آموزش Dark_Alex's Universal Unbricker

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
سلام به دوستان به ویژه بیژن

دوستانی که slim دارن 3.73 نریزن چون تو ریکاوری نمیره!! و راحت بریک میشید با 3.73:evil: منم بریک شدم ولی با کمک g_pod :love: درست کردم! به نظر من بهترین روش روش مهدی هست 100 در صد عملی !!! از اون استفاده کنید کوچیک همه بزرگای بازی سنتر:biggrin1::love:

bijbij

کاربر سایت
Mar 1, 2007
551
نام
بیژن
درود بر دوستان گرامی !

دوستانی که کنسولشون semi brick شده ( یعنی وقتی کنسول را روشن میکنید صفحه با نور کمی سیاه و پس از مدتی خاموش میشود ولی توی منوی ریکاوری میرود ) میتوانند بجای کپی پوشه های flash0 و flash1 و استفاده از battry pandowra این مراحل را انجام دهند :
  1. به منوی ریکاوری بروید ( کنسولتان را خاموش کنید و سپس دکمه R را نگهدارید و کنسول را روشن کنید ) .
  2. گزینه advanced را انتخاب کنید .
  3. گزینه آخر ( fovmat flash1 and reset setting ) را انتخاب کنید .
مشکلتان حل خواهد شد ;)
برای تناظیم مجدد ریکاوری هم به این تاپیک مراجعه فرمائید .
در ضمن کمی توضیح میخواهم در مورد دو نوع BRICK و SEMI BRICK بدهم که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره :
از آن زمان که کنسول PSP ساده بود مدتهاست که گذشته و حالا با آمدن هر چند ماه یکبار FW های جدید و تمها flash0 زیبا و ... مواردی از این دست که نیاز به تغییر flash0 دستگاه شما دارند احتمالا بارها برای همه دارندگان کنسول PSP چه FAT و چه SLIM اتفاق خواهد افتاد که کنسول عزیزشان بقولی BRICK یا SEMI BRICK شود .
خوب حالا توضیحی کوتاه بدهم درباره BRICK و SEMI BRICK .
BRICK :
در این مورد کنسول شما دچار آسیب نرم افزاری شده و بقولی BOOT نخواهد شد و خودمانی بالا نخواهد آمد و حتی شما به منوی ریکاوری هم دسترسی نخواهید داشت .
این مشکل زمانی پیش می آید که شما درحال عوض کردن FW ( فریم ویر ) کنسولتان هستید و توصیه های ایمنی را که بیرون نیاوردن باطری و کارت حافظه و یا هرچه که عمل تغییر FW را دچار اشکل کند را رعایت ننموده اید .
در این زمان کنسول شما اصلا" روشن نمیشود و با آن هیچکار نمیتوانید انجام بدهید جز احیاء آن که نحوه آن را در ادامه خواهم گفت ( نگران نباشید چون درست و مثل اولش خواهد شد
happysmiley.gif
) .
SEMI BRICK :
همانطور که از اول نامش پیداست معنی نیمه میدهد .
در این مورد کنسول شما بازهم دچار آسیب نرم افزاری شده اما بطور نصفه و نیمه BOOT خواهد شد بطوری که دستگاه روشن میشود اما صفحه نیمه تاریک میماند و پس از مدتی خاموش میشود .
اما برعکس مورد اول در این مورد شانسی که شما دارید این است که کنسولتان وارد منوی ریکاوری میشود و شما میتوانید با تغییر در آن کنسولتان را نجات دهید .
لازم به گفتن است که در بازار اینکار برای شما مبلغی برابر با 10,000 تا 20,000 هزار تومان ( بسته به انصاف فرد مقابل ) هزینه در بر خواهد داشت .
در ادامه میخواهم راهی اساسی برای نجات کنسولتان معرفی کنم که آموزش آن را دوست خوبم در سایت بازی سنتر گذاشته است و پست بعدی من نقل قول از این دوست است که امیدوارم مورد استفاده شما خوبان PSP دار قرار بگیرد
winksmiley02.gif

آخرین ویرایش:

yashar71

کاربر سایت
Dec 16, 2007
40
salam
omidvaram khob bashid

bebakhshid man toye iran nistam bad mikham ye psps az dostam gharz begiram va 1 kami mitarsam mikhastam bedonam ke rist estefade az pandora cheghadre va man versionam 3.51 asl sony ast ba d mikhamstam bedodm age daghigh mesle safheye aval va yadasht agha mehdi anjam bedam dorost mishe va ya on kar haie ke mogheye pandora ta behal baese brick shode chi va man che nokati ra raayat konam ta ba risk kam anjam beshe

ta bad bedrod

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
سلام

ببین منم اول psp م بریک شد 2 یا 3 تا راه رفتم ولی بهتریم روش روش پست اول هست(مهدی) برو درست میشه;) ولی درست شد دیگه ور نرو باهاش مثل من بزا همون 3.71 باشه تا 2 3 ماه;):laughing:

M3hD1

Fade to Black
کاربر سایت
Sep 24, 2005
1,943
نام
LiND
salam
bebakhshid 1 soal age moghe pandora psp brick beshe in kodom yeki az psp ha khahad bod oni ke tazi mikhaym downgrade konim ya onie ke saleme?
lotfan zod javab bedid
ta bad bedrodb
دوست عزیز خواهشا فارسی تایپ کنید.

اگه احیانا مشکلی هم پیش بیاد برای اونی پیش میاد که داری دانگرید میکنی.

اگه توضیحات گفته شده رو دقیق انجام بدی مشکلی پیش نمیاد، فرضا اگه مشکلی پیش بیاد دوباره از اول کارا رو انجام بدید درست میشه چون این روش برای درست کردن PSP های بریک شده هم هست.

yashar71

کاربر سایت
Dec 16, 2007
40
salam

bebakhshid kheyli sari javab bedid age mishe man hame kar haro mikonam va battry ro ham tabdil mikonam bad ke mikham 3.71 ro nasb konam tamam karha ro anjam mide vali akharesh ke x ro mizanam va kharej mishe mikham ke roshan konam roshan nemishe komak konid chi kar konam

ta bad bedrod

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
salam

bebakhshid kheyli sari javab bedid age mishe man hame kar haro mikonam va battry ro ham tabdil mikonam bad ke mikham 3.71 ro nasb konam tamam karha ro anjam mide vali akharesh ke x ro mizanam va kharej mishe mikham ke roshan konam roshan nemishe komak konid chi kar konam

ta bad bedrod

چی روشن نمیش مگه میشه! اگه 3.71 رو بریزی میاد دیگه تو recovery میره؟

yashar71

کاربر سایت
Dec 16, 2007
40
atri ro ham ke avaz mikonam miad bala faghat saat va batri ro neshon mide bad az chand sanie mire! manzoram ine ke batri diga ro ke saleme mizaram injorie

vaghti ham ke batri khodamo mizaram to psp salem dobare shekle brick mishe

ali954

کاربر سایت
Nov 18, 2007
1,080
نام
علی
الان unbrick کردی باید بری تو recovery >advanc>format flash 1 رو بزنی بعد تنظیمات رو پس از انجام format در recovery درست کنی بعد حال کنییییی:laughing:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر