آموزش Dark_Alex's Universal Unbricker

ساده ترين راه براي Dark_Alex's Universal Unbricker

براي اونايي كه هنوز مشكل اجراي Dark_Alex's Universal Unbricker دارن:

1)دانلود برنامه http://www.sendspace.com/file/zwd2lu

2)psp رو به كامپيوتر وصل كنين

3)مموری را از طریق کامپیوتر فرمت کنید

4)برنامه اجرا کنید و گزینه آبی go را انتخاب کنید

5)درایو psp رو انتخاب میکنید و گزینه ok رو انتخاب میکنید

6)بقيه كارارو دقيقا برنامه بهتون ميگه چيكار كنين

7)پس از اتمام مراحل و بسته شدن صفحه داس یک بار کابل و جدا کنید و مموری را در بیارید و دباره مموری را وارد کنید و کابل usb رو وصل کنید

8)دانلود برنامه http://www.dark-alex.org/despertar_cementerio3.rar

9)پوشه ی despertar_cementerio رو از فایلی که دانلود کردید درون شاخه ی PSP/GAME در مموری کارد کپی کنید

10)سه ورژن رسمی ورژن های 1.50 ، 3.40 و 3.71 رو از لینکهای زیر دانلود کنید :

1.5 http://www.psp-hacks.com/file/4
3.40 http://www.psp-hacks.com/file/1130
3.71 http://www.psp-hacks.com/file/1259

11)نام فايل ها رو به صورت زير تغيير بدين:

نام فایل مربوط به نسخه ی 1.50 رو به 150.PBP تغییر دهید ( عدد 150 قبل از نقطه و کلمه ی PBP بعد از نقطه باشد ).
نام فایل مربوط به نسخه ی 3.40 رو به 340.PBP تغییر دهید ( عدد 340 قبل از نقطه و کلمه ی PBP بعد از نقطه باشد ).
نام فایل مربوط به نسخه ی 3.71 رو به 371.PBP تغییر دهید ( عدد 371 قبل از نقطه و کلمه ی PBP بعد از نقطه باشد ).

12)به منوی Recovery برید و از قسمت Configuration گزینه ی Game Folder رو بر روی 3.xx تنظیم کنید

13)مموري رو داخل psp بزارين و با باتري معمولي رو شن كنين وتو قسمت Game برنامهdespertar_cementerio رو اجرا كنين و تو برنامه X رو بزنين تا عمليات انجام بشه

14)دانلود برنامه http://psp.jim.sh/fanjita/pandora.zip

15)تو درايو c يك فولدر به نام pandora بسازين و فايلي رو كه تو msinst هست رو بعلاوه فايل msipl.bin كه داخل مموري ساخته شد رو توي فولدر pandora بريزيد

16)حالا ميري توي Run و cmd رو بزن و \cd رو تايپ كن تا صفحه پاك شه

17)حلا همينو دقيقا تايپ كن: c:\pandora\msinst ? msipl.bin

*****دقت كن (؟) اسم درايو psp خودت هست كه ميتونه براي هر كس يه چيز باشه******

18)بعد yes رو بزن تا كار تموم شه

19)psp رو جدا كرده و برنامه pandora battry رو توش اجرا كنيد و بعد x رو بزنيد

حالا مموري و باتري شما به طور كامل ساخته شده ..تو تمام اين مراحل فقط از يك psp fat كه كپي خور هست استفاده ميشه و نيازي به psp slim به هيچ وجه نيست.. حالا هر مدل psp كه دارين مهم نيست اول مموري رو توش بزارين بعد باتري رو (نگران slim نباشين توش ميره) يه صفحه بالا مياد اول [‍] رو ميزنين تا يه بك اپ گيره بعد دوباره دستگاه رو روشن كنين و اين بار x رو بزنين..

اين unbriker كامل و بسته به نوع دستگاه خودش فريمور 3.71 m33-2 رو نصب ميكنه

اميدوارم كه براتون مفيد و راحت باشه;)

با تشكر از دوستان گرامي:gpod-M3hD1-sAsAn.K-google

كوچيك همه بازي سنتري ها ;)Constantine

درود بر دوست گرامی !

مهدی جان
سئوالم بیخود بود چون دقت به آخر پست نکردم :blushing:
راستش من دیشب کنسولم brick شد و توس پستها گیج میخورد .
حالا بنظر شما کاملترین پستی که من با کمی دقت بتوانم بدون کمترین ریسک اینکار احیاء PSP م رو انجام بدهم کدام است .
ممنون :love:

مهدی جان
سئوالم بیخود بود چون دقت به آخر پست نکردم :blushing:
راستش من دیشب کنسولم brick شد و توس پستها گیج میخورد .
حالا بنظر شما کاملترین پستی که من با کمی دقت بتوانم بدون کمترین ریسک اینکار احیاء PSP م رو انجام بدهم کدام است .
خوب مسلما من پست هاي خودم رو پيشنهاد ميدم:)

پست اول همين تاپيك رو بخون. من خودم ويرايشش كردم و آموزش رو گذاشتم.

eden عزیز فارسی بنویسید لطفا .
این برنامه رو که نباید نصب کنید ، با این برنامه میتونید PSP های Brick شده رو درست کنید ، و همین طور همه ی PSP ها رو کپی خور کنید .

درود بر دوست گرامی !

خوب مسلما من پست هاي خودم رو پيشنهاد ميدم:)
پست اول همين تاپيك رو بخون. من خودم ويرايشش كردم و آموزش رو گذاشتم.
مهدی جان
اون پست اول این فایل Pandora_s_Box_GUI رو نداره .
اصلا" این فایل برای چیه و اگر نباشه و من به روش همان پست اول عمل کنم مشکلی نداره ؟
eden عزیز فارسی بنویسید لطفا .
این برنامه رو که نباید نصب کنید ، با این برنامه میتونید PSP های Brick شده رو درست کنید ، و همین طور همه ی PSP ها رو کپی خور کنید .
در ضمن اونطور که من متوجه شدم ( از توضیحات دوستان ) میتوانیم اون کارت حافظه و باطری رو نگهدارم تا اگر بازهم توی PSP مون خرابکاری کردیم ازش استفاده کنیم و بدون نیاز به یک PSP سالم دیگه و انجام این عملیات PSP مونو راه بیاندازیم ;)
همچنین گفتید :
بعد اون فايلي كه اول بهت دادم رو باز كن و فولدر despertar_cementerio رو كپي كن توي PSP/GAME كه ساختي و برو از داخل PSP اجراش كن. (قبلش كرنل رو حتما روي 35X بذار)
بازم ممنون از ساسان عزيز
با تشكر
M3hD1
فایلها رو گرفتم اما من نمیتونم کرنل رو روی 35X بگذارم چون FW کنسولم 3.71 m33-2 هستش و دوتا کرنل بیشتر نمیتوانم استفاده کنم که یکی 3.71 و دیگری 1.50 هستش .
چکار میتوانم بکنم ؟
یک پرسش دیگر هم دارم و آن اینکه وقتی ما روی یک PSP سالم این عملیات رو انجام میدهیم آیا احتمال صدمه و یا brick شدن برای اون PSP سالم هست یا نه ؟

آخرین ویرایش:
مهدی جان
اون پست اول این فایل Pandora_s_Box_GUI رو نداره .
اصلا" این فایل برای چیه و اگر نباشه و من به روش همان پست اول عمل کنم مشکلی نداره ؟

در ضمن اونطور که من متوجه شدم ( از توضیحات دوستان ) میتوانیم اون کارت حافظه و باطری رو نگهدارم تا اگر بازهم توی PSP مون خرابکاری کردیم ازش استفاده کنیم و بدون نیاز به یک PSP سالم دیگه و انجام این عملیات PSP مونو راه بیاندازیم ;)
همچنین گفتید :

فایلها رو گرفتم اما من نمیتونم کرنل رو روی 35X بگذارم چون FW کنسولم 3.71 m33-2 هستش و دوتا کرنل بیشتر نمیتوانم استفاده کنم که یکی 3.71 و دیگری 1.50 هستش .
چکار میتوانم بکنم ؟
یک پرسش دیگر هم دارم و آن اینکه وقتی ما روی یک PSP سالم این عملیات رو انجام میدهیم آیا احتمال صدمه و یا brick شدن برای اون PSP سالم هست یا نه ؟
همونايي كه توي پست اول هست رو انجام بده احتياج به فايل ديگه اي نيست.

-----------------

بله اگه باطري و مموري رو نگه داري ميتوني هر چي PSP بريك هست رو درست كني و ديگه احتياج به يه PSP ديگه نيست. چون فقط كاره اون PSP اينه كه مموري و باطري رو درست كنه.

در ضمن در حين تبديل باطري و مموري هيچ خطري براي اون PSP سالمه وجود نداره.

درود بر دوست گرامی !

مهدی جان
پاسخ این پرسشم :
چکار میتوانم بکنم ؟
رو نگرفتم هنوز :blushing:
با توجه به دو کرنل 1.50 و 3.71 که توی ریکاوری متوانم تغییر بدهم چطوری کرنل بر روی این کرنل 35X قرار بدهم .
نکنه منظور کلا" همان سری کرنل 3.00 به بالاست ؟
درضمن اون باطری که ساخته میشه فقط برای همین کاره درست کردن PSP بریک شده هست و خصوصیت باطری بودنش ( منظور برای کار معمولی PSP هست ) را از دست میدهد ؟
ممنون میشم توضیح بدی :love:

آخرین ویرایش:
درود بر دوستان گرامی !

ممنون از همه دوستان بخصوص M3hD1 و sAsAn.K عزیز :love:
من مموری کارت رو درست کردم اما وقتی اون دوتا فولدر pandora_battery و pandora_battery% رو طبق دستور میریزم توی همون فولدر PSP/GAME و میروم از توی PSP اجرا کنم شکل فایل میاد اما بعد از کلیک برای اجرا این پیغام رو میده :
the game could not be started
( 80020148 )
در ضمن من اون دوتا فولدر pandora_battery و pandora_battery% رو میریزم توی فولدر PSP/GAME همان مموری کارتی که برای unbrick درست کردم .
حالا نمیدونم مشکل از کجاست .
از برنامه یا از اینکه اون دوتا فولدر pandora_battery و pandora_battery% رو برای ساخت باطری ریختم توی همان مموری کارت ساخته شده یا مشکل از جای دیگه است ؟
در ضمن من یک تم flash~0 هم روی همین psp سالم که میخواهم باهاش کارت حافظه و باطری را درست کنم دارم که نمیدونم تاثیری داره و مشکل از اون هست یا نه ؟
راهنمایی :love:کنید لطفا"

آخرین ویرایش:
درود بر دوستان گرامی !

bijbij عزیز از منوی Recovery برو و کرنل رو عوض کن حل میشه .
sAsAn جان
اگر منظورتون اینه که کرنل رو بگذارم روی 1.50 همینکار را کردم اما بازهم نشد :(
با هر دو روش امتحان کردم ... حتی با UMD و بدون اون ... :(
شایدم باید اون فایلهای ساخته شده توی فولدرهای مموری کارت را پاکنم و فقط اون دوتا فایل pandora_battery و pandora_battery% رو بریزم توی فولدر PSP/GAME ؟
نمیدونم چکا کنم ...

آخرین ویرایش:
sAsAn جان
اگر منظورتون اینه که کرنل رو بگذارم روی 1.50 همینکار را کردم اما بازهم نشد :(
با هر دو روش امتحان کردم ... حتی با UMD و بدون اون ... :(
شایدم باید اون فایلهای ساخته شده توی فولدرهای مموری کارت را پاکنم و فقط اون دوتا فایل pandora_battery و pandora_battery% رو بریزم توی فولدر PSP/GAME ؟
نمیدونم چکا کنم ...
بيژن جان توي فولدر Game150 هم امتحان كن ببين مشكل حل نميشه؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or