آموزش هک پلی استیشن 4 به جیلبریک 6.72

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
سلام به همه عزیزان و جیلبریک دوستان مهربان که مدت زمان دو سال منتظر موندن و روی فریمور 5.05 بارها و بارها بازی های تکراری رو انجام دادن تا بلاخره نوبت به اونها رسید و به لطف هکر معروف اسپکتر و sleirsgoevy عزیز و البته تلاش های شبانه روزی Al Azif، بلاخره جیلبریک 6.72 برای این کنسول افسانه ای روانه اینترنت شد و ابتدا کرنل اکسپلیوت و بعد هم وب اکسپلویت منتشر شد.

خب اول از همه هدف از ایجاد این تاپیک به عنوان عضوی ده ساله از بازی سنتر با کسب اجازه از بزرگتر های انجمن این بود که من دیدم عده زیادی از کاربرا اولا تازه کار هستند (اکانت جدید) دوما مشکلاتی دارن توی این زمینه و سوما اینکه سوالاتی دارن که پرسیدن اونها توی تاپیک های نامربوط باعث بهم ریختن تاپیک و ناراحت کردن اعضای قدیمی و مدیران و ناظمان میشه.

به همین خاطر تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم تا تمام اونچه که از این هک و روش ها و سوال هاش و مشکلاتش میدونم رو با شما در میون بزارم. ابتدا باید بگم که در مرحله اول این تاپیک ممکنه پربار نباشه اما هر روز و هر زمان که وقت بکنم اونرو آپدیت خواهم کرد به بهترین نحو ممکن.

بخش اول : آموزش جیلبریک کنسول پلی استیشن 4 به نسخه 6.72

نیازمندی ها: کنسول پلی استیشن 4 با ورژن فریم ور 6.72 یا پایین تر + فلش مموری با فرمت FAT32

1. در مرحله اول به این سایت مراجعه کنید و از بخش بالایی و قسمت SYSTEM، روی نسخه 6.72 کلیک کنید و گزینه دانلود رو بزنید تا فایل فریم ور برای شما دانلود بشه.

(توجه داشته باشید که دانلود فریم ور ربطی به ریجن دستگاه شما نداره و چون می خواید جلیبریک کنید هم فریم ور مخصوص جیلبریک نداریم ما!)

2. در مرحله دوم و بعد از دانلود فایل فریم ور، فلش مموری خودتون یا هارد دیسک یا رم رو به سیستم متصل کنید، روی درایو راست کلیک کرده از بخش فرمت و پنجره باز شده گزینه FAT32 رو در قسمت System file انتخاب کنید و حتما تیک Quick format رو بزنید.

3. در سومین مرحله و بعد از فرمت شدن مموری، یک پوشه با نام PS4 بسازید و درون اون یک پوشه دیگه با نام UPDATE و سپس فایلی که توی مرحله اول دانلود کرده بودید رو به این بخش منتقل کنید.

(توجه داشته باشید که پوشه ها حتما باید با نام بزرگ ساخته بشند در غیر این صورت دستگاه قادر به شناسایی فایل فریم ور نیست.)

4. در مرحله چهارم فلش مموری رو به کنسول متصل کنید و اینجا می تونه دو مرحله باشه برای شما:

اگر قبلا کنسول خودتون رو با فریم ور 5.05 جیلبریک کردید باید اول آپدیت ها رو فعال کنید که برای اینکار بعد از طی کردن مرحله HEN، گزینه Enable Update رو بزنید.

اگر هم کنسول رو هیچوقت جیلبریک نکردید که به مرحله بعدی برید.

5. در مرحله پنجم، با مراجعه به بخش Settings و بعد System Software Update، صبر کنید تا فلشش مموری و فایل فریم ور توسط دستگاه شناسایی بشه که در این صورت در وسط صفحه می بینید که ورژنی که قراره آپدیت بشه رو می نویسه.

(توجه داشته باشید در صورتی که ورژن نوشته شده هر چیزی غیر از 6.72 بود آپدیت نکنید، فقط و فقط 6.72!)

مرحله پنجم ده دقیقه ای طول میکشه و در این بین دو یا سه بار دستگاه شما ریستارت میشه که چیز طبیعی هست و نگران نباشید.

6. در مرحله ششم و بعد از اینکه آپدیت کنسول با موفقیت انجام شد، کنسول رو به اینترنت متصل کنید و وارد مرورگر خودتون بشید.

(با اتصال به اینترنت، نوتیفیکیشن آپدیت کنسول به فریمور 7.51 که آخرین فریم ور هست نمایش داده میشه و آپدیت بازی ها که روش کلیک نکنید.)

7. در مرحله هفتم باید نوع هاستی که می خواید جیلبریک از روش اجرا بشه رو انتخاب کنید که دو تا من بهتون معرفی می کنم (همگی از ساخته های Al Azif):

https://cthugha.exploit.menu

{{PAYLOAD_NAME}}

خودم گزینه دوم رو پیشنهاد می کنم چون چندین بار تست کردم و همیشه جواب داده اما الان گزینه اول هم با متدی که پایین تر توضیح دادم جوابه.

8. با فرض مثال که شما گزینه دوم رو انتخاب کردید، قبل از هر چیزی باید کش و کوکی مرورگر رو پاک کنید (این مهم ترین نکته قبل از انجام عملیات برای صد در صد شدن هک هست بدون خاموشی)

برای این کار هم با فشار دادن گزینه Option از روی کنترلر، گزینه Settings رو انتخاب کنید و دو بخش Cookies و Clear Website Data رو انتخاب و حذف کنید.

9. در مرحله نهم، آدرس بالا (دوم) رو به صورت دستی وارد کنید و منتظر باشید تا پیغام Jailbreak Succesful رو مشاهده کنید، بعد از چند ثانیه از شما می خواد که با استفاده از دکمه PS کنترلر از مرورگر خارج بشید.

10. در آخرین مرحله، به منوی Settings مراجعه کنید و اگر که گزینه Debug Settings رو مشاهده کردید، می تونید خوشحال باشید چرا که هک به صورت کامل انجام شده و کنسول شما جیلبریک شده است.

بخش ویژه: آموزش تصویری و فارسی جیلبریک کنسول به نسخه 6.72 با روش Al-Azif اختصاصی بازی سنتر

بخش ویژه 2: آموزش تصویری و فارسی نصب بازی از طریق Remote Pakage Installer اختصاصی بازی سنتر

بخش دوم: سوالات تکراری در رابطه با هک کنسول و جیلبریک به نسخه 6.72

Q: آیا جیلبریک کنسول باعث بن شدن آن می شود؟
A: خیر به هیچ عنوان.

Q: ریجن دستگاه برای جیلبریک کردن کنسول مهمه؟ باید آپدیت مخصوص ریجن 1-2-3 نصب کنم؟
A: خیر به هیچ عنوان.

Q: آیا بعد از جیلبریک در صورتی که دلم خواست می تونم برگردم به نسخه اصلی؟
A: بله! فقط کافیه کنسول رو به آخرین نسخه فریم ور آپدیت کنید.

Q: فریمور 7.51 کی هک میشه؟
A: هیچکس نمی دونه کی هک میشه، حداقل تا یک سال دیگه نباید منتظر چیزی از سمت هکر ها باشید.

Q: بازی های The Last of US2 و Ghost Of Tsushima برای جیلبریک 6.72 بک پورت میشن؟
A: خیر! نیازمندی های فریم ور 7.51 در 6.72 وجود نداره.

Q: اکسپلویت 7.02 هم که هک شد پس چرا نمیشه بازی کرد؟
A: کرنل اکسپلویت بخش اول ماجراست، باید منتظر وب اکسپلویت هم باشید.

Q: آیا خاموش شدن کنسول در حین جیلبریک باعث آسیب به دستگاه میشود؟
A: حداکثر آسیبی که می تونه به دستگاه شما برسونه پاک شدن سیو ها و بازی ها از روی هارد هست که توی این دو سال برای خود من رخ نداده.

Q: آیا هک کردن کنسول باعث داغ کردن سی پی یو یا نویز شدید فن کنسول می شود؟
A: خیر این ها حرفای فروشنده های اکانت هکی و ... هست که نباید باور کنید.

Q: آیا امکان داون گرید فریمور کنسول به نسخه های قبلی مثل 6.72 و 5.05 هست؟
A: خیر به هیچ عنوان! تا الان که هیچ روشی نداشته.

Q: آیا امکان بک پورت کردن بازی ها از فریم ور 6.72 برای 5.05 هست؟
A: بله! ولی برای بعضی بازی ها و بعضا نسخه اولیه بدون آپدیت که در روز های بعدی اون ها رو هم به پست اضافه می کنم.

Q: آیا جیلبریک بعد از خاموش شدن کنسول پایدار می مونه؟
A: خیر، جیلبریک با روشن و خاموش شدن دستگاه می پره و موقتی هست.

Q: اگه دستگاه رو به Rest Mode ببریم جیلبریک روی دستگاه می مونه؟
A: بله! از امروز می تونید با استفاده از HEN 2.1.3 از این ویژگی استفاده کنید.

Q: می تونم آپدیت های جدید بازی ها رو روی بازی که نیازمند جیلبریک 6.72 هست نصب کنم؟
A: خیر! از این سایت می تونید چک کنید که هر آپدیت نیازمند چه نسخه ای از فریم ور هست.

Q: بازی که با فایل پچ برای نسخه 5.05 فریم ور بک پورت شده، روی نسخه 6.72 اجرا میشه؟
A: بله مشکلی نداره.

Q: بازی که بک پورت شده، برای آپدیت کردن باید دوباره نصب بشه؟
A: خیر! آپدیت کنار فایل اصلی نصب میشه و مشکلی ایجاد نمی کنه.

Q: لازمه از سیو بازی هام بکاپ بگیرم قبل از جیلبریک کردن؟
A: نه نیازی به بکاپ گرفتن از سیو هست نه نیازی به بکاپ گرفتن از دیتابیس.

Q: امکان داره خود به خود فریم ور کنسول به آخرین نسخه آپدیت بشه؟
A: خیر، تا زمانی که شما خودتون دستی این کار رو انجام بدید!

Q: بازی هام خود به خود از صفحه اصلی حذف شدن، چیکار باید بکنم؟
A: باید از بخش Liberary اون ها رو دوباره برگردونید.

Q: روی کنسولم چندتا بازی با اکانت هکی دارم، بعد از جیلبریک بازی هام اجرا میشن؟
A: خیر! شما باید نسخه FPKG یا همون فیک پکیج بازی ها رو دانلود و نصب کنید.

بخش سوم: مشکلات در هک و جیلبریک کردن کنسول

مشکلی که ممکنه باهاش رو به رو بشید، عدم موفقیت آمیز بودن جیلبریک هست که باید حتما توجه داشته باشید که قبل از هر بار جیلبریک تا اطلاع ثانوی، کش و کوکی های دستگاه رو پاک کنید که در بالا توضیح دادم.

هاست جدید Leeful74 ورژن 6 با روش Exploit + Mira + HEN + Mira Unofficial با درصد استیبل بالا

امشب یکی دیگه از دوستان عرصه هک، این هاست جدید خودش رو در ویدیویی تست کرد و خیلی ها توی تست هاشون موفق شدن با این روش به راحتی و برای بار اول هم کش کردن مرورگر رو اوکی کنن و هم اکسپلویت رو به درستی اجرا کنن:

صفحه خود به خود کش میشه و اون بالا پیغام موفقیت آمیز رو درج میکنه، بعد از این، ابتدا روی Load Exploit کلیک کنید و بعدش روی گزینه آخر یعنی Load Mira Unofficial

leeful.github.io/672v6/index.html

6dxe_untitled.jpg

هاست Al Azif با پی لود (Mira (Unofficial (پایدار ترین هاست موجود به همراه قابلیت کش)

این مورد رو خودم از دیروز تست کردم تا الان 4 بار انجامش دادم و هر بار 100 درصد موفقیت آمیز بوده، کش هم جواب میده و الان من آفلاین استفاده می کنم دیگه.

rsrg_untitled.jpg

برای اینکه صد در صد مشکلی نداشته باشید و کش کردن هم جواب بده، اول از همه یک بار کوکی و بروزر دیتا رو پاک کنید، بعدش وارد آدرس http://165.227.83.145 بشید و با انتخاب گزینه 6.72 و بعد گزینه ای که توی عکس بالا مشخص شده، جیلبریک رو اجرا کنید. حالا روی فلش کنارش کلیک کنید و گزینه Catch رو انتخاب کنید، در صورتی که خط آبی زیر صفحه پر شد یعنی مراحل کش کردن با موفقیت انجام شده و از این به بعد بدون اینترنت میتونید از جیلبریک استفاده کنید.

هاست ایرانی نوین اسپات دارای آخرین نسخه HEN 2.1.5 و Mira Unofficial و فارسی سازی شده. با تشکر از @mobile1199

metro672.novinspot.com

9wlz_untitled.jpg

آموزش غیرفعال کردن آپدیت خودکار بازی ها و سیستم عامل کنسول:

برای اینکه بعد از متصل شدن به اینترنت، خود به خود بازی ها آپدیت نشن یا فریمور کنسول به آخرین نسخه آپدیت نشه، باید بعد از دسترسی به هاست Al-Azif از گزینه Disable Update استفاده کنید که توی تصویر هم مشخصه و در توضیحش هم خود Al-Azif اشاره کرده که این گزینه کمک می کنه تا یک سری آدرس های جعلی روی بخش اینترنت کنسول رایت بشن تا دانلودر کنسول با مشکل مواجه بشه و نتونه آپدیت ها رو از سرور سونی دانلود کنه. حتی در صورتی که عملیات شروع بشه هم خود به خود Pause میشه پس نگران نباشید.

eyfv_untitled.jpg

دانلود DLC کامل بازی مورتال کمبت 11 (نایاب) مخصوص نسخه سایت دانلود ها

خب خب خب، خیلی ها از جمله خودم از روز اول منتظر این بودن که با شنگ سون و شائو کان بازی کنن ولی دی ال سی وجود نداشت که الان به لطف هکر ها و فروم دارک سافت ور این DLC ها تا اخرین نسخه هک شدن و شامل 25 DLC هستن که البته اکثر اونها مثل AfterMatch نیازمند فریمور های بالاتر از 6.72 هستن. به هر حال اوکی هست و میتونید نصب کنید خودمم تست کردم.

لیست پک دی ال سی:

Shao Kahn
Klassic Arcade Ninja Skin Pack
Shang Tsung - Kombat Pack Version
Shang Tsung
Sonya Exclusive Skin
Nightwolf
Klassic Arcade Fighter Pack
Terminator T-800
Double Feature Skin Pack
Cassie Quinn
Sindel
Klassic Cassie
Gothic Horror Skin Pack
Time Lord of Apokolips
The Joker
DC Elseworlds Pack
Hellspawn Jacqui
Spawn
Matinee Skin Pack
Sheeva
RoboCop
Fujin
Thanks a Million Pack
Aftermath Story Expansion
Summer Heat Skin Pack
Premium Edition Skin

لینک دانلود
رمز فایل: Darksoftware

خب. دوستان عزیز امیدوارم از محتوای این تاپیک نهایت استفاده و لذت رو ببرید، تاپیک کم کم رشد خواهد کرد و تصاویر مربوطه مرحله به مرحله بهش اضافه خواهد شد. اگر عزیزی سوالی داشت که توی این بخش توضیح ندادم اینجا مطرحه کنه، در غیر این صورت پستش پاک خواهد شد!​

آخرین ویرایش:

amin200200

کاربر سایت
Aug 26, 2010
910
نام
amin
A: خیر!
دوستان من در فریمور 5.05 و هن 1.6 وقتی دستگاه رو به حالت Rest mode میبرم جیلبریک همچنان واسم فعال میمونه و مشکلی ندارم احتمال داره در این ورژن هم به این پایداری برسه .

• Like
Reactions: SiminSecret

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
Q: بازی که با فایل پچ برای نسخه 5.05 فریم ور بک پورت شده، روی نسخه 6.72 اجرا میشه؟
A: بله مشکلی نداره.
سلام
اینو مطمئن هستید؟
و اینکه در مورد آپدیت ها چطور؟
الان من آپدیت بک پورت شده 1.13 رد دد2 و آپدیت بک پورت شده 1.13 بازی Crash.Team.Racing رو دارم
تصمیم گرفته بودم ورژن بدون پچ اینارو واس 6.72 دانلود کنم ، اگه همینا رو 6.72 هم جواب میده دیگه الکی دانلود نکنم !

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
A: خیر!
دوستان من در فریمور 5.05 و هن 1.6 وقتی دستگاه رو به حالت Rest mode میبرم جیلبریک همچنان واسم فعال میمونه و مشکلی ندارم احتمال داره در این ورژن هم به این پایداری برسه .

فعلا توی این فریم ور پایداری هنوز به اون مرحله نرسیده. امیدوارم با حالت Rest Mode بشه جیلبریک رو روزی دائمی کرد.

سلام
اینو مطمئن هستید؟
و اینکه در مورد آپدیت ها چطور؟
الان من آپدیت بک پورت شده 1.13 رد دد2 و آپدیت بک پورت شده 1.13 بازی Crash.Team.Racing رو دارم
تصمیم گرفته بودم ورژن بدون پچ اینارو واس 6.72 دانلود کنم ، اگه همینا رو 6.72 هم جواب میده دیگه الکی دانلود نکنم !

بله دوست من، من خودم رد دد نسخه بک پورت شده و بقیه بازی ها رو داشتم که الان توی 6.72 بدون مشکل آپدیتشون کردم. منم قصد داشتم اول بی خودی دانلود کنم که دیدم نیازی نیست.

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
یا تشکر از دوست عزیزمون که همه سوالات رو جواب داد دوستان درحال حاضر استفاده از حالت کش آفلاین به هیچ عنوان توصیه نمیشه(حتی در 5.05 هم حالت آفلاین خاموشی داشت) بدترین نکته در مورد کش آفلاین کرش کردن دستگاه هست که مجبور میشید کنسول رو از برق بکشید اینطوری حافظه موقت از بین میره و شما دوباره باید وارد سایت بشید و کش آفلاین رو فعال کنید
بهترین هاست برای جیلبریک Al Azif هستش که کمترین میزان خاموشی رو داره و هنگ و کرش رو به تقریبا صفر رسونده نکته مهم قضییه اینه که شما تو قسمت سیستم تیک های اتوماتیک آپدیت رو همشون رو بردارید اینطوری دیگه با خیال راحت می تونید به نت متصل بشید و کنسول رو جیلبریک کنید هیچ اتفاقی هم نمی افته از آنلاین شدن هم نترسید وقتی تیک های اتوآپدیت رو برداشته باشید هیچ مشکلی پیش نمیاد

night1370

کاربر سایت
Oct 23, 2015
4
با سلام
از دوستان کسی تونسته رو ورژن 6.72 برنامه remote pkg installer رو اجراکنه؟ من هرکاری میکنم متاسفانه کرش میکنه و برنامه بسته میشه و ارور آپدیت برنامه رو بهم میده.تو یوتیوب هم دیدم ولی هیچ روشی کار نکرد.ممنون میشم اگر کسی بلده کمکم کنه

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,591
قبلا من کنسول هکی داشتم یه راه خیلی امن بود که از طریق اندروید و برنامه ps4 serve بدون اینترنت میشد هک کرد.الان اون راه وجود نداره?

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
قبلا من کنسول هکی داشتم یه راه خیلی امن بود که از طریق اندروید و برنامه ps4 serve بدون اینترنت میشد هک کرد.الان اون راه وجود نداره?
خیر متاسفانه، هیچ راه امنی نیست، میشه با اندروید عملیات هک رو انجام داد ولی پایداریش فرقی با نسخه عادی نداره

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

dimitri

کاربر سایت
Oct 26, 2009
48
نام
وحید
سلام
الان یه یه سری بازی با اکانت هکی روی کنسول دارم بعد از جیلبریک کنسول بازی ها قفل میشن و باید پاکشون کنم ؟ یا نه میشه بازیشون کرد ؟
ممنون

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد
سلام
الان یه یه سری بازی با اکانت هکی روی کنسول دارم بعد از جیلبریک کنسول بازی ها قفل میشن و باید پاکشون کنم ؟ یا نه میشه بازیشون کرد ؟
ممنون

سلام دوست من، شما باید نسخه FPKG بازی ها رو دانلود کرده باشید که بتونید بازی کنید.

به بخش سوالات اضافه شد.

• Like
Reactions: dimitri

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
سلام
ممنون
نه عزیز هیچ مشکلی برای بازی هایی که با اکانت هکی دارید پیش نمیاد چون اصلا بهpsn وصل نمیشیم که مشکلی پیش بیاد شما باید فایل آپدیت نسخه 6.72 رو بگیرید و از طریق فلش با فرت exfat طبق آموزش کنسولتون رو آپدیت کنید

• Like

dimitri

کاربر سایت
Oct 26, 2009
48
نام
وحید
نه عزیز هیچ مشکلی برای بازی هایی که با اکانت هکی دارید پیش نمیاد چون اصلا بهpsn وصل نمیشیم که مشکلی پیش بیاد شما باید فایل آپدیت نسخه 6.72 رو بگیرید و از طریق فلش با فرت exfat طبق آموزش کنسولتون رو آپدیت کنید
برای هک باید به اینترنت وصل بشیم دیگه ؟؟ وقتی وصل بشی بازی ها قفل میشن =((=((

• Like
Reactions: alireza.f

B-King

کاربر سایت
Mar 6, 2019
2,135
کنسول ما که هرچند ساعت یکبار بعضا چند دقیقه یکبار خاموش میشه و به شدت از ترس آسیب دیدن هارد و پاور بیخیال شدم

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
برای هک باید به اینترنت وصل بشیم دیگه ؟؟ وقتی وصل بشی بازی ها قفل میشن =((=((
پست منو درست بخون بازی هاتون به شرطی قفل میشه که شما به شبکه psn متصل بشید برای اتصال به شبکه psn هم ورژن فریمر دستگاهتون باید به آخرین آپدیت بروز رسانی شده باشه طبق آموزش بالا کنسولتون رو هک کنید هیچ اتفاقی برای بازی هاتون نمی افته
کنسول ما که هرچند ساعت یکبار بعضا چند دقیقه یکبار خاموش میشه و به شدت از ترس آسیب دیدن هارد و پاور بیخیال شدم
از کدوم هاست استفاده می کنی؟؟؟از Al Azif آنلاین استفاده کن بعیده دیگه خاموشی و هنگ و کرش داشته باشی

• Like

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,825
نام
مهراد

دوست من، شما این کار هایی که می گم بکن هیچ اتفاقی نمیوفته:

برای دفعه اول : وارد مرورگر شدی حتما حتما Cookies و Clear Browser Data رو بزن بعد پی لود Al Azif رو اجرا کن (همون دومی توی پست بالا) بعد یه جا مینویسه Press PS Button شما اونجا آپشن بزن و صفحه ای که داخلش هستی رو Close کن از مرورگر بیا بیرون. دفعه بعد که کنسول روشن کردی برای بار بعدی، این بار که رفتی توی مرورگر دوباره این مرحله رو اجرا کن. من از صبح سه چهار بار این کارو کردم مشکلی نداشتم.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر