آموزش 3Ds Max .- قسمت اول - درست كردن شيشه -.

maziarfatehi

کاربر سایت
Jan 14, 2012
2
ه این سایت هم یه سری بزنین ، ویدیو های جالب و حرفه ائی زیاد داره
http://www.maxlc.com
interior design Videos on MAX Learning Center
آموزش ویدیوئی و حرفه ائی با زبان فارسی

---------- نوشته در 03:33 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:32 AM ارسال شده بود ----------

تاپيك خيلي خوبيه...
ازتون متشكرم.

www.graphicwish.com

---------- نوشته در 03:35 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 03:33 AM ارسال شده بود ----------

سلام .
من به 3D Max خیلی علاقه دارم منتها حس خوندن کتابو کلاس رفتن رو ندارم .
اگه شما نکات مفید و کلیدی این نرم افزار رو آموزش بدین خیلی خیلی خوب میشه .
خیلی ممنون . ;)

maziarfatehi

کاربر سایت
Jan 14, 2012
2
www.maxlc.com

دوستان سلام
من تصميم گرفتم هر چي اندوخته دارم بريزم تو سايت ! اين هم آموزش 3dmax كه خودم در حال نوشتن آن هستم !
سطح آموزش : مبتدي
من مي خواهم طرز درست كردن شيي رو به شما ياد بدم و اصلا نمي خواهم درباره ي قواعد و اينكه چه طور بايد چه كار كنيد و اسم اينجا چيه و اسم اونجا چيه و .... رو اصلا كار ندارم . اصلا ديگه توضيح نمي دم . اين اولين آموزش . ببين طرز كارم چيه ..البته هر چيزي رو كه لازم باشه معرفي مي كنم.
توضيح: تمامي قسمت آموزش با عكس بود ولي به علت خراب شدن tinypic مجبور شدم قيد بسياري از عكس ها رو بزنم . البته قسمت در ست كردن شيشه با عكسه و قسمت درست كردن شي نشد كه بشه. به بزرگي خودتون ببخشيد .

طرز شيشه اي كردن يك جسم به طور آماتور :
اين آموزش در هلپ 3dsmax هم هستش ولي من كاملترشو مي دم . البته در ادامه طرز درست كردن يك شيشه ي كاملا طبيعي را هم ياد خواهم داد . مثلا اينكه چه طور يك جسم به شكل شيشه درست كنيد و جنس شيشه اي بهش بديد . البته صد در صد بايد يك ذهنيت قبلي از 3dmax داشته باشيد . مثلا بدونيد كه قسمت material چيه و چه كار مي كنه و يا modifly چيه و وظايفش چيه . البته اينها را خيلي زود مي تونيد ياد بگيريد . چون خيلي آسونه و البته مهمترين كارهاي 3dmax رو انجام ميده . در ابتدا بهتون ياد مي دهم كه چه طور يك جسمي كه شبيه شيشه است را بسازيد
البته ميشه در همون قسمت اول كه geometry نام داره يك tube بكشيد و يك جسم ليواني شكل بسازيد . ولي خب شايد مورد نظر شما يك بطري باشه . كه بخواهين خودتون درست كنين . پس اين مطلب را به دقت بخوانيد :
ابتدا به قسمت shape برويد .
سپس line را انتخاب كنيد و دقيقا نصف شي را كه مي خواهيد (يعني مثلا چيزي كه از وسط نصف شده است )
نكته : دقت كنيد كه شي تان حتما در نماي top كشيده شود . گرنه خيلي بد مي شود .
حالا به قسمت modifly برويد و از اون پنجره ي اونجا گزينه ي lache را انتخاب كنيد . حالا مي بينيد كه شكلتان بسيار بد مي باشد . البته حالا ديگه سه بعدي شده! خب بايد ابتدا اون گزينه اي كه الان زرد شده را روشن كنيد
البته شما بايد جسمتون رو ابتدا با ابزار mesh smooth نرمش كنيد تا اون شكستگي ها از بين بره.. براي اينكار شما بايد ابزار MESH SMOOTH رو كه در همون MODIFLY قرار داره انتخاب كنيد.

خب حالا مي رويم سر قسمت اصلي كه مي خواستم آموزششو بدم!
1.براي رفتن به قسمت متريال دكمه ي M را فشار دهيد ( از روي صفحه كليد )
2.
wlqf5e.jpg
سپس اين دكمه را از منوي سمت راست
انتخاب كنيد تا دايرهتان اين شكلي شود :
wlqfkg.jpg

( البته اين كار تاثير چنداني ندارد و فقط براي بهتر ديدن شماست)
3. در قسمت Blinn Basic Parameters رنگ دايرتون رو به سبز تغيير بديد.
wlqfys.jpg

4.سپس Opacity را به 50 تغيير دهيد تا شكلتان اينجوري شود:
wlqhrl.jpg

5.سپس Specular Level رو به 100 و Glossiness رو به 50 تغيير دهيد.
wlqi4z.jpg

6. حالا در همون قسمت گزينه ي 2-Sided رو تيك بزنيد . چون جسمتون شيشه اي هست و بايد اونطرفش هم معلوم باشه
7. حالا به قسمت Extended Parameters rollout برويد و Falloff setting رو out كنيد . حالا همFalloff Amt رو به 100 تغيير بدهيد .
دوباره Falloff setting رو به حالت In عوض كنيد . مي بينيد كه جسمتان در حال رسيدن به حالت شيشه اي مي باشد .
---- البته مي خواستم بقيه اش رو هم آپلود كنم ولي وقت نشد . فعلا منتظر باشيد تا قسمت بعدي را هم بزارم . البته مي دونم خيلي بد نوشتم ولي به بزرگي خودتون ببخشيد .
بازم پوزش مي خواهم . :C^
منتظر بقيه اش باشيد
در

سلام دوستان عزیز
به این وبسایت هم یه سری بزنید ویدئو های جالبی داره که حتما به دردتون میخوره
ویدئو های فارسی و رایگان و قابل دانلود .تو قسمت سمته راست Interior Design رو کنید ؛کلی ویدئو های جالبی میتونید پیدا کنید.
MAX Learning Center

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر