آموزش کامل X-Clamp Replacement

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
با تشکر از شما اقا خلیل
راهی هست که بفهمم مشکل از ball یا ram؟
با عرض شرمندگی لطفا اموزش
coin fix رو بزارید تا مارو از بلاتکلیفی در بیارید:blushing:

این طور که بخوام بگم که به شما مشکل از کجا هستش و چطوری میتونید اون رو پیدا کنید
و تشخیص بدید کمی سخت هستش در قالب نوشته.

در مورد اون آموزش کار بسیار ساده ای هستش فعلا ماه رمضان هستش و بنده فعالیت های اصلی
خودم رو کم کردم ایشلا بعد از رمضان چندتا آموزش جدید دارم برای کار.

ولی شما اگر خودتون میخواید بگردید به اسم Penny Fix و یا Cent Fix
هم کلیپ های تصویری ازش هست و تاپیک هایی دربارش وجود داره.

ab360

کاربر سایت
Jul 26, 2008
57
استاد خلیل سلام دوباره یه سوالی دارم
رفتم کنسولم رو x-clamp کردم (با روش سوم) بعد که رفتم روشنش کردم دو چراغ داد (دو چراغم 1و3 نیست اگه به حالت عمودی بزاریم میشه دو چراغ بالا)استاد حالا مشکلم چیه ببخشید که این همه زحمت به شما دادم.

canon

کاربر سایت
Apr 11, 2008
14
نام
مهدی
با عرض سلام

اقا خلیل یه راهنمایی ازت می خواستم البته اگر امکان داشته باشه

دستگاه من چند وقت پیش سه چراق شد اگر یادت باشه از خودت کمک گرفتم و اکس کلامپش کردم

چند وقتی کار کرد ولی باز هم خراب شد وقتی بازش کردم دیدم که بردش باد کرده ولی وقتی که روشنش میکنم خیلی

طول میده بعد هم سه چراق میشه به یه نفرم نشونش دادم گفت این دیگه درست نمیشه سی پی یوش ترک ورداشته وباید عوض بشه

حالا من می خواستم ببینم اصلا چنین چیزی امکان داره یا که نه و اگر سی پی یو ترک وردداشته با شه که دستگاه نباید روشن بشه

لطفا راهنماییم کنیدبا تشکر

donomar

کاربر سایت
Sep 15, 2008
14
نام
feri
سلام من دستگام یه مشکل عجیب داره وقتی روشن میکنی و یه 10 دقیقه از بازی کردن میگذره هنگ میکنه و مانیتور برفک مانند میشه ولی وقتی دوباره روشنش میکنم کار میکنه ولی بازم بعد از چند دقیقه همون جوری میشه 3 چراغ نمیده بردم nextgen گفتش باید x -clamp بکنیمش 60 تومن هم هزینه داره حالا ایا واقعا 3 چراغ هست یا نه

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
استاد خلیل سلام دوباره یه سوالی دارم
رفتم کنسولم رو x-clamp کردم (با روش سوم) بعد که رفتم روشنش کردم دو چراغ داد (دو چراغم 1و3 نیست اگه به حالت عمودی بزاریم میشه دو چراغ بالا)استاد حالا مشکلم چیه ببخشید که این همه زحمت به شما دادم.

این دو چراغ قرمز همون دو چراغ قرمز معروف هستش و فرقی نداره که با این چیزی که میگید
با تغییر وضعیت کنسول از افقی به عمودی تغییری در چراغ های کنسول به وجود میاد.

قسمت 1 و 3 چراغ قرمز چشمک زن می باشد

- بیش از حد گرم شده ( گرمای شدید )

\ /
/ \

بطور متناوب گرم شدن می تواند با قفل شدن کنسول همراه باشد یا Freez شدن بعد از مدتی قفل کردن که در یک نقطه خاص از بازی اتفاق می افتد که مشکل از بازی می باشد و ارتباطی به گرم شدن کنسول ندارد.

مواردی که باید انجام دهید :

1. بگذارید کنسول XBox 360 سرد شود.
ممکن است ساعت ها طول بکشد تا کنسول سرد شود.تا زمانی که کنسول گرم است هرگز آن را روشن نکنید.
2. بررسی کنید که کنسول تهویه کافی دارد و فن های آن کار می کنند.

توصیه هایی برای پیشگیری

برای جلوگیری از بروز این مشکل توصیه های زیر را انجام دهید :

» هیچ تهویه ای را از روی کنسول جدا نکنید.
» کنسول را روی تخت خواب،مبل و جای نرم نگذارید،ممکن است روزنه های تهویه مسدود شوند.
» کنسول را در جاهای محدود مانند کیف نگذارید،فقط در صورتی که کنسول مشکل تهویه نداشته باشد.
» کنسول را در نزدیک محل های گرم مانند رادیاتور،شوفاژ و آمپلی فایر قرار ندهید.

هشدار : هرگز کنسول را در فریزر و جای خنک قرار ندهید،زیرا بعضی ها فکر می کنند برای سرد شدن باید کنسول را در جای خنک قرار داد.

اصل مطلب

ولی بعد از X-Clamp کردن این پیغام رو میده اوضاع کمی فرق میکنه
شاید سینک به خوبی روی برد قرار نگرفته و پیچ ها هنوز شل هستند
و یا یک تراز خوب بررروی پردازنده وجود نداره.

توصیه میکنم که از دوباره تک تک مراحل کار رو چک کنی و تمیز کردن پردازنده و خمیر زدن نو
رو هم انجام بدی

راستی کد خطای اون رو هم بگیر شاید کد خوبی داد برای اطلاعات بیشتر

با عرض سلام

اقا خلیل یه راهنمایی ازت می خواستم البته اگر امکان داشته باشه

دستگاه من چند وقت پیش سه چراق شد اگر یادت باشه از خودت کمک گرفتم و اکس کلامپش کردم

چند وقتی کار کرد ولی باز هم خراب شد وقتی بازش کردم دیدم که بردش باد کرده ولی وقتی که روشنش میکنم خیلی

طول میده بعد هم سه چراق میشه به یه نفرم نشونش دادم گفت این دیگه درست نمیشه سی پی یوش ترک ورداشته وباید عوض بشه

حالا من می خواستم ببینم اصلا چنین چیزی امکان داره یا که نه و اگر سی پی یو ترک وردداشته با شه که دستگاه نباید روشن بشه

لطفا راهنماییم کنیدبا تشکر

یک سوال چطوری باد کرده بود، میشه دقیق توضیح بدید و یا عکسی بزارید.
بعد شما چطوری X-clamp کردید که همچین فشاری رو اون امده.

نباید با سفت کردن پیچ ها باعث خمیدگی توی برد شد.

در مورد شکستن و یا ترک برداشتن سی پی یو شما خودت دیدی ترک رو .؟
چطوری متوجه ترک شدی.؟

سلام من دستگام یه مشکل عجیب داره وقتی روشن میکنی و یه 10 دقیقه از بازی کردن میگذره هنگ میکنه و مانیتور برفک مانند میشه ولی وقتی دوباره روشنش میکنم کار میکنه ولی بازم بعد از چند دقیقه همون جوری میشه 3 چراغ نمیده بردم nextgen گفتش باید x -clamp بکنیمش 60 تومن هم هزینه داره حالا ایا واقعا 3 چراغ هست یا نه

این مورد رو هم قبلاً توضیح داده بودم

این مشکل خراب شدن تصویر به دو بخش تبدیل میشه که باید خودتون بررسی کنید

1
این مشکل از پردازنده گرافیکی کنسول شما هستش، دلیل اون هم اسیب شدید Ball ها هستش
که دارند به نهایت عمر خودشون می رسند.

این مشکل رو میشه با X-Clamp حل کرد ولی کار کرد اون زیاد نیستش و قطعاً مشکل دوباره بر میگرده.

فرقی نداره که با کدوم روش همگی اون سه روش و یا روش های دیگر X-clamp بر پایه ی یک اساس
ساخته شده اند، تنها فرق اونها در کیفیت شون هستش، اگر زیاد حرفه ای نیستید توصیه میکنم که
روش دوم رو انجام بدید و گرنه روش سوم بیشتر توصیه میشه ( برای افراد فنی )

2
این خراب شدن تصویر هم یک دلیل دیگه داره که مشکلات Ram کنسول هستش و دلیل اون هم گرمای
زیاد هستش و پایین امدن کارایی Ram ها هستش که با شیوه های coin fix معمولاً حل میشه.
( تا الان درباره این نوع تعمیر در سایت پستی نزدم )

ab360

کاربر سایت
Jul 26, 2008
57
با عرض سلام خدمت آقا خلیل
آقا خلیل کنسولم بعد از x-clamp دوباره سه چرغ داد.کد خطای 0020 رو داد مشکلش چیه و چطوری درست میشه؟با تشکر

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
با عرض سلام خدمت آقا خلیل
آقا خلیل کنسولم بعد از x-clamp دوباره سه چرغ داد.کد خطای 0020 رو داد مشکلش چیه و چطوری درست میشه؟با تشکر

این خطا 0020 توی منابع Error Codes های موجود این طور بیان شده که به دلیل گرمای زیاد هستش.
و اینکه در فروم ها گفته شده که با استفاده از روش های Cooling میتونید این مشکل رو حل کنید.

ولی تمامی این گفته تا اونجایی که من چک و بررسی کردم اشتباه هستند و نمیشه با این کارها
این مشکل رو برطرف کرد.

دلیل این مشکل رو میشه در پردازنده گرافیکی کنسول پیدا کرد. فرسودگی شدید Solder های
پردازنده و دفرمه شدن انها باعث همچین پیغامی در کنسول میشه.

درصد بسیار کمی از این مشکل با شیوه X-Clamp مجدداً درست شده اند.

شیوه ای که تا الان دیدم برای رفع این مشکل heatgun هستش یا همون سشوار صنعتی
گفته هایی که در این باره وجود داره برای این کد خطا و این روش تعمیر اثر بخش بوده و توانسته
کنسول رو دوباره احیا کنه ( البته نه برای همیشه )

شیوه ی دیگری هم وجود داره که شما نمیتونید زیاد روی اون حساب کنید که کسی برای شما
انجام بده و یا حداقل با قیمت مناسب. این شیوه Reball هستش .

هر چند که با اطلاعاتی که درباره این نوع تعمیر دارم میدونم که بیشتر از 1.5 ساعت زمان نمی بره.
ولی به خاطر تخصصی بودن اون و مهارت های لازم کسی حاظر به انجام چنین کاری نیست.
( حتی تعمیر کارهای سخت افزار تا اونجا که اطلاع دارم )

x_box_360

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,324
نام
جلال
بابا یکی به من کمک کنه 360 من 3 چراغ شده خودم می خوام درست کنم .....اون فایلها رو هم دانلود کردم ولی وا نمیشه بعد یع روش راحت می خوام . رفتم دادم میگم درست کن میگه دیگه درست نمیشه پول بده مادر بورد عوض کنم 350 تومن گفتم میرم یه نو میگیرم کمکم کنید

canon

کاربر سایت
Apr 11, 2008
14
نام
مهدی
با سلام

خدمت شما عرض کنم که بعد از سه چراق شدن دستگاه به کمک فایلی که شما گزاشته بودین

من اکس کلمپش کردم یه یک ماهی هم کار کرد ولی بعدش یهو تصویرش بهم ریخت وروز از

نو و روزی از نو بعد از چند بار خاموش وروشن کردنش یه صفحه میامد و یه پیقام خطاکه

ای 74 بود بعد از چند بار باز و بسته کردنش اون اروره شد ای 73 که باز اگر یادت باشه

به شما گفتم و شما گفتی که باید به کمک سشوار صنعتی درست بشه و قرار بود هر وقت که

وقت داشتی راهنماش رو بزاری . بعد از این بود که به بردش که دقت کردم دیدم که وقتی با

پیچ می بندمش زیر برش اومده بالا بعد که دیدم خبری از شما نشد ودیدم که کاره خودمم نیست

دادمش به یه نفرکه با سشوار صنعتی درستش کنه اون بود که بهم گفت سی پی یوش ترک بر داشته

و باید عوض بشه و این بود داستان ما .

ولی یه سوالی که پیش میاد اینه اگر سی پی یوش ترک برداشته بود که اصلا نباید روشن می شد.

الان که دستگاه رو روشن می کنم یه چند لحضه ای بیشتر از قبل طول میده تا سه چراق بده همین

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
canon

پست 95 همین صفحه چندتا سوال کردم
بعد اگر واقعاً شکستگی در کار باشه باشه برروی پردازنده دیگه فکر نکنم امیدی باشه

درباره اون سوال نه ربطی نداره ( یعنی این طور فکر میکنم و با وجود همچین مشکلی هنوز کنسول میتونه روشن بشه )

باز هم چک کن ببین آیا واقعا اون ترک رو میبینی.

تا اونجایی که من با پردازنده ها کار کردم و سروکله زدم به این راحتی خرد و شکسته نمی شوند.
شما حتی نمیتونید با یک پیچ گوشتی به راحتی پردازنده رو از جاش بردارید و یا خوردش کنید.

+-------------------------------+

x_box_360

هیچ کمکی نمیتونم به شما کم
شما خودتون باید به خودتون کمک کنید و اون فایل ها رو درست دانلود و درست باز کنید
تا آموزش رو ببنی و بخونی.

توضیح دادم و روش تعمیر کنسول رو در سه سطح یاد دادم که آسان معمولی و سخت، تقسیم میشه
با توجه به مراحت خودت یکی رو انتخاب کن

انتظار نداشته باش که من آموزش 14 هزار کارکتری رو برات توی تاپیک توضیح بدم

lovly_boy_sajad

کاربر سایت
Aug 17, 2007
49
سلام اقا خلیل خسته نباشید یه چند تا سوال داشتم : 1- من 360 تو دو تا بازی هنگ می کنه بهد از حدودا 30 دقیقه بازی کردن بعضی موقعها هم گیر نمیکنه قبلا سابقه 3 چراغ داده حدوده 3 هفته پیش به نظره شما در معرضه خطره یا اشکال از این دو بازیه تو بقیه بازیها خوب کار میکنه 2-میخواستم بدونم این ball ها تو cpu یکدفه ذوب میشند یا به مروره زمان ممنون

amir_360

کاربر سایت
May 29, 2007
452
نام
امیر رضا
سلام ودرود به همه و اقا خلیل که واقعا آموزش های تکی دارن
شایدمشکلم تکراری باشه ولی اگه سریع جواب بدبن ممنون میشم
من کنسولم رو xclamp کردم به روش سوم بعد ازین که روشن کردم ارور نا شناخته 0102 داد حالا به نظر شما چیکار کنم ؟؟؟:confused:
خودم تو فکر عوض کردن خمیر سیلیکونم :smile:

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
سلام اقا خلیل خسته نباشید یه چند تا سوال داشتم : 1- من 360 تو دو تا بازی هنگ می کنه بهد از حدودا 30 دقیقه بازی کردن بعضی موقعها هم گیر نمیکنه قبلا سابقه 3 چراغ داده حدوده 3 هفته پیش به نظره شما در معرضه خطره یا اشکال از این دو بازیه تو بقیه بازیها خوب کار میکنه 2-میخواستم بدونم این ball ها تو cpu یکدفه ذوب میشند یا به مروره زمان ممنون

همون بازی رو با دیسک های دیگه تست کن از شرکت های دیگه.
نه یک دفعه و ناگهانی هم نیستش به مرور فرسوده میشند در کارکرد بالا

سلام ودرود به همه و اقا خلیل که واقعا آموزش های تکی دارن
شایدمشکلم تکراری باشه ولی اگه سریع جواب بدبن ممنون میشم
من کنسولم رو xclamp کردم به روش سوم بعد ازین که روشن کردم ارور نا شناخته 0102 داد حالا به نظر شما چیکار کنم ؟؟؟:confused:
خودم تو فکر عوض کردن خمیر سیلیکونم :smile:

مشکل از همون GPU باید باشه، شما هر دو پردازنده رو X-Clamp کردید.؟
بعد اینکه شما اگر مرحله به مرحله کار رو پیش ببرید و پیچ ها رو به ترتیب سفت کنید
خودتون متوجه میشید که کدوم ضلع از پردازنده دچار مشکل هستش و باید فشار بیشتری
به همون بخش وارد کنید و به کدوم ضلع فشاری کمتری وارد کنید.

lovly_boy_sajad

کاربر سایت
Aug 17, 2007
49
اقا خلیل بازم سلام ببخشید یه سواله تکراری دارم دوست دارم خودت جواب بدی x360 رو عمودی بزارم یا افقی کدومش بهتره فرقی تو تهویه داره؟ ممنون

Gow

کاربر سایت
Nov 28, 2007
1,368
نام
حامد
من نمیدونم چرا نمیتونم فایل هایی که شما میزاری رو باز کنم !!!؟ من هرکاری میکنم باز شه ارور میده !!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر