهيد ( براي اينکار بايد به منوي ريکاوري رفته و از ليست configuration گزينه game folder homeberew را انتخاب و کارنل را روي x.3 يا x,2 تنظيم کنيد .
- برويد و از منوي بازي برنامه را اجرا کنيد .
- وقتي کار تمام شد شما حالا يک فايل در شاخه اصلي داريد بنام msipl.bin .
حالا اگر شما يک کارت حافظه پاندورا داريد نيازي به اين کار اين قسمت نداريد ( چون فايل msipl.bin فرقي نميکند ) در غير اينصورت :
- تونو با کابل به کامپيوتر وصل کنيد و کرکره Start در کامپيوتر را باز کنيد و گزينه run را انتخاب و اين عبارت را تايپ کنيد :
cmd و بعد يک \cd بزنيد تا صفحه پاک شود و اين عبارت را تايپ کنيد :
msinst X msipl.bin ( اين x نام درايو شما است که براي هريک از دوستان ممکن است يک حرف باشد ( مهم حرف درايو اصلي کنسول PSP شماست ) .
- خوب حالا شما ميتوانسد فايلهاي 1.50 ( 150 (.) PBP ) و 3.40 ( 340 (.) PBP ) را پاک کنيد چون ديگر نيازي به آنها نداريد اما 3.80 ( 3.80 (.) PBP ) را پاک نکنيد چون به آن نياز داريد .
حالا شما يک کارت حافظه PANDORA UNIVERSAL و حالا شما بايد براطري را بسازيد .
توجه داشته باشيد حتما" براي ساخت باطري پاندورا , باطري اصلي PSP را انتخاب نمائيد .
اين فايل را دانلود کنيد :
http://myfreefilehosting.com/f/98d52465f7_0.03MB
- برويد و از منوي بازي برنامه را اجرا کنيد .
خوب حالا ميرسيم به روش استفاده از کارت حافظه و باطري يا همان PANDORA BATTRY UNBIRCKER .
براي UNBIRCK و :
- install 3.80M33 دکمه ضربدر (X) را بزنيد .
- install 3.80M33 اصلي سوني دکمه دايره (O) را بزنيد توصيه نميشود .
- dump nand به nand-dump.bin دکمه مربع ([]) را بزنيد .
- برگشت از nand-dump.bin اين دکمه ها L+R+HOME+start را بزنيد .
توجه داشته باشيد اين رويه بسيار خطرناک است و بهتر است از اين روش "فقط" در موقعي استفاده کنيد که آخرين راه براي نجات PSP شما باشد .امیدوارم این اطلاعات مورد استفاده دوستان قرار بگیرد :love:

آخرین ویرایش:

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
سلام دوستان ، ممکنه خیلی هاتون در مواقع زیادی بخواید نسخه ای که الان دارید رو کپی خور کنید ، یا اینکه ازش راضی نیستید و میخواید برش گردونید به نسخه های قبلی و یا جدید تر ، و یا اینکه PSP خودتون رو Brick کرده باشید .

از این روش میتونید تمامی انواع PSP رو Unbrick کنید .

دوستان دقت کنید برای برگردوندن PSP به ورژن 3.80M33-5 فقط یه PSP لازمه ولی برای Unbrick و کپی خور کردن PSP به 2 عدد PSP احتیاج دارید که مثلا میتونید مال دوستتونو برای مدتی کمی ازش قرض کنید .

احتیاجات :

یک عدد PSP با یکی از ورژن های OE و یا M33 .
یک عدد مموری کارد Stick Pro Duo که حد اقل 128 مگابایت باشد .

باطری های سازگار با این روش :

*
Sony PSP 1800mAh Battery Pack
* Datel PSP Battery 3600mAh 2X
* Datel PSP Battery 1800 MaxPower
* Sony PSP-280 2200mAh
* Atomic Battery Pack 3.6v 1800 mAh

طریقه ی ساختن Magic Memory Stick :

اول اگه PSP روشنه به طور کامل خاموشش کنید ( دکمه ی Power رو تا زمانی که PSP خودش خاموش شه بالا نگه دارید ) .
دکمه ی R رو بگیرید و PSP رو روشن کنید ، وقتی که به منوی Recovery وارد شدید ، به قسمت Configuration رفته و Game Folder Homebrew رو بر روی 3.x تنظیم کنید .
از منوی Recovery خارج شوید .
مموری کارد رو درون PSP قرار بدید .
به قسمت System Settings برید و گزینه ی Format Memory Stick رو انتخاب کنید و مموری کارد خود رو توسط PSP فرمت کنید .
کابل USB رو به PSP وصل کنید و از قسمت USB Connection ارتباط USB رو فعال کنید .
این فایل رو دانلود کنید :

Hellcat's Pandora Installer for 3.XX Rev 3a
Code:
http://exophase.com/files/psp/pan3xxr3a.rar
این فایل رو توسط WinRAR و یا هر برنامه ی دیگه ای Extract کنید .
فولدر pan3xx رو از درون این فایل به شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .
اتصال USB رو غیر فعال کنید .
از درون PSP به قسمت Game-->Memory Stick برید و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو توسط PSP اجرا کنید .
محیط این برنامه این شکلیه :

snap006a.jpg

دکمه های R + X رو بزنید .
سپس دکمه های R + L + X رو بزنید .
PSP رو خاموش و روشن کنید و دوباره اتصال USB رو فعال کنید .
درون مموری کارد فولدری به اسم PSP درست کنید ( با حروف بزرگ ) ، وارد این پوشه شوید و درون آن فولدری به اسم GAME ( با حروف بزرگ ) بسازید .
یک بار دیگه پوشه ی pan3xx رو از اون فایلی که دانلود کردید به درون مموری کارد و در قسمت PSP/GAME کپی کنید .

1.50update:
Code:
http://exophase.com/files/psp/150.PBP
اسم این فایل رو به UPDATE.PBP تغییر دهید ( با حروف بزرگ ) .
این فایل ( یعنی UPDATE.PBP ) رو به درون شاخه ی اصلی مموری کارد ( مثلا F:) کپی کنید .
اتصال USB رو غیر فعال کنید و از درون PSP به قسمت Game-->Memory Stick رفته و برنامه ی Hellcat's Pandora Installer for 3.XX Rev 3a رو بار دیگر اجرا کنید .
دکمه ی X رو بزنید و وقتی عملیات تمام شد ( چند دقیقه ای طول میکشه ) ، دکمه ی L + X رو بزنید .
سپس توسط دکمه ی مثلث از برنامه خارج شید .
دوباره اتصال USB رو فعال کنید .

Despertar del Cementerio v4:
Code:
http://exophase.com/files/psp/despertar_cementerio4.rar
توسط WinRAR و یا هر برنامه ی مشابه دیگه این فایل رو نیز Extract کنید .
درون این فایل ، فولدری به اسم despertar_cementerio هست ، این فولدر رو به درون شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید .
این فایل ها رو دانلود کنید ( البته فایل 150.PBP رو قبلا دانلود کردید ، اگر احتیاج داشتید دانلودش کنید ) :

1.50update - 3.40update - 3.80update:
Code:
http://exophase.com/files/psp/150.PBP
http://exophase.com/files/psp/340.PBP
http://exophase.com/files/psp/380.PBP
وقتی همرو دانلود کردید نام فایلها باید بدین شکل باشه ( کلمه ی PBP بعد از نقطه و عدد ها قبل از تقطه هستند ) :
  • 150.PBP
  • 340.PBP
  • 380.PBP
هر 3 فایل رو به درون شاخه ی اصلی مموری کارد ( مثلا F: ) کپی کنید .
اتصال USB رو غیر فعال کنید ، درون PSP به قسمت Game-->Memory Stick برید و برنامه ی Despertar del Cementerio رو اجرا کنید .
برنامه شروع می کنه به کارهایی رو انجام بده ( ممکنه ازتون بخواد دکمه ی X رو بزنید همون اول ) .
برنامه بعد از اینکه کارش تموم شد به طور اتوماتیک بسته میشه .
مراحل ساختن Magic Memory Stick تمام شد .

طریقه ی ساختن باطری Pandora :

مجددا برنامه ی Hellcat's Pandora Installer رو از قسمت Game-->Memory Stick درون PSP اجرا کنید .
وقتی برنامه اجرا شد دکمه های R + O رو بزنید .
دکمه ی O رو بزنید .

اکنون شما Magic Memory Stick و باطری Pandora رو ساختید ، با قرار دادن این مموری و باطری در هر PSP میتونید اون PSP رو کپی خور ، Unbrick و یا به ورژن 3.80M33-5 برگردونید .

مموری و باطری ساخته شده رو درون PSP مورد نظر قرار دهید .
وقتی که PSP روشن شد یه برنامه باز میشه ، دکمه ی X رو بزنید .
وقتی که عملیات تموم شد ( که معمولا چند دقیقه طول میکشه ) حتما دکمه ی X رو بزنید .

مموری کارد و باطری رو از PSP خارج کنید و PSP رو توسط شارژر به برق وصل کنید .
PSP رو روشن کنید .
اگر یه صفحه ی آبی با نوشته های ژاپنی دیدید دکمه ی O رو بزنید .
وقتی وارد محیط PSP شدید ، باطری و مموری کارد رو دوباره درون PSP قرار بدید و به قسمت Game-->Memory Stick رفته و برنامه Hellcat's Pandora Installer رو اجرا کنید .
وقتی برنامه باز شد دکمه ی R رو با دکمه ی مربع با هم فشار بدید .
اکنون باطری شما به یک باطری نرمال تبدیل شد .
توسط دکمه ی مثلث از برنامه خارج شید و به قسمت System Settings برید و گزینه ی Format Memory Stick رو انتخاب کنید و حتما مموری کارد رو فرمت کنید .

اکنون تمامی مراحل انجام شد و شما تونستید PSP خودتون رو کپی خور ، Unbrick و یا دانگرید کنید .

مشکلی بود در خدمت دوستان هستم .
قربان همگی ، ساسان .
;)

MOBHAM

کاربر سایت
Jun 21, 2007
208
نام
S.A.E.E.D
سلام ساسان عزیز

آقا psp من بریک شد اسلیم هم هست ولی فکر کنم بلاخره خوب شد ما هم این طعم تلخو چشیدیم.
همش واسه یه تم فلش ، اما بازم خدارو شکر که میتونیم از پاندورا استفاده کنیم.

-خوب ساسان عزیز همون طور که من تو یه پست گفتم یه فت و یه اسلیم دارم و نمیتونم باطری رو بوت کنم یعنی باطری اسلیم کوچیکتره دیگه.
-خوب حالا کسی از دوستان هم اسلیم نداره یعنی همه دوستان من فقط فت دارند شانش نداریم که :cheesygri.

حالا من چه کار کنم. در ضمن من بازار رفتم اما حیفم میاد پول بدم واسه Unbrick
حالا دارم دنبال اسلیم می گردم.
بازم واسه پست تشکککککککرررررررررر

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
MOBHAM جان خواهش می کنم .
آره بهتره دنبال یدونه Slim باشی.
اگه Slim پیدا کردی و از روش من رفتی و موفق شدی حتما خبر بده .

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
New Pandora-proof PSP Slim Motherboard Discovered

بله دوستان ، بالاخره مادربورد نوع Slim که دقیقا مدل TA-085 v2 نام داره و روی برخی Slim های جدید هست ضد پاندورا شناسایی شد و eeprom ای که با پاندورا در ارتباز هست توسط سونی دسترسی به اون قطع شده !

روش هایی باز هم برای این نوع مادربورد هست که سخت افزاری هست ولی کار سختی نیست !
فقط باطری باید باز بشه ! ، ولی میتونید از این روش همه ی نوع باطری PSP رو Pandorize کنید !

فقط کافیه این عکس ها رو ببینید .
برای PSP Fat :

psp_pandora.jpg

برای PSP Slim:
battery_slim_pandoraize.jpg

قسمت های مشخص شده رو باید با سیم به هم وصل کنید !
فقط با یه تکه سیم میتونید باطری رو Pandorize کنید ، این روش توسط من شخصا تست نشده ولی مطمئنا کار می کنه حتی روی TA-085 v2 .
ولی در کل تا مجبور نشدید از این راه استفاده نکنید .

pspbaz

کاربر سایت
Aug 25, 2007
364
نام
رسا

بله دوستان ، بالاخره مادربورد نوع Slim که دقیقا مدل TA-085 v2 نام داره و روی برخی Slim های جدید هست ضد پاندورا شناسایی شد و eeprom ای که با پاندورا در ارتباز هست توسط سونی دسترسی به اون قطع شده !

فقط باطری باید باز بشه ! ، ولی میتونید از این روش همه ی نوع باطری PSP رو Pandorize کنید !

برای PSP Fat :

psp_pandora.jpg

برای PSP Slim:

فقط با یه تکه سیم میتونید باطری رو Pandorize کنید ، این روش توسط من شخصا تست نشده ولی مطمئنا کار می کنه حتی روی TA-085 v2 .
عکس ها کار نمی کنه!

pspbaz

کاربر سایت
Aug 25, 2007
364
نام
رسا

برای PSP Fat :

psp_pandora.jpg

برای PSP Slim:

من می خوام اسلیم بخرم از کجا بفهممTA-085 v2هست یا نه؟

sAsAn.K

کاربر سایت
Jun 2, 2006
1,240
نام
ساسان
والا عکس ها دیروز لود میشدن نمیدونم چرا امروز لود نمیشن .
ببینید الآن لود میشن :

psp_pandora.jpg

اولی برای Fat و دومی برای Slim هست .

ضمنا مثل اینکه ( مطمئن نیستم ) ورژن های 3.73 به بالا از نوع TA-085 v2 استفاده می کنند .

senjin

کاربر سایت
Feb 3, 2007
88
سلام
من یان برنامه رو نصب کردم در بعضی قسمتها مثل اونی که توضیح دادین نشده
وقتی کارش تموم شد اومدم باطری رو معمولی کنم ولی برنامه Hellcat's Pandora Installer اجرا نشد . ورژن دستکاه به 1.50 تغیر کرده مموری رو فرمت کردم.
الان وقتی باطری توی دستگاه هست psp رو روشن کنم فقط چراغ سبزش روشن میشه ولی صفحه سیاه میمونه ولی وقتی باطری رو در میارم وبا شارژر اونو روشن میکنم وارد xda میشه
لطفا کمک کنید pspمو لازم دارم.

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
سلام
من یان برنامه رو نصب کردم در بعضی قسمتها مثل اونی که توضیح دادین نشده
وقتی کارش تموم شد اومدم باطری رو معمولی کنم ولی برنامه Hellcat's Pandora Installer اجرا نشد . ورژن دستکاه به 1.50 تغیر کرده مموری رو فرمت کردم.
الان وقتی باطری توی دستگاه هست psp رو روشن کنم فقط چراغ سبزش روشن میشه ولی صفحه سیاه میمونه ولی وقتی باطری رو در میارم وبا شارژر اونو روشن میکنم وارد xda میشه
لطفا کمک کنید pspمو لازم دارم.
باطریت رو بر نگردوندی به حالت عادی واسه همین با باطری دیگه بالا نمیاد.

میتونی دو تا کار بکنی یکی اینکه الان روی همین فیرمور بیای شروع کنی به آپدیت کردن تا برسی به 3.90M33 . یعنی اول بیای 3.52 رو روش نصب کنی و بعد بیای 3.90 رو بریزی.

با توجه به اینکه باطریت رو به حالت عادی برنگردوندی نمیتونی این کار رو بکنی چون باید باطری داشته باشی و همچنین شارژ بالای 78 درصد.

بنابراین اول برو باطری رو درست کن که بتونی باهاش دستگاه رو بوت کنی.

همون برنامه باطری رو که قبلا استفاده کردی رو کپی کن داخل مموری فقط اون دفعه کپی کردی داخل GAME150 این دفعه باید بریزی داخل GAME

برو اجراش کن و باطری رو درست کن و آپدیت کن.

یکار دیگه هم اینه که از ورژن جدید یعنی Despertar del Cementerio v4 استفاده کنی که یه راست برات 3.80 رو بریزه و بعد دوباره اگه خواستی 3.90 رو بریزی روش.

در ضمن ریکاوری هم نداره
1.5 ریکاوری نداره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر