آموزش استفاده از Shader effects در ePSXe 1.7

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
آقا من دانلود کردم، کیفیت خیلی اومد پایین، افتضاح شد، ن خودم دارم با بهترین کیفیت بازی میکنم دیگه، دیگه چه نیازی به اینه ؟

arash1377

کاربر سایت
Jul 14, 2011
14
نام
آرش
می خواستم بدانم وقتی قسمت Config را در شبیه ساز ePSXe1.7.0 راباز می کنم گزینه ویدیو را که بازکردم کدام را باید انتخواب کرد ؟

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
می خواستم بدانم وقتی قسمت Config را در شبیه ساز ePSXe1.7.0 راباز می کنم گزینه ویدیو را که بازکردم کدام را باید انتخواب کرد ؟

برای یک اجرای معمولی زیاد این انتخاب شاید چندان مهم نباشه اما اگر از شیدرها بخواهین استفاده کنید و یا به دنبال جزییات بیشتر و بهتری از تصویر باشید تنها گزینه OpenGL2 Driver 2.9 هستش. نکته اینجاست که این پلاگین کارت گرافیکی قویتری نسبت به بقیه پلاگین ها هم نیاز داره که البته کارتهای فعلی همه راحت اجراش می کنند.(این مشکل بیشتر برای کارتهای قدیمی و زیر OpenGL2 بود).

m_rezaei

کاربر سایت
Sep 27, 2008
455
ميشه بگي سرعت زيادش رو چطوري كنترل ميكني؟ پلاگين Pete 2.9 خودش براي اين منظور گزينه كنترل فريم داره ولي Gsdx نداره. روشت چيه؟

براي اونايي كه نميتونن از پست اول فايل رو بگيرين از اينجا ميتونن بگيرن :

اجازه دان ندارم جای دیگه اپ کن جدیدتر هم داری بذدار

m_rezaei

کاربر سایت
Sep 27, 2008
455
با سلام خدمت همه دوستان
تو اين تايپيك آموزش استفاده از Shader effect رو در gpuPeteOpenGL2.dll يا در واقع PeteOpenGL 2.9 كه قويترين پلاگين گرافيك پلي استيشن 1 هستش رو آموزش ميدم.البته حتما اساتيد طرز استفاده از اونو بلدن ولي اگه بقيه هم گرافيك بي نظير بازي هاي PS1 رو بعد از اعمال Shader effect ببينند حتما دلشون مي خواد كه دوباره يه سري به بازي هاي اين كنسول بزنند.:cheesygri
1.ابتدا پك Shader effect رو براتون ميزارم دانلودش كنيد.و داخل پوشه نرم افزار يه پوشه جديد به اسم Shader درست كنيد.تمام پوشه هاي داخل فايل زيپ رو همونطور كه هست داخل اين پوشه قرار بديد.
2.نرم افزار رو راه بندازين.اول حتما بايد gpuPeteOpenGL2.dll رو داخل پلاگين هاي نرم افزار داشته باشيد.
3.از قسمت تنظيمات گرافيك رو انتخاب كنيد.سپس Pete's OpenGl 2 Driver 2.9 رو انتخاب كنيد و گزينه Config رو بزنيد.
4.تبfull screen ******s رو پيدا كنيد.دوتا تيك داره هر دوتا رو بزاريد.
5.در قسمت Shader effects يه فلش به طرف پايين نشونه رفته اونو كليك كنيد.
6.چند شماره داره واسه انتخاب كردن.شماره 3 و 5 يكيشو ميتونيد انتخاب كنيد.الان ميگم به چي بستگي داره كه كدوم يكي رو انتخاب كنيد.
7.برگرديد به داخل پوشه Shader كه پك رو اونجا گذاشتيد.ملاحظه ميكنيد كه گزينه هاي زيادي مثل 2xScale shaders , 4xScale shaders و AA shaders و ... وجود داره.داخل يكيشون بريد و پسوند فايل ها رو نگاه كنيد.آدرس محل فايل رو از بالاي پنجره ويندوز كپي كنيد.
8.برگرديد دوباره به محل Shader effect در Opengl و گزينه 3 رو نگاه كنيد اگر پسوند فايل انتخابي شما با شماره 3 ميخوره كه روي مربع كناري فلش كليك كنيد و آدرس محل Shader رو كه كپي كرديد بريزيد روش و اگه با 5 جوره 5 رو انتخاب كنيد و آدرس Shader رو بهش بديد.با اين كار پلاگين از اون Shader استفاده ميكنه و گرافيك دلخواه شما رو اعمال ميكنه.البته بايد به تنظيمات بقيه OpenGL هم دقت كنيد و زياد بقيه رو بالا نبريد.
9.روبروي اون گزينه اي به اسم Shader level رو ميبينيد كه چهار گزينه داره و با فلش به سمت پايين انتخاب ميشن.اينها از كم به زياد هستند و ميزان اثر گذاري Shader رو نشون ميدن كه به نظر من شماره 2 هم خيلي زياده.:eek:
بعد ميتونين بريد و بازي رو راه بندازين.يه چيزي مشابه اين در دلفين گيم كيوب هست البته اونو از روي اين درست كردن.ولي شما اگه يه بار با Shader cartoon يا Anti aliasing بازي رو ببينيد واقعا حيرت زده ميشين و باورتون نميشه اين يه بازي PS1 باشه.:eek:
اميدوارم بدون اينكه به مشكلي بر بخوريد استفاده ببريد:love:
با تشكر:)
[

Shader effects
این گزینه را پیدا نکردم لطفا با عکس نشون بدهید

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
Shader effects
این گزینه را پیدا نکردم لطفا با عکس نشون بدهید

6zwbn7dxmpe15he1rveg.jpg

• Like
Reactions: Squall*

farshadr

کاربر سایت
Jan 5, 2011
1
سلام
من نمی تونم از این shader استفاده کنم. تنظیمات را مانند چیزی که فرمودید انجام می دم اما موقع اجرا این ارور را می ده
missing GLSlang extensions
البته بدون shader من بازی ها را بدون مشکل اجرا می کنم
لطفا راهنماییم کنید

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
سلام
من نمی تونم از این shader استفاده کنم. تنظیمات را مانند چیزی که فرمودید انجام می دم اما موقع اجرا این ارور را می ده
missing GLSlang extensions
البته بدون shader من بازی ها را بدون مشکل اجرا می کنم
لطفا راهنماییم کنید
در همون قسمتی که Shader رو آدرس دهی می کنی (قسمتی که با کادر قرمز در تصویر موجود در 3 پست قبلی مشخص شده: پست 52) باید بر اساس نوع شیدری که می خوای از گزینه های 1 تا 5 انتخاب صحیح رو انجام بدی تا شیدر خونده بشه وگرنه با این جور ایرادات مواجه میشی (به نوع و پسوند شیدر نگاه کنی متوجه میشی کدوم رو باید انتخاب کنی)

your-roz

کاربر سایت
Jan 14, 2012
4
نام
Omid
سلام دوستان شرمنده كه اينجا مينويسم ، من تازه عضو اين انجمن شدم نميدونم بايد كجال بنويسم .
ميخواستم بدونم كه من از اين برنامه استفاده ميكنم وقتي يه بازي رو انجام ميدم و تو يه مرحله اي يه چيزي رو سيو ميكنم نميدونم دفه بعدي كه اون بازي رو ميرم چجوري بايد اون سيو رو لود كنم ، ممنون ميشم كه زود تر جواب بديد بهم .

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
سلام دوستان شرمنده كه اينجا مينويسم ، من تازه عضو اين انجمن شدم نميدونم بايد كجال بنويسم .
ميخواستم بدونم كه من از اين برنامه استفاده ميكنم وقتي يه بازي رو انجام ميدم و تو يه مرحله اي يه چيزي رو سيو ميكنم نميدونم دفه بعدي كه اون بازي رو ميرم چجوري بايد اون سيو رو لود كنم ، ممنون ميشم كه زود تر جواب بديد بهم .
اگه منظورتون در استفاده از همین emulator هستش , با F1 سیو میکنه و با F3 LOAD

your-roz

کاربر سایت
Jan 14, 2012
4
نام
Omid
اگه منظورتون در استفاده از همین emulator هستش , با F1 سیو میکنه و با F3 LOAD

خوب ببين دوسته من ، من مثلا بازي فوتبال 98 رو بازي ميكنم سيو ميكنه ، اما بعدا كه ميبندمش ميخوام دوباره از لود برم هيچ سيوي رو نشون نميده انگار سيو شده چيزي ميخوام اينو بدونم چيكار بايد كنم .

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
خوب ببين دوسته من ، من مثلا بازي فوتبال 98 رو بازي ميكنم سيو ميكنه ، اما بعدا كه ميبندمش ميخوام دوباره از لود برم هيچ سيوي رو نشون نميده انگار سيو شده چيزي ميخوام اينو بدونم چيكار بايد كنم .

شما با F1 سیو کن, بصورت دستی SAVE نکن. بعد شبیه ساز رو اجرا کن , بازی مورد نظر رو اجرا کن و سپس برای لود دکمه F3 رو بزن. البته این توضیحات برای شبیه ساز ePSXe هستش . شما هم از همین استفاده میکنید؟

your-roz

کاربر سایت
Jan 14, 2012
4
نام
Omid
شما با F1 سیو کن, بصورت دستی SAVE نکن. بعد شبیه ساز رو اجرا کن , بازی مورد نظر رو اجرا کن و سپس برای لود دکمه F3 رو بزن. البته این توضیحات برای شبیه ساز ePSXe هستش . شما هم از همین استفاده میکنید؟

بله از همين برنامه با ورژن 1.7 اسفاده ميكنم .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر